Biblioteka 3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni se dopada opšti utisak, ceo zid u knjigama i fotelja koju si pominjao. Jesi li zadovoljan, jel to ono što si želeo?
Hvala. U principu, zadovoljan sam. Očekivao sam da će mi ostati više slobodnog prostora na polici. Sad moram malo manje knjiga da kupujem.
Fotelja je iz starog stana. Nikako nisam mogao da nađem novu da mi odgovara, a da ne košta hiljadu evra ili tako nešto.
 
Fotelja je najmanji problem. Ako nekad nađeš da ti odgovara, lako zameniti. Sad sam gledala na kompu, pa izgleda još bolje, nego sinoć na telefonu. Jel taj ugao u kom je fotelja oštar? (Htela sam da kažem šiljat, :D) Deluje da nije prav ugao, a nešto se prisećam da si pominjao da je soba nepravilnog oblika. Koliko je široka?
Ja sad sve u detalje, nikako da se pomirim s mojom sobom koja je dugačka 4,3 metra, a široka 1,90 i još su vrata na sredini pa sa obe strane ima po 30-40 cm, taman da ništa ne može da stane. A prozor na suprotnom zidu, oboje na kraćim stranama. Teško bih smislila goru sobu. Gde god šta da se stavi jedva se prolazi do prozora.
U stvari, taman bi lepo stale police za knjige... :zper: i neka fina fotelja. Prepišem od tebe.
I šivaća mašina i sto na rasklapanje za krojenje i daska za peglanje.
 
Da, soba je trouglasta. Polica je na hipotenuzi i prostor se sužava od fotelje na ovamo. Ne znam sad dimenzije, ali nije toliko mala soba. Stao mi je još pisaći stol sa računarom, komoda sa ladicama i još jedna manja polica iza vrata, u oštrom vrhu trougla sobe.

Zapravo, evo kako to izgleda.

1623229618210.png
 
Sredio si knjige po abecedi naziva knjiga ili po imenima
knjizevnika?
Po prezimenima pisaca.
S tim što prvo idu knjige iz neknjiževnosti, razna istorija, psihologija, filozofija i sl, mada toga svega nemam mnogo, pa književna teorija i kritika, pa biografije, eseji, drame, poezija, i onda sva beletristika, romani, priče, putopisi...
Naravno nije baš neka egzaktna nauka u pitanju, pošto ima mješovitih žanrova, ali ja znam gdje mi je šta.
 
I ja sam kao isto tako, onda sam shvatila da neke knjige necu vise nikada citati pa sam ih turala u neki treci red da ih ne vidim, a prvi su red
tashne i cipele. Odlucila sam da se resim svih tih knjiga koje zaista necu
vise nikada citati, ipak su mi tasne i cipele veci uzitak.
Ima tu svega i svacega, i enciklopedija, i nekih slikovnica, knjiga
o muzejima, ali i citavih izdanja svih klasika ( Getea sam vec bacila).
 
Kad su knjige u pitanju, ja sa kao ona baba koja ima kutiju na kojoj piše "komadi kanapa prekratki da se upotrebe za bilo šta". Strašno mi je teško da ih se riješim. Imam i jednu policu u ćošku sa knjigama koje mi ništa ne znače, knjigama koje su odbacile žena ili ćerka, a ja ne dam da se bace u smeće itd.
Ja savrseno dobro znam da te moje silne knjige ne zeli niko
( ima tu i jako skupocenih knjiga, tipa Sabrana dela Slobodana Jovanovica pa u nekom kao koznom povezu), njih cu se na kraju resiti,
a ove druge cu polako, mic po mic, bacati.
 
Ja s vremena na vreme odnesem knjige u moju lokalnu biblioteku. Uglavnom je to laka literatura koju sam kupovala ne nekim akcijama, tipa 10 knjiga za 999 dinara i koje sam pročitala. I bude mi drago kad neku od njih povremeno vidim tamo. Sad da l je baš moj primerak ili su ga nabavili drugačije, ne znam, ali volim da verujem da je moj.
A one stare, mnoge su kupovali moji roditelji, neugledna izdanja, ali uglavnom dobre knjige, npr. iz one edicije Reč i misao, toga mi baš teško da se odreknem.
 
