Bez (neo)liberalizma nema kulturnog napretka

Ali najjaca stvar je sto socijalisti nikad nisu uspeli da naprave iole normalan toalet papir.:lol:
Oni masni crveni toalet papiri sto podsecaju na juznjacke kafancine prepune dima sa kariranim stoljnjacima.:fdlan:

- - - - - - - - - -

Nego @Kreptomane da te pitam, da ti nisi mozda bio jedan od kolovodja studentskih protesta?;)

- - - - - - - - - -

Mislim oni zahtevi - fabrike radnicima i te fore podsecaju na tebe po malo.;)
 
Које је процентуално учешће машинерије у свјетској производњи? Када поприми такве размјере да избаци масу радничке класе изван производње, то ће и бити крај капитализма, али капитализам је опрезан. Он зна шта не смије, шта смије. Али како не видиш да си ти будала? Ти подржаваш аутоматизацију која те може избацити на улицу и која хоће.

Ne podrzavam ja nikoga direktno ali indirektno svi mi to radimo kao potrošači... ja samo kazem da kolega Kinez koji uvodi robote tera kolegu Švicaraca svojim cenama proizvoda da smanji troškove proizvodnje da bi bio konkurentan .... Oni koji su srafali morat će da se prekvalifikuju u nesto drugo..
 
Па шта нам ти кажеш сада? Да постоји конкуренција? Нека разумије ко може. Писао сам да је сврха увођења машинерије појефтињење производа економисањем рада. Не треба понављати. Ја сам ти указао на то шта ће се десити уколико радничка класа буде избачена из производње, ако некада и буде, али смо свједоци њеног пада у истој, усљед развитка производних снага. То даље води повећању масовне органске незапослености. Али, како рекох, капитализам зна до које границе смије ићи како не би доживио потпуни колапс.
 
Poslednja izmena:
Па шта нам ти кажеш сада? Да постоји конкуренција? Нека разумије ко може. Писао сам да је сврха увођења машинерије појефтињење производа економисањем рада. Не треба понављати. Ја сам ти указао на то шта ће се десити уколико радничка класа буде избачена из производње, ако некада и буде, али смо свједоци њеног пада у истој, усљед развитка производних снага. То даље води повећању масовне органске незапослености. Али, како рекох, капитализам зна до које границе смије ићи како не би доживио потпуни колапс.

Ako radnicka klasa bude izbacena iz proizvodnje i usluga desice se to da ce ljudima besplatno deliti robu siroke potrosnje.

- - - - - - - - - -

Kapitalizam ce nestati i nestace i ekonomija i samo postojanje iste.
 
Па шта нам ти кажеш сада? Да постоји конкуренција? Нека разумије ко може. Писао сам да је сврха увођења машинерије појефтињење производа економисањем рада. Не треба понављати. Ја сам ти указао на то шта ће се десити уколико радничка класа буде избачена из производње, ако некада и буде, али смо свједоци њеног пада у истој, усљед развитка производних снага. То даље води повећању масовне органске незапослености. Али, како рекох, капитализам зна до које границе смије ићи како не би доживио потпуни колапс.

Pa vidiš da postoji do tebe je kome ćeš dati svoje pare.. Možeš i jednom i drugom samo mi se čini da ćeš podržati robote a jadnog radnika baciti na ulicu, Znam da je čisto iz nekih sebičnih ekonomskih razloga:) .. ..
 
Ako radnicka klasa bude izbacena iz proizvodnje i usluga desice se to da ce ljudima besplatno deliti robu siroke potrosnje.

- - - - - - - - - -

Kapitalizam ce nestati i nestace i ekonomija i samo postojanje iste.

Да је капитализам тебе слушао, он би одавно завршио на сметљишту историје. Међутим, буржоаски економисти су мало виспренији од тебе.

- - - - - - - - - -

Pa vidiš da postoji do tebe je kome ćeš dati svoje pare.. Možeš i jednom i drugom samo mi se čini da ćeš podržati robote a jadnog radnika baciti na ulicu, Znam da je čisto iz nekih sebičnih ekonomskih razloga:) .. ..

