AUTOMOBILI SA "DUŠOM"

Espanol:
mario80:
Bustura:
Anonymous:
zovi ti to kako hoces ali ja sam video novog pasata sa 500000km bez generalke i ne trosi ni kap ulja

Samo jednu stvar dragi goste vezano za pasat posledbje generacije.Posedovao sam model vw pasat 3b.2.0 turbo-God 99.
Auto ima svoj prepoznatljiv vw kvalitet.Ipak problemi sa bord kompjuterom nakon 20000km,Novi paknovi i diskovi nakon 14000km,otkazuje centralna brava nakon 25000km,prosecna potrosnja u gradu 15-18 lit.Na otvorenom 12.Trom i lenj sve dok se broj obrtaja nepodigne 2500 o/minI ukljuci turbo.Ali takve uslove nemozete stvoriti u gradu.Jedan promasaj koji sam platio 48000 dm u prodavnici vw.Znaci nov.Ipak na sve probleme koje sam naisao za vreme garantnog roka jesu reseni.Ali uz moje angazovanje a ne njihovu ljubaznost.Tako da pasat kao automobil nepriznajem.I nakon cetiri god prodao sam ga za jedva 7800 eur.Sto znaci da za cetiri god njegova vrednost je opala 300%.

Auto sa dusom koji bi uvek mogao izdvojiti kao auto koji budi u meni zaista lepa osecanja.Alfa Montral.
Ipak ima jos koji zasluzuju paznju.Kadet B sity.De lorean.Matra murena,
kako li si ti njemu vadio dusu?!!!??
ja imam corrada starog 14 godina vec 4 god. koji je presao preko 200 hiljada i dan danas je kao nov!prosto je toliko monoton da mi prosto dosadi ponekad. kad jednom godisnje podignem haubu, zapanjim se koliko mi je motor prasnjav...skoro je potpuno beo. tako daaaa....imaj malo duse kad vozis kola. 8)
Neki članovi foruma bi bar po buđenju morali da izvade ruku iz noše. I najbolja roba posle 14 godina stajanja u staklenoj vitrini ima "feler". Ako ništa drugo, sve od gume i plastike je trulo...Kako je Bustura?
pa malo teze...ocigledno niste imali dodira sa ovim autom. kao nov u ono vreme je kostao 60 hiljada maraka. sve od gume je u perfektnom stanju to je turbo interkuler masina koja radi pod visokim pritiscima i temperaturama. radna mu je preko stotke..mislim oko 112 stepeni celziusa.
prvu generalnu motora sam odradio sam uz knjigu.(yugo 55)...celog ford caprija sam drzao u rukama, deo po deo.topolina sam uz pomoc oca sredjivao. tako da mislim da je izuzetno bezobrazno sa Vase strane da pricate takve gluposti u kontekstu moje izjave. nije dolicno Vasim godinama.
ili nikada niste vozili nista bolje od opel rekorda? :D u tom slucaju vas razumem.
ps. pritom uz svu tu ljubav prema kolima zavrsavam i fakultet. 8)
 
Espanol:
Raspisali smo se oko ovih savremenih "kanti" od kojih pošteno najveći broj to ne zaslužuje. Hajde da se vratimo u vreme kada su automobili imali "dušu", bili prepoznatljivi na putu i bili praznik za oči. Dakle, ko šta voli iz tih vremena. Ja bih rado bacio i prvu sliku nekog od mojih favorita, ali Sizif me ne šiša i ne šalje instrukcije. Pozdrav ekipi! Ovde očekujem zaista prave ljubitelje automobila.
Izgleda da smo zahvaljujući nekim učesnicima prilično odlutali od teme. Zato, hajdemo nazad, na sve one lepe stare automobile koji su imali dušu i koje smo stvarno voleli. Usput, nismo morali ni da ih posebno hvalimo jer je "roba" govorila sama za sebe. Napred pravi zaljubljenici.
 
Uvek ali uvek cu se lomiti.Dali su to automobili Citroena ili Alfa Romea.
I naravno pored ljubavi koju imam prema ove dve marke izdvajam njihova dva automobila Alfa Montreal i legendarni Citroen Sm.
Ipak u ovom trenutku.Zbog izuzetno velike cene oba automobila.Bolje receno zbog nedostatka novca a i njihove rastuce vrednosti.Nenameravam sebi priustiti nijedno od ova dva simbola.
Ali zato se iskreno nadam da cu negde u Srbiji uskoro pronaci jednog lepog Abarta.Kojeg cu restaurirati i cuvati za buducnost.
 
