Quantcast

Beli Britanci postace manjina

Titus.

Ističe se
Banovan
Poruka
2.276
Ali nije ni Bitanac, ni Amerikanac, već večiti imigrant sa kolena na koleno....jel' to poenta? :roll:
Zaista, koje boje je Amerikanac? Onaj koji nije imigrant?
Nije to poenta. Ali nije poenta ni u "daltonizmu", uslovno receno.
Amerikanac nije isto sto i Britanac jer je Amerika jedna teritorija koju su naselile sve moguce pridoslice iz celog sveta, i lisena je onog sto cini jezgro svake drzave, t.j. nacionalnog. Zato se crnac u Americi podjednako kao i svo ostali ima pravo nazivati Amerikancem.

medved_bg

Elita
Poruka
15.545
Nije to poenta. Ali nije poenta ni u "daltonizmu", uslovno receno.
Nego u čemu? Ja sve vreme pitam zašto je promena strukture u Britaniji dobra, odnosno loša. Zašto je bitna? U Britaniji, Americi, Južnoj Africi, Francuskoj....

Amerikanac nije isto sto i Britanac jer je Amerika jedna teritorija koju su naselile sve moguce pridoslice iz celog sveta, i lisena je onog sto cini jezgro svake drzave, t.j. nacionalnog. Zato se crnac u Americi podjednako kao i svo ostali ima pravo nazivati Amerikancem.
Razlika je samo u istorijskim okolnostima. Amerika, sa svojim starosedeocima, je već pre 450 godina bila u situaciji u kakvoj je Britanija možda danas. Masovno doseljavanje prvo evropskih verskih i političkih izbeglica, kasnije formiranje nove nacije i države. Nije Amerika anacionalna, kao što misliš, oni su upravo svoju naciju sagradili na bazi onoga što su poneli iz svojih prapostojbina i onoga što su zatekli u Novom svetu. I sve to uz potiskivanje starosedelaca.
Razlika, koju donosi tih par stotina godina, je u tome da su američke pridošlice istrebile starosedeoce, što sumnjam da će se dešavati sada u Britaniji ili bilo gde drugde. Sad se to završava malo sporije, prostom asimilacijom.
I sve to je prirodan proces. Migracije, mešanja, potiskivanje, asimilacija...Jednu civilizaciju nasleđuje druga, uzima njene tekovine kao bazu za svoj razvoj...Tako je to od početka društva, osvrni se malo unazad.

Titus.

Ističe se
Banovan
Poruka
2.276
Nego u čemu? Ja sve vreme pitam zašto je promena strukture u Britaniji dobra, odnosno loša. Zašto je bitna? U Britaniji, Americi, Južnoj Africi, Francuskoj....

Razlika je samo u istorijskim okolnostima. Amerika, sa svojim starosedeocima, je već pre 450 godina bila u situaciji u kakvoj je Britanija možda danas. Masovno doseljavanje prvo evropskih verskih i političkih izbeglica, kasnije formiranje nove nacije i države. Nije Amerika anacionalna, kao što misliš, oni su upravo svoju naciju sagradili na bazi onoga što su poneli iz svojih prapostojbina i onoga što su zatekli u Novom svetu. I sve to uz potiskivanje starosedelaca.
Razlika, koju donosi tih par stotina godina, je u tome da su američke pridošlice istrebile starosedeoce, što sumnjam da će se dešavati sada u Britaniji ili bilo gde drugde. Sad se to završava malo sporije, prostom asimilacijom.
I sve to je prirodan proces. Migracije, mešanja, potiskivanje, asimilacija...Jednu civilizaciju nasleđuje druga, uzima njene tekovine kao bazu za svoj razvoj...Tako je to od početka društva, osvrni se malo unazad.
Ocigledno da je bitna, cim se vode statistike o promeni strukture stanovnistva. Ako ti mislis da je to nebitno, to je tvoje pravo. Moje je pravo da ne mislim tako i to je demokratija...

A za Ameriku nisi u pravu. Ona nije formirana kao nacionalna, u smislu etnikuma, za razliku od Britanije, i razlika izmedju Amerike i evropskih drzava je upravo u nacinu formiranja. Sve evropske drzave imaju nacionalni predznak, sto se za Ameriku, ni u kom slucaju ne moze reci.

medved_bg

Elita
Poruka
15.545
Ocigledno da je bitna, cim se vode statistike o promeni strukture stanovnistva. Ako ti mislis da je to nebitno, to je tvoje pravo. Moje je pravo da ne mislim tako i to je demokratija...