Показујеш да нико не живи ван тоталитета друштвених односа, као и економских законитости и норми који владају у истом. Мудро, мудро. Добро да си нам ово сада саопштио.
 
Ako radnicka klasa bude izbacena iz proizvodnje i usluga desice se to da ce ljudima besplatno deliti robu siroke potrosnje.

Ne mora da znači. Ako bi se automatizacija desila u kapitalizmu, vlasnici mašina sigurno ne bi hteli da izgube privilegije. Osmislili bi zajedno sa državom nekakav sistem npr. stalnog mesečnog dohotka kojim bi ljudi kupovali proizvode da prežive, a oni bi akumulirali taj novac i potom ga trošili na luksuz npr. Ili nešto drugo, svakako da se održi elita i da se održi kontrola.

Takav sistem bi svakako zahtevao jaku državu koja bi to garantovala i sprečila narod da preuzme sredstva za proizvodnju, a kapitalizam je već sad toliko intenzivno razvio države da je njihov represivni aparat sposoban da kontroliše čitav narod.
 
Ne mora da znači. Ako bi se automatizacija desila u kapitalizmu, vlasnici mašina sigurno ne bi hteli da izgube privilegije. Osmislili bi zajedno sa državom nekakav sistem npr. stalnog mesečnog dohotka kojim bi ljudi kupovali proizvode da prežive, a oni bi akumulirali taj novac i potom ga trošili na luksuz npr. Ili nešto drugo, svakako da se održi elita i da se održi kontrola.

Takav sistem bi svakako zahtevao jaku državu koja bi to garantovala i sprečila narod da preuzme sredstva za proizvodnju, a kapitalizam je već sad toliko intenzivno razvio države da je njihov represivni aparat sposoban da kontroliše čitav narod.

Marxsizam ponovo.:)
Gledaj, takva "sredstva za proizvodnju" ne bi bile masine vec softver i to vestacka inteligencija - AI, jel tako?;)

AI tehnologija vec postoji i to veoma ozbiljna, a njen napredak je nemoguce zaustaviti.

A to ce onda biti dostupno svima. Znaci znanje.

AI + masine i ko ce moci da zaustavi smrt ekonomije i kapitalizma?:)

- - - - - - - - - -

Да је капитализам тебе слушао, он би одавно завршио на сметљишту историје. Међутим, буржоаски економисти су мало виспренији од тебе.

Onda je kapitalizam sam sebi iskopao raku time sto je lansirao informaticku revoluciju.

Ti zaboravljas da je kompjuter najvece tehnolosko dostignuce covecanstva.:)
 
Onda je kapitalizam sam sebi iskopao raku time sto je lansirao informaticku revoluciju.

Ti zaboravljas da je kompjuter najvece tehnolosko dostignuce covecanstva.:)

Није он њу сковао ради информатичке револуције, већ ради класног карактера и сукоба који постоји у истом. Противрјечна база на којој почива капитализам јесте његов највећи непријатељ, што ће рећи да је највећи непријатељ капитализам, капитализам, како је и Маркс писао. И цијела историја капитализма је историја покушаја да се постојећа база на којој почива, одржи, извуче из депресије и рецесије у које нужно мора западати, како би се капитализам сачувао, како би још за коју годину одложио пропаст у коју је, још својим постанком, кренуо.
 
Poslednja izmena:
Да је капитализам тебе слушао, он би одавно завршио на сметљишту историје. Међутим, буржоаски економисти су мало виспренији од тебе.

- - - - - - - - - -



Показујеш да нико не живи ван тоталитета друштвених односа, као и економских законитости и норми који владају у истом. Мудро, мудро. Добро да си нам ово сада саопштио.

Istina živa vi socijalisti imate najlošije razvijenu potrošačku svest... uvek nešto kukate a kad konkretno treba da se opredelite i podržite nekog uvek vam vlastiti interesi prevagnu ali zato volite da tupite za medalju..
 
Није он њу сковао ради информатичке револуције, већ ради класног карактера и сукоба који постоји у истом. Противрјечна база на којој почива капитализам јесте његов највећи непријатељ, што ће рећи да је највећи непријатељ капитализам, капитализам, како је и Маркс писао. И цијела историја капитализма је историја покушаја да се постојећа база на којој почива, одржи, извуче из депресије и рецесије у које нужно мора западати, како би се капитализам сачувао, како би још за коју годину одложио пропаст у коју је, још својим постанком, кренуо.

