BILA JE UNUKA AMBASADORA, NASMEJANA LEPOTICA SA NASLOVNIH STRANA: A poslednja fotogra

Osoba X, rodjena 1950, sin gradjevinskog inzenjera, inace Narodnog heroja i uciteljice u skoli, grad Valjevo.

Osoba X 1964 se seli u Beograd, jer mu otac dobija unapredjenje, i postaje sef asfaltne baze u Beogradu (unapredjenje zahvaljujuci knjizici), majka uciteljica se premesta u osnovnu skolu na Cukarici. Preko gradjevinske firme dobija se i stan. Kuca u Valjevu je svakako tu.

Osoba X 1968 upisuje Filosofski fakultet u Beogradu,i ucestvuje u demonstracijama 1968. Otac i dalje sef. Majka uciteljica.

Osobs X 1973 diplomira istoriju. U parlamentu faksa postaje jedan od udarnika. Blizak SKOJ ucenju.

1980 osoba X se zeni, 1981 dobija sina, 1982 cerku. Zena iz porodice majora JNA i sluzbenice u posti.
1984 osoba X postaje profesor, veoma blizak liberalnom ucenju samoupravljanja i konfederalizma. Dobar sa komunistima Beograda, upoznaje MIlosevica na svecanoj akademijji. Otac pred kraj radnog veka ulazi u menadzment firme, i na poklon dobija dosta gradjevinskog materijala. Majka blizu penzije.

Otac gradi vikendicu u Grockoj. Od dzabe materijala iz firme. I on i majka idu u penziju. Penzije za to vreme prosecne.

Osoba X 1987 podrzava MIlosevica i Memorandum SANU. Tastu ruse vikendicu u Splitu 1990. Osoba X 1991 ipak podrzava SPO, zalaze se za mir, i 1994 se uclanjuje u DS, i 1996 podrzava studente.

1997 se razocarava u oporbu, i napusta fakultet. Sinu mu kradu skupe patike koje je dobio na poklon od majcine sestre iz Toronta.

1998 pise knjigu o nematerijalnim vrednostima i slobodi, 1999 podrzava Otpor, a sin mu postaje aktivista istog. 2001 godine postaje jedan od osnivaca Instituta za slobodnu misao, i vraca se na katedru.SIn upisuje isti faks, i odmah preko DS postaje faca u studentskoj uniji.Cerka upisuje FDU.

Zena citavo vreme radi u Beobanci, kao sluzbenik.A zatim u opstini Cukarica, sef u maticnoj sluzbi. (Preko Nebojse Covica)

2003 svi placu. 2004 pola familije za DInkica, pola za Tadica.Matori mu cale podrzava Kostunicu.

SIn 2007 postaje koordinator Kancelarije za Mlade Cukarica, zena zamenik nacelnika opstinske uprave. Cerka glumi u 2 epizode Zena sa Dedinja.

2009 sin se zeni, u ulazi u svajcarski kredit.Cerka ide u neku hipi pozorisnu grupu, preko projekata MInistarstva kulture ide po svetu, i clan je NVO za zastitu prava zivotinja, i drugih manjina. Gotivi Cedu.

2012 beli listici, 2013 ide u penziju i kaze da je Vozd kao Zoran. Zena isto u penziji.

SIn upada u dugove, cale daje deo penzije da mu pomogne, ali sin ima i zenu i svalerku koju izdrzava. SIn ulazi u SNS, ali ga odmah bamusaju kolege koje su pre njega usli u MO Banovo Brdo. SIn ipak ostaje u opstini, jer ima za stalno.

Cerka se odselila u Bohum da glumi amaterske predstave. Udala se za Poljaka. Zajedno smrkaju kokain.

Osoba X dobija smanjenje penzije i urla na sav glas na Vozda. Komsije matorci mu se smeju.

Sin se razvodi i zenu mu sa detetom odlazi u SAD bez njegove saglasnosti. Ostavlja ga i svalerka, pa se vidja samo sa klinkama. Vraca se da zivi kod roditelja na BBrdo.

Svo troje ukucana kaze da je Hamdija OKEJ.Kucni savet ih ismeva zbog toga.

