BILJKE + LJUBIMCI = DEBELI ŽIVCI

Imam dva bendzamina i moj bendzamin se susio dok smo bili u stanu zimi kada je radilo grejanje.
Leti ga izbacim na terasu (koja nije osuncana) i on se oporavi.Sto se tice zalivanja,imam mnogo biljaka i ne mogu da pamtim kada koju i koliko treba zalivati vec to "opipam" prstom pa ako je zemlja suva dodam malo vode.
Ima mnogo razloga zbog kojih bise to moglo desavati.Koliki je i kolika mu je saksija u kojoj se nalazi.Kada si mu zadnji put promenio zemlju i dodao novu.Da li one fino vaspitane mace imaju bliskih kontakata sa njim :zper:

Pa i naš bendžamin se opravio kada samo ga izneli na terasu. Presadili smo ga u to vreme kada smo ga i izneli... Kažem, nema direktnog kontaka sa suncem. Sve je bilo u redu do nekih pre mesec dana kada su liske naglo počele da žute i da se suše.
Nemam foto aparat da ga uslikam da ti pokažem koliko je visok i kolika je saksija - danas su moji otputovali na more, pa smo im pozajmili aparat (kako se toga ranije nisam setio :dash: :dash: :dash:).

A mačke više ne prčkaju po cveću. :worth:
 
Pa i naš bendžamin se opravio kada samo ga izneli na terasu. Presadili smo ga u to vreme kada smo ga i izneli... Kažem, nema direktnog kontaka sa suncem. Sve je bilo u redu do nekih pre mesec dana kada su liske naglo počele da žute i da se suše.
Nemam foto aparat da ga uslikam da ti pokažem koliko je visok i kolika je saksija - danas su moji otputovali na more, pa smo im pozajmili aparat (kako se toga ranije nisam setio :dash: :dash: :dash:).

A mačke više ne prčkaju po cveću. :worth:


Znaci najbitnije je to da se bendzamin zaliva tek kad mu je zemlja potpuno suva...
Da li mozda ima neke parazite?Pogledaj ga dobro...
A posto je presadjen pre mesec dana i izneli ste ga u istom periodu mozda je smao pretrpeo sok... (nadajmo se)
Vecina biljki odboluje presadjivanje i premestanje...Ne brini...
Znas da mozes i da ga ozilis?
pred zimu pre unosenja ga malo osisaj i ono sto odseces stavi u teglicu u vodu i kad pusti zilice zasadi ga :D

A mace su :mace::mace::mace::mace::mace: :heart::heart::heart::heart::heart:
 
Znaci najbitnije je to da se bendzamin zaliva tek kad mu je zemlja potpuno suva...
Da li mozda ima neke parazite?Pogledaj ga dobro...
A posto je presadjen pre mesec dana i izneli ste ga u istom periodu mozda je smao pretrpeo sok... (nadajmo se)
Vecina biljki odboluje presadjivanje i premestanje...Ne brini...
Znas da mozes i da ga ozilis?
pred zimu pre unosenja ga malo osisaj i ono sto odseces stavi u teglicu u vodu i kad pusti zilice zasadi ga :D

A mace su :mace::mace::mace::mace::mace: :heart::heart::heart::heart::heart:

Hvala Jelo na savetima, probaću da ga ožilim.. :cmok:
Pregledao sam ga i nema nikakve parazite.
Nije on presađen pre mesec dana, već negde početkom aprila i odlično je napredovao. :confused:
 
Hvala Jelo na savetima, probaću da ga ožilim.. :cmok:
Pregledao sam ga i nema nikakve parazite.
Nije on presađen pre mesec dana, već negde početkom aprila i odlično je napredovao. :confused:

On voli orosavanja listova...Ja obicno u plastikarama kupim one prskalice,fajtalice i sa njima ih prskam...U svakom slucaju skini mu to pozutelo lisce i pogledaj grane sve sto je suvo slobodno odseci i naravnop ozili ga da imas malih bendziksa
 
