Beogradski mali pijac

кромпир одавно купујем у идеи. кошта 59 дин килограм
кулујем га и због ниже цене, а и због тога што нисам наишла на лош комад кромпира за све ово време....изгледа да оно што сам куповала на пијаци не складишти се добро и бар 10% морам да бацим после пар дана, ако не и више...споља изгледа лепо, а изнутра има неке флеке...и такав је скоро на свим тезгама.
 
kako je pravis, napisi recept...
обарим карфиол (одвојим цветове и све здраве листове) - да буде само мало мекан...не ваља кад је премекан. процедим га, прелијем уљем (маслиновим, ако може), мало јабуковог сирћета...и после поспем млевени бибер. ето.
 
обарим карфиол (одвојим цветове и све здраве листове) - да буде само мало мекан...не ваља кад је премекан. процедим га, прелијем уљем (маслиновим, ако може), мало јабуковог сирћета...и после поспем млевени бибер. ето.

Ја исто тако радим само што уместо сирћета нацедим лимун.
Иначе, купила сам уметак за кување на пари па сад тако барим и карфиол и броколи.
 
Ја исто тако радим само што уместо сирћета нацедим лимун.
Иначе, купила сам уметак за кување на пари па сад тако барим и карфиол и броколи.
имам то одавно, ал не знам што га не користим....налази ми се на највишој полици у плакару, можда зато :lol: иначе је стварно најбоље на пари кувати.
 
Cene poludele
1kg jabuka kao 1kg kupusa,to nikad nije bilo
Sta se dešava sa kupusom
шта знам...купус је 40 дин, а никакве јабуке су 80 на нашој пијаци...иоле пристојне јабуке су 120-150 кинти...њих слабо једем, али купус - да.
зелена салата је 80 дин
потпуно неисплативо.
кила цвекле је исто 80 дин, а здравија је.
 
шта знам...купус је 40 дин, а никакве јабуке су 80 на нашој пијаци...иоле пристојне јабуке су 120-150 кинти...њих слабо једем, али купус - да.
зелена салата је 80 дин
потпуно неисплативо.
кила цвекле је исто 80 дин, а здравија је.
Prošle subote kupus je bio 80 din,a jabuke od 60 " do 120.
 
да, данас сам питала колико је купус - кажу 70 дин.
али нормалних јабука нема за те паре. има неке чмрљаве.
Htela sam da napišem da je cena kupusa velika
Obucno je odnos jabuka :kupus
2.5 -3 :1
Ako imamo limun i mandarine po ceni oko 120, a naš kupus oko 80 to nije logično
 
kupila sam teglu pindjura u Lidlu ljutkast i dobar je..

pindur-kania.jpg
 

Back
Top