Bustura:
Uvek ali uvek cu se lomiti.Dali su to automobili Citroena ili Alfa Romea.
I naravno pored ljubavi koju imam prema ove dve marke izdvajam njihova dva automobila Alfa Montreal i legendarni Citroen Sm.
Ipak u ovom trenutku.Zbog izuzetno velike cene oba automobila.Bolje receno zbog nedostatka novca a i njihove rastuce vrednosti.Nenameravam sebi priustiti nijedno od ova dva simbola.
Ali zato se iskreno nadam da cu negde u Srbiji uskoro pronaci jednog lepog Abarta.Kojeg cu restaurirati i cuvati za buducnost.
Ubo si Bustura dva stvarno sjajna automobila. Montreal je proizvedena u maloj seriji i prilično je skupa, ali SM može da se nađe po Evropi dosta povoljno. Što se tiče Abarta pre ćeš ga naći u Nemačkoj nego u Srbiji.
 
Da Espanol ali po paprenoj ceni.Krecu se od 10.000 eur U ruiniranom stanju do 50.000 eur.
A sto se tice Sm najeftiniji koji sam dosada nasao u Nemackoj je 28.000 eur.Ok ja sam kupovao i skuplje automobile.Ali za automobil koji ce mi biti samo zadovoljstvo ali ne i potreba u ovom trenutku to je i previse.
 
Bustura:
Da Espanol ali po paprenoj ceni.Krecu se od 10.000 eur U ruiniranom stanju do 50.000 eur.
A sto se tice Sm najeftiniji koji sam dosada nasao u Nemackoj je 28.000 eur.Ok ja sam kupovao i skuplje automobile.Ali za automobil koji ce mi biti samo zadovoljstvo ali ne i potreba u ovom trenutku to je i previse.
Pa, Bustura svaka ljubav košta. Ako baš hoćeš da te obradujem dobro sređeni "1000 TCR" koštaju između 40 i 70 000! U Srbiji, nažalost, nije ostao ni JEDAN originalni Abart. Poslednji je kupio Đani Šverko 1991. i odvukao u Istru. Ali zato postoje 3 SM-a koji bi mogli da se pazare verovatno jeftinije nego u Evropi. Ali ako uračunaš novac za dovođenje u pristojno stanje...
 
evo tri teme... ovo su jedina tri automobila koja sam posedjedovao pa odgovaram za karakter a prosto ne znam koji mi je drazi

NSU 1200 C - dok sam ga vozio imao je 30 god...isao 120... moja PRINCEZA :)

BMW 2002 august'68. kupljen nov prvi uvezen u YU - 360 000 prvi motor pa jos 120 000 sa drugim, tek devedesetih je bilo automobila na drumu koji su mu parirali...

RENAULT 5 GT TURBO '85. (gr. N), <7 sec. prilicno specifican po prohtevima, samo 98 oktana, samo odredjene svecice, samo sinteticka ulja, po defaultu tesko pali i leti i zimi ali kad zacujes SSSSSSSSSHHHHHHHHHHH
zaboravis sve...
 
ufologg:
evo tri teme... ovo su jedina tri automobila koja sam posedjedovao pa odgovaram za karakter a prosto ne znam koji mi je drazi

NSU 1200 C - dok sam ga vozio imao je 30 god...isao 120... moja PRINCEZA :)

BMW 2002 august'68. kupljen nov prvi uvezen u YU - 360 000 prvi motor pa jos 120 000 sa drugim, tek devedesetih je bilo automobila na drumu koji su mu parirali...

RENAULT 5 GT TURBO '85. (gr. N), <7 sec. prilicno specifican po prohtevima, samo 98 oktana, samo odredjene svecice, samo sinteticka ulja, po defaultu tesko pali i leti i zimi ali kad zacujes SSSSSSSSSHHHHHHHHHHH
zaboravis sve...
E pa, imao si zaista interesantne automobile od kojih je svaki obeležio neki period. O "Švabama" nema zbora. "Petica GT" je bila prilično "kilava i zahtevna" za održavanje, uostalom kao i većina francuskih automobila i poprilično nežna za naše prilike (mislim na trapove, školjku i sl.) ali zato što reče kad je išla- išla je. Voleo sam i originalni i simpatični dizajn tog automobila. Usput, imao je i bogatu sportsku istoriju!
 
