Benzin ide na 118,7!

Derivati u Srbiji krajem nedelje poskupeće za oko tri dinara po litru, saznaje Press. Tako će nova maksimalna cena benzina biti oko 118,7 dinara, a evrodizela 119. U Ministarstvu energetike juče su nam potvrdili da se nove cene očekuju najverovatnije u petak, ali nisu mogli da nam kažu koliko će biti povećane


Na pumpama Naftne industrije Srbije gorivo se trenutno prodaje ispod maksimalno dozvoljene cene, pa bi benzin na njihovim pumpama posle poskupljenja trebalo da košta oko 116,70 dinara, a evrodizel 110,90 dinara. Na većini ostalih pumpi cena benzina je na maksimalnom nivou i iznosi blizu 115 dinara.
Milan Rakić kaže za Press da su ovakve cene goriva u Srbiji nerealne jer nemaju veze sa kretanjima na svetskom tržištu.
- Promenom uredbe o cenama goriva iz januara 2009. došlo je do potpunog poremećaja na tržištu. Na primer, u julu 2008. cena barela nafte bila je 147 dolara, a srednji kurs dolara 49,92 dinara. Tada je proizvođačka cena benzina bila oko 54 dinara. Danas, kada barel nafte košta 83 dolara, uprkos kursu koji je za dvadesetak dinara veći, cena benzina u proizvodnji NIS-a iznosi oko 48 dinara za litar - kaže Rakić

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u_fokusu/story/115611/Benzin+ide+na+118,7!.html

Ne znam šta da kažem osim da građanima to očigledno ne smeta .... jer po anketama DS koja je stožer ove vlasti i dalje ima oko 30 posto glasova a i glasovi SPS-a rastu .... dakle ljudima je ok i lepo .... ok svaka im čast ako je tako ..... po mom misljenju ova vlada je trebala da padne pre godinu dana al ja sam očigledno u manjini .....
 
pa čitaocima Trećeg Oka, već 2012.

A i sa time su vec dosadili... Izrabljuju do besmisla kalendar Maja, koji ukazuje da, po nasem racunanju, krajem 2012te treba da se desi - nesto.
Ali to nesto ni izbliza nije smak sveta, nego promena. I nije prvi, nego vec sedmi put...

A te, sto najavljuju katastrofu, njih bi trebalo skloniti, jer su 99,99% oni koji prave prostu buku, a ne daju ni gram cinjenica. Ne spomenu cak ni astronomski fenomen poredjanih planeta... :whistling:
 
Zato je plin majka.... :) Samo mi nije jasno kako to da je gorivo jeftinije svuda nego u SRB... Čuo sam da je u BiH i 20-30 dinara jeftinije... Kako to da je u Srbiji najskuplje, a najlošijeg kvaliteta... ??????
 
Zato je plin majka.... :) Samo mi nije jasno kako to da je gorivo jeftinije svuda nego u SRB... Čuo sam da je u BiH i 20-30 dinara jeftinije... Kako to da je u Srbiji najskuplje, a najlošijeg kvaliteta... ??????

Sve dok dovoljno mnogo publike ovde bude volelo vise Rusiju nego Srbiju... Ne vidim zasto Rusi ne bi iskoristili priliku za sisanje ovaca... Verujem da bi i mi isto, ako bi bilo obrnuto :whistling:
 
DS prema narodu srbije primenjuje taktiku kuvanja zabe

tj ako zabu bacite u vrelu vodu ona ce iz nje da iskoci

a ako je stavite u hladnu vodu pa je lagano grejete zaba ne iskace nego se sama skuva u njoj

tako i demokrate lagano kecaju narod sa poskupljenjima benzina svake 2-3 nedelje tako da je danas benzin u srbiji medju najskupljim u evropi.

a meni je to milo

jer narod koji moze da glasa za DS i G17+ nije nista ni szasluzio drugo nego da crkne.
 
Zato je plin majka.... :) Samo mi nije jasno kako to da je gorivo jeftinije svuda nego u SRB... Čuo sam da je u BiH i 20-30 dinara jeftinije... Kako to da je u Srbiji najskuplje, a najlošijeg kvaliteta... ??????

zivis u najdemokratskijoj drzavi juzne evrope a zalis se.
sitnice ti smetaju jel tako?

zovu nas bre balkanski tigar a ti si ko mish. kvaris nam ugled
 
Zato je plin majka.... :) Samo mi nije jasno kako to da je gorivo jeftinije svuda nego u SRB... Čuo sam da je u BiH i 20-30 dinara jeftinije... Kako to da je u Srbiji najskuplje, a najlošijeg kvaliteta... ??????
У Србији је гориво најскупље, јер држава узима највећи кајмак.
А најлошијег је квалитета јер је онда произвођачка цена најмања, малопродајна на пумпама највећа ... па ти сад види колики је кајмак у питању.

'Ебига, имамо највећи број министарстава, највећи број владиних агенција .... највећи број државне администрације. А све то треба да прими плату ... добру. Да ли да добију отказ? Онда власт губи гласачко тело. Да ли да се повећа пдв? Онда је народ још незадовољнији. Најлакше је стално поскупљивати гориво. Колико год да је скупо, колико год људи да гунђају, опет ће народ да вози кола, макар не јео хлеб ... навикао на волан. Знају бандити какав нам је менталитет.
 
Zato je plin majka.... :) Samo mi nije jasno kako to da je gorivo jeftinije svuda nego u SRB... Čuo sam da je u BiH i 20-30 dinara jeftinije... Kako to da je u Srbiji najskuplje, a najlošijeg kvaliteta... ??????

plin ce da poskupi uskoro 20 dinara

jer zbog poskupljenja benzina ljudi sipaju benzin duplo manje nego pre, pa sad tadicev rezim planira da taj minus nadoknadi tako sto ce povecati akcizu na plin.
 
DS prema narodu srbije primenjuje taktiku kuvanja zabe

tj ako zabu bacite u vrelu vodu ona ce iz nje da iskoci

a ako je stavite u hladnu vodu pa je lagano grejete zaba ne iskace nego se sama skuva u njoj

tako i demokrate lagano kecaju narod sa poskupljenjima benzina svake 2-3 nedelje tako da je danas benzin u srbiji medju najskupljim u evropi.

a meni je to milo

jer narod koji moze da glasa za DS i G17+ nije nista ni szasluzio drugo nego da crkne.

Pa valjda ces i ti da budes "skuvan kao zaba" zajedno sa tim svojim narodom?

Ako vec nisi.:lol:
 

Back
Top