Eh, meni je moj RIP štetočinko Zloćko uništio gladiole (ne znam ni sama koliko sam ih zasadila ali mislim da ih nije više od 7-8 na kraju i procvetalo), karanfilić mi nije ni procvetao jer ga je on smatrao za jako zgodnu ležaljku, one petunije što mi je obarao s prozora sam celo leto pokušavala da oporavim ali su i dalje onako tužno nakrivljene a o mrežama protiv komaraca na prozorima da i ne pričam! Ali ne mogu više ni da se ljutim na njega, sad na njegovom grobu cvetaju kadifice, onako, u punom jeku. :aha:
 
Promenite mu zemlju jer je sigurno neka zivosinjica usla i ojadila ga,bendzamini ne trpe gliste,mrave...promenite zemlju,kupite tecno djubrivo ali za cvetnice! i skratite mu po 1 -2 cm svaku drugu,trecu grancicu i brzo ce se oporaviti . I kad ga dogodine iznosite,stavite sloj peska od gore u saksiju da sto manje parazita i bakterija stupe u kontakt sa njegovom zemljom. A da,dobar dan!
 
Ne znam stvarno... sve što si mi udelila kao savet primenio sam... no, bitno je da se sada oporavlja. :D


Čim moje devojče okom, ja onda skokom. :rumenko: :lol:
Moram da idem.

Budite mi pozdravljeni. :bye: :bye: :bye:

Ajde ,tako i treba...

Promenite mu zemlju jer je sigurno neka zivosinjica usla i ojadila ga,bendzamini ne trpe gliste,mrave...promenite zemlju,kupite tecno djubrivo ali za cvetnice! i skratite mu po 1 -2 cm svaku drugu,trecu grancicu i brzo ce se oporaviti . I kad ga dogodine iznosite,stavite sloj peska od gore u saksiju da sto manje parazita i bakterija stupe u kontakt sa njegovom zemljom. A da,dobar dan!

Dobra ti sreca :mrgreen:
 
Dobar dan i od mene. Čitala sam šta se sve pisalo, inače sam tu već neko vreme... Anti, nisi valjda i dalje ljut? :flert: Znaš da te mi volimo i da se samo šalimo! :zag:

Duška, super saveti jednog dana kad budem imala dovoljno prostranu i svetlu dnevnu sobu za bendžamina. Jako mi se sviđaju ali nit' imam mesta, ni dovoljno svetla, a dete mi još malo i sve je pretrpano igračkama... Ali napreduje gradnja nove kuće (u čijem sklopu je i radnja) sa dnevnom sobom oko 20kvm + terasa... :D Inače, čini mi se da je bendžamin najosetljiviji od svih fikusa? I nije mi jasno to sa đubrivom za cvetnice. :confused:

Kad smo već tu, jel treba da vadim kane? Neke mi i dalje cvetaju.
 
Ja sam moje izvadila,ocistila u novine zavila i u podrum uvukla. A za seme kane nisam cula,mislis na lukovice il sta?
ljiljo savet ti je super,laku noc

Posle cvetanja, ja cvet ostavim uvek da se sam osusi pa secem, ostanu male caurice u kojima se razvija seme!
E sad, seme moras da nacnes malo turpijom da dodjes do klice da bi se primilo jer je opna jaka i nepropustljiva za vodu!
A ga objasni...
 
Posle cvetanja, ja cvet ostavim uvek da se sam osusi pa secem, ostanu male caurice u kojima se razvija seme!
E sad, seme moras da nacnes malo turpijom da dodjes do klice da bi se primilo jer je opna jaka i nepropustljiva za vodu!
A ga objasni...

Razumela! TNX! :cmok: Imam dosad nekih 5-6 komaTa, baš su me obradovali. :)

PARKERUUU! Biće za nekih pola sata činija! Mislim, ako viriš iz prikrajka... :mesi:
 

Back
Top