Malo sam mozda zaksanio sa odgovorom na ovu temu (obzirom da je poodavno stavljena na forum) ali sam se tek registrovao (taze forumdzija) ali tema me je privukla. Ja licno sam veliki ljubitelj francuske, pa italijanske auto-industrije ... Po meni najfascinantniji auto svih vremena je "ajkula" (citroen DS21 ili DS23) a onda par pezoa (404) i naravno 504 (koji sam licno vozio dok sam ziveo u Jugi). Zamlacivao se da cu ga "ulickati" ali mi finansijska situacija to nije dozvoljavala, uvedose neku paprenu taksu (1999) i nisam imao novca da ga registrujem i na kraju je propalo sve... ovo mu ispade kao neka kuknjava (nije mi to bio cilj) - hteo sam samo da cenjene ucesnike ovog foruma podsetim na jos jedan divan auto iz proslosti (inace ja sam '72 godiste - mozda ce biti cudno sto se ne lozim na neke novotarije)
 
vizzini:
Malo sam mozda zaksanio sa odgovorom na ovu temu (obzirom da je poodavno stavljena na forum) ali sam se tek registrovao (taze forumdzija) ali tema me je privukla. Ja licno sam veliki ljubitelj francuske, pa italijanske auto-industrije ... Po meni najfascinantniji auto svih vremena je "ajkula" (citroen DS21 ili DS23) a onda par pezoa (404) i naravno 504 (koji sam licno vozio dok sam ziveo u Jugi). Zamlacivao se da cu ga "ulickati" ali mi finansijska situacija to nije dozvoljavala, uvedose neku paprenu taksu (1999) i nisam imao novca da ga registrujem i na kraju je propalo sve... ovo mu ispade kao neka kuknjava (nije mi to bio cilj) - hteo sam samo da cenjene ucesnike ovog foruma podsetim na jos jedan divan auto iz proslosti (inace ja sam '72 godiste - mozda ce biti cudno sto se ne lozim na neke novotarije)
Dobrodošao vizzini. Jasno je po izboru da si "francuski čovek" i nabrojana vozila su zaista bila sjajna. Problem je što takva koja su imala "dušu" više ne prave. Znači, nisi zakasnio i tema je i dalje otvorena za sve ljubitelje. Inače je interesantno da se sve više mladih ljudi interesuje za oldtajmere što je lepo. Možda ćemo nešto i da sačuvamo.
 
znaci cisto subjektivna tema...otprilike ovako: kao klinca predskolskog uzrasta (tj. negde '74-'76)nisu mogli da me odvoje od Fiata 615N iz 53 ili 54 godine koji je posedovao neki chikica iz komsiluka...za one koji ne znaju to je prelepi 1.5tonski kamioncic sa leptir vratima, 1.9 dizel motorom od 40HP...ono N u oznaci i znaci nafta, a prvi su imali benzinski 1.4 motor...voznja u njemu ostavlja na coveka utisak za ceo zivot, narocito ako se dozivi u ranom detinjstvu...zatim tu je vec pomenuta Alfa 1300 GTAJ, recimo i '79 Jaguar XJ6 pravi predstavnik britanske elegancije...i da auto na koji sam se kidao kao srednjoskolac i cak posedovao jedan 318i mesec dana kao student kada su poceli oni uvozi preko BM- ali nisam imao kintu da ga preregistrujem...znaci BMW E30, poslednja (po meni) trojka sa dusom...
 
Evo i ja malo okasnio, al' sta da se radi. Pa da pocnemo, evo moje top liste:

1. Jedna, jedina i neprevazidjena: VW Buba

album_pic.php

album_pic.php


2. '32 Ford Coupe

Randy32Forda500.JPG


3. Chevrolet Chevelle / Ford Torino / Ford XA/XB/XC (Australija)

Chevelle
chevelle.jpg


Torino
ap01015s.jpg


Ford XC
xcgtcoupe.jpg
xacoupe.jpg


4. Volvo Amazon

506518_1.jpg
506518_5.jpg
506518_4.jpg


5. Volvo 240 serija / Peugeot 404

Od navedenih automobila nisam imao cast voziti samo australijski Ford XB, ali se na spisku nasao iz dva razloga: 1. Dizajn (uostalom, izveden je iz Torina) i 2. Posluzio je kao osnova za izradu 'Interceptora' (zuti policijski automobili) u prvom delu filma 'Mad Max' :D
 
Strajder:
znaci cisto subjektivna tema...otprilike ovako: kao klinca predskolskog uzrasta (tj. negde '74-'76)nisu mogli da me odvoje od Fiata 615N iz 53 ili 54 godine koji je posedovao neki chikica iz komsiluka...za one koji ne znaju to je prelepi 1.5tonski kamioncic sa leptir vratima...
I ja ih mnogo volim, a vec duze vreme merkam jedan za svoj sledeci projekat...
 
