Balkan i oružje: "Oružje za ne daj bože" - zašto građani na Balkanu imaju devet puta više oružja nego vojska i policija

Srbija prednjaci u tome. To su cinjenice. Svaki dan imas ubistva u porodici, medu komsijama, sin ubio oca, zena odsekla glavu muzu, muz iskomadao zenu itd.....Banalizacija nasilja

Evo vidi ovaj primer koji ti ukazuje kakvo je moralno stanje i etika kod naroda u Srbiji Zgazi zenu i bezi. Video si to bezi.

https://www.kurir.rs/crna-hronika/3...vozac-dodao-gas-i-pobegao-sa-lica-mesta-video


Vec sam davno pisao o tome. To je zbog sistema vrednosti koji se propagira u Srbiji. Jos davnih dana su drzavne sluzbe stvarale razne Arkane i slicne. Opremale ih i stitile da rade razne zlocine. Slali ih u Bosnu da kolju, pljackaju i stvore zlu krv. Promovisale a i danas promovisu nasilje. Od takvih se stvaraju heroji. Velicaju se ubice i nasilnici.

Nasilje je sastavni deo drustva u Srbiji. Dovoljno je da pogleda i serije i filmove iz Srbije. Cak i porodicne serije su prepune neke skike, vriske svada. Verbalno nasilje je konstatno prisutno i u tim saljivim porodicnim TV serijama.

Onda mediji, koji su huskaski, gde stalno taboruju nekakvi Bokani, Kovaci, Rakovici i ostali eksperti u sirenju mrznje, straha i panike. Narod je sludidivam i sluden decenijama

Da ne pricamo o kriminalmim klanovima onim i ili ovim i hiljadama i hiljadama likvidacija. Na razne nacine. Od sacekusa, dizanja auta u vazduh pa do mlevenja tela. Gore nego u onim latinskim narkokartel drzavama


Ludilo mozga


Ipak je najbolje kad se seku srpske glave jel' tako ustaso?
 
Ili se pravis glup ili sta?
Jasno sam rekao iznad. Ona budala lupa o bosancima koji pljackaju Beograd(iako su ti bosanci njegovi pravoslavci)

A to sto Bosanci uzimaju u Beogradu nije ni 1% onoga sto je iz Bosne popljackano i odvuceno u Srbiju. 50.000 grla stoke sam naveo kao primer jer poznajem zive svedoke. Ta stoka nije podeljena ni lokalnim Srbima vec je ugurana na kamione i prebacena te 1992 u Srbiju.

I da. Naveo sam i Arkana ciji su pajdasi (dole na slici) ovako upali u Bijeljinu i tamo pobili masu ljudi i samo od romske populacije oteli na stotine kg zlata.( druge stvari da ne spominjem)
Ron_Haviv_-_Massacre_in_Bijeljina.jpg



Dakle Srbijanci su konstantno pljackali Bosnu. Imaju neki divljacki nagon da prelaze Drinu i pljackaju i ubijaju.

Kolega vi ste jedna ustaska gnjida koja pravda Jasenovac. To sve govori o vama.
 
Ne tvrdim da su Srbi siromasi.
Samo tvrdim da su iz Srbije gazili Drinu i pljackali i ubijali po Bosni a ne obratno.

Аха, зато сте срушили споменик Иви Андрићу, јер је он писао да је било обрнуто ?
 
Zato što su ljudi svjesni da tada kada je počeo rat ko nije imao oružje mogao je očekivati sve najgore od prvog komšije koji je imao oružje, da mu pobije sve, njega i porodicu.
to je tačno ali...

"spavaj sa kamenom zavolećeš ga"
tj.
"čisti pištolj svaki dan poželećeš da zapucaš"
 
Ima li neka zvanična statistika tog tipa za poređenje, ili je izvor "crna" hronika?

Ono po čemu Srbija sigurno prednjači u odnosu na region su tabloidi i senzacionalistički mediji.

A njima su takve nesretne vesti udarne, prve iskaču, što ne znači da nečega ima više, nego da se diže dreka.
Ne znam, i mene zanima ta statistika, ali tako nesto ne moze da se sakrije. Mislim na masovna ubistva i pokolje u porodici, tipa onaj demon sa Cetinja koji je i Montenegrine ukljucio u tu zlu pricu.

