BBC laze o zrtvama u Juznoj africi

27E

Legenda
Poruka
52.416
14 August 2012 Last updated at 10:39 GMT Help

A policeman and four miners have been killed d
uring riots at a South African platinum mine near Pretoria.

A second policeman is said to be in critical condition in hospital.

Clashes began on Friday between the recognised miners' union and a rival unofficial union

http://www.bbc.co.uk/news/world-africa-19256527


Масакр у руднику платине

Полиција у Јужноафричкој републици убила 18 рудара код рудника платине Марикана. Рудари, који су штрајковали због малих плата, били наоружани штаповима и мачетама. Полиција поручује да је пуцала у самоодбрани.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/2/Свет/1157964/Масакр+у+руднику+платине.html

dakle kako se zove sistem u kome su zrtve vazne samo aklu su u funkciji interesa zapadnih zemalja?

demokratija?

ne bih rekao
 
video sam tvoju temu. u redu je sasvim

mene je iritiralo sto na mozili nema reci o masakru na `Latest Headlines` dugmencetu koji nam stalno stoji na ekranu

cudovisno manipulisanje zapadnom javnoscu. gori su od hitlera
I dobro je sto si otvorio temu na "Politici", ja nisam hteo ponovo. Ovde se vidi kakav je to monstruozan sistem i sta nas sve ceka u buducnosti.
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
Zapravo platina, ali to ne menja sustinu. Dok su spremni da rintaju za sicu, dobri su. Kad se pobune - metak u celo.

Cavez i Morales ispadose pametni sto su nacionalizovali prirodne resurse i najurili multinacionalne barabe.

Poznajem ljude koji žive tamo 30 i kusur godina. Upali su im crnci u dvorište i žena je upucala lovačkom puškom jednog u stomak, drugog u ruku i nije odgovarala. Belci žive na potezu, posao, kuća, šoping molovi.
Da, crnci tamo rintaju za siću ali se ponašaju kao životinje. Prime platu i dok je ne popiju ne dolaze na posao. Plus, ubiti čoveka je njima problem ko meni i tebi da pojedemo pljesku.
 
Poznajem ljude koji žive tamo 30 i kusur godina. Upali su im crnci u dvorište i žena je upucala lovačkom puškom jednog u stomak, drugog u ruku i nije odgovarala. Belci žive na potezu, posao, kuća, šoping molovi.
Da, crnci tamo rintaju za siću ali se ponašaju kao životinje. Prime platu i dok je ne popiju ne dolaze na posao. Plus, ubiti čoveka je njima problem ko meni i tebi da pojedemo pljesku.

Naslusao sam se i ja tih horor prica iz SAR, ali ipak... Ovako pobiti ljude da bi se zastitio profit britanskih firmi, sto je mnogo mnogo je.
 
Poznajem ljude koji žive tamo 30 i kusur godina. Upali su im crnci u dvorište i žena je upucala lovačkom puškom jednog u stomak, drugog u ruku i nije odgovarala. Belci žive na potezu, posao, kuća, šoping molovi.
Da, crnci tamo rintaju za siću ali se ponašaju kao životinje. Prime platu i dok je ne popiju ne dolaze na posao. Plus, ubiti čoveka je njima problem ko meni i tebi da pojedemo pljesku.

svi znamo kako je tamo

ali su ti se pomesali kablovi. pogledaj snimak - strajkaci organizovani u sindikat odbili da se vrate na posao bez dogovora, a onda egzekucija. verujem da ce polis naci `opravdanje`, ali pogledaj snimak i javi se ako je to po tebi u redu
 
Naslusao sam se i ja tih horor prica iz SAR, ali ipak... Ovako pobiti ljude da bi se zastitio profit britanskih firmi, sto je mnogo mnogo je.

Nisu horor price. Ima vec vise meseci kako se tamo desavaju ubistva samo se to kod nas ne prenosi. Ima neka rasisticka crnacka organizacija koja je ubila preko 20 belih farmera. Upadnu i sve zivo pobiju ,nema svedoka. Buri belci iz Juzne Afrika su trazili zastitu i podrsku medija ali svet je digao ruke od bele Afrike zarad proslosti i aparhejda tako da nista ne cine. Sad su crni rasisti gori od belih.
 
svi znamo kako je tamo

ali su ti se pomesali kablovi. pogledaj snimak - strajkaci organizovani u sindikat odbili da se vrate na posao bez dogovora, a onda egzekucija. verujem da ce polis naci `opravdanje`, ali pogledaj snimak i javi se ako je to po tebi u redu

Ne pravdam egzekuciju, pobogu. Gledao sam sličan snimak gde jedan od radnika kaže, citiram:''Ako dovedu nove radnike, ubićemo ih.''
A policija nisu englezi ili holanđani nego njihovi. Strašno.
 
South Africa Lonmin mine killings: Zuma announces inquiry

President Zuma: ''We are all saddened and dismayed by the events''
South African President Jacob Zuma has announced an inquiry into violence at a mine in the north-east of the country, calling the deaths there "tragic".

Thirty-four people were killed when police opened fire on striking platinum miners on Thursday.

At least 78 people were injured in the confrontation.


ipak se pojavilo na bbc-iju. i na latest headlines.

izgleda da su bili dovedeni strajkbrekeri, a da su rudari bili odlucni da im ne dozvole pristup
 
http://www.politika.rs/rubrike/Svet/Siri-se-rudarski-gnev.sr.html

Danas citam u politici konacan bilans - 44 mrtva!

Upadljivo je oprezno izvestavanje dezurnih dusebriznika BBC-a i CNN-a. Mogu samo da zamislim kako bi skakali ipodvriskivali da se ovo desilo u, recimo, Ukrajini a da su vlasnici rudnika Rusi. Pa to bi se 24 casa vrtelo na svim medjima, zavlacili bi se u kuce da snime unesrecene udovice i decu, posecivali bi lokalne skole i vrtice da snime uplakanu decu postradalih rudara, prikazivali bi izresetana tela...
 

Back
Top