Opet si sveo smrt mlade devojke na vašu ličnu borbu protiv Hamdije i nisi napisao ništa o srednjoj klasi.To je neki tvoj pojam srednje klase?Šta je onda po tebi srednja klasa danas?Neko novi koji pomoću partijske knjižice pravi veći novac od prosečnog stanovništva?
 
Srednja klasa je nikla od 1945 na krivim temeljima. Posto su prethodnu unistili komunisti. Zato je danas u nestanku.

Srednja klasa je u nestanku jer joj vi i vaši politički prethodnici po istom principu mahom gušite slobodu pokušajem da u društvu bez primarne akumulacije kapitala uvedete evropsku socijaldemokratsku ekonomiju jer je to ono što žele najbrojniji glasači (starci i siromašan narod). Princip je isti od 1990, ali naročito 2000- nema slobodnog tržišta, mesto na tržištu se dobija reketom ili burazerstvom s vladajućom klikom.
 
Srednja klasa je u nestanku jer joj vi i vaši politički prethodnici po istom principu mahom gušite slobodu pokušajem da u društvu bez primarne akumulacije kapitala uvedete evropsku socijaldemokratsku ekonomiju jer je to ono što žele najbrojniji glasači (starci i siromašan narod). Princip je isti od 1990, ali naročito 2000- nema slobodnog tržišta, mesto na tržištu se dobija reketom ili burazerstvom s vladajućom klikom.

Средња класа је то постала захвљаујући комунцима.

Зато све Пропада око њих.
 
Средња класа је то постала захвљаујући комунцима.

Зато све Пропада око њих.

Mračak, smpatičan si mi čovek pa ću da ti dam jedan besplatan savet.

Mnogo je jadno kada mrzis ljude koji su uspešniji od tebe. To je luzerski mentalitet koji vodi u propast, bankrot, mentalnu degradaciju.

Razumem da je dosta privlačan. Razumem da si osoba koja verovatno ima neke svoje povrede (svi ih imamo) i da si zbog toga dugo bio ljut, i dalje si ogorčen.

Ali nema potrebe. Očito si postigao neki svoj cilj u životu, izvukao si se iz bede, i sam si srednja klasa sada. Dakle nešto si postigao.

Ti naučeni obrasci mržnje prema nekome ko ima novac, koji daju kratak odušak kad si deo poraženih, su za tvoj novi status kontraproduktivni.

Zato svaki put kad već programirano opljunes po "srednjoj klasi" ( koja nema veze s komunistima, pripadnik srednje klase je privatnik ne crveni buržuj), krugu dvojke, kad poželiš da migranti siluju gastose ili kad se u sebi nasmejes kad vidiš neke požare u Americi, zapitaju se da li je i dalje ok razmišljati kao ogorčeni paćenik, ili je vreme da to prevaziđeš.

Ja mislim da je vreme.
 
Druze, ja tebe jako cenim, ali iskreno, sad si se nalupetao za sva vremena.

Ja tebe razumem sto si ogorcen na prosecnog coveka u Srbiji, za kojeg smatras da si Vise Bice, pa si morao da pobegnes iz zemlje.

Svi smo u jednom trenutku imali zelju da prosto odemo.

Jedino sto ne razumem je sto pokusavas da, komentarisanjem osobe koja saopstava bolnu istinu (da srednja klasa sustinski ne postoji od neke 1942/43),

sakrijes cinjenicu da napadas sistem koji je tvojima verovatno omogucio upravo da budu takvi crveni kragujevacki burzuji, pa sad fiktivno pravis razliku izmedju "srednje klase" i "crvenih burzuja".

Kao da je neko mogao uopste da se bavi privatnom praksom u Srbiji izmedju 1945 i 1990, a da nema zaledjinu u OZNA, UDBA, JNA, I slicno.

Dakle, ako mislis da si ti pripadao srednjoj klasi, tokom komunskog perioda, potpuno se varas.

Ja se sa ljudima koji u to veruje sprdam. Zamisli, komunizam u toku, neko misli da je srednja klasa u Kragujevcu, i da je potpuno ogradjen od drustvenih okolnosti, i misli da zaradjuje jer je pametan samo. :lol:

Srednja klasa su ljudi koji su uspevali da zaradjuju u inostranstvu, nezavisno potpuno od SFRJ. Ne oni cije napredovanje i uspeh zavise od ocene clana SKJ.

