Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

DA LI NEKO MOŽE DA MI KAŽE KOLIKO BI VREDEO OVAJ PAPIRNI NOVAC I KOLIKO VREDI ORDEN ALBANSKA SPOMENICA

20uq3xf.jpg


POZDRAV
 
Pozdrav svima.
Da li neko moze da mi kaze koliko vredi zlatnik zlatnik leopold II,20 fr iz 1869.

Ако се ободни напис чита са реверса (грб нагоре/слова на ободу на горе) онда исто само цена злата, тј 170-200 евра.
Posto je samo vrednos zlata u pitanju, teoretska cena novcica na danasnji dan je 191,2E. Ovo samo teoretski, preracunato na danasnju cenu zlata na londonskoj berzi. U praksi se moze prodati za maksimalno 170E pa i to tesko.
 
Posto je samo vrednos zlata u pitanju, teoretska cena novcica na danasnji dan je 191,2E. Ovo samo teoretski, preracunato na danasnju cenu zlata na londonskoj berzi. U praksi se moze prodati za maksimalno 170E pa i to tesko.

Истина, али кад исте те новчиће купујете већина продаваца (част изузецима) ће тражити бар пуну цену а вероватно и више.
Уосталом, и у мењачници постоји продајни и куповни курс. ;)
 
Истина, али кад исте те новчиће купујете већина продаваца (част изузецима) ће тражити бар пуну цену а вероватно и више.
Уосталом, и у мењачници постоји продајни и куповни курс. ;)
Tacno, zato se i kaze da je trgovina postena, pa ko kog prevari.;)
Oni koji su zaunteresovani da kupuju zlato u obliku novcica se dovijaju na razne nacine nebi li prosli malo jeftinije.
Jednom sam na sajmu antikviteta u Slaviji video coveka koji je dezurao kod grupe "numizmaticara" koji su imali dosta izlozenih zlatnika i dukata i kada bi neko dosao da pita "numuzmaticara" posto bi mu platio dukat on se ukljucivao i nudio vise, pa je na kraju doslo i do svadje.
Verovatno ima i drugih nacina, sve je stvar maste;)
 
Tacno, zato se i kaze da je trgovina postena, pa ko kog prevari.;)
Oni koji su zaunteresovani da kupuju zlato u obliku novcica se dovijaju na razne nacine nebi li prosli malo jeftinije.
Jednom sam na sajmu antikviteta u Slaviji video coveka koji je dezurao kod grupe "numizmaticara" koji su imali dosta izlozenih zlatnika i dukata i kada bi neko dosao da pita "numuzmaticara" posto bi mu platio dukat on se ukljucivao i nudio vise, pa je na kraju doslo i do svadje.

Е, шта све неће људима да падне на памет! :mrgreen:

Verovatno ima i drugih nacina, sve je stvar maste;)

Као на пример овај форум, тема купујем/продајем. ;)
Ту би (бар у теорији) купац и продавац требали да се нађу на "средњем курсу".
 
Nisam siguran za gramaže. Zlatar je procenio da bi za titov dao 8500 din. a za austrijski oko 7500. Kad bih znao cenu zotkupa zlata mogao bi izračunati gramaže.:(
Ako ti je zlatar nudio tu cenu onda je stvarno imao nameru da te "odere". Ali to ne treba da te cudi. Zlatari uglavnom i deru musterije, naravno ko pristane na njihovu cenu.
Na sastanku numizmaticara mozes za franca dobiti 85-90E, a mozda i vise, nisam bio na sastancima zadnja dva meseca.
Za tita neznam, zavisi koliko ima grama.
 
Ako ti je zlatar nudio tu cenu onda je stvarno imao nameru da te "odere". Ali to ne treba da te cudi. Zlatari uglavnom i deru musterije, naravno ko pristane na njihovu cenu.
Na sastanku numizmaticara mozes za franca dobiti 85-90E, a mozda i vise, nisam bio na sastancima zadnja dva meseca.
Za tita neznam, zavisi koliko ima grama.



Ja dajem 100e za Franca ;)
 
mam ja iz turske
imam iz japana pare ako koga interesuje ,1954 SHILING,10 para iz 1863,20para iz 1908(knezevina crna gora),
20 (neznam koja je valuta) francuski novac iz 1811..msm da su neki srebreni(kako cu to provjeriti??) i 1 KARONA iz 1893,grcki neki novac iz 1988 (msm da on ne vrijedi nista) imam dosta novca iz jugoslavije....

valjda se ovo ovako pise..nemoj te se smijat ako sam nesto lupio:whistling:
 
Poslednja izmena:

Back
Top