Quantcast

Beskućnici pojeli psa!

tu tu tu

Buduća legenda
Poruka
45.180
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u_fokusu/story/147578/Strava+u+Sivcu:+Ispekli+i+pojeli+psa!.html

SIVAC 15. 01. 2011

PRESS

Strava u Sivcu: Ispekli i pojeli psa?!

U napuštenoj zgradi u Sivcu neko zaklao, odrao i ispekao kerušu! Meštanin Rajko Keljević: Sve što sam zatekao na licu mesta ukazuje da je neko pojeo psu rebra

U gareži pronašao ostatke životinje... Rajko Keljević

Keruša Milica nađena je juče u napuštenoj zgradi Poljoprivrednog preduzeća „Bačka" u selu Novi Sivac zaklana, odrane kože i bez zadnje noge i rebara. Tragovi na mestu ovog stravičnog dela upućuju na to da su nestali delovi životinje ispečeni i čak pojedeni!

Izmasakriranog psa pronašao je Rajko Keljević, meštanin sela, koji je brinuo o nesrećnoj životinji.

Vezali je, pa sekli

- Žuta, kako smo često kerušu Milicu zvali supruga i ja, nestala je 30. decembra. Pretpostavljao sam da se sklonila negde od snega, a kasnije sam pomišljao i na to da je možda uginula od hladnoće. Tragajući za njom, trećeg dana Božića otišao sam u bivšu mašinsku radionicu PP „Bačka" i tamo zatekao jeziv prizor! U radionici sam najpre ugledao njenu šapicu, po kojoj sam je prepoznao. Muka me je uhvatila kad sam video da je zaklana i da joj je odrana koža. Bila je bez jedne zadnje noge i rebara na toj strani tela - priča potreseno Keljević.
Fakti
- 9. marta 2010. dečaci u Nišu mučili i ubili šest pasa, a zatim ih okačili o drvo
- 15. aprila 2010. keruši Mili u Beogradu odsečene sve četiri šape
- 16. aprila 2010. zaklan rotvajler koji je čuvao šljunkaru na Karaburmi u Beogradu
- 29. avgusta u pančevačkom naselju Strelište pronađene dve osakaćene mačke
- 11. oktobra pronađen zaklan pas Đole u Medakovićevoj ulici u Beogradu
- 12. novembra u Zaječaru ubijena je kuja dok je dojila štence

On kaže da su u radionici na podu bila položena dvoja vrata i da je bilo očigledno da je na jednim vratima kuče zaklano, a na drugim pečeno i jedeno.

- Na prvim vratima ostali su tragovi krvi, a na drugim garež od paljevine. U radionici sam našao i ćebad, nož i lanac od četiri-pet metara, kojim je pas verovatno bio vezan. Sve sam odmah prijavio policiji, a kasnije su na to mesto došle i veterinarska služba i inspekcija - kaže Keljević.

Portparol Policijske uprave u Somboru Mirjana Cvijanović potvrdila je da je nepoznati izvršilac, ili više njih, ubio, isekao i zapalio psa. Datum zločina nije poznat, ali sve ukazuje da se to desilo u periodu od 30. decembra do 9. januara.

- Protiv nepoznatog izvršioca biće podneta krivična prijava zbog ubijanja i mučenja životinje. Policija preduzima intenzivne mere na rasvetljavanju ovog događaja - navela je Cvijanovićeva.

Jezivo ubistvo psa potreslo je i ostale meštane Novog Sivca, učenike obližnje Osnovne škole „20. oktobar", radnike obližnje prodavnice i mesare, kao i posetioce kafića „Đurđevdan"... Svi oni su hranili i pazili kerušu.

- Svakodnevno je bila ispred kafića. Tu je i spavala pod tendom na itisonu. Stomak mi se okrenuo kad sam čuo šta joj se desilo. Volim pse i ne mogu da se pomirim s tim da je ovde pored nas bio neki psihopata koji je to uradio - rekao nam je mladić koji se predstavio kao Miljan.

NEKO OBESIO PSA

Pre nekoliko dana u Sivcu je ubijen još jedan pas. On je obešen o drvo na periferiji sela. Meštani kažu da vešanje pasa u selu nije retkost i da se u poređenju sa zverskim činom nad kerušom Milicom to tretira kao „humano" ubistvo.

Krivi beskućnici?

Rajko Keljević kaže da je čuo da su pred doček Nove godine trojica dečaka od 15-16 godina u staroj mašinskoj radionici, gde je ubijena Milica, palili vatru.

- Ne znam da li su oni ubili psa ili neki psihički bolesnik, narkoman ili alkoholičar. U svakom slučaju, mogu reći da to što može da uradi čovek, ne može niko. Valjda će policija otkriti ko je zločinac - kaže Keljević.

U selu se pronela vest da je zločin počinio neko od beskućnika koji su spavali u napuštenoj zgradi PP „Bačka", ali policija nije potvrdila tu informaciju.

picololeone

Legenda
Banovan
Poruka
51.781
Samo da napomenem keruša se zvala Milica
Pa kakvo je to glupo ime psa?

To je ime za ljude.

U tekstu pise da se zvala "Zuta".

@tema

U svakom slucaju, doslo je krajnje vreme , ljudi su poceli da jedu zivotinje od gladi, vreme je za revoluciju.

A ljudi su inace postali gori od zveri jer nemaju u sebi vise morala - "ubile" su ih godine krize, pocev od 90-tih.

eremita

Zaslužan član
Poruka
116.729
Каже ми један другар из Панчева да они тамо уопште немају проблема са псима луталицама, мачкама а сада и са голубовима - а тамо је због бувљака настањено доста Кинеза.......ахахаха.......

gost 102443

Buduća legenda
Poruka
31.183
Pa kakvo je to glupo ime psa?

To je ime za ljude.

U tekstu pise da se zvala "Zuta".

@tema

U svakom slucaju, doslo je krajnje vreme , ljudi su poceli da jedu zivotinje od gladi, vreme je za revoluciju.

A ljudi su inace postali gori od zveri jer nemaju u sebi vise morala - "ubile" su ih godine krize, pocev od 90-tih.
Revolucija...de ti kreni a mi ćemo te snažit'.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.