Biblioteka 3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Čestitam, uživaćeš sa spravicom. Meni se baš super pokazala sad dok sam renovirala stan i sklonila sve knjige, a čitala više nego ikad. Samo ga dobro napuni knjigama.

Inače, večeras sam osposobila kompjuter posle 2,5 nedelje. Mora da se radi.
 
Napred Bi u nove radne pobede :D

- - - - - - - - - -

Wild, uživaj
smilie_girl_178.gif
 
Wild, blago tebi. :-) Koje ces knjige prvo natrpati? Ja svoj, nadam se, kupujem ove godine.

Da vam se pohvalim da mi je dete apsolutno stabilno prohodalo. :-)

Judzina O' Nila sam zavrsila. Maestralna drama. Kad mi se skupi par knjiga, kao prosli put, o svakoj cu detaljnije.


Detence <3
Bravo!

E nemam pojma, dobila sam ga na poklon i stigao mi je sa cd-om na kom ima jedno 10ak foldera prepunih knjiga tako da cu prvo to da pregledam, videla sam da ima dosta krimi knjiga tako da cu moci prvo odatle da krenem dok se ne snadjem.
 
Izvan vremena – David Grosman, Arhipelag, 130 str. 10/10
http://www.delfi.rs/knjige/63190_izvan_vremena_knjiga_delfi_knjizare.html

Već sam početak me slomio. Priča-poema se sastoji od razgovora muža i žene posle gubitka sina.
I nenametljivog naratora koga je pisac nazvao „gradski letopisac“ i koji se pojavljuje povremeno u jednakim razmacima.
Naknadno se pojavljuje još nekoliko ljudi sa istom sudbinom. Od patetike naravno ni traga. Jedva se i na slovo p može naleteti.

Mislim da je ovo jedna od najemotivnijih knjiga koju sam ikada pročitala.
Totalno se raspadnem još kad znam da je to piščeva istinska sudbina. Pet godina posle tog gubitka nije ništa objavljivao.
Ova knjiga je svojevremena Danina preporuka, sada je svakako i moja. Jedino je ne bih preporučila Kamenitoj. Znam je.

- - - - - - - - - -

Evo, našla sam Danin post. Mnogo više i bolje govori o knjizi od mene.
I ja sam poželela da imam knjigu za sebe. Što je retko.
https://forum.krstarica.com/showthread.php/714292-Biblioteka-3?p=31927865&viewfull=1#post31927865
 
Konačno jedan vikend da provedem kod kuće... Hvala kiši. :lol: Odgledala sam film Opasan metod (o Frojdu i Jungu, :super:) posle mnooogo vremena i završila najzad Priču o onima koji odlaze i onima koji ostaju. sad mi žao što nemam odmah i IV deo, cenim, biće seksa... :rotf:
Namestila tepih koji je opran još pre mesec dana, iskoristila sam odsustvo dece koja mi nisu dozvoljavala da ga stavim... Ja sam ipak tradicionalni tip, kad je parket u pitanju. Možda to i nije bilo najpametnije, ovih kišnih dana... :sad2:

Mogla bih da nastavim s Mojom borbom, imam vremena sad kod kuće, ili imate neki drugi predlog za mene? :think:

- - - - - - - - - -

Nautiluse, evo prilike da se ti i ja konačno upoznamo. Znaš koliko to želim...;) U sredu je japansko književno veče u Banovini, Sokolica organizuje.U pitanju je Šjusaku Endo, Ćutanje (Tišina). Čitali smo to prošle godine. Ne plaši se, ne ujedam, samo sam radoznala...
 
Nautiluse, evo prilike da se ti i ja konačno upoznamo. Znaš koliko to želim...;) U sredu je japansko književno veče u Banovini, Sokolica organizuje.U pitanju je Šjusaku Endo, Ćutanje (Tišina). Čitali smo to prošle godine. Ne plaši se, ne ujedam, samo sam radoznala...
Ни случајно. Не спуштам се ја на ваше уже! Само кад се сетим како је Луцијус прошао, а био је открио ко је и шта ради, где продаје књиге па је и слику поставио, чини ми се, ваљда је рачунао да прода коју књигу више. Кад, хоћеш, испало осиње гнездо - грубо под.ебавање са свих страна. Хвала лепо, не спуштам се ја на ваше уже.
Поздрави Соколицу.
 
Ok, hvala ti što si me spustio na dno (niz uže :)), pošto se o meni ovde sve zna. Ali, ja nemam ni tajne ni komplekse, ni razlog da se krijem. Trudim se da ničiji integritet ne ugrozim i ne plašim se nikog...
 
Ok, hvala ti što si me spustio na dno (niz uže :)), pošto se o meni ovde sve zna. Ali, ja nemam ni tajne ni komplekse, ni razlog da se krijem. Trudim se da ničiji integritet ne ugrozim i ne plašim se nikog...
У поменутом случају не би могло да се тако каже. Још сам вас том приликом опоменуо да прекинете, али сте ви безобзирно наставили. Тако да ми не пада на памет да откривам идентитет.
 
Po reakciji, reklo bi se da si Lucijus lično, samo što je on pisao latinicom, pa znam da nisi. Pokušavam da se setim šta smo mu to nažao učinili, ali ne mogu... :think:
Sećam se da je kačio spiskove knjiga koje ima (verovatno za prodaju) i da je bio vrlo prgav. Sukobljavao je svoje mišljenje sa svakim ko se iole razume u književnost, a isticao da nije preterano obrazovan već je načitan. Valjda je vodio razgovore sa svojim istaknutim kupcima ispred fakulteta... To je sve što pamtim o njemu. Podseti me, ko ga je omalovažavao?
 
Ubistvo u Kapetan Mišinoj, Nenad Novak Stefanović, Laguna, 320 str. Sasvim solidan domaći krimić, mada, kako se ponekad ističe, to nije baš mnogo zastupljen žanr u našoj zemlji.
Dešava se dvadesetih godina prošlog veka u Beogradu. Leš Ruskinje Olge pronađen je u šupljem stubu zgrade koju je gradila s mužem, koji je nestao 6 meseci ranije. Vrh policije želi to da proglasi samoubistvom, ali mladi islednik Krsta pokreće istragu ubistva. Zanimljivo vođena priča u kojoj pratimo da li je svako od umešanih baš ono za šta se predstavlja ili svi igraju dvostruku igru.
ČItala sam kratke forme ovog pisca o beogradskim zgradama, a sad vidim da je on objavio i nekoliko romana i hronika. Pa ako naletim, neću ga zaobići.
 
Po reakciji, reklo bi se da si Lucijus lično, samo što je on pisao latinicom, pa znam da nisi. Pokušavam da se setim šta smo mu to nažao učinili, ali ne mogu... :think:
Sećam se da je kačio spiskove knjiga koje ima (verovatno za prodaju) i da je bio vrlo prgav. Sukobljavao je svoje mišljenje sa svakim ko se iole razume u književnost, a isticao da nije preterano obrazovan već je načitan. Valjda je vodio razgovore sa svojim istaknutim kupcima ispred fakulteta... To je sve što pamtim o njemu. Podseti me, ko ga je omalovažavao?

Jeste neko ( ne znam vise ko) podyebavao Lucijusa da ne razdvaja reci kad pise, ali mislim da je Lucijus i pre toga odlucio da ode.

O knjizi Izvan vremena – David Grosman, napisacu i ja nesto ( ali sutra, danas i ja imam problem sa netom).
Ja sam inace u prestoLnici;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top