BIRN: do 1.6.2020. u Srbiji od korone umrlo 632 ljudi

pa više starih ljudi je umrlo od vanrednog stanja (kad ih zatvoriš u stan, kad im ne daš da jačaju imunitet šetnjom po čistom vazduhu, kad zavise od nekog da im donese hranu i lekove, kad ih prestraviš virusom koji je maltene gori od kuge) nego od korone
Највише људи је умрло у старачким домовима. И код нас и у свету.
 
Činjenica je da najnovije povećanje zaraženih u Hrvatskoj je povezano sa Srbijom, BiH i Kosovom.
Dok su granice bile zatvorene mjesec dana je svakih nekoliko dana bio po jedan zaraženi, čim se mogli putovati skok na 20-30 dnevno. Ne može biti slučajnost.
Čudno da Srbija testira navodno preko 6000 dnevno, a svaki dan skoro 100 zaraženih.
Dođe gost u Srbiju i za dva dana covid pozitivan, uz toliko testiranje.

Ako je BIRN-ov članak točan u Srbiji je prikrivanje ogromnih razmjera, kao u Kini.
Vi, tj vaša država radite samo brze testove ili imate i PCR testove? CG rade samo brze testove.
Vama je čudan broj testiranih dnevno i zaraženih u Srbiji ali se ne čudite kako to kod vas ima samo 1, 3...19 etc i naravno oni su produkt "izvoza iz Srbije"...Zaraženost i testiranje zaraženosti su povezane tako što testiranje služi da se otkrije i ograniči zaraza...ovo boldovano mi izgleda kao ono ako ne testiramo mi i nemamo onda zarazu i zaražene kovidom...
 
Vi, tj vaša država radite samo brze testove ili imate i PCR testove? CG rade samo brze testove.
Vama je čudan broj testiranih dnevno i zaraženih u Srbiji ali se ne čudite kako to kod vas ima samo 1, 3...19 etc i naravno oni su produkt "izvoza iz Srbije"...Zaraženost i testiranje zaraženosti su povezane tako što testiranje služi da se otkrije i ograniči zaraza...ovo boldovano mi izgleda kao ono ako ne testiramo mi i nemamo onda zarazu i zaražene kovidom...
I Srbija radi samo brze testove od početka ovog mjeseca i ne traži kontakte zaraženih, za razliku od Hrvatske.
U Hrvatskoj se testira ciljano, pošto se smanjio broj u izolaciji sa 16 000 na 200 i nije bilo oboljelih više od jedan svakih par dana većinom tih iz samoizolacije.
Zbog toga se vraćaju prijašnje mjere sa Srbijom i BiH i nema ulazaka u Hrvatsku bez karantene ili testa.
 
Црвати на топицу..

105532097_1336332586558852_1945489054523317677_n.jpg
 
Činjenica je da najnovije povećanje zaraženih u Hrvatskoj je povezano sa Srbijom, BiH i Kosovom.

Ne znam baš da je činjenica, to vi tvrdite, a onda je u startu sumnjivo.

Baš kao što Crnogorci, koji su inače kad je izbila korona imali 3000 studenata u Italiji ( 0,5% stanovništva CG ) ustvrdili da su bili korona free, dok nekoliko nekih likova nije došlo iz Srbije (sa kojom je, inače, zatvorena granica).

Pre će biti da je vama Srbija odličan izgovor.

Nama je otvorena granica sa Mađarskom mesec dana, a i pre toga je bila otvorena za mađarske državljane (a to ti je 200.000 građana Srbije), pa nit u Mađarskoj ima nekog skoka korone, nit tvrde da im je došla iz Srbije.
 
Ne znam baš da je činjenica, to vi tvrdite, a onda je u startu sumnjivo.

Baš kao što Crnogorci, koji su inače kad je izbila korona imali 3000 studenata u Italiji ( 0,5% stanovništva CG ) ustvrdili da su bili korona free, dok nekoliko nekih likova nije došlo iz Srbije (sa kojom je, inače, zatvorena granica).

Pre će biti da je vama Srbija odličan izgovor.

Nama je otvorena granica sa Mađarskom mesec dana, a i pre toga je bila otvorena za mađarske državljane (a to ti je 200.000 građana Srbije), pa nit u Mađarskoj ima nekog skoka korone, nit tvrde da im je došla iz Srbije.
Ne tvrdimo mi nego ti koji su zaraženi.
I tenisači družili i partijali po Beogradu došli zaraženi u Hrvatsku .
 
Ne tvrdimo mi nego ti koji su zaraženi.
I tenisači družili i partijali po Beogradu došli zaraženi u Hrvatsku .

Ne znam šta tvrde zaraženi, ja sam čuo nekog vašeg lika iz nekog štaba civilne zaštite ili tako nešto.

Za tenisere ne možeš da tvrdiš ni ovo ni ono, ili možeš kako hoćeš...onaj Bugarin je u Hrvatsku došao iz Bugarske, a ne iz Bg, a otkrio je da je pozitivan kada se po dolasku iz Hrvatske testirao u Monaku...aj sad ti reci gde ga je pokupio?

Uostalom, vreme će pokazati...ovaj novi uzlet korone u Srbiji je počeo od kada smo otvorili granice.

Vi ste sada zatvorili granice prema nama, pa će se uskoro pokazati kod vas odakle vam "sveža" korona... :per:
 
Ne znam šta tvrde zaraženi, ja sam čuo nekog vašeg lika iz nekog štaba civilne zaštite ili tako nešto.

Za tenisere ne možeš da tvrdiš ni ovo ni ono, ili možeš kako hoćeš...onaj Bugarin je u Hrvatsku došao iz Bugarske, a ne iz Bg, a otkrio je da je pozitivan kada se po dolasku iz Hrvatske testirao u Monaku...aj sad ti reci gde ga je pokupio?

Uostalom, vreme će pokazati...ovaj novi uzlet korone u Srbiji je počeo od kada smo otvorili granice.

Vi ste sada zatvorili granice prema nama, pa će se uskoro pokazati kod vas odakle vam "sveža" korona... :per:
Od svakog zaraženih se traži da navede gdje je bio i s kime je imao kontakte, e sad skoro svima je zajedničko da su bilo u istočnom susjedstvu.
Sad je ne važno gdje su se tenisači zarazili jer su svi zakazali što ih nisu redovito testirali .
 

Back
Top