- - - - - - - - - -

Mislim da pogrešno targetiraš tu nazovi pljuvačinu.

Jedno je kad se srednja klasa formira zahvaljujući sposobnostima, a drugo je kada je posledica privilegija. Zato što imamo ovakvu srednju klasu imamo i ovakvo društvo.

Kakve sposobnosti bez politicke podobnost (zvanicne i nevanicne)i je mogao da iskaze prosecan covek 1976 u Sumadiji?

Ja uopste ne vidim da je neko zahvaljujuci iskljucivo sopstvenoj know-how uspeo da pristojno zivi u socijalizmu. Van SFRJ da.
 
Druze, ja tebe jako cenim, ali iskreno, sad si se nalupetao za sva vremena.

Ja tebe razumem sto si ogorcen na prosecnog coveka u Srbiji, za kojeg smatras da si Vise Bice, pa si morao da pobegnes iz zemlje.

Svi smo u jednom trenutku imali zelju da prosto odemo.

Jedino sto ne razumem je sto pokusavas da, komentarisanjem osobe koja saopstava bolnu istinu (da srednja klasa sustinski ne postoji od neke 1942/43),

sakrijes cinjenicu da napadas sistem koji je tvojima verovatno omogucio upravo da budu takvi crveni kragujevacki burzuji, pa sad fiktivno pravis razliku izmedju "srednje klase" i "crvenih burzuja".

Kao da je neko mogao uopste da se bavi privatnom praksom u Srbiji izmedju 1945 i 1990, a da nema zaledjinu u OZNA, UDBA, JNA, I slicno.

Dakle, ako mislis da si ti pripadao srednjoj klasi, tokom komunskog perioda, potpuno se varas.

Ja se sa ljudima koji u to veruje sprdam. Zamisli, komunizam u toku, neko misli da je srednja klasa u Kragujevcu, i da je potpuno ogradjen od drustvenih okolnosti, i misli da zaradjuje jer je pametan samo. :lol:

Srednja klasa su ljudi koji su uspevali da zaradjuju u inostranstvu, nezavisno potpuno od SFRJ. Ne oni cije napredovanje i uspeh zavise od ocene clana SKJ.

- - - - - - - - - -



Kakve sposobnosti bez politicke podobnost (zvanicne i nevanicne)i je mogao da iskaze prosecan covek 1976 u Sumadiji?

Ja uopste ne vidim da je neko zahvaljujuci iskljucivo sopstvenoj know-how uspeo da pristojno zivi u socijalizmu. Van SFRJ da.
Srednja klasa postoji nevezano za politički sistem , bar u Srbiji .
Nije isto bilo srednja klasa i crvena buržoazija jer je srednja klasa mnogo širi pojam i nju su u vreme SFRJ ,kao i pre i posle iste činili službenici , intelektualci , zaposleni u industriji i privredi sa višim stručnim spremama ,lekari , profesori , advokati,sitne zanatlije koji nisu morali da budu članovi SKJ da bi obavljali svoj posao(neki su bili ,mnogi nisu ) , ukoliko ne bi hteli da napreduju na rukovodeća mesta i političke funkcije .Dok je crvena buržoazija uži pojam i ona označava one koji su bili na vrhu i tu je društvo dosta raznoliko od istinskih intelektualaca kao recimo Andrić koji su ušli u partiju da bi još više napredovali do nepismenih brdjana koji su se istakli u NOB-u pa su na osnovu toga došli na sam vrh društvene lestvice , al oni nisu bili srednja klasa .
u suštini ti koji čine srednju klasu su je činili i pre komunizma ,a čine je i sada , samo što su u ono vreme svi radili za državu , a pre i posle ih možda pola radi ili je radilo za državu , al je i dalje taj procenat jako visok .
Ni u kraljevini okosnicu srednje klase nisu činili privatnici i industrijalci već upravo činovništvo i birokratija koje zauzima centralno mesto u društvu od samog ponovnog uspostavljanja srpske države polovinom XIX veka do danas + oficiri i panduri koji su takodje državni službenici ,tek onda dolaze zanatlije , privatnici i sl.
U suštini u Srbiji srednju klasu čine isti slojevi društva već 150 godina ,samo je razlika u tome što ih je nekad bilo manje ,nekad više i što su nekad bili u boljem ,nekad u lošijem materjalnom položaju .
 
