Бела куга у Србији

Jerry Ropero:
ovo za dobrovoljce nije problem, problem je naci zene koje hoce da radjaju. takvih je veoma malo danas.

da si rekao da trazis zene da ih vodis na splavove, letovanje, zimovanje , u kurvanje, svaleraciju i slicno vec bi ovde imao red od 10 kilometara , al za radjanje za to kandidata u srbiji skoro i da nema.
Ма јеси у праву ... :lol: Него, наш женски део популације је попримио "западњачки менталитет" који само гледа своју бу_љу. Хоће равноправност, каријеру ... Не умеју да се издигну из те "западне" подметачине. Не схватају богом дану посебност и свету мисију - стварање нових живота. Мислим да има кривице и у томе што смо били одрођени од цркве толико дуго времена. Забораве се речи морала и суштине живота из најстарије књиге ...
Мушкарци такође имају доста "заслуге". Кад би се мало више ангажовали на сарадњи са животном сапутницом и чешће подсећали на то да је и њима сатало до порода и што више учествују у "неконвенционалним" пословима ... 'беш га, има много тога ...
 
AltinaD:
Из дана у дан Србија има све мање становника! :-( Природни прираштај је већ годинама негативан...

Година Становништво Природни прираштај

1998.г 7.800.055 - 23.046
1999.г 7.772.711 - 29.222
2000.г 7.661.365 - 30.278
2001.г 7.736.362 - 20.573
2002.г 7.500.031 - 24.684
2003.г 7.480.591 - 24.921
2004.г 7.463.157 - 26.134
2005.г 7.440.769 - 34.591

...што значи да у Србији годишње нестане град величине Руме! :shock:

Природни прираштај је повезан са фертилитетом, односно бројем живорођене деце које жена роди током живота.
Фертилитет је 2002. године у Србији износио 1,57 деце по жени, док се 2005. године спустио на 1,45 деце по жени!
Да би се становништво обнављало један брачни пар треба да има најмање 2,1 дете, али ми смо, нажалост, далеко од тога!

Te žene samo oće da se hebu a neće da radjaju...
 
Pošto je vlast uvela dvostruke LK sa RFID i bez, zbog apela srpske pravoslavne crkve (!?!?!?), pa je onda aktuelna vlast smanjila porez na dečju galanteriju zbog apela srpske pravoslavne crkve (!?!?!?), sada očekujem da srpska pravoslavna crkva prosvetli ovaj narod šta nam dalje valja činiti po pitanju bele kuge (!?!?!?)
 
Za sve su krive te grozne,povampirene žene (Patrijarh nam pomogao) koje hoće nekakvu ravnopravnost i karijeru umesto da pokorno kuvaju ručak među gomilom balavaca u nekoj rupčagi,dok njihova seljačina ispred kuće meša malter i cirka pivce uz novi Cecin album.. :lol:
 
Tek ce biti bele kuge,nazalost.
Drzava nista ne preduzima po pitanju toga.
Dobija se samo neka novcana nadoknada za rodjeno deto,a ti posle vidi sta ces ,snalazi se kako znas i umes.
Mentol je onaj koji se odluci na to zbog te love koja se dobija.
U vrticima nema mesta za decu,a vaspitacice bez posla.
Skolovanje kosta i to bas,bas.
Posla nema za roditelje i logicno je da niko nece da pravi socijalne slucajeve od svoje dece.(tako se odlucuju da ne radjaju i ne prave decu) :-| :-| :-|

Tako valjda nastaje bela kuga :evil:
 
Lacibg:
Него, наш женски део популације је попримио "западњачки менталитет" који само гледа своју бу_љу. Хоће равноправност, каријеру ...

ne razumem, da li se zaje*avas ili si ozbiljan?

Lacibg:
Забораве се речи морала и суштине живота из најстарије књиге ...

stari ili novi zavet?

Lacibg:
да је и њима сатало до порода и што више учествују у "неконвенционалним" пословима ... 'беш га, има много тога ...

ako je stalo i jednom i drugom nema problema.
ako hoce samo seks, opet nema problema, sta je tu lose?
 