VWaddict:
Strajder:
znaci cisto subjektivna tema...otprilike ovako: kao klinca predskolskog uzrasta (tj. negde '74-'76)nisu mogli da me odvoje od Fiata 615N iz 53 ili 54 godine koji je posedovao neki chikica iz komsiluka...za one koji ne znaju to je prelepi 1.5tonski kamioncic sa leptir vratima...
I ja ih mnogo volim, a vec duze vreme merkam jedan za svoj sledeci projekat...
Da vas malo jedim! Ima ga moj drugar i to sa dizel motorčetom. Luče od kamiona! VW, smanji doživljaje sa rezolucijom tih američkih kompresorskih kanturina i vrati se na normalni format. Ja sam za originale, a od Amera najbolje obožavam sledeće:
-Ford "mustang Boss"
-Ford Shelby (Cobra, Mustang GT 500)
-Chevrolet "Sting Ray"
-Lincoln "Continental" (kraj šezdesetih)
-Velikog Amera sa V- 8 motorom sa pogonom na prednje točkove. Sad da te vidim? :wink:
 
VWaddict:
Evo i ja malo okasnio, al' sta da se radi. Pa da pocnemo, evo moje top liste:

1. Jedna, jedina i neprevazidjena: VW Buba


2. '32 Ford Coupe


3. Chevrolet Chevelle / Ford Torino / Ford XA/XB/XC (Australija)

Chevelle

Torino

Ford XC
4. Volvo Amazon

5. Volvo 240 serija / Peugeot 404

Od navedenih automobila nisam imao cast voziti samo australijski Ford XB, ali se na spisku nasao iz dva razloga: 1. Dizajn (uostalom, izveden je iz Torina) i 2. Posluzio je kao osnova za izradu 'Interceptora' (zuti policijski automobili) u prvom delu filma 'Mad Max' :D
Auuuuu prijatelju, :shock: ubi mi protok sa slikicama. :( :( :(
Od svih autica jedino je VW onaj koji mi je O.K. :D Jenkiji prave ogromne autice, sa ogromnim motorima i ja tu ne vidim smisao. :(
Meni se dopada Stingray iz 1966. Mala jurilica. :twisted:
CIAO! 8)
P.S. Iskasapio sam ti post da ne ucitava sve slike opet. :D
 
Candyman:
Od svih autica jedino je VW onaj koji mi je O.K. :D Jenkiji prave ogromne autice, sa ogromnim motorima i ja tu ne vidim smisao. :(
Meni se dopada Stingray iz 1966. Mala jurilica.
Torino, Chevelle i XB (sa spiska je neopravdano ispao Chellenger) sam naveo zato sto su oni bili kraj evolucije "Muscle" automobila, sa "hemi" motorima na vrhu lanca ishrane, a posle 1972 kada su Arapi zavrnuli naftu, nestali su u trenutku poput dinosaurusa. Iz istog razloga volim i Mercedesov S600 (slon kupe) koji je na Americkom trzistu pocetkom 90-tih propao kao preglomazan :D
 
Espanol:
VW, smanji doživljaje sa rezolucijom tih američkih kompresorskih kanturina i vrati se na normalni format.
Moram narodu da pokazem sta se sada pravi, i koji su najnoviji trendovi 8)

Espanol:
Ja sam za originale, a od Amera najbolje obožavam sledeće:
-Ford "mustang Boss"
-Ford Shelby (Cobra, Mustang GT 500)
-Chevrolet "Sting Ray"
-Lincoln "Continental" (kraj šezdesetih)
Sting Ray? Zacetnik "Muscle cars"-a, upravljivost nikakva, mada sve u svemu, mmmmmm....

Shelby Cobra, ne volim je jer je mala (i generalno ne volim dvosede)

Mustang Boss / Mustang GT500 - ono sto su uradili sa karoserijom me podseca na danasnje "body kitove" za "pirincare", ili jos gore, kao sto je Zastava nakacila plastiku na jugice :lol: :lol: :lol: . Mehanicki su bili OK - isti recept kao i Cobra.

Continental s kraja sezdesetih? Pa gde njega nadje - on je bas u pravom smislu reci americka kanta. Pa pogledaj sliku (auto je '69 godiste):
386282_3.jpg


Espanol:
-Velikog Amera sa V- 8 motorom sa pogonom na prednje točkove. Sad da te vidim? :wink:
Eldorado od '66 na ovamo! Sta sam osvojio?
 