Gledaj, racunarstvo i informatika su prvo razvijani za vojne potrebe. "Rat je otac svega". Ko je to rekao, bez guglanja da li znas?;)

Stalno pricas o nekoj propasti kapitalizma i u fazonu si "the end is coming", a nikad se bolje nije zivelo u istoriji covecanstva.

Tesko da bi socijalizam ikad ostvario i jedan procenat od kapitalizma.

Toalet papiri to dokazuju. Jednostavno nema sirinu i dubinu.:)

Povrsan je prazan, impotentan i sterilan.:(

Toalet papiri su savrsen dokaz.:aha2:

Jos je neki rimski filozof materijalista predvidjao da kad covecanstvo bude razvilo napredne sprave da mu pomazu u radu da onda nista nece morati da radi itd.

I okej je da ekonomija crkne i prestane da postoji, ali kapitalizam sada je najsavrsenija stvar koja postoji.

Kapitalizam je divan i dusica.:heart2::zaljubljena:

- - - - - - - - - -

Zar kapitalzam ne treba voleti, maziti i paziti i jos vise voleti kad je toliko napretka doneo covecanstvu???:heart2:

Ajde reci posteno...

- - - - - - - - - -

I kad tako citam vas sa nekim marxistickim pricama ja ne mogu da se ne otmem utisku da razgovaram sa Jehovinim svedocima ili tako nekim loodjacima :pop2:

Sta je sa vama? Gde vi zivite ljudi i sa koje planine ste sisli i iz koje pecine ste izasli?:eek:
 
Хајде што не можеш марксизам, то устину није лако, али што не познајеш ни идеологију којој си наклоњен. Када би те ставили у дуел са неким буржоаским економистом, ти би испао већа будала него што овдје јеси са овим глупостима које си износио када је у питању економија. На крају би се заиста морао запитати: ''Чему сам ја то одан?''
 
Хајде што не можеш марксизам, то устину није лако, али што не познајеш ни идеологију којој си наклоњен. Када би те ставили у дуел са неким буржоаским економистом, ти би испао већа будала него што овдје јеси са овим глупостима које си износио када је у питању економија. На крају би се заиста морао запитати: ''Чему сам ја то одан?''

Jedine budale ste vi koji verujete u bajke i nesto sto se toliko puta pokazalo kao prava katastrofa dok sa druge strane kritikujete zaista uspesne narode i drzave i predvidjate im propast.
To je smesno.

Ja nisam ekonomista i ne bavim se ekonomskim teorijama i ja to i ne moram da znam.

Ali ono sto je ocigledno svakom sa iole zdravog razuma da ste vi marksisti ko neka sekta koja veruje da ako radnici dobiju sredstva za proizvodnju koja je li kapitalisti drze negde zakljucanim :zelenko: da ce sve postati bajno i sjajno, a to je prosto smesno.

I zato je marksizam teska glupost, jer se toliko puta ta teorija pokazala prosto retardiranom.

Znaci dete uzmi citaj Jehovine svedoke da se dozoves pameti, ne znam sta drugo da ti kazem.;)

- - - - - - - - - -

Ja sam vama predlagao da otvorite udruzenje "samoupravni socijalizam" ili nesto slicno i da odbacite zle kapitaliste i krenete da se organizujete i borite na trzistu.

Ali vama su u glavudzi samo puske i ubijanja onih koji imaju vise para i koji su sposobniji od vas. A tako nesto bi zemlju dovelo do Kambodze, Nigerije ili tako nekeTunguzije.

Face it. Svajcarska ima 730.000 milionera, a Srbija ima samo 3.000.

Milioneri su ti koji zemlju i narod guraju napred, a ne neki sugavi radnik koji nakon posla ide da pije ispred prodavnice, a sve mi se cini da su vam takvi drugari kao i vi sami.z:hm:

Ne znam sta da ti kazem...