A za Ameriku nisi u pravu. Ona nije formirana kao nacionalna, u smislu etnikuma, za razliku od Britanije, i razlika izmedju Amerike i evropskih drzava je upravo u nacinu formiranja. Sve evropske drzave imaju nacionalni predznak, sto se za Ameriku, ni u kom slucaju ne moze reci.
Pa ništa, jel' možeš onda da objasniš u kom smislu je promena strukture bitna? Da li to nešto menja i šta? Da li je to dobro ili loše i zašto? Da li to treba zaustaviti i zašto? Ali, principski. Tj. da se to što kažeš za crnce u Britaniji može primeniti i na belce u J.Africi, i unazad kroz istoriju - Evropljane na Bliskom Istoku, Arape u srednjevekovnoj Španiji, Gote i Slovene u Evropi...Jer sve je to isti, vrlo prirodan proces, samo što tada nije bilo interneta i statistika. Da se izrazim narodski - mlada krv.

Ja mogu da uočim "američku naciju". Može ona nama Evropljanima da bude smešna jer nije stara 1000, 1500, 2000 i više godina, ali to je i dalje nacija. Svaki etnikum je nastao sintetizacijom i nadogradnjom prethodnih etnikuma, samo što se to kod nas davno, davno završilo, pa smo zaboravili. Pojednostavljeno rečeno, i ti sadašnji Britanci su se formirali od Kelta i Normana, kao što su se Amerikanci formirali od Francuza, Engleza i ostalih.

Titus.

Ističe se
Banovan
Poruka
2.276
Pa ništa, jel' možeš onda da objasniš u kom smislu je promena strukture bitna? Da li to nešto menja i šta? Da li je to dobro ili loše i zašto? Da li to treba zaustaviti i zašto? Ali, principski. Tj. da se to što kažeš za crnce u Britaniji može primeniti i na belce u J.Africi, i unazad kroz istoriju - Evropljane na Bliskom Istoku, Arape u srednjevekovnoj Španiji, Gote i Slovene u Evropi...Jer sve je to isti, vrlo prirodan proces, samo što tada nije bilo interneta i statistika. Da se izrazim narodski - mlada krv.

Ja mogu da uočim "američku naciju". Može ona nama Evropljanima da bude smešna jer nije stara 1000, 1500, 2000 i više godina, ali to je i dalje nacija. Svaki etnikum je nastao sintetizacijom i nadogradnjom prethodnih etnikuma, samo što se to kod nas davno, davno završilo, pa smo zaboravili. Pojednostavljeno rečeno, i ti sadašnji Britanci su se formirali od Kelta i Normana, kao što su se Amerikanci formirali od Francuza, Engleza i ostalih.
Ne zelim da govorim na tu temu da me bih bio pogresno protumacen i da mi se ne prilepe razne etikete. Reci cu ti samo da je vrlo indikativno da nijedna africka drzava, sem Juznoafricke Republike nema niti stabilnu ekonomiju niti tehnolosku razvijenost a ti se zapitaj zasto.

Americka nacija je formirana kao konglomerat razlicitih evropskih naroda koji su vec imali formirane svoje drzave, dok je Britanija nastala ujedinjenjem samo Engleza i Skota a oba naroda su poprilicno homogena po svom poreklu ( uslovno receno, jer ne mogu sad da idem u toliko daleku proslost i pronalazim raznorazne narode koji su se mesali )

Derer

Buduća legenda
Poruka
43.077
Nisam chitao sve odgovore..mrzi me...poJenta ove teme je u chinjenici da migracija ne vodi po pravilu integraciji a i kad vodi to je veeoma relativno.Relativnost kada vodi videli smo na primeru "Jugslovenstva"..a Britanija kao pojam je na istoj raskrsnici kao svojevremeno SFRJ-na duze staze veeoma teshko odrziva politichka zajednica.Naravno nece se raspasti u krvi ali velika je verovatnoca da Shkotska kad tad odlazi a onda mozda i Wels i Severna Irska.Za to da migracija ne vodi integraciji imamo primer arapskih divljaka u Francuskoj prilikom onih poslednjih nereda u Parizu koji za malo da zapale chitavu drzavu.I tu se nije radilo o nekim doshljacima nego deci emigranata,znachi deci rodjenoj u Francuskoj,Francuzima arapskog porekla koji bacaju molotovljeve koktele i ponashaju se ko pripadnici PLO-a.
Za 30 godina znachi...hebiga mozda i dozivim..bice veselo gledati kako anglo-saxonska stoka izumire.:)

