Benzin ide na 118,7!

srpski narod je glup narod u vecini . zao mi je sto to kazem jer sam i ja pripadnik tog naroda al to je jednostavno cinjenica.

gledao sam ostale narode kako se ponasaju kad im je lose.

uvek reaguju i menjaju stvari. uvek.

jedino srbi gazis ih oni nista. fascinantno. ne znam kako bih objasnio taj paradoks.
 
E, to je bilo kad se drzava igrala vodjenja privatne firme. Rusi, pogotovo ovakvi putinasti, nece nikad da dozvole takvu igrariju. Ima da ih pohvata Dacic kao pilice, cim budu pokusali :whistling:

znam tipa koji od 97. "radi" i dan danas,kuca mu je kao neka pumpa,jeste da sipa malo i vode u flasu ali je jeftiniji,i ljudi dolaze po navici
 
Derivati u Srbiji krajem nedelje poskupeće za oko tri dinara po litru, saznaje Press. Tako će nova maksimalna cena benzina biti oko 118,7 dinara, a evrodizela 119. U Ministarstvu energetike juče su nam potvrdili da se nove cene očekuju najverovatnije u petak, ali nisu mogli da nam kažu koliko će biti povećane


Na pumpama Naftne industrije Srbije gorivo se trenutno prodaje ispod maksimalno dozvoljene cene, pa bi benzin na njihovim pumpama posle poskupljenja trebalo da košta oko 116,70 dinara, a evrodizel 110,90 dinara. Na većini ostalih pumpi cena benzina je na maksimalnom nivou i iznosi blizu 115 dinara.
Milan Rakić kaže za Press da su ovakve cene goriva u Srbiji nerealne jer nemaju veze sa kretanjima na svetskom tržištu.
- Promenom uredbe o cenama goriva iz januara 2009. došlo je do potpunog poremećaja na tržištu. Na primer, u julu 2008. cena barela nafte bila je 147 dolara, a srednji kurs dolara 49,92 dinara. Tada je proizvođačka cena benzina bila oko 54 dinara. Danas, kada barel nafte košta 83 dolara, uprkos kursu koji je za dvadesetak dinara veći, cena benzina u proizvodnji NIS-a iznosi oko 48 dinara za litar - kaže Rakić

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u_fokusu/story/115611/Benzin+ide+na+118,7!.html

Lepo neka stave 200 din. i neka zavrse posao sta ga vise povecavaju za dinar,dva..
 
MOSHA..............:hahaha::hahaha::hahaha:


Nema jeftinijeg goriva do kraja godine


Nema naznaka da bi gorivo do kraja godine moglo da pojeftini, pa vozači mogu da očekuju samo poskupljenja ili eventualnu stagnaciju cena. Novo poskupljenje, šesto za samo četiri meseca, očekuje se već sredinom naredne nedelje i to u proseku za oko tri dinara po litru. Tako će benzin koštati paprenih 118,70 dinara za litar, dok će maksimalna cena evrodizela biti 119 dinara. Ako se obistine procene stručnjaka da će barel nafte do kraja godine koštati 100 dolara, benzin bi kod nas mogao da košta oko 125 dinara. Šesto poskupljenje za četiri meseca

Novi presek cena Ministarstvo energetike trebalo bi da uradi u ponedeljak, a trenutno su prognoze da je maloprodajna cena od poslednje promene skočila za oko sedam odsto.

Nakon ovakve sumorne najave čini se da izmena uredbe o cenama derivata koju je Vlada nedavno donela nije imala efekat na stabilizaciju cena. Naprotiv, dovela je do toga da nema više periodičnih minimalnih pojeftinjenja od dinar ili dva. S obzirom na to da se sada čeka na promenu cena na svakih mesec dana, i to za čak 3,5 odsto, a nafta na svetskim berzama ima tendenciju rasta, teško da do kraja godine može biti silazne putanje cene benzina. Kako tvrdi Zorana Mihajlović-Milanović, stručnjak za energetiku, cena nafte će do kraja 2010. svakako dostići 100 dolara za barel.
 