У праву си да држава треба више рачуна да поведе о овом питању.Ја чак мислим да жене које роде три детета треба да добију плату тј. да им тече радни стаж.Сви смо ми против беле куге и сви треба да радимо на том питању али мислим да се мора систематски помагати породицама а не само у виду неких краткорочних помоћи или донација.
п.с Ово је био одговор JESSI
 
Gde god se okrenem na svakom pdf ova ili slična tema...i još ko je otvara i ko najviše učestvuje na njoj...uglavnom ovo krdo koje S od Srbije nije videlo ni na ekskurziji, ccccc :roll: :evil:

Kao prvo, što ste se zalepili za tu cifru od 150.000 abortusa godišnje...kakve su to statistike...ko je radio istraživanja...mislite da su takvi podaci dostupni javnosti...ma dajte, uozbiljite se... :lol:

Kao prvo, pomenuta cifra nema veze sa stvarnošću, a bela kuga...pa to je demagogija da je samo Srbija ugrožena... :?

Pa cela Evropa se suočava sa "starenjem" stanovništva ili ako vam je milije belom kugom ...to je stari kontinent...poslednjih decenija su velike migracije i mnoštvo mladih ljudi je otišlo u Ameriku, Australiju, Kanadu itd...

Znači ko je ostao...pa stariji i mi koji smo ovde... :smile:

Nego, moji dragi muški, pazite na zdravlje...pazite šta jedete da vam čuka potraje, a dece će biti... :lol:

Š'a treba da izrodim klinca - dva sa nekim ko će mi rikne u četrdesetoj...š'a ću ondaK jadna sama s toliku decu...ququlele... :cry:
:lol:
 
Obersturmfuehrer:
ne razumem, da li se zaje*avas ili si ozbiljan?
stari ili novi zavet?
ako je stalo i jednom i drugom nema problema.
ako hoce samo seks, opet nema problema, sta je tu lose?
Ово је жешћа тема и превише комплексна. Шта год кажеш, много тога што је требало рећи - ниси. Да је проблематично, показује и то да цео "цивилизовани" део света не уме да нађе успешне механизме против "нерађања" или негативног прираста...

Опет, врло упрошћено, тврдим да је за ово крив потрошачки менталитет, аманет развијеног света. Просто, подржавање таквог менталитета је неопходно за развој економије, богаћење ... Циљ тога је имати много, уживати, "трпати у гузицу".
Овакво развијање егоисте, појединца у друштву, који константно гледа у друге и мери себе по томе колико има и колико ће да приушти - обрнуто је пропорционално проблему прираста. Поред овога, западњачки егоизам у свом развоју уништава и околину. Огољује планету, трује је, уништава читаве спектре животињског и биљног света. Имати, поседовати, више, још више, највише ... Амерички сан ... Ја па ја.

Наравно, опет сам пропустио много тога да кажем ...
 
trachara:
bela kuga, je l'?
pa izmedju ostalog i zbog ovakvih situacija
http://forum.krstarica.com/threads/161736&page=1&pp=25
Па то је прича о ЕКОНОМИЈИ. Важне су паре, стицање, ЧОВЕК тј. ДРУГИ ЉУДИ су средство за појединца, капиталисту, власника ... Да може да стрпа у своју ... а има обично једно дете, које ни не виђа, изненађује се брзином промена на њему, закључује како не уме с њим да комуницира, шта ће му недај-боже још једно такво , а све то "ради због њих" и "све ће њима да остави" ...
 
Lacibg:
Па то је прича о ЕКОНОМИЈИ. Важне су паре, стицање, ЧОВЕК тј. ДРУГИ ЉУДИ су средство за појединца, капиталисту, власника ... Да може да стрпа у своју ... а има обично једно дете, које ни не виђа, изненађује се брзином промена на њему, закључује како не уме с њим да комуницира, шта ће му недај-боже још једно такво , а све то "ради због њих" и "све ће њима да остави" ...

Laci, u pravu si ali tu ima još dosta toga da se kaže...k'o što si i sam rekao...kol'ko dece beše imaš..? :shock:

Svaka čast majstore...znala sam ja koga ću za kooma...mis'im, zbog radi pelcera... :wink: :lol:
 

Back
Top