Palilulska pijaca - jel' se ovo neko šalio?

Да ли нам се то јавља аутор пројекта?
Ako ti je za utehu ni operu u Sidneju ne smatram za dobro rešenje ! 😡

Ako će ti biti lakše, ja sam arhitekta Palilulske pijace, Sidnejske Opere, Beograda na vodi i raznih drugih skalamerija po Beogradu i svetu.:mazi:

Šta reći, a ne zaplakati? Jako, jako žalosno to što pišete. Savršeni primerci skučenih umova koji piskaraju o nečemo o čemu pojma nemaju. Inače, Opera u Sidneju, remek delo moderne arhitekture, je svrstana u UNESCO baštinu.
 
Ako će ti biti lakše, ja sam arhitekta Palilulske pijace, Sidnejske Opere, Beograda na vodi i raznih drugih skalamerija po Beogradu i svetu.:mazi:

Šta reći, a ne zaplakati? Jako, jako žalosno to što pišete. Savršeni primerci skučenih umova koji piskaraju o nečemo o čemu pojma nemaju. Inače, Opera u Sidneju, remek delo moderne arhitekture, je svrstana u UNESCO baštinu.

Vređajući me si pokazala ko si.
Nisi ti kriva što nemaš osećaj, već ideš po njega u enciklopediju.
Samo nemoj da vređaš, kravo jedna.
 
Naravno da ne kupuješ na toj pijaci, niko ne kupuje !

Radi se o najžešćem arhitektonskom promašaju Beograda.

Ne može automehaničarski ambijent, a unutra pekara. Ne može ! 😱

Pokušao sam čak da vas isprovociram da date neki predlog, šta bi moglo da bude u ovom igličasto-trouglastom zdanju, što vas ne bi podsvesno plašilo da ćete se ubosti ... 🤔

Jok. Niko nije imao nikakvu ideju sem da pljune i pobegne.

Ti misliš da nam treba moderne arhitekture ? Apsolutno se slažem, to rekoh u uvodu, ali pogledaj dela auto dizajnera: Mercedes, Jaguar, Mustang, Toyota ... model iz 2023. je u vezi sa modelom iz 2017, 2012, 2005... 1967. !!!

Ako ti je za utehu ni operu u Sidneju ne smatram za dobro rešenje ! 😡
"Ne može automehaničarski ambijent, a unutra pekara. Ne može"
Zasto ne moze? Cekas na burek a majstor prekoputa ti pogleda ulje.......ili obratno:zper:
 
Vređajući me si pokazala ko si.
Nisi ti kriva što nemaš osećaj, već ideš po njega u enciklopediju.
Samo nemoj da vređaš, kravo jedna.

Nije nikakva uvreda konstatovati da si ti osoba bez puno smisla za estetiku, a i bez elementarnog znanja o onome o čemu pišeš. Prizemna uvreda je to što si ti ispisao i ja zaista nemam nameru da se spuštam na taj nivo.
 
To je jedan od najdepresivnijih delova Beograda. U okolini tog objekta su sive zgradurine sa kojih otpada fasada. Da je zgrada takva, verovatno bi se "uklapala" u ambijent. Sama zgrada je delo talentovanih arhitekata, a rešenje je izabrano na konkursu. Dakle, nije u pitanju nikakva skalamerija, a to što se ne uklapa u sivilo okoline je druga priča. I to što je pijaca u zatvorenom prostoru je dobro, jer ne padaju izduvni gasova iz automobila na voće i povrće. Ako unutra ima malo tezgi koje rade, znači da je najam skup. To zaista nema nikakve veze sa arhitektonskim rešenjem objekta.
Али има везе са уништавањем пијаце, неких лепих и корисних обичаја.
 
Kula Beograd je (kao i sve previsoke zgrade) promašaj u stambenom smislu. Smatram život na većoj visini od drugog sprata ubogim i zakinutim za mnogo toga (ja sam na desetom 😰).

ALI JE KULA BEOGRAD BAREM LEPA I MOĆNA SPOLJA GLEDANO, ULEPŠALA JE SRBIJU !!!
Преврнута пластична флаша је допринос само прању пара.

Закривљеност фасаде значи да непрекидно, цео дан, некоме смета одбљесак сунца од зграде.
 
Закривљеност фасаде значи да непрекидно, цео дан, некоме смета одбљесак сунца од зграде.

Otkriću ti manu Beograda na vodi, naime položaj mu je severno od reke, a to znači da ceo dan ne možeš gledati u reku jer sunce bije u oči i odozgo i sa površine reke ...

