Beskućnici pojeli psa!

tu tu tu

Buduća legenda
Poruka
45.209
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u_fokusu/story/147578/Strava+u+Sivcu:+Ispekli+i+pojeli+psa!.html

SIVAC 15. 01. 2011

PRESS

Strava u Sivcu: Ispekli i pojeli psa?!

U napuštenoj zgradi u Sivcu neko zaklao, odrao i ispekao kerušu! Meštanin Rajko Keljević: Sve što sam zatekao na licu mesta ukazuje da je neko pojeo psu rebra

U gareži pronašao ostatke životinje... Rajko Keljević

Keruša Milica nađena je juče u napuštenoj zgradi Poljoprivrednog preduzeća „Bačka" u selu Novi Sivac zaklana, odrane kože i bez zadnje noge i rebara. Tragovi na mestu ovog stravičnog dela upućuju na to da su nestali delovi životinje ispečeni i čak pojedeni!

Izmasakriranog psa pronašao je Rajko Keljević, meštanin sela, koji je brinuo o nesrećnoj životinji.

Vezali je, pa sekli

- Žuta, kako smo često kerušu Milicu zvali supruga i ja, nestala je 30. decembra. Pretpostavljao sam da se sklonila negde od snega, a kasnije sam pomišljao i na to da je možda uginula od hladnoće. Tragajući za njom, trećeg dana Božića otišao sam u bivšu mašinsku radionicu PP „Bačka" i tamo zatekao jeziv prizor! U radionici sam najpre ugledao njenu šapicu, po kojoj sam je prepoznao. Muka me je uhvatila kad sam video da je zaklana i da joj je odrana koža. Bila je bez jedne zadnje noge i rebara na toj strani tela - priča potreseno Keljević.
Fakti
- 9. marta 2010. dečaci u Nišu mučili i ubili šest pasa, a zatim ih okačili o drvo
- 15. aprila 2010. keruši Mili u Beogradu odsečene sve četiri šape
- 16. aprila 2010. zaklan rotvajler koji je čuvao šljunkaru na Karaburmi u Beogradu
- 29. avgusta u pančevačkom naselju Strelište pronađene dve osakaćene mačke
- 11. oktobra pronađen zaklan pas Đole u Medakovićevoj ulici u Beogradu
- 12. novembra u Zaječaru ubijena je kuja dok je dojila štence

On kaže da su u radionici na podu bila položena dvoja vrata i da je bilo očigledno da je na jednim vratima kuče zaklano, a na drugim pečeno i jedeno.


- Na prvim vratima ostali su tragovi krvi, a na drugim garež od paljevine. U radionici sam našao i ćebad, nož i lanac od četiri-pet metara, kojim je pas verovatno bio vezan. Sve sam odmah prijavio policiji, a kasnije su na to mesto došle i veterinarska služba i inspekcija - kaže Keljević.

Portparol Policijske uprave u Somboru Mirjana Cvijanović potvrdila je da je nepoznati izvršilac, ili više njih, ubio, isekao i zapalio psa. Datum zločina nije poznat, ali sve ukazuje da se to desilo u periodu od 30. decembra do 9. januara.

- Protiv nepoznatog izvršioca biće podneta krivična prijava zbog ubijanja i mučenja životinje. Policija preduzima intenzivne mere na rasvetljavanju ovog događaja - navela je Cvijanovićeva.

Jezivo ubistvo psa potreslo je i ostale meštane Novog Sivca, učenike obližnje Osnovne škole „20. oktobar", radnike obližnje prodavnice i mesare, kao i posetioce kafića „Đurđevdan"... Svi oni su hranili i pazili kerušu.

- Svakodnevno je bila ispred kafića. Tu je i spavala pod tendom na itisonu. Stomak mi se okrenuo kad sam čuo šta joj se desilo. Volim pse i ne mogu da se pomirim s tim da je ovde pored nas bio neki psihopata koji je to uradio - rekao nam je mladić koji se predstavio kao Miljan.

NEKO OBESIO PSA

Pre nekoliko dana u Sivcu je ubijen još jedan pas. On je obešen o drvo na periferiji sela. Meštani kažu da vešanje pasa u selu nije retkost i da se u poređenju sa zverskim činom nad kerušom Milicom to tretira kao „humano" ubistvo.


Krivi beskućnici?

Rajko Keljević kaže da je čuo da su pred doček Nove godine trojica dečaka od 15-16 godina u staroj mašinskoj radionici, gde je ubijena Milica, palili vatru.

- Ne znam da li su oni ubili psa ili neki psihički bolesnik, narkoman ili alkoholičar. U svakom slučaju, mogu reći da to što može da uradi čovek, ne može niko. Valjda će policija otkriti ko je zločinac - kaže Keljević.

U selu se pronela vest da je zločin počinio neko od beskućnika koji su spavali u napuštenoj zgradi PP „Bačka", ali policija nije potvrdila tu informaciju.
 
Каже ми један другар из Панчева да они тамо уопште немају проблема са псима луталицама, мачкама а сада и са голубовима - а тамо је због бувљака настањено доста Кинеза.......ахахаха.......
 
Pa kakvo je to glupo ime psa?

To je ime za ljude.

U tekstu pise da se zvala "Zuta".

@tema

U svakom slucaju, doslo je krajnje vreme , ljudi su poceli da jedu zivotinje od gladi, vreme je za revoluciju.

A ljudi su inace postali gori od zveri jer nemaju u sebi vise morala - "ubile" su ih godine krize, pocev od 90-tih.

Revolucija...de ti kreni a mi ćemo te snažit'.
 

Back
Top