Senzacionalizam u zutoj stampi su qurbetine koje se promovisu, ali crna hronika je nesto drugo i tesko to mozda da se krije ako je u nekom ozbiljnom obimu.
Isto je i za nesrece u saobracaju sa divljacima u saobracaju.
Kao da nije bilo dosta problema sa rakijom, sad kad se čoban našmrče i poleti, obicno se u zid/stub zaustavlja.
 
Ево ми који немамо медије, имамо гомилу прилога о породичном насиљу, који и служе да подигну свест о овом проблему. Ви који имате медије о томе ћутите. Јер ако се о нечему не извештава, то значи да нешто не постоји, јел тако?
Svest se podize robijom, a s’obzirom da imate korumpirano sudstvo koje ne resava bitnije slucajeve, a tu pricu koju pises koristi samo za senzacionalizam i dodatnu podelu u drustvu.
 
ono kad izračunaš da ćeš na ostavinskoj dobiješ ono za oči a ovako odradiš, odležiš, izadješ i završen poso

e da ne bi po selu pričali prodaš kad izadješ pa dodješ u Beograd

ima ih dosta
Tacno je, trebali ste da regulisete dotok cobana u Beograd i obavezan trening za novu sredinu.
Interesantno je isto da Bg ima slabu moc asimilacije, za razliku od npr. Zagreba gde se novi doseljenici moraju adaptirati novoj sredini ili ce biti odbaceni.
Svuda ima izuzetaka, ali Bg umesto da bude srpska prestonica i svetionik, vecno glumi regionalni centar sto ce ga pretvoriti u izbeglicko leglo i unistiti izvorni duh grada.
 
Da. To je stoka oteta od Hrvata i Bosnjaka iz Krajine i Posavine. Poznajem zive svedoke. Godina 1992. Tada je srpska vojska i paravojska skupljala tu stoku na Manjacu i sve je to pospremljeno u Srbiju. Ko i gde je to tamo smestio ne znam. Ali je uzeo veliki profit nema sumnje.


Како сад не знаш где је ''поспремљена стока''?

Ццццц....ја ћу дат'кажем,све смо поклали,уредили,испекли и појели...да си могао само да видиш како су нам се браде сијале од масти тада :D
 
samo od romske populacije oteli na stotine kg zlata.( druge stvari da ne spominjem)

А ти си то видео јелте?Сво то силно злато?

Смањи,смањи...није било ни близу ''стотине кг. злата''...
 
Svest se podize robijom, a s’obzirom da imate korumpirano sudstvo koje ne resava bitnije slucajeve, a tu pricu koju pises koristi samo za senzacionalizam i dodatnu podelu u drustvu.
Вау, каква оштроумност и бистрост. Скоро нисам овако нешто видео. Чуди ме пошто си из НДХ, а ви сте достигли неке високе демократске стандарде у друштву, да не препознајеш улогу медија у подизању свести. Јер многих проблема ниси свестан док медији не почну да пишу о томе. То што се трудиш да нешто игноришеш, не значи да се није догодило. То што малтретирате и оно мало Срба које нисте поклали и протерали, не значи да сте ви добри, већ да само затварате очи пред фашистичим понашањем. То што можда не пишете о насиљу у породици, не значи да се оно не догађа, догађа се итекако и то, као што сам ти раније оставио податке, у забрињавајућим бројевима.

А како демократски медији код вас не преносе те тривијалне ствари, ајде да се бавимо Србијом. Страшно какви су медији код нас и судство. Код вас је иначе тако добро и лепо, добили сте државу на длану у границама које нисте сањали, етнички сте је очистили. Из таквог раја је од 2000. године до данас побегло више од 400.000 хрвата. Дакле не пред Арканом, не пред ратом, већ од вас самих. Од ваше елите која је у односу на Србију изгледа направила такву демократску утопију, да је до сада побегло (без намере да се врати) 10 одсто радно способног становништва.

Имајући то у виду, јел има још нешто да те забрињава у вези са Србијом.
 
kolega je kanadjanin, oni su malo zaostaliji od nas amera, nije mu zameriti, verovatno su ga pelcovali, a ne znaju se svi propratni efekti
Колега је комплетна будалетина, која је таква на свим могућим меридијанима. Да нам пошаље мисје Трудоа, да нам објашњава демократију као што је оним мученим камионџијама. Крстарица је заиста место окупљања огромног броја тешких ментола.
 
