Quantcast

Biblioteka 3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
68.973
Drugi je dozivljaj bio kratak , ali zato ubitacan, a veze nema sa umetnoscu.
Jedna od najvecih katedrala je bas u Meksiko Sitiju, ima mesta za 40 hiljada ljudi ( unutra) i jedne
nedelje ujutru ( onako pred Bozju sluzbu) vidimo stotine Indiosa koji dolaze tu kao na hodocasce,
svi su na kolenima i svi imaju instrumente ( uglavnom duvacke) i sviraju onu bas, bas tuznu muziku.
Svi bosi, ali u debelim dzemperima jer je tamo uvek hladnjikavo.

quentin

Iskusan
Poruka
5.794
Samo da vratim temu na prvu stranu, i da prijavim da čitam Život i sudbinu Vasilija Grosmana. Sviđa mi se, ali više o knjizi kasnije, kad je pročitam.

E, i da javim da sam se juče vakcinisao u Srbiji, sa još par hiljada Bosanaca svih fela. Primio sam fajzer i za sad sam ok. Valjda se Bil Gejts još nije ulogovao u moj čip, da me pretvori u pedera, ili katolika ili šta već...

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
68.973
Samo da vratim temu na prvu stranu, i da prijavim da čitam Život i sudbinu Vasilija Grosmana. Sviđa mi se, ali više o knjizi kasnije, kad je pročitam.

E, i da javim da sam se juče vakcinisao u Srbiji, sa još par hiljada Bosanaca svih fela. Primio sam fajzer i za sad sam ok. Valjda se Bil Gejts još nije ulogovao u moj čip, da me pretvori u pedera, ili katolika ili šta već...
sa još par hiljada Bosanaca svih fela. :D
Bil Gejc stupa na scenu sa drugom dozom. Posle druge drma
vakcina.

Siguran si da ces procitati ovog Grosmana? 1100 strana, a samo
rat, Staljin,konc.logori?

Mrs.Bi

Veoma poznat
Poruka
13.163
Nokturna, Kazuo Išiguro, Dereta, 218 str. https://dereta.rs/p/5635/Nokturna-pet-prica-o-muzici-i-sutonu
Pet kratkih priča o muzičarima. Pisane u prvom licu, pa ili junak priča sam o sebi ili o nekom kog je poznavao. I ti muzičari su uglavnom nekako neuspešni. Sviraju po barovima, hotelskim terasama, a maštaju o Karnegi Holu. Većina su već srednjeg doba, ali ne gube nadu...
Mnogo lepo piše Išiguro. Jednostavno i nenametljivo, a ipak zanimljivo i čak intrigantno. Baš mi je prijala ova knjižica. Kao neki intermezo između dve obimnije knjige.
Pohvala izdavaču za belu hartiju i krupna slova prijatna oku.

Наутилус

Domaćin
Poruka
4.174
Баш сад Додик рекао како муслимани подозревају да није можда Вучић унутра убацио свињску маст!
:rotf:

lamar

Poznat
Poruka
8.063
Ja sam primila obe doze fajzera i sve je bilo ok.
Jedan moj drugar je primio obe doze astre, i on je bio skroz ok.
Mislim na propratne pojave a ne na B Gejtsa.
Sto se njega tice nadam se da ce obratiti paznju na moju malenkost :manikir:

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
68.973
Ja idem sutra po drugu dozu Astra Zeneke :sad2: U šta li će mene Gejc da pretvori.
Ej, uzmi Pfizer drugu dozNu. Ja cu u Srbiji iduce nedelje pokusati da
Drugu uzmem Pfizer. I ja sam Prvu dobila Zeneku, a specijalci kazu da je
kombinacija Zeneka - Pfizer ubitacno dobra i efikasna.

Kombinacija različitih vrsta vakcina povećava imunitet​

Kombinacija različitih vrsta vakcina protiv korona virusa značajno povećva efikasnost kada je reč o stvaranju imuniteta, saopštio je danas Univerzitet Sarske u Nemačkoj.

Nakon studije sprovedene na 250 osoba koje su kao prvu vakcinu primile vakcinu AstraZeneke, a kao drugu Bajontek-Fajzer, zabeležena je osetno veća efikasnost u stvaranju imuniteta nego kod osoba koje su primile obe doze vakcine AstraZeneke, navodi se u saopštenju Univerziteta Sarske u Sarbrikenu.

Različite vakcine donose vecHi broj antitela, a ovakva kombinacija, kako se navodi, postiže veću efikasnost i od dvostruke kombinacije vakcina Bajontek-Fajzer.

Kod vakcinisanja različitim vakcinama dolazi do stvaranja mnogo većeg broja antitela i tzv. T stanica, preneo je hrvatski portal Index.hr.
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=06&dd=07&nav_category=12&nav_id=1870487

Mrs.Bi

Veoma poznat
Poruka
13.163
Mislim da to sve imaju u sistemu, ne možeš baš da se praviš šašava. Nekome u Vranju su tamo na početku vakcinacije dali razlicite vakcine, pa se nije baš dobro proveo. Valjda kineska nije kompatibilna s ovim zapadnim, ;) a jedna je sigurno bila Sinofarm.

Uglavnom, vakcinaciju sam uspešno obavila, ali ne i vraćanje knjige u biblioteku. Prešli su na letnji režim rada, koji je svake godine drugačiji. Sada ponedeljkom i utorkom rade posle podne, a ostalim danima pre podne. Ranije su obicno ponedeljak ,sredu, petak radili pre, a utorak i četvrtak . A nekad su radili samo pre podne. Uglavnom, kao i sve uslužne delatnosti, kad njima odgovra, a ne klijentima. Banke, npr. rade do 16 h. I onda ja jadna uvek moram da idem po muževljevu platu jer on ne može da stigne.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
68.973
Mene nemaju u sistemu ( vakcinu sam ovde dobila), ali nema veze,
videcu da li cu uopste i da se bakcem vakcinama. Ispala mi 4 zuba
( tvrdi bademi) pa cu prvo morati time da se bavim. :D
Neki mi kupac duguje pare pa moram kod notara ( ako se kupac uopste
i pojavi) i tako, imam razonodu od jutra do sutra.

quentin

Iskusan
Poruka
5.794
Banke, npr. rade do 16 h. I onda ja jadna uvek moram da idem po muževljevu platu jer on ne može da stigne.
Banke mi ne spominji. Ja kad moram da idem u banku, uzimam dan od godišnjeg odmora na poslu. I onda se nadam da ću završiti sve šta imam s tim jednim odlaskom u banku. Rade do pola pet, ne rade subotom... Sva sreća, pa žena radi u smjenama, tako da ona to uglavnom završava.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
68.973
Sad me podsjeti s tim notarom, jesam li se ja uopšte hvalio ovdje da sam kupio stan i da najzad imam čestitu biblioteku u kući?
Hvalio si se, ali si jos pre useljenja pricao da tvoja madame zeli nekakvu
ljuljasku, ti pa opet biblioteku i posle vise nisi nista dalje pisao, a mene
bilo blam da pitam ( ne za ljljasku) ) za biblioteku.

Mrs.Bi

Veoma poznat
Poruka
13.163
Ja isto htlela da pitam za kućnu biblioteku, al, rek'o, da ne izbaksuziram nešto.
Moraćeš da postaviš nekoliko slika da uhvatiš iz raznih uglova, pa da mi steknemo utisak kako to izgleda.

Zauz

Elita
Poruka
24.189
E3WdZKSXMAAnnJY.jpeg.jpg

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.