Banka me razvlači s odobravanjem saglasnosti

Jalle1

Zainteresovan član
Poruka
239
Stan upisan na moje ime(nije Beograd)
Hipotekarni kredit aktivan - Raiffeisen

Pojavio se kupac te sam otišao u banku gdje su rekli da trebaju odobriti saglasnost.
To je bilo 22.dec. do danas se kupac već odlučio na drugi stan.
Ukratko banka me izludjuje. Kad nazovem kažu biće to odobreno uskoro uskoro.
Ima li ko iskustva s ovakvim slučajevima?
 
Stan upisan na moje ime(nije Beograd)
Hipotekarni kredit aktivan - Raiffeisen

Pojavio se kupac te sam otišao u banku gdje su rekli da trebaju odobriti saglasnost.
To je bilo 22.dec. do danas se kupac već odlučio na drugi stan.
Ukratko banka me izludjuje. Kad nazovem kažu biće to odobreno uskoro uskoro.
Ima li ko iskustva s ovakvim slučajevima?
Naravno.
Banke nisu što su bile pre krize 2008. Stambeni kredit je, da prostiš, žešća zaebancija, ako sam dobro razumela prodaješ stan, a kupac ide preko banke?

Stambeni se krediti mogu vući i po šest meseci, barem je u mojoj banci tako bilo ponekad. Mislim, tamo gde sam radila. Ali čak i u najboljem slučaju, kad je sva papirologija čista ko suza i doneta na vreme, trebalo je bar tri nedelje da se finalizuje, oduzmi tu praznike, neradne dane itd.
 
Naravno.
Banke nisu što su bile pre krize 2008. Stambeni kredit je, da prostiš, žešća zaebancija, ako sam dobro razumela prodaješ stan, a kupac ide preko banke?

Stambeni se krediti mogu vući i po šest meseci, barem je u mojoj banci tako bilo ponekad. Mislim, tamo gde sam radila. Ali čak i u najboljem slučaju, kad je sva papirologija čista ko suza i doneta na vreme, trebalo je bar tri nedelje da se finalizuje, oduzmi tu praznike, neradne dane itd.
Ali u pitanju je otplata kredita i prenos vlasništva na kupca.
Ne razumijem zašto me razvlače. Usmeno su potvrdili da će odobriti.
Vi ste radili u banci ?
Imam li ja pravo na neku tužbu da urgiram da to ubrza.
Kupci mi odlaze jer ne mogu čekati.

Ne razumijem zašto me banka koči i odakle im pravo. šta da sam ja donio keš i tražio da otplatim kredit?!
 
Ali u pitanju je otplata kredita i prenos vlasništva na kupca.
Ne razumijem zašto me razvlače. Usmeno su potvrdili da će odobriti.
Vi ste radili u banci ?
Imam li ja pravo na neku tužbu da urgiram da to ubrza.
Kupci mi odlaze jer ne mogu čekati.