Situacija će biti drastično bolja kad se preko puta digne Novi Beograd na vodi, njima će Sava biti severno !

E tu ću ja da kupim stan. 🤗
 
Otkriću ti manu Beograda na vodi, naime položaj mu je severno od reke, a to znači da ceo dan ne možeš gledati u reku jer sunce bije u oči i odozgo i sa površine reke ...

Situacija će biti drastično bolja kad se preko puta digne Novi Beograd na vodi, njima će Sava biti severno !

E tu ću ja da kupim stan. 🤗
Не бих гледао сремску страну Преваре на води... одмах поред старог сајмишта.
 
Za ovu pijacu vazilo je i pre da je to najskuplja pijaca u Beogradu.
Vrlo dobro se secam kako je izgledala pre no sto je ovo napravljeno.
Nazalost, od spolja niko ne bi rekao da je unutra 'pijac'. Posto dugo nisam bio u Beogradu - ova zgrada me prilicno zbunila - mozda sokriala, a sledeca reakcija mi je bila: vidi na mesto pijaca su napravili shopping mall.

Zapravo 'pijac' je samo jedan deo na 2 sprata - cak ne znam ni dal je na 2. Zgrada je tako sagradjena da je pijac nekako 'sa strane' kad prolazis.

Relativno nedavno sam prosao kroz tu zgradu i moram da priznam:

Pros:
- ako je i pijac, zatvoren je, tako da sneg, kisa, vetar, hladno, zagadjenje itd - bolje je nego ono sto je bilo na otvorenom sa tezgama
- ima barem 2 sprata garaze (2 ulaza !!!) - parkirao sam se tu jer mi je to bilo zgodno da obavim neki posao u gradu, garaza cini se nije prevelika ali u poredjenju koliko je bilo parkiranja pre i koji je problem bio sa parkiranjem na toj pijaci, ovo je sada mnogo bolje.
- po obodu ima (od onog sto sam video) mesta za mnogo radnjica - na pijac nisu samo tezge - cini se prostrano. Zgrada izgleda veca nego sto je nekad bio prostor pijace i parkiralista. Na kraju krajeva ipak je to 4 nivoa zgrade vs 1 nivo od pre.

Cons:

- glavna zamerka je da iz garaze nema lift, ni pokretne stepenice, i ulaz iz garaze u zgradu je takoreci pozarnim stepenistem. Dakle garaza je problematicna za hendikepirane, kolica ljude sa teskom pokretljivoscu itd. Nije mi jasno da niko o tome nije razmisljao kad je ovo zidao - projektovao. Posle gore cini mi se ima lift ali samo za 1vi sprat.
- cini se da garaza nije prevelika, kao da nekako nema prostora koliko bi se ocekivalo - mozda je samo utisak
- od napolje gledano nicim se ne odaje utisak da je u pitanju zelena pijaca - vise lici na shopping centar sa svih strana - i ako mogu da kazem zgrada mi je nekako odbojna ne znam na koji nacin, cini se cak nekako pretenciozna, a u sustini nije nista posebno. Zanima me kakav je taj ziri koji je dao nagradu.
 
Kula Beograd je (kao i sve previsoke zgrade) promašaj u stambenom smislu. Smatram život na većoj visini od drugog sprata ubogim i zakinutim za mnogo toga (ja sam na desetom 😰).

ALI JE KULA BEOGRAD BAREM LEPA I MOĆNA SPOLJA GLEDANO, ULEPŠALA JE SRBIJU !!!

Jel to onaj prenaglaseni soliter od metala i stakla, koji iz dosta uglova lici na pivsku flasu obrnutu naopako pa zabodenu grlicem u zemlju?

Naravno da nekima od nas izgleda lepo - podseca ih na srecne dane (sa flasom).... Meni to uopste nije lepo. Cak nimalo. Niti je ista posebno dizajnerski. Cak je vrlo ispod proseka kakve zgrade ljudi zidaju sirom sveta u arhitektonskom smislu.
 
Jel to onaj prenaglaseni soliter od metala i stakla, koji iz dosta uglova lici na pivsku flasu obrnutu naopako pa zabodenu grlicem u zemlju?

Naravno da nekima od nas izgleda lepo - podseca ih na srecne dane (sa flasom).... Meni to uopste nije lepo. Cak nimalo. Niti je ista posebno dizajnerski. Cak je vrlo ispod proseka kakve zgrade ljudi zidaju sirom sveta u arhitektonskom smislu.

Јесте Срки, то је тај солитер који непријатељи немају
па оће да пукну.

Али мора се признати да им хипноза наших будала добро иде.
Будале наваљују на кулчину, не посустају !
 

Back
Top