Bajden: Kosovo treba da bude nezavisna država, a ne deo Srbije

ScipioAfricanus

Stara legenda
Poruka
91.098
Bajden: Kosovo treba da bude nezavisna država, a ne deo Srbije
http://rs.n1info.com/journalist149/Radio-Slobodna-Evropa-

Kandidat za predsednika na predstojećim izborima u SAD Džo Bajden priznao je da nije upoznat sa elementima dogovora između Srbije i Kosova koji je potpisan u Beloj kući, ali je podvukao da bi taj dogovor morao da potvrdi nezavisnost Kosova.

“Ne znam šta ima u dogovoru. Ono što sam uvek tvrdio u odnosu na Srbiju i Kosovo je da bi Kosovo trebalo da bude nezavisna država, i da nije deo Srbije. Ja sam proveo dosta vremena tamo. Pretpostavljam da će to (sporazum) ojačati tu nezavisnost. Ali ne znam o čemu se radi”, izjavio je Bajden, odgovarajući na pitanja novinara oko postignutog sporazuma između Srbije i Kosova o normalizaciji ekonomskih odnosa, prenosi Radio Slobodna Evropa (RSE).


Ceremoniji potpisivanja je prisustvovao i američki predsednik Donald Tramp.

Predsednički kandidat Džo Bajden je na konferenciji za novinare spomenuo i činjenicu da je njegov sin služio na Kosovu u okviru američkih trupa NATO-a.

Inače, Bajden je kao senator bio aktivan na Zapadnom Balkanu i u više navrata je posetio region.

Poslednji put, kao potpredsednik SAD, Bajden je posetio Kosovo i Srbiju, u avgustu 2016 godine.

Više o razgovorima u Vašingtonu i o reakcijama na potpisivanje sporazuma čitajte u BLOGU UŽIVO.




Eto imate sada i odgovor Bajdena.
 
download (1).jpg
 
Kako ti gledaš na novu dionicu Vučićeve "borbe za Kosovo"? Kako stvari stoje, Srbija je priznala Jeruzalem kao glavni grad Izraela, a zauzvrat je Izrael priznao Kosovo kao neovisnu državu? Koga to predstavlja Vučić u Washingtonu? :think:

Моје мишљење је небитно. Видим да нас шетају к'о младе мајмуне.
 
И морамо да најуримо Хуавеј са њиховом 5Г мрежом;
и морамо по питању енергетике да се консултујемо са Америма;
и морамо да користимо америчку технологију за надзор....

Ја мислио да се бори за КиМ, а он продаје Србију на кило, ко на тезги, више не знам чији смо вазали, ко су нам газде, да знам било би ми лакше. Овако може бити свако, само ако хоће.
 
Bajden: Kosovo treba da bude nezavisna država, a ne deo Srbije
http://rs.n1info.com/journalist149/Radio-Slobodna-Evropa-

Kandidat za predsednika na predstojećim izborima u SAD Džo Bajden priznao je da nije upoznat sa elementima dogovora između Srbije i Kosova koji je potpisan u Beloj kući, ali je podvukao da bi taj dogovor morao da potvrdi nezavisnost Kosova.

“Ne znam šta ima u dogovoru. Ono što sam uvek tvrdio u odnosu na Srbiju i Kosovo je da bi Kosovo trebalo da bude nezavisna država, i da nije deo Srbije. Ja sam proveo dosta vremena tamo. Pretpostavljam da će to (sporazum) ojačati tu nezavisnost. Ali ne znam o čemu se radi”, izjavio je Bajden, odgovarajući na pitanja novinara oko postignutog sporazuma između Srbije i Kosova o normalizaciji ekonomskih odnosa, prenosi Radio Slobodna Evropa (RSE).


Ceremoniji potpisivanja je prisustvovao i američki predsednik Donald Tramp.

Predsednički kandidat Džo Bajden je na konferenciji za novinare spomenuo i činjenicu da je njegov sin služio na Kosovu u okviru američkih trupa NATO-a.

Inače, Bajden je kao senator bio aktivan na Zapadnom Balkanu i u više navrata je posetio region.

Poslednji put, kao potpredsednik SAD, Bajden je posetio Kosovo i Srbiju, u avgustu 2016 godine.

Više o razgovorima u Vašingtonu i o reakcijama na potpisivanje sporazuma čitajte u BLOGU UŽIVO.




Eto imate sada i odgovor Bajdena.
Kada on postane predsednik,neka im da pola USA.
 
https://www.jpost.com/breaking-news...mised-to-move-its-embassy-to-jerusalem-641102

Izrael gleda svoj interes. Izraelu se vise isplati da Kosovo prizna Jerusalim nego Srbija. Zbog muslimanske vecine.

making it the first country with a Muslim majority to do so ...

To je u stvari i najbitniji dogadjaj sa ovih pregovora. Ekonomski sporazum je sarada za Trampove izbore.

Srbija nije mogla da spreci izrael da prizna Kosovo ali mislim da je morala da odustane od prebacivanja ambasade u ovom slucaju, jer to je bio neprijateljski akt Izraela koliko god razumljiv.

Vucic uvodi sizofreniju u spoljnu politiku, koja je od 2012. prisutna u unutrasnjoj politici.
 

Back
Top