Ne razumijem zašto me banka koči i odakle im pravo. šta da sam ja donio keš i tražio da otplatim kredit?!
Čekaj, ti hoćeš da otplatiš kredit, i da preneseš vlasništvo na kupca? O pa onda je to viša matematika. Nije, ali bankama jeste. Problem je što to nije klasičan slučaj stambenog, a već i klasičan slučaj pravi glavobolje prodavcima u banci. Meni je lično pravio, jer ne možeš ni zamisliti koliko papira banka zahteva, pa koliko službi kao radnik u filijali moraš kontaktirati, pa čekati da ti oni odgovore (a njih boli uvo da prvo tebi odgovore jer odgovaraju svima u Srbiji) pa onda da prođe preliminarno odobrenje, pa da se pravna služba složi, pa da prođe kreditni odbor, pa onda finaliziranje... A svaka služba zahteva bar par dana, kad se zakače praznici, i nedelja. A tebi klijent (ko ti, naprimer) dolazi svaki dan i preti tužbom (?) a ti nemoćan. Jer i ja bi rado da ti dam kredit odmah danas, jer se to mojoj filijali piše u zaradu, ali me pozadinske službe koče. Pa onda, i pre odobrenja, kao ovlašteno lice banke, verovatno moram u katastar, pa čekat njihovo rešenje da ga dostavim kreditnom odboru, a svi znamo kako državne službe (katastar) radi - pa nedajbože ako je nekretnina još osigurana (a verovatno jeste) onda čekaj i da se osiguravajuća kuća složi... Ne branim svoje zanimanje (bivše) jer sam ga mrzela i oduzelo mi je 20 godina života, ali stvar je u tome što ljudi misle da bankarski službenici samo sede na zadnjici i četkaju nokte, i pri tom zarađuju grdne pare (? moja je plata bila manja nego u nekim marketima u BG), i misle kako se šalteruše namerno inate i neće da im daju kredit jer su zle i pogane, a nemaju pojma da svakom zaposlenom u banci gori pod nogama jer se svaki kredit piše filijali u zaradu, a od tih rezultata na kraju meseca zavisi dal će filijalu zatvorit il neće.
U principu, ono što hoću reći, jeste da klijenti obično misle kako ljudi u banci namerno tu nešto otežu, jer su, šta znam, zli i mrze ih, a zapravo je pitanje pozadinskih službi, njihovog rada i efikasnosti, i da li sama banka kao banka hoće da prreuzme neki rizik (za banku je svaki kredit rizik) ili neće. A to sve zahteva vremena, da tamo neki ljudi sednu, govore, pogledaju tvoj predmet, dogovore se, odluče, pa onda proslede drugoj službi - i sve to KAD DOĐEŠ NA RED. Jer iz cele Srbije predmeti idu istim službama u centrali, pa ti sad vidi.
Jednom rečju, ako čekaš od 22.12, a uzevši u obzir da je bila NG i praznici kad banke uopšte i ne rade, ti se nemaš zašta žaliti. Veruj mi da su tvoj predmet uzeli u obzir tek posle Božića, najverovatnije.
Nemaš osnova da tužiš banku, jer će oni dati sudu svoje procedure i načine rada, i to će i opravdati, a tebi će se prodaja otegnuti još godinu dana.
 
Čekaj, ti hoćeš da otplatiš kredit, i da preneseš vlasništvo na kupca? O pa onda je to viša matematika. Nije, ali bankama jeste. Problem je što to nije klasičan slučaj stambenog, a već i klasičan slučaj pravi glavobolje prodavcima u banci. Meni je lično pravio, jer ne možeš ni zamisliti koliko papira banka zahteva, pa koliko službi kao radnik u filijali moraš kontaktirati, pa čekati da ti oni odgovore (a njih boli uvo da prvo tebi odgovore jer odgovaraju svima u Srbiji) pa onda da prođe preliminarno odobrenje, pa da se pravna služba složi, pa da prođe kreditni odbor, pa onda finaliziranje... A svaka služba zahteva bar par dana, kad se zakače praznici, i nedelja. A tebi klijent (ko ti, naprimer) dolazi svaki dan i preti tužbom (?) a ti nemoćan. Jer i ja bi rado da ti dam kredit odmah danas, jer se to mojoj filijali piše u zaradu, ali me pozadinske službe koče. Pa onda, i pre odobrenja, kao ovlašteno lice banke, verovatno moram u katastar, pa čekat njihovo rešenje da ga dostavim kreditnom odboru, a svi znamo kako državne službe (katastar) radi - pa nedajbože ako je nekretnina još osigurana (a verovatno jeste) onda čekaj i da se osiguravajuća kuća složi... Ne branim svoje zanimanje (bivše) jer sam ga mrzela i oduzelo mi je 20 godina života, ali stvar je u tome što ljudi misle da bankarski službenici samo sede na zadnjici i četkaju nokte, i pri tom zarađuju grdne pare (? moja je plata bila manja nego u nekim marketima u BG), i misle kako se šalteruše namerno inate i neće da im daju kredit jer su zle i pogane, a nemaju pojma da svakom zaposlenom u banci gori pod nogama jer se svaki kredit piše filijali u zaradu, a od tih rezultata na kraju meseca zavisi dal će filijalu zatvorit il neće.
U principu, ono što hoću reći, jeste da klijenti obično misle kako ljudi u banci namerno tu nešto otežu, jer su, šta znam, zli i mrze ih, a zapravo je pitanje pozadinskih službi, njihovog rada i efikasnosti, i da li sama banka kao banka hoće da prreuzme neki rizik (za banku je svaki kredit rizik) ili neće. A to sve zahteva vremena, da tamo neki ljudi sednu, govore, pogledaju tvoj predmet, dogovore se, odluče, pa onda proslede drugoj službi - i sve to KAD DOĐEŠ NA RED. Jer iz cele Srbije predmeti idu istim službama u centrali, pa ti sad vidi.
Jednom rečju, ako čekaš od 22.12, a uzevši u obzir da je bila NG i praznici kad banke uopšte i ne rade, ti se nemaš zašta žaliti. Veruj mi da su tvoj predmet uzeli u obzir tek posle Božića, najverovatnije.
Nemaš osnova da tužiš banku, jer će oni dati sudu svoje procedure i načine rada, i to će i opravdati, a tebi će se prodaja otegnuti još godinu dana.
Bojim se da nisi shvatila moje pitanje.
Ja ne tražim stambeni kredit.
Ja prodajem stan koji je pod hipotekom
 