10. maj 2010. 14:05
Gorivo u Srbiji trebalo bi da od subote poskupi u proseku 4,2 dinara po litru, odnosno 3,8 odsto, najavilo je Ministarstvo za energetiku Srbije. Maksimalne dozvoljene cene za motorne benzine biće više u proseku za 3,8 dinara po litru, odnosno 3,23 odsto, a za dizel goriva 4,5 dinara po litru, što je poskupljenje od 4,31 odsto, navedeno je u saopštenju Ministarstva.
http://glassrbije.org/index.php?option=com_content&task=view&id=59859&Itemid=26

Идемо даље.........
 
srpski narod je glup narod u vecini . zao mi je sto to kazem jer sam i ja pripadnik tog naroda al to je jednostavno cinjenica.

gledao sam ostale narode kako se ponasaju kad im je lose.

uvek reaguju i menjaju stvari. uvek.

jedino srbi gazis ih oni nista. fascinantno. ne znam kako bih objasnio taj paradoks.

A pa nije bas tako. Mi menjamo samo kad nam ide na bolje. Dok se glibimo i propadamo mi cutimo. Cim nam krene na bolje, cim nam je dobro, mi onda u rat ili demonstracije, ubijemo lidere koji nas vode napred.

PS.
Nekad si se ljutio kad sam govorio da smo mi glup narod u vecini. Pogotovo kad su izbori u pitanju.
 
A pa nije bas tako. Mi menjamo samo kad nam ide na bolje. Dok se glibimo i propadamo mi cutimo. Cim nam krene na bolje, cim nam je dobro, mi onda u rat ili demonstracije, ubijemo lidere koji nas vode napred.

PS.
Nekad si se ljutio kad sam govorio da smo mi glup narod u vecini. Pogotovo kad su izbori u pitanju.

a od 2008 od kako je tadic formirao vladu nam ide na bolje jel to hoces da kazes?

narod u srbiji nikad gore nije ziveo nego danas. nikada.


i tvog djindjica izdajnika nije ubio srpski narod nego njegove gazde iz CIA .

a krivicu su svalili na njegove kriminalce tj "heroje 5. oktobra" kako ste ih , samo mesec dana pre ubistva nazivali - legiju, siptara, kuma i ostale "heroje 5. oktobra"
 
Benzin skuplji nego u Švajcarskoj

Gorivo će od subote najverovatnije da poskupi u proseku za 4,15 dinara po litru. Benzin će vozači u Srbiji plaćati 3,8 dinara više po litru, a dizel goriva 4,5 dinara više. Tako će benzin koštati rekordnih 119,42 dinara, dok će najviša propisana cena evrodizela biti 120,83 dinara.

Naša zemlja je po cenama benzina postala šampion u regionu, prestigli smo čak i Sloveniju, a još više zabrinjava činjenica da smo po cenama među prvima u Evropi - skuplji smo čak i od Švajcarske.





Česta poskupljenja derivata postala su nepodnošljiva za većinu vozača. Mnogima je automobil već postao luksuz i koriste ga samo „u specijalnim prilikama” ili kad moraju, o čemu svedoči i pad prometa na pumpama za oko 30 odsto.


- Ovo postaje strašno, pravi atak na budžet. Moraću ozbiljno da razmislim da li da se uopšte vozim automobilom. Ako cene budu i dalje divljale, preći ću na neki drugi vid prevoza. Možda kupim bicikl - besan je Petar Lalić, kojeg smo danas zatekli na jednoj beogradskoj pumpi.


Ovo je, inače, sedmo poskupljenje derivata nafte od januara ove godine, a gorivo je poslednji put poskupelo pre oko mesec dana, nakon čega je promenjena uredba o cenama derivata. Tako se sada korekcija pravi umesto na 15, na svakih mesec dana, a čeka se da nafta poskupi ili pojeftini za najmanje 3,5 odsto. Srbija se novim poskupljenjem probila u sam vrh država u regionu.

Koliko košta benzin u Evropi
Država benzin evrodizel
Austrija 1,22 1,12
Bosna 1,08 1,04
Bugarska 1,13 1,14
Crna Gora 1,19 1,11
Francuska 1,40 1,28
Grčka 1,45 1,26
Hrvatska 1,16 1,07
Italija 1,40 1,31
Makedonija 1,12 0,90
Nemačka 1,45 1,25
Slovenija 1,21 1,16
Švajcarska 1,17 1,21
Srbija 1,19 1,21
 

Back
Top