Читао ја недавно књигу, хрватско издање, мог некада омиљеног писца (Оштрица бријача, Чаробњак, Људски окови) Брачна ломача Сомерсета Мома. Овај роман ми се није баш свидео, и не знам зашто је такав наслов, никакве везе нема са брачном ломачом (некада у Индији), на енглеском у оригиналу је наслов ваљда Шарени вео. Добро, није то битно, него што у сред короне и вакцинисања наиђем и у роману на примање вакцине (од колере).
  • Јесте ли калемљени?
  • Јесам. Ватсон ми је то урадио. Али калемио је он и себе, па му није много помогло, јаднику.
(Брачна ломача, Сомерсет Мом)

Јесте ли калемљени? :hahaha:
 
Читао ја недавно књигу, хрватско издање, мог некада омиљеног писца (Оштрица бријача, Чаробњак, Људски окови) Брачна ломача Сомерсета Мома. Овај роман ми се није баш свидео, и не знам зашто је такав наслов, никакве везе нема са брачном ломачом (некада у Индији), на енглеском у оригиналу је наслов ваљда Шарени вео. Добро, није то битно, него што у сред короне и вакцинисања наиђем и у роману на примање вакцине (од колере).
  • Јесте ли калемљени?
  • Јесам. Ватсон ми је то урадио. Али калемио је он и себе, па му није много помогло, јаднику.
(Брачна ломача, Сомерсет Мом)

Јесте ли калемљени? :hahaha:
Jesmo, kalemljeni smo kineskom vakcinom.
Ne znamo hoće li to pomoći ili moramo opet nečim drugim, jadnici mi.
Da ne prođemo kao taj Vatson.:confused:
 
Jesmo, kalemljeni smo kineskom vakcinom.
Ne znamo hoće li to pomoći ili moramo opet nečim drugim, jadnici mi.
Da ne prođemo kao taj Vatson.:confused:
:hahaha:
Стварно, што вакцинишу кад је све и даље исто, шта ће маске, на пример, кад је вакцином наводно неко заштићен а и не може да пренесе, барем тако су Немци пре више од месец дана дефинитивно закључили?! Или је то обична водица, како то рече Мила Алечковић?
 
20210614_120409.jpg


Neka mu je mirna luka srecan odlazak u Valinor 💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔😭😭😭😭.
20210614_121211.jpg


Igubili smo legendu izgubili smo genija koji je perfektno preveo knjige koje nam ulepsavaju zivot.

Ne mogu da verujem 💔 znam samo jos uvek je tesko da se prihvati 💔 sad se tamo druzi sa Tolkinom. . .
 

Samouk sa Vebsterovim recnikom plus knjigom Tolkinova druzina (objasnjeno ko je ko plus imena) preveo sa engleskog 🙏 (imao je godinu dana engleski na fakultetu nije bio profesionalni prevodilac) briljantan um.🙏

Beskrajno mi je zao sto je bio skrajnut nije dobio nacionalno postovanje koje zasluzuje 🙏.

Kada je otisao kod Smrti Teri Pracet bilo je potresno / sad Zoran u Valinor nenadoknadivo 🙏💔💔💔💔💔💔💔💔💔😭.
 
Poslednja izmena:
Plaža ružinih latica, Doroti Kumson, Laguna, 619 strana tupljenja o ljubavi, prijateljstvu, porodici, izdaji, prevari....
Prvih 200 strana se vrti oko toga da li je on nju silovao ili su imali vezu. Posle se utvrđuje ko je ubica. Moram da priznam da nas Doroti vešto navodi na jednu osobu, ali ipak sumnjamo i na drugu, u jednom momentu i treća postaje sumnjiva, čak pomišljamo da su to mogli da urade još neki likovi, da bi se ispostavilo da je to bio neko na koga nikad ne bismo posumnjali. Ali to mi je baš nategnuto.
Naravno, moglo je sve to na upola manje strana, bilo bi ubedljivije.
Jedna od onih knjiga "nit smrdi, nit miriše".
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top