Isti đavo, ili još i gori. Prodaješ stan pod hipotekom? Budi sretan ako sve bude gotovo fabruara/marta meseca, iz istih i još rigoroznijih razloga koje sam već iznela.
Iz kojih razloga?
Ovo je teror koji smo mi dozvolili prihvatajuci naopaki kapitalistički sistem.
Ništa nije normalno što si ti navela a živiš u tom uvjerenju.
Svijet može bez banaka i nadam se da će jednom tako i biti.

Najgori su mi ovi mali bankarski službenici koji još štite takav sistem dozlaboga ko da je vlasnik banke lično.
 
Poslednja izmena:
Iz kojih razloga?
Ovo je teror koji smo mi dozvolili prihvatajuci naopaki kapitalistički sistem.
Ništa nije normalno što si ti navela a živiš u tom uvjerenju.
Svijet može bez banaka i nadam se da će jednom tako i biti.

Najgori su mi ovi mali bankarski službenici koji još štite takav sistem dozlaboga ko da je vlasnik banke lično.
Gde ti sad ode, u filoSofiju?

Tražio si konkretan odgovor, a ne raspravu na temu ko upravlja svetom, banke il zavera papa-masoni-pingvini.

Napisala sam već (što si očito propustio) da više ne radim u banci, na čemu joj (što se zatvorila) hvala, jer sam taj posao mrzela, i kad sam bila u prilici da ga opet radim, odbila sam. Ono što sam pokušala, to je da ti objasnim zašto ti odobrenje kasni, i kako to funkcioniše (ne zato što te neko mrzi, jer već su banke, hteo ti to ili ne, institucije ko država, i imaju isto tako ogroman aparat). A ti kako hoćeš, idi pa ih tuži, sedi kući i puši se zbog gadosti banaka ili se ispruži i iskeširaj. Banke su zlo ali jedno nisu: filoSofiranje. Od toga nikakve vajde nemaš, ne u banci.
 
