BILJKE + LJUBIMCI = DEBELI ŽIVCI




Dobar dan svima !!!:) Da vam pokažem moj bendžamin !:)

MOlim te ukloni ovu sliku...Srcka ce da me strefi :heart:
od lepote...

:)Bendžamina imam vec nekih 12 godina, kad sam ga kupila bio je oko 40 cm visok.Od tog vremena stoji na ovom mestu, pomera se samo kada je krecenje ili kada ide na tuširanje u kupatilo. Povremeno odbacjelišće, ali to je normalno, uvek rastu i novi listići.

Vrlo bitna stvar :D
 
Ja sam moje drvo zivota dobila za svadbu od kume(kumove zene) i tako je ono stajalo sa svojih 6 listova punih 5 godina,nit tamo nit vamo...
Svi mi savetovali da ga bacim...Nisam htela...
Pre dve godine sam u njega isula vodu koja mi je ostala od bogojavljenja i od tada je znacajno izrastao...
 
Mom bendžaminu lišće počelo da opada pre unošenja. :confused:

ja imam pet ogromnig bendžamina (starih po 15 godina, koje sam sama pelcovala od grancčica ) i još par manjih. I svake godine kad počne grejanje pošto stoje pored radijatora (a boga mi i ranije dok nisu bili pored ta peći) opadalo im je lišće. Činilo mi se da će načisto da izumru. Ipak nisu. Oporave se uvek sami od sebe. Kad ih budem slikala postaviću slike


:cmok: :zag:

Promenite mu zemlju jer je sigurno neka zivosinjica usla i ojadila ga,bendzamini ne trpe gliste,mrave...promenite zemlju,kupite tecno djubrivo ali za cvetnice! i skratite mu po 1 -2 cm svaku drugu,trecu grancicu i brzo ce se oporaviti . I kad ga dogodine iznosite,stavite sloj peska od gore u saksiju da sto manje parazita i bakterija stupe u kontakt sa njegovom zemljom. A da,dobar dan!

zemlju ne menjam, ne dodajem đubrivo za cvetnice, ali povremneo skratim grančice
 
Ovaj bendžamin stoji nekih 2,5 metara od prozora prema jugu i voli to mesto. Juka je leti napolju u polusenci a zimi ispred prozora prema severu.:)

ovi moji su letos proveli dobrih 10 dana na terasi (jugo-zapad) na +40 (dok smo krečili) i dobro su prošli - ništa im nije falilo. Pomalo su stradale palme šamadore pošto su bile tik uz zid, tako da sam morala da podsečem poneki list, ali opravilo se sve)
 
Ja ne da nemam direktno, nego nemam nikakvo svetlo u kući. Zaklonile su mi ga naknadno sagrađene zgrade i veće kuće tako da sad baš nemam uslova, osim u predsoblju ali i to je nesrećno rešenje jer je predsoblje neizolovano, vipe liči na zastakljenu terasu, ali jako davno i nekvalitetno zastakljenu...
 
Promenite mu zemlju jer je sigurno neka zivosinjica usla i ojadila ga,bendzamini ne trpe gliste,mrave...promenite zemlju,kupite tecno djubrivo ali za cvetnice! i skratite mu po 1 -2 cm svaku drugu,trecu grancicu i brzo ce se oporaviti . I kad ga dogodine iznosite,stavite sloj peska od gore u saksiju da sto manje parazita i bakterija stupe u kontakt sa njegovom zemljom. A da,dobar dan!

Hvala na dodatim savetima. :)

Anti, nisi valjda i dalje ljut? :flert: Znaš da te mi volimo i da se samo šalimo! :zag:

Jesam, mnogo sam ljut, pogotovo na tebe. :cmok: :zag:


Simpatična pesmica. :cmok:
 
Ja ne da nemam direktno, nego nemam nikakvo svetlo u kući. Zaklonile su mi ga naknadno sagrađene zgrade i veće kuće tako da sad baš nemam uslova, osim u predsoblju ali i to je nesrećno rešenje jer je predsoblje neizolovano, vipe liči na zastakljenu terasu, ali jako davno i nekvalitetno zastakljenu...

Ti mozes da gajis limun i mandarine - njima treba zimi hladno, samo da ne smrznu, ali ne vole sobnu temperaturu. Ima jos biljaka koje to vole, al sam zaboravila koje su posto ja ni staro pretsoblje nemam pogodno za biljke. Kod mene je zima - ko prezivi prichace :sad2:
 

Back
Top