Biblioteka 2

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Elefteria probaj ovde http://www.dobra-knjiga.com/Home.asp?NaslovID=16286&y=%9Ae%9Air%20profesora%20vuji%E6a

Ja Pračeta još nisam čitala. Tačnije počela sam ali mi se nešto nije čitalo u tom trenutku. To je ona sa akcije od pre par meseci, Oružane snage. Vidim ovaj serijal o Diskvetu, a zanima me da li su sve knjige povezane ili može svaka zasebno da se čita? Imam samo ovu jednu pa ne znam da li ima svrhe da je čitam ako ima smisla samo ako se čitaju i ostale?

Zamak u mom srcu, Dodi Smit. Kasandra, Rouz i Tomas, žive sa ocem i maćehom Topaz u zamku koji su dobili u zakup. Mortmejn (otac) je pisac koji dvanaest godina nije objavio knjigu jer ima stvaralačku blokadu. Jednostavno, ne može da piše. Novca nema i oni žive prilično sirotinjski. Sa njima živi i Stiven, sin bivše služavke. Bez obzira na sve, ljubav je itekako prisutna. Rouz i Kasandra su vezane jedna za drugu, donekle iste, ali dovoljno različite. Kada na imanje dođu dva brata, Sajmon i Nil, koji imaju pravo na imanje posle isteka zakupa, Rouz je rešena da se uda za Sajmona, jer joj je dosta bede i u bogatstvu braće vidi spas. Kasandra je drugačija, ona ne bi mogla da se uda za nekog koga ne voli. Kasandra neće znati ko joj je baš sviđa..možda Nil..ili Stiven..ili Sajmon..? Malo će to biti zbunjujuće za nju samu, ali će se sve iskristalisati. Topaz je vrlo simpatično opisana. Ona je model koji pozira slikarima, voli da opšti sa prirodom, tako da je malo neobična. Ali voli i muža i Kasandru i Rouz. Mortmejna će ohrabriti interesovanje Sajmona i njegove majke za njegovu knjigu, ali ipak će Tomas i Kasandra napraviti nešto što će na kraju ipak uticati na očevo pisanje.
Meni je ova knjiga baš prijala. Odlična je. Topla, sa duhovitim momentima. Uživala sam, zanimalo me je ko će biti Kasandrin dragi, i vuklo me je da okrenem poslednje strane da vidim ko je njema prava ljubav, ali nisam virila, odolela sam:) Moja preporuka. Recimo, bilo bi mi jako žao kad bih ovu knjigu pozajmila nekome a ta osoba mi je ne bi vratila (iz bilo kojih razloga):)

Imam sutra neki razgovor za posao, nešto sam skeptična, ali videću šta će da ispadne...:huh:
 
Kupili smo konacno :zurka:

POD-KUPOLOM-000003101237.jpg
 
Citala sam samo jednu Pracetovu knjigu.
Sad se ne secam kako se zvala, ali radilo se o jednoj kornjaci i orlu... Taj pocetak mi se tako urezao u mozak da pocetak tog romana jos uvek pamtim, jer je imao poruku za citaoca.
Ko voli Praceta sigurno zna o kojoj je knjizi rec, ja sad ne mogu da se setim, Pracet je zaista napisao puno romana.
Ali, u principu taj zanr u knjizevnosti mi nekako ne lezi, ali nisam se smirila dok nisam nasla tu knjigu, toga se secam, jer su u to vreme mnogo pricali o njoj, moje kolege i prijatelji. Jedva sam je nasla u Ju Biznis Centru u nekoj maloj knjizari...

- - - - - - - - - -

Kupili smo konacno :zurka:

POD-KUPOLOM-000003101237.jpg

Jedan od njegovih najboljih romana! Definitivno.

- - - - - - - - - -

Na kom sajtu gledate filmove?
Pre sam mogla da gledam na Filmoviziji i Vojvodinanetu, ali sad ne mogu ni jedan film da ``otvorim`` na tim sajtovima.
 
orao i kornjača-Mali bogovi
moj prvi pokušaj Pračeta, bio neuspešan doduše, ali nisam odustala :)
svaka knjiga je za sebe, neki likovi se ponavljaju i ima ih u skoro svim knjigama (npr Smrt :lol:)
mislim da knjige o čarobnjaku Rinsvudu treba čitati redom, ali nije nužno(ja naravno nisam, gle čuda) jer nisu povezane radnjom
 
Jao, kuca. Pomešana osećanja (a, Lamar, i ja uspela da nadjem zanimljiv smajli! )
Dala mu je ime Igi. Ne znam da li će ostati i ime i on.
pola vremena na poslu razmišljam da ga vratim, a drugu polovinu jedva čekam da dodjem kući da ga vidim.