Bojim se da nisi shvatila moje pitanje.
Ja ne tražim stambeni kredit.
Ja prodajem stan koji je pod hipotekom
Imao sam takav slucaj licno.pitanje?dali prodajes preko agencije ili licno?ako ides preko agencije probaj da ne potpises ugovor o eksluzivnosti.ja nisam znao pa sam potpisao I onda sam posle par meseci ja nasao kupca ali sam agenciji morao da platim proviziju.
Dalje stan pod hipotekom znaci da je cist I da su papiri svi cisti.to je vrlo vazno I kada si kupac jer banka je sve vec proverila.ako uspes da nadjes kupca za gotovinu brzo sve ide ali napominjem reci kupcu da ako nece preko agencije ili tvog advokata mora on da nadje advokata.time mu stavljas do znanja ozbiljnost I eliminises u startu smarace jer svako ozbiljan ko kupuje stan angazuje advokata.onda ako je kupac koji isto dize kredit prepusti pravniku tvom ili njegovom da se organizuje sa bankom.nemozes ni ti ni ja da se izboris sa njima.banke.su suvise namazane a trebaju ti celicni zivci I moras da znas kompletnu preceduru kako funkcionisu.ovo ti pricam jer I onaj ko kupuje od tebe stan na kredit mora da prodje istu proceduru kao ti za kredit.da ti da 20 posto,da izvede procenotelja to naravno ako mu pre toga banka vec proverila kreditni rejting I zna da ce mu biti odobren.
Djabe pitas ove po bankama sto rade nadji advokata koji se razume I radi sa nekretninama.
E da to sto ti banka nije izdala pismo o namerama za brisanje tvoje hipoteke mi nesto cudno?jesi ti nosioc kredita ili neko drugi?mislim clan porodice?
 
I da dodam ne sekiraj se sto taj hteo par dana pred novu da kupi stan pa odustao posle nove datra nasao drugi.sto pise osoba gore koja je radila u banci oni ti to uzeli u razmatranje tek posle bozica ali to je normalno doci ce drugi kupci taj mi sumnjiv dali uopste ozbiljan da kupi bas tvoj stan cim tako brzo odustao.
Ne mora čovek biti sumnjiv, (kupac), možda samo nije razumeo koliko vremena treba, isto ko ni prodavac. Pa odustao, i našao neki stan koji mu je bio brže dostupan. Bilo je mnogo takvih slučajeva, da kupci odustanu kad shvate da se to ne može rešiti od jutros do naveče. Apsolutno sam svesna da je masa propisa i načina u bankama debilna, i bespotrebno oduzima vreme (a ljudi su uvek nestrpljivi, i hoće za koliko juče da im je gotovo), ali to je prosto tako, čak i kad je sva dokumentacija najurednija i sve prikupljeno.
 
I da dodam ne sekiraj se sto taj hteo par dana pred novu da kupi stan pa odustao posle nove datra nasao drugi.sto pise osoba gore koja je radila u banci oni ti to uzeli u razmatranje tek posle bozica ali to je normalno doci ce drugi kupci taj mi sumnjiv dali uopste ozbiljan da kupi bas tvoj stan cim tako brzo odustao.
Ma i to,danas i za manje nikog ne drzi za rec
 
Stan upisan na moje ime(nije Beograd)
Hipotekarni kredit aktivan - Raiffeisen

Pojavio se kupac te sam otišao u banku gdje su rekli da trebaju odobriti saglasnost.
To je bilo 22.dec. do danas se kupac već odlučio na drugi stan.
Ukratko banka me izludjuje. Kad nazovem kažu biće to odobreno uskoro uskoro.
Ima li ko iskustva s ovakvim slučajevima?
Ako je kupac ozbiljan, trebalo bi da idete zajedno u centralu , ponesi nov imotni list sa upis hipoteke i trazite prijem
Ozbiljan pristup i redovne procedure idu brze
Sretno
 
Ne znam da li ovde iko razume značenje hipoteke? Da nekretnina nije VAŠA sve dok je pod hipotekom. Tako da se nikog ne tiče šta vi mislite da bi trebalo, prodavati ili ne, jer nemate pravo da se u to mešate. Ljude su izbacivali iz stanova zbog neplaćenih režija, jer nisu imali ni novca niti bilo šta drugo vredno da im se pleni zbog naplate duga, a kamoli neće banka aktivirati hipoteku po pitanju koje, ako je urađena kako treba - a ne sekirajte se, većina banaka ne prepušta takve stvari sudbini, i jako dobro vas "zaveže" hipotekom - nema suda koji će stati na vašu stranu. Možete se žaliti upravi vodovoda.
Da, naravno, i sudovi i cela zemlja, sve je mafija, ali to sad uopšte nije tema.
 

Back
Top