bisexualnost-homosexualnost?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
vanjusica:
A mislim i da je pitanje toga kada sebi neko prizna svoju seksualnu opredeljenost. Valjda je to homoseksualcima najteze. Prihvatanje i suocavanje sa istinom.

Па то је у питању. Знали су они одавно шта су, само су се маскирали женом и прородичним животом док није наишла одговарајућа друштвена клима када више није тако страшно признати.
 
Ne bih baš rekla da se hvale jednostavno traže neka prava ,zapravo ono što njima smeta je diskriminacija.Mada ja nisam za tu varijantu jer na takav način neće ništa promeniti pogotovo ono što je vekovima ukorenjeno u ljudima.Što se tiče serija naravno da će roditelji odrediti šta bi to njihova deca trebala da gledaju i mislim da mediji nemaju nikakvu ulogu na seksualno opredeljenjeBtw pre par stotina godina nije bilo elektronskih medija pa su i tada postojali homosekualni ljudi.
 
W.A.S.P.:
covece, srecom mi se ovo nikad nije desilo, al sad bas nesto kontam - kolko bi ja poludeo da mi neko uvati ribu a sad razmisljam sta bi bilo kad bi neko uvatio mene...
Uuuu mene bi prepao/shokirao, onda polaskao.
Nije dovoljno da chuvam dupe svoje devojke od svakakvih manijaka, jos i na mene da se otvori sezona da ga jmb :mad:

e bobi, ja sam
IconClanTor.gif
 
Enfroz2891.:
Ma razumem ja da postoje homoseksualci i da se neko takav rodi al mi za bi oba pola nije jasno..kako biraju..izivlache shibicu pa ono:"sad cu mushko pa onda s zenom pa dva mushqa..itd.,"missim njihova stvar al po meni il si jedno ili si drugo.Ne moze chovek i matish i istoriju da voli,uvek jedno prevagne.
A i shta ova postavi temu meni nije jasno....to si shto jesi,koji moj ce ti spoljna potvrda,i nije neko zatucan ako ne odobrava nego svako ima svoj stav spram sexualnosti,koji na zalost mnogi preterano istichu..u oba smera.Svachija sexualna orjentacija je njegova privatna stvar i nema shta tu nekome da se svidja ili ne oko tudje,to se nekog drugog ne tiche u vezi tebe i obrnuto.

ova tema nije postavljena da bi bilo ko od nas forsirao ili kudio bisexualce ili homosexualce...jednostavno razmenjujemo misljenja.
samim tim,ni ja ne iniciram svoju sexualnost i ne nabijam je vama na nos,zato ne znam zasto to tako shvatas,mislis sta god hoces ,radis sta god hoces i to si - sto si,kao i svi mi!
 
Društveno razmišljanje o seksualnoj orijentaciji kristalizovano je u terminu homofobija, koji je psiholog heteroseksualac George Weinberg prvi put upotrijebio kasnih ‘60- ih. Weinber je ovaj termin iskoristio kako bi okarakterisao užasavanje heteroseksualaca kada se nađu u neposrednoj blizini homoseksualca, kao i samoprezir koji neki sami homoseksualci osjećaju. U štampanoj verziji, riječ se po prvi put pojavila 1969.
Ovo sam kopirala i to je samo jedna od definicija homofobije.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top