...


ŽUTE RUŽE ZA PRERANO PREKINUT ŽIVOT! Ovo je simbolika cveća koje prijatelji donose Mariji na sahranu! (FOTO)
https://www.espreso.rs/vesti/hronik...koju-prijatelji-donose-mariji-na-sahranu-foto


Premda u tekstu nasumicno trkeljaju o navodnoj simbolici zutih ruza i zuto odevenih pojedinaca na sahrani..., mozda su mogli pomenuti i da su bas u danima kad je ova misteriozna smrt se desila upravo na prostoru "Beograda na vodi" bili ZUTI šatori Sajentoloske sekte?
I onda dan dva posle navodnog samoubistva su ti promo šatori Sajentologa nestali tj otisli.
Mozda nevezano ali cudno...pogotovo ako uzmemo u obzir izjavu onog njenog drugara DJ-a da ga je preporucivala nekim novinarima iz sveta da vode razgovore o "religiji i nauci"
 
pa i ti mrzis njegovog gospodara koji je, priznaces, nemerljivo uspesniji od tebe

jel to takodje luzerski mentalitet?

ili se tu ubaci prigodna racionalizacija moralnog hajgraunda?

koju btw ti mracku ne dozvoljavas

Da, ali ja uopšte ne mrzim njegovog gospodara, sasvim suprotno, od trenutne političke klike u Srbiji on mi je i najprihvatljiviji.
Mislim da bi u svakom slučaju trebalo manje da mrzimo. Jedni druge, gospodare, domaće i strane i sve tome slično.
 
Druze, ja tebe jako cenim, ali iskreno, sad si se nalupetao za sva vremena.

Ja tebe razumem sto si ogorcen na prosecnog coveka u Srbiji, za kojeg smatras da si Vise Bice, pa si morao da pobegnes iz zemlje.

Svi smo u jednom trenutku imali zelju da prosto odemo.

Jedino sto ne razumem je sto pokusavas da, komentarisanjem osobe koja saopstava bolnu istinu (da srednja klasa sustinski ne postoji od neke 1942/43),

sakrijes cinjenicu da napadas sistem koji je tvojima verovatno omogucio upravo da budu takvi crveni kragujevacki burzuji, pa sad fiktivno pravis razliku izmedju "srednje klase" i "crvenih burzuja".

Kao da je neko mogao uopste da se bavi privatnom praksom u Srbiji izmedju 1945 i 1990, a da nema zaledjinu u OZNA, UDBA, JNA, I slicno.

Dakle, ako mislis da si ti pripadao srednjoj klasi, tokom komunskog perioda, potpuno se varas.

Ja se sa ljudima koji u to veruje sprdam. Zamisli, komunizam u toku, neko misli da je srednja klasa u Kragujevcu, i da je potpuno ogradjen od drustvenih okolnosti, i misli da zaradjuje jer je pametan samo. :lol:

Srednja klasa su ljudi koji su uspevali da zaradjuju u inostranstvu, nezavisno potpuno od SFRJ. Ne oni cije napredovanje i uspeh zavise od ocene clana SKJ.

- - - - - - - - - -



Kakve sposobnosti bez politicke podobnost (zvanicne i nevanicne)i je mogao da iskaze prosecan covek 1976 u Sumadiji?

Ja uopste ne vidim da je neko zahvaljujuci iskljucivo sopstvenoj know-how uspeo da pristojno zivi u socijalizmu. Van SFRJ da.

Vidim ovde dosta pozivanja na moju ličnu ili porodičnu istoriju, pa da raščistimo par stvari.

Ustvari nećemo. Nisi zaslužio da ti se pravdam.

Kolega Bandi je lepo objasnio priču o srednjoj klasi.
 
Vidim ovde dosta pozivanja na moju ličnu ili porodičnu istoriju, pa da raščistimo par stvari.

Ustvari nećemo. Nisi zaslužio da ti se pravdam.

Kolega Bandi je lepo objasnio priču o srednjoj klasi.