medved_bg

Elita
Poruka
15.545
Ne zelim da govorim na tu temu da me bih bio pogresno protumacen i da mi se ne prilepe razne etikete. Reci cu ti samo da je vrlo indikativno da nijedna africka drzava, sem Juznoafricke Republike nema niti stabilnu ekonomiju niti tehnolosku razvijenost a ti se zapitaj zasto.
Nema razloga da se pitam, znam zašto je to tako. Samo čini mi se da tvoje objašnjenje upravo zaslužuje etiketiranje koje želiš da izbegneš.
Da li se ti to brineš da će Ujedinjeno kraljevstvo da propadne ako poraste procenat crne rase u spisku državljana?

Americka nacija je formirana kao konglomerat razlicitih evropskih naroda koji su vec imali formirane svoje drzave, dok je Britanija nastala ujedinjenjem samo Engleza i Skota a oba naroda su poprilicno homogena po svom poreklu ( uslovno receno, jer ne mogu sad da idem u toliko daleku proslost i pronalazim raznorazne narode koji su se mesali )
O tome ti i ja pričam, ali ti ne uviđaš istovetnost. Kao što su Britanci (Englezi, Škoti...) nastali od plemena koji su prethodno živeli na tom prostoru, tako su i Amerikanci nastali od Engleza, Francuza, Holanđana...Činjenica da su ovi imali oformljene države je prosta posledica odokativno 1000-1500 godina između ta dva događaja. Ali proces je identičan.

Ha-Nocri

Iskusan
Poruka
6.818

Nije tvoje pravo da mislis sta hoces. Rasizam je strogo zabranjen. Jednoga dana ces pomoliti pogled u 21. vek i to razumeti. Ljudi su ljudi. Boja koze je nebitna. Tako je i nebitno ko zivi u kojoj drzavi, koje su vere, nacionalnosti, pola, sexualnog opredeljenja. socijalnog statusa i drugo. Ustvari to je odlicno. Razlike. Idi bre begaj, gotovo svi u Srbiji ima Tursku krv. Turci imaju ko zna ciju. To je evolucija. Da se ne mesamo odavno bi izumrli kao rasa. Svi u jednoj drzavi bi imali slicne gene i bolest na koju je jedan osetljiv znacilo bi da su i svi drugi. Toliko mesanja gena nas je ucinilo onim sto jesmo danas. Pogledaj samo koliko ima tamnijih ljudi u Srbiji. i blizu izvornim slovenima. Priroda je savrsena.

Ha-Nocri

Iskusan
Poruka
6.818
rasizam je strogo zabranjen...jer nekome bode oci!
a to sto izumire bela rasa tebi je sve jedno?jer"necu to ja doziveti"
ljudi kukaju za nekim zivotinjama sto su izumrli a za belu rasu nije vazno:???:

ali tuzno je sto se nista ne moze uraditi..jer je kasno
Ti jos promovises nacisticke simbole?! I admini nista?! :shock:

Al' dobro. Ti bar konstatujes kome pripadas. Imao si hrabrosti. Ali ovi ovde skriveni fasisti su najgori. Koliko hoces na ovom pod-forumu.

difrent from others...

Veoma poznat
Poruka
11.171
pisao sam ja adminu nedavno u vezi "posla moderatora"
i njemu nije licno smetalo,pa sad ako nekome smeta nek gleda u gluposti koje pisem a ne u avatar;)

a sta je gore biti rasista nego nacionalista??
a verujem da na pdf politika 70% su nacionalisti.
il mrze hrvate,ili srbe,ili siptare...ali kazu da je opravdano:???::???:

medved_bg

Elita
Poruka
15.545
rasizam je strogo zabranjen...jer nekome bode oci!
a to sto izumire bela rasa tebi je sve jedno?jer"necu to ja doziveti"
ljudi kukaju za nekim zivotinjama sto su izumrli a za belu rasu nije vazno:???:

ali tuzno je sto se nista ne moze uraditi..jer je kasno
Joj, patetiko! :D
Kakvo, bre, izumiranje, da nisi malo preterao? :lol:
Jbt, vi muškarci biste mogli prema ženama da pokažete nešto od te emotivnosti, umesto što slinite bez razloga :P