Ja inače teško donosim odluke i kad ih donesem, u nekim slučajevima se i dalje preispitujem da li je to bila dobra odluka i da li je trebalo drugačije. E i sad tako. Sinoć ćerka izašla, pa sam se igrala s njim kad sam došla s joge, jer mi je bilo žao da bude sam u sobi. I onda niti sam uradila šta sam htela, niti sam legla ranije kako sam planirala, da se naspavam. Nisam se još oporavila od rodjendana za vikend.
Onda mi jutros opet tužno, on se probudio, odmoran, veseo, verovatno i gladan, a ona još spava... i sad se ja sekiram. A neću ja odmah da preuzimam tu obavezu. I šta mi treba u životu da brinem i o tome. Taman deca porasla, mogu sve sami, sad ovo. Ne želim to! A ona, ubedjena sam, neće moći da brine o njemu kako treba.Zato razmišljam da ga vratim. Meni ne treba ta zabava. Ja umem i sama da se zabavljam. To nije pas s kojim možeš da kreneš u šetnju, pa da se išetaš ljudski. Kad sam šetala s Arvenom/Nox/Rodom, ona je veći deo vremena nosila svoju Milicu.
Znači, ni tu nije od koristi. I ovako kad sve izanaliziram, on nije za našu kuću. Ljudi su skloni da stvari posmatraju samo s jedne strane koja im se dopada. Tako je moja ćerka. Samo kako će ona da sedi u sobi i da ga mazi. A sve drugo već ne radi. A još je na raspustu. Nije prebrisala podove a on onako mali i beo, sav se već isprljao.
Možda i ja previše dramim, ali to nije igračka, pa kad mi se ne igra ostaviću je.
Pokušavam da razmišljam, kako mogu uvek da ga prodam ili poklonim. Ali ne verujem ni da bi to bilo tako lako i jednostavno.
A da ne pominjem što je ćerka trebalo da bude kažnjena, što slabo uči, što ništa ne radi u kući. A ona donese kuče i mi dozvolimo. Nismo nikakvi autoriteti. Ne valja to stalno popuštanje.
Eto, izjadah vam se.

Zaboravila sam jutros knjigu za čitanje u autobusu. :evil:
Smajli je bombona :super:
Sa'ću odmah da ga ubacim u moj šifonjer za čuvanje smajlija :lol:

Plašim se da sam slobodna sutra samo od 13 do 14h...:sad2:
Rado, ako možeš piši termine kada možeš pa da vidimo može li se šta uklopiti, a ako ne možeš drugom prilikom :cmok:
 
Pračet ženske likove čini mi se konstruiše mnogo uspešnije nego muške, imaju više dimenzija, elokventiniji su i nekako su moćniji, u svakom smislu.
Zato ja svima preporučujem da ako nisu Pračet-fanatici ili im sve to deluje previše da bi uopšte započeli, ne čitaju knjige o čarobnjacioma i straži nego o vešticama.
Mada ok, to se prepliće
To je taj glavni problem, Pračetove knjige sa vremenom postaju sve bolje, ali ipak nije loše da se čovek uživi u Disksvet da bi mogao da ih doživi na pravi način
Tako da sve i da vam se prve knjige ne dopadnu apsolutno se isplati zato što na kraju kulminira serijalom od 4 knjige o tinejdž veštici =P Tiffany Aching, a to je možda najbolje od Pračeta ikada (nisu sve prevedene)
ok, možda ove o Tifani mogu da s čitaju i samostalno ali greota je, mora čovek da vidi kakva je baraba Nana Og ili kakva je motka Baka Vedervaks da bi shvatio Tifani =D

Evo spiskić

jednakost rituala 1987
sestre po metli 1988
veštice na putu 1991
gospoda i dame 1992
Maskarada 1995
Carpe Jugulum 1998
The Wee Free Men 2003 (Tiffany Aching) (ovo bih se zaklela da je prevedeno ali ne znam kako)
A Hat Full of Sky 2004 (Tiffany Aching)
Wintersmith 2006 (Tiffany Aching)
I Shall Wear Midnight 2010 (Tiffany Aching)

(I naravno, Mali bogovi su odlični. Koliko god to nekome glupavo zvučalo uz Pračeta se mnogo uči kako da se razmišlja i to na mnogo bitne teme. Malo je "ozbiljnih" pisaca koji to uopšte pokušaju, a kamoli uspeju. Zato ja besnim kad ljudi kolutaju očima na njega samo zato što se usudio da bude duhovit i, naravno, zato što ima šarene korice)

- - - - - - - - - -

nači i velik slova sam koristila, takav sam fan
 
parka, ja ne videh te knjihe o tinejdž veštici
prvih 5 sam pročitala :D
počev od veštice na putu, to mi je bila prva posle malih bogova i oduševila sam se :)

čini mi se da je bio i neki film, sećam se onog putujućeg kovčežiča:think: to je iz drzge knjige valjda
 
Baš me zanima kakav je:) Knjiga mi se mnooogo dopala, nadam se da će i film :)

Pa nema njen telefon.

