Belo u grlu...

disney_girl

Obećava
Poruka
79
Vec skoro pola godine imam temperaturu 37-37,5, sa prekidima, 5 dana imam pa 2 nemam itd, i pojavljuje mi se nesto belo u krajnicima, sto vadim stapicima za usi i to ima strasno neprijatan miris.Bila sam kod gomile lekara, i misljenja su razlicita, neki tvrde da je to gnoj, neki da je hleb, hrana, jer mi se raspadaju krajnici...Kad sam pre pola god bila zbog toga kod jedne doktorke, rekla mi je:"To je gnoj i imas stafilokoke"...Posle kad sam uradila bris, ispostavilo se da sam ih stvarno imala...Ne znam sta je to, i zanima me kako da ga se otarasim jer mi stvarno smeta, kad izvadim, posle 2-3 dana ga opet ima, i stvara mi neprijatan zadah.Zanima me vase misljenje. Hvala unapred
 
Ako si uradila bris grla, dobila izolaciju uzrocnika sad moras da ispijes terapiju.
Infekcije grla,pogotovo takve moraju ozbiljno da se tretiraju jer mogu biti opasne,znaci popiti celu terapiju, minimum 10 dana, pa nakon 7 dana od zavrsetka terapije ponoviti bris.
Sve dok ne budes unistila uzrocnika infekcije imaces tih problema.
Pored antibiotika trudi se da ispiras grlo sodom bikarbonom, odnosno rastvorom, sto cesce, vise puta u toku dana.
Sledeci put kad ti se javi takav problem, javi se lekaru, nisam sigurna da su bas bila razlicita misljenja jer postoji samo 2 stvari koje mogu biti u pitanju .I nemoj da cackas nista po grlu i krajnicima nego potrazi savet lekara.
 
Taj bris sam radila pre sest meseci i pila sam lekove, i kad sam opet uradila nije vise bilo stafilokoka, a ja sam belo i dalje imala. I ono uopste nije nikakva moja interpretacija, vec je lekar rekao da je to HLEB.Sta vi mislite, da li je to gnoj ili hrana?
 
Ma kakav crni hleb, ponovo bris na bakterije i uradi jedan za gljivice pa da vidimo sta je rezultat.

Vrlo verovatno da je u pitanju hronicni tonsillitis i da ti je potrebna operacija krajnika, zato poseti otorinolaringologa.
Te bele tackice su gnoj, krajnici su ti verovatno vec nekoliko godina bod stalnim upalnim procesima, znaci uradi briseve i kod otorinolaringologa.
 
Pa verute mi bila sam kog otorinolaringologa nekoliko puta, i njegova tvrdnja je da je to hleb.Inace , sad imam neke adeno viruse, i opao mi je imunitet pa pijem slne kapsule za jacanje imuniteta i c vitamine, i doktorka mi je rekla da cemo posle toga videti sta cemo sa krajnicima.U svakom slucaju, hvala za misljenje.
 
Ja imam gnojne cepice u grlu vise od dve godine.Nikada nisam nesto posebno obracala paznju na to i ako mi cesto smetaju ( mislim na grebuckanje). Retko uspem da ih ja izvadim, uglavnom ispadnu sami kada sazre... A cesto dostizu velicinu malo manju od zrna graska ...
Povremeno ispiram grlo cajem od zalfije i nista vise ... Da li moze da bude to opasno ili ... POZZ OD NATASE ;)
 
pa pricam iz iskustva.imala sam stalnu upalu krajnika dok mi nije ustanovljena alergija .kada sam se sklonila od alergena sto mi iritiraju grlo i upale su prestale.(profesionalno oboljene).jos uvek imam krajnike a nemam ceste upale.
 
E ljudi moji, ja te cepice imam otkad znam za sebe.. Imam izgleda par nekakvih rupica na krajnicima i tu mi se vecito stvara nesto tvrdo belo sto na kraju otpadne pa se stvara novo itd.. Lekari su mi davno rekli da je to normalno, jer imam te neravnine..
 
Da ne duzim, sve je to lepo sto ste vi napisali ali...
Bilo kakva promena na krajnicima zahteva bris grla na bakterije i gljivice.
Ovo sto vi pisete je nesto potpuno drugo,da ne ulazim u detalje o otezanom disanju i uticaju toga na krajnike.
 

Back
Top