Meni je svejedno, ali vecina srpskog naroda ce propasti ovako i ko zna zasto je to dobro...:roll:

A ti mi samo pricas ko Baba Vanga da ce Wall Street da pukne... :pljus:

Kakve to veze ima sa proizvodnjom sarenih sesirica ili gajenjem prasica u Srbiji?:dontunderstand:
 
Кад ниси, шта си онда дошао, да свираш ***** овдје? Добро је Лошонц примјетио колико је тешко некоме ко није образован на дијалектичком схватању историје појаснити било какве појаве. Ништа неће разумити. Као што ни ти ниси.

Опет показујеш да не схваташ глобални карактер капитализма. За разлику од Ванге и осталог отпада који помињеш, ја сагледавам чињенице, а ти хвалиш капиталистичку економију бодрећи спекулативне активности. Ти си будала.
 
Poslednja izmena:
Опет показујеш да не схваташ глобални карактер појава.

Kakve to veze ima sa proizvodnjom sarenih sesirica u Srbiji?:rtfm:

Kakve to veze ima sa gajenjem prasica u Srbiji?:rtfm:

- - - - - - - - - -

Pogledaj ovo sto je postavio @Igi92 na drugoj temi. Sta mislis o tome?

10 zemalja Evrope u kojima se živi gore nego u Africi - tu je i Srbija https://noizz.rs/noizz-news/10-zema...i-tu-je-i-srbija/1dbbd2h#.WXtqysq7k_8.twitter
 
Па како ћеш схватити кад си необразован? Ко је причао о Србији? Ја сам се орјентисао искључиво на капиталистички начин произовдње. То гдје се он примјењује, а примјењује се у цијелом свијету, није од значаја.
 
Jos malo pa ce i "Camuga" biti kompliment za Srbina.:manikir:

- - - - - - - - - -

Па како ћеш схватити кад си необразован? Ко је причао о Србији? Ја сам се орјентисао искључиво на капиталистички начин произовдње. То гдје се он примјењује, а примјењује се у цијелом свијету, није од значаја.

De_Sisti kaze da je literatura za prvi razred ekonomske skole dovoljna dovoljna da se pokopaju sve marksisticke idiotarije, a on je dobar ekonomista i zna znanje. Top student.

Ja sam imao jedan predmet na faxu koji se zvao Ekonomija i to je verujem sasvim dovoljno da razbijem marskisticke izopacenosti i njegove imbecilne sledbenike.:zelenko:

Verujem da se slazes.:cool:
 
Jos malo pa ce i "Camuga" biti kompliment za Srbina.:manikir:

Ако мислиш да је мој понос уствари национални понос, ту си погрешио, одмах да ти кажем. Необразован си, неписмен економски, који се ***** дошао да дискутујеш? Уосталом, ово није тема о Србији.

- - - - - - - - - -

De_Sisti kaze da je literatura za prvi razred ekonomske skole dovoljna dovoljna da se pokopaju sve marksisticke idiotarije, a on je dobar ekonomista i zna znanje. Top student.

Ja sam imao jedan predmet na faxu koji se zvao Ekonomija i to je verujem sasvim dovoljno da razbijem marskisticke izopacenosti i njegove imbecilne sledbenike.:zelenko:

Verujem da se slazes.:cool:

Ко јо то? Маркс за интелектуалну сиротињу? Какав твој факултет јадо јадни.
 
Ali ni to nije potrebno. Dovoljne su slike iz Kambodze ili tako neke Nigerije i slike sa Wall Street-a.:)

- - - - - - - - - -

Ко јо то? Маркс за интелектуалну сиротињу? Какав твој факултет јадо јадни.
Postoji samo jedan Marks. I on je iskljucivo za intelektualnu sirotinju.:aha2:
 
Ако мислиш да је мој понос уствари национални понос, ту си погрешио, одмах да ти кажем. Необразован си, неписмен економски, који се ***** дошао да дискутујеш? Уосталом, ово није тема о Србији.
Najvise se pise o Srbiji ovde..
 
Postoji samo jedan Marks. I on je iskljucivo za intelektualnu sirotinju.:aha2:

Ти си једно заблудело одојче које можда може да чита Комазеца, али Маркса не, па зато често крећеш на њега ad hominem, иако ни о њему не знаш ништа. Али то одговара твојој инфериорности.
 

Back
Top