Ti si na X tema spominjao moju, tako da zasluzujes da ti bude uzvraceno. Uvek ti prvi imas potrebu da mi se nakacis sa projekcijom koga mrzim, da li mrzim, itd.

Kad to prestanes da radis, mocicemo da normalno besedimo.

Pamentan si covek, pa je dobro sto se pprestajes to da radis.

Poz

- - - - - - - - - -

A ovaj smračak se ne pita zašto ljudi beže iz napredne Srbije. Izgleda da nije baš nešto pametan. Ali se zdravo hrani, najboljim sendvičima.

Kupicu ti da jedes, posto vidim da si gladan za sndvice, svaki treci post ih spominjes.

- - - - - - - - - -

Pa vaša vlada ima par veoma bitnih koji su komunci. Vi i jeste samo ekstenzija KP, jer je tu glavni i bivši KP ministar informisanja. Uz gromade poput Vulina i Dačića.

To nije moja vlada, ali cemu ponavljanje ljudima koji ne mogu ni prvi put da upamte.

- - - - - - - - - -

Srednja klasa postoji nevezano za politički sistem , bar u Srbiji .
Nije isto bilo srednja klasa i crvena buržoazija jer je srednja klasa mnogo širi pojam i nju su u vreme SFRJ ,kao i pre i posle iste činili službenici , intelektualci , zaposleni u industriji i privredi sa višim stručnim spremama ,lekari , profesori , advokati,sitne zanatlije koji nisu morali da budu članovi SKJ da bi obavljali svoj posao(neki su bili ,mnogi nisu ) , ukoliko ne bi hteli da napreduju na rukovodeća mesta i političke funkcije .Dok je crvena buržoazija uži pojam i ona označava one koji su bili na vrhu i tu je društvo dosta raznoliko od istinskih intelektualaca kao recimo Andrić koji su ušli u partiju da bi još više napredovali do nepismenih brdjana koji su se istakli u NOB-u pa su na osnovu toga došli na sam vrh društvene lestvice , al oni nisu bili srednja klasa .
u suštini ti koji čine srednju klasu su je činili i pre komunizma ,a čine je i sada , samo što su u ono vreme svi radili za državu , a pre i posle ih možda pola radi ili je radilo za državu , al je i dalje taj procenat jako visok .
Ni u kraljevini okosnicu srednje klase nisu činili privatnici i industrijalci već upravo činovništvo i birokratija koje zauzima centralno mesto u društvu od samog ponovnog uspostavljanja srpske države polovinom XIX veka do danas + oficiri i panduri koji su takodje državni službenici ,tek onda dolaze zanatlije , privatnici i sl.
U suštini u Srbiji srednju klasu čine isti slojevi društva već 150 godina ,samo je razlika u tome što ih je nekad bilo manje ,nekad više i što su nekad bili u boljem ,nekad u lošijem materjalnom položaju .

Srednja klasa je pobijena i zatvorena na Golom otoku. U komunizmu to ne postoji.

Naravno da u Srbiji ne cine isti ljudi srednju klasu 150 godina.

Zamisli doktora koji je lecio Nemce u svojoj ordinaciji u nekom Smederevu 1945? Mislis da je preziveo? Tek svaki deseti takav.

U 1 i 2 svetsko ratu je izginulo 90 posto svih obrazovanih ljudi, iz pristojnih i solidno stojecih poodica.
 
...sta sve mora da proguta iza zavese za taj komfor i ekstravaganciju to nikad necemo saznati
nijedna se ne usudjuje da progovori o tome dok jos moze da govori

Страшан је тај живот фотомодела, манекенки, глумица, певачица, јадне оне стварно се много муче.

Све је то описано у поучном скечу


Наравоучленије:Боље је радити у руднику или мотати каблове код страног инвеститора јер онда немаш времена да размишљаш о самоубиству
 
Poslednja izmena:
Vidim ovde dosta pozivanja na moju ličnu ili porodičnu istoriju, pa da raščistimo par stvari.

Ustvari nećemo. Nisi zaslužio da ti se pravdam.

Kolega Bandi je lepo objasnio priču o srednjoj klasi.

Na žalost te koje je on naveo su, vrlo često, najprimitivniji i najgori deo društva, koji je iznedrio mnogo anomalija.
 

Back
Top