Колега је комплетна будалетина, која је таква на свим могућим меридијанима. Да нам пошаље мисје Трудоа, да нам објашњава демократију као што је оним мученим камионџијама. Крстарица је заиста место окупљања огромног броја тешких ментола.
nemoj tako o mom susedu
jes da im viski ne valja, kentaki je zakon, ali nije on los, i cini mi se da nije ndh, hdz-ovac, nego da je nas...e, sad ako gresim, oprostite mi

mislim ipak je trudo pojam za naseg bajdena, jes da ga je pravio kastro, ali opet, nije kolega kriv
 
nemoj tako o mom susedu
jes da im viski ne valja, kentaki je zakon, ali nije on los, i cini mi se da nije ndh, hdz-ovac, nego da je nas...e, sad ako gresim, oprostite mi

mislim ipak je trudo pojam za naseg bajdena, jes da ga je pravio kastro, ali opet, nije kolega kriv
Па брате, ако је у питању наш човек у Канади, који кур.ац виси на Крстарици на темама о Србији и прича како је тамо фантазија а овде туга. Уместо што губи време на овом форуму што не ужива у свим благодетима Канаде или које год пич.ке материне да је отишао. Ја разумем да се овде некоме не свиђа. Нисмо успелии да изградимо озбиљну државу, систем, економију, људи фрустрирани оду, побегну.

Али шта онда те људе који су побегли из овог пакла нагони да у ко зна које доба висе по форумима и вестима и пишу о стању у Србији. Који те то нагон тера да из раја ти и даље гледаш на пакао. Који комплекси или које друго неко лудило треба да те пуца да би достигао тај ниво ненормалности.
 
Али шта онда те људе који су побегли из овог пакла нагони да у ко зна које доба висе по форумима и вестима и пишу о стању у Србији. Који те то нагон тера да из раја ти и даље гледаш на пакао. Који комплекси или које друго неко лудило треба да те пуца да би достигао тај ниво ненормалности.
pa, ne znam, i sam se osecam prozvanim... reci mi ti, nostalgija?
mislim, ako vama ne trebaju info odavde iz prve ruke, recite, slobodno, ako se ja namecem, a za njega ne znam nisam ga bas detaljno citao, ovih par poslednjh navrata
sto se tice srbije mislim da sam ipak pozvan da komentarisem, nemam ja druge korene
 
Poslednja izmena:
Treba imati naoruzan narod na ovoj vetrometini, koliko da znaju da je tvrdo.
to ti je amerika - komsija amer npr. kaze da ne brinem da on ima dovoljno oruzja za celu nasu ulicu ako trebamo da se branimo od intrudera

a i nasi koje znam vole da odu u lov i ispucaju se na srne

znaci ameri sada otvoreno pricaju samo municije da ne zafali, pa gledaju da je dokupe, a oruzja kazu da imaju i viska, samo cekam da meni tutnu neki cevku i kazu da znam vec sam ko je neprijatelj

'de cu ja da pucam, a pacifista? dajte ljudi da se dogovorimo, ja sam covek kompromisa, hriscanin
 
Poslednja izmena:
Па брате, ако је у питању наш човек у Канади, који кур.ац виси на Крстарици на темама о Србији и прича како је тамо фантазија а овде туга. Уместо што губи време на овом форуму што не ужива у свим благодетима Канаде или које год пич.ке материне да је отишао. Ја разумем да се овде некоме не свиђа. Нисмо успелии да изградимо озбиљну државу, систем, економију, људи фрустрирани оду, побегну.

Али шта онда те људе који су побегли из овог пакла нагони да у ко зна које доба висе по форумима и вестима и пишу о стању у Србији. Који те то нагон тера да из раја ти и даље гледаш на пакао. Који комплекси или које друго неко лудило треба да те пуца да би достигао тај ниво ненормалности.
Gde sam ja rekao da je ovde raj a tamo pakao pod jedan, a pod dva ako iko kudi JT onda sam to ja. Upropastio je Kanadu.

Ne zatvaram ja oci na mesaru u Ritopeku vec ti, a na forum dodjem da vidim vesti i dokle vam je dogurala psihoza. Na osnovu tih informacija i predsednikove sednice bezbednosnih organa planiram da li da putujem kroz Srbiju za vreme godisnjih odmora. :lol:

Na Krsti sam od ‘04. Ajde sada popij vode i secera i opusti se.
 

Back
Top