PS Bila danas u biblioteci. Srećna jer sam donela 4-5 dobrih knjiga.
I jednog Nesbea :D
Podeli s nama :) (tj, da vidim da l imam nešto od toga, pa da vidim da l bih to sad čituckala:). Ne znam šta bih sada... Bujno leto, Rusku zimu ili nešto drugo (možda nešto od tog tvog, pa mi treba ideja :D) :think:

- - - - - - - - - -

orao i kornjača-Mali bogovi
moj prvi pokušaj Pračeta, bio neuspešan doduše, ali nisam odustala :)
svaka knjiga je za sebe, neki likovi se ponavljaju i ima ih u skoro svim knjigama (npr Smrt :lol:)
mislim da knjige o čarobnjaku Rinsvudu treba čitati redom, ali nije nužno(ja naravno nisam, gle čuda) jer nisu povezane radnjom

Pračet ženske likove čini mi se konstruiše mnogo uspešnije nego muške, imaju više dimenzija, elokventiniji su i nekako su moćniji, u svakom smislu.
Zato ja svima preporučujem da ako nisu Pračet-fanatici ili im sve to deluje previše da bi uopšte započeli, ne čitaju knjige o čarobnjacioma i straži nego o vešticama.
Mada ok, to se prepliće
To je taj glavni problem, Pračetove knjige sa vremenom postaju sve bolje, ali ipak nije loše da se čovek uživi u Disksvet da bi mogao da ih doživi na pravi način
Tako da sve i da vam se prve knjige ne dopadnu apsolutno se isplati zato što na kraju kulminira serijalom od 4 knjige o tinejdž veštici =P Tiffany Aching, a to je možda najbolje od Pračeta ikada (nisu sve prevedene)
ok, možda ove o Tifani mogu da s čitaju i samostalno ali greota je, mora čovek da vidi kakva je baraba Nana Og ili kakva je motka Baka Vedervaks da bi shvatio Tifani =D

Evo spiskić

jednakost rituala 1987
sestre po metli 1988
veštice na putu 1991
gospoda i dame 1992
Maskarada 1995
Carpe Jugulum 1998
The Wee Free Men 2003 (Tiffany Aching) (ovo bih se zaklela da je prevedeno ali ne znam kako)
A Hat Full of Sky 2004 (Tiffany Aching)
Wintersmith 2006 (Tiffany Aching)
I Shall Wear Midnight 2010 (Tiffany Aching)

(I naravno, Mali bogovi su odlični. Koliko god to nekome glupavo zvučalo uz Pračeta se mnogo uči kako da se razmišlja i to na mnogo bitne teme. Malo je "ozbiljnih" pisaca koji to uopšte pokušaju, a kamoli uspeju. Zato ja besnim kad ljudi kolutaju očima na njega samo zato što se usudio da bude duhovit i, naravno, zato što ima šarene korice)

- - - - - - - - - -

nači i velik slova sam koristila, takav sam fan
Zahvaljujem :)
 
parka, ja ne videh te knjihe o tinejdž veštici
prvih 5 sam pročitala :D
počev od veštice na putu, to mi je bila prva posle malih bogova i oduševila sam se :)

čini mi se da je bio i neki film, sećam se onog putujućeg kovčežiča:think: to je iz drzge knjige valjda

pa ipak nisu prevedene. mislila sam da ova prva jeste ali sam pogrešila. al šta znam, nije on problematičan da se čita i u originalu, a mož i malo da se sačeka, sigurna sam da će laguna da dotera do njih za tričavih 15 godina =P
 
pa nisu prevedene. mislila sam da ova prva jeste ali sam pogrešila. al šta znam, nije on problematičan da se čita i u originalu, a mož i malo da se sačeka, sigurna sam da će laguna da dotera do njih za tričavih 15 godina =P

I sa jako lošim prevodom.

- - - - - - - - - -

http://www.laguna.rs/pretraga.php?str=1
evo spisak kod lagune šta ima, sve mi se čini da nke knjige fale:think:
inače Dobra predskazanja su nevezano za Disksvet, pa ko ne voli veštice, čarobnjake i ostalo može i nju da proba :)

Hint: obratite pažnju na miša:per:
 
Ček sad ću da vidim...

Đavolja kraljica - Džin Kalogridis
Zvezda mora - Džozef O' Konor
Solomonovo slovo - Nesbe
Predator - Vladimir Arsenijević
Mama Afrika - Sonja Lapatanov - putopis
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top