Beograd počeo da misli o ...

MANASTIR GRAČANICA
sa crkvom Uspenja Presvete Bogorodice

Nedaleko od Lipljana na desetak kilometara od Prištine u sedištu starovizantiske episkopije Ulpijane ,nalazi se ovaj manastir koji je remek delo srpske srednjevekovne umetnosti.Spada medju najlepše evropske crkve 14 veka.Sagradio je srpski kralj Milutin Nemanjić,1315 god.koji je bio najveći donator i graditelj crkava svoga doba.
Crkva Uspenja Presvete Bogorodice je poslednja u nizu monumentalnih gradjevina kralja Milutina.Podignuta je na ruševinama starije Bogorodičine crkve iz 13 veka a ona na temeljima stare bazilike iz 6 veka.
http://manastiri.rs/eparhije/raska/gracanica/gracanica.htm


U 6. vek srbi su još billi u Karpatima.
Na Kosova su tada zhivelli Iliri, t.j . Albanci.
Kazhem ti, chitaj pomallo.

da da, samo ti sanjaj vi niste iliri,........ svrati na pdf istorija, pa se uvjeri!!!!!!!!!
 
nemam pojma. ja sam preneo vest. koliko je meni poznato politicari na ovim prostorima nikada ne lazu

Evo rekli su sad i na B92....

Da je Taći steko utisak iz privatnih razgovora sa nekim političarima iz Srbije, da beograd razmišlja o ....

Međutim, sa kojim se to političarima iz Srbije susreo Taći???

Koliko ja znam nema podataka da se Taći susreo sa bilo kim iz Srbije u zadnje vreme...
 
Tači: Beograd počeo da misli o tome da prizna Kosovo
Autor: Beta - FoNet | 14.07.2009. - 14:43 17:32

Premijer Kosova Hašim Tači izjavio je u utorak u Prištini da je Beograd počeo da razmišlja o priznavanju nezavisnosti Kosova. Šef Euleksa Iv de Kermabon smatra da je saradnja sa vlastima u Beogradu dobra i da već daje rezultate, kao i da se situacija na terenu veoma poboljšava.

Bogdanović: Politički marketing i dokaz nervoze
Ministar za KiM Goran Bogdanović ocenio je danas da je izjava premijera Kosova Hašima Tačija da je Beograd počeo da razmišlja o priznavanju nezavisnosti Kosova "običan politički marketing" i dokaz nervoze-.
"Apsolutna je neistina da Vlada Srbije bilo kojim svojim potezom, činjenjem ili nečinjenjem priznaje nezavisnost Kosova i Metohije, to je nešto što je apsolutno neprihvatljivo. Mi to nikada nećemo priznati, ne samo ova vlada već i sve buduće vlade", kazao je Bogdanović i dodao da je izjava premijera Kosova samo dokaz nervoze zbog toga što mali broj zemalja prinaje Kosovo kao nezavisnu državu.

Tači je rekao da je do tog zaključka došao tokom nekih internih razgovorima sa političkim liderima iz Beograda ne želeći da precizira o kome je reč.
"Mislim da ste počeli da vidite prve znake Beograda. Ne želim svojim izjavama da pokvarim tu volju Beograda", rekao je Tači novinarima beogradskih medija koji borave na Kosovu u organizaciji Misije Euleks.
On je istakao da Kosovo podržava Međunarodni sud pravde koji treda da se izjasni o legalnosti proglašenja nezavisnosti Kosova, i da ima potpuno poverenje u sud.
Govoreći o optužnicama protiv Albanaca koje su podignute u Srbiji i Interpolovim poternicama, Tači je rekao da je takva politika za žaljenje.
"Beogradu je bolje da se bavi evropskom budućnošću zemlje nego optužnicama kojima se svi smeju", kazao je Tači.
On je dodao da su priče o tome da su pripadnici OVK trgovali organima otetih Srba inicirali regionalni kriminalci i da "svi znaju da je bivša tužiteljka Haškog tribunala Karla del Ponte to plasirala iz kriminalnih motiva".
Govoreći o decentralizaciji na Kosovu, on je naveo da će se reforma lokalne samouprave odvijati u skladu sa planom Martija Ahtisarija i odredbama Ustava Kosova.
"Ovaj program će početi veoma brzo i ići predviđenim koracima", rekao je on istučući da je tu veoma važno učešće kosovskih Srba.
"Proces decentralizacije će biti završen u dogledno vreme i sve zavisi od učešća lokalnih Srba", kazao je on.
Na pitanje kako gleda na paralelnu vlast na severu Kosova, Tači je rekao da su na severu aktivni pojedinici sa radikalnim stavovima koji nisu uspeli u ostvarenju svojih ciljeva i koji su imali do sada podršku Beograda.
On je poručio da bi Beogradu bilo bolje da ih se odrekne i distancira od takvih stavova.
http://www.blic.rs/politika.php?id=101687
 
5.jpg


Hašim Tači (u sredini) sa Fatmirom Limajem (levo) i Sulejmanom Selimijem "Sultanom" i telohraniteljima



Пресудом судског већа, којeм је председавала судија Слађана Петровић, Тачи и његових 14 "сабораца", 11. јула 1997. године, оглашени су кривим за више кривичних дела тероризма. Утврђено је да су чланови групе од 1992. године, по доласку из Албаније где су се обучавали са припадницима њихове војске, у Србици оформили терористичко удружење. Циљ удружења је, како је образложило веће, било да се на подручју Космета, истовремено "предузимају организовани и координирани акти насиља инспирисани политичким мотивима" да би се ова територија отцепила од СРЈ и формирала засебна држава.

http://www.politika.rs/rubrike/tema-dana/t49055.sr.html
 
Poslednja izmena:
Признавање независног Косова не долази у обзир, никада!

И, још, може и мора, да се размишља о војној акцији на српском Космету!

Ова власт то вероватно никад неће учинити, односно, наставиће "борбу демократским средствима", што подразумева "оштро упозоравање"
Министар полиције је упозорио све екстремистичке и терористичке групе да су "држава Србија и Министарство унутрашњих послова спремни и способни да обезбеде мир и безбедност за све грађане и заштите их од тероризма".

http://www.rts.rs/
шиптарских терориста који ће, вероватно добити и извињење од Тадића за 17. март 2004. године, Жуту кућу и остала српска стратишта...

:roll:

Шиптарско ђубре, марш из Србије!
 

Back
Top