Greška, mislio sam na Oldsmobile "tornado". Boss (ako znaš o kom vozilu pričam) nije bio ni nalik raznim šminkanjima, a ako nisi provozao "GT 500" pojma nemaš o čemu se radi. Inače je imao klasičnu kupe karoseriju i jedino se razlikovao po beloj boji i dve plave trake po sredini. Kontinental je bio prava američka kanturina, ali je imao puno šmeka i doneo potpuno nove linije u tu klasu. Kobra baš zato što je mala i divno zaobljena + onaj monster od 7 lit. :lol:
 
Espanol:
Greška, mislio sam na Oldsmobile "tornado".
Nece biti da je greska, oba modela su gotovo istovremeno (1966) probila led medju americkim automobilima sa pogonom na prednje tockove, s tom razlikom sto je Tornado kao model jako brzo ugasen (ako se dobro secam, 1970 ili tako nesto). Dakle, idemo jos jednom: sta sam osvojio? :lol: :lol: :lol:

Espanol:
Boss (ako znaš o kom vozilu pričam) nije bio ni nalik raznim šminkanjima, a ako nisi provozao "GT 500" pojma nemaš o čemu se radi. Inače je imao klasičnu kupe karoseriju i jedino se razlikovao po beloj boji i dve plave trake po sredini.
Bosscars.jpg


Zadovoljan? Konkretno mi se ne dopadaju skrgice zbog cega ceo nos izgleda kao da je kalemljen - da upotrebim tvoje reci, dizajnersko silovanje. Mustang je bio na dnu lestvice kao najjeftiniji u klasi, a Boss/Shelby su za Amerikance bili ono sto je fica Abart bio za Evropljane (nov Boss Mustang 429 je 1970. kostao nesto ispod $6000). Nista manje, nista vise...

Espanol:
Kobra baš zato što je mala i divno zaobljena + onaj monster od 7 lit. :lol:
Karting od 600kg... Licno vise volim kantu od ~5m sa funkcionalnom zadnjom klupom i daleko vecom slobodom za prerade :wink:
 
Pa dobro VW, možeš li najzad da se vratiš na normalni format i smanjiš te fotke. Šećerku si "zaćepio" sistem. I vidim da ne možeš da nađeš fotku normalnog vozila, mislim bez raznih usisnika na haubi, kompresora i sličnog USA kiča. Onaj karting bih baš voleo da imam, da li si ga nekad probao? Zaboravio sam još jednog Amera koga sam voleo kao klinac, Dodge "charger" koji je razbijao u Stock Car šampionatu a za policiju se pravio (za juriti zločeste) u varijanti sa motorom od 700 KS! pravi slatkiš od 5m, tu bi mogao da "burgijaš" do letnji dan u podne. :lol:
 
Espanol:
Pa dobro VW, možeš li najzad da se vratiš na normalni format i smanjiš te fotke. Šećerku si "zaćepio" sistem. I vidim da ne možeš da nađeš fotku normalnog vozila, mislim bez raznih usisnika na haubi, kompresora i sličnog USA kiča. Onaj karting bih baš voleo da imam, da li si ga nekad probao? Zaboravio sam još jednog Amera koga sam voleo kao klinac, Dodge "charger" koji je razbijao u Stock Car šampionatu a za policiju se pravio (za juriti zločeste) u varijanti sa motorom od 700 KS! pravi slatkiš od 5m, tu bi mogao da "burgijaš" do letnji dan u podne. :lol:
Otcepio sam, ali nemoj preterivati. :D
Nisam poklonoh amera, ali postoje autici koje bih voleo posedovati. Normalno da nisu sve mashine kanturine. Charger bi bio O.K.
CIAO! 8)
 
Candyman:
Espanol:
Pa dobro VW, možeš li najzad da se vratiš na normalni format i smanjiš te fotke. Šećerku si "zaćepio" sistem. I vidim da ne možeš da nađeš fotku normalnog vozila, mislim bez raznih usisnika na haubi, kompresora i sličnog USA kiča. Onaj karting bih baš voleo da imam, da li si ga nekad probao? Zaboravio sam još jednog Amera koga sam voleo kao klinac, Dodge "charger" koji je razbijao u Stock Car šampionatu a za policiju se pravio (za juriti zločeste) u varijanti sa motorom od 700 KS! pravi slatkiš od 5m, tu bi mogao da "burgijaš" do letnji dan u podne. :lol:
Otcepio sam, ali nemoj preterivati. :D
Nisam poklonoh amera, ali postoje autici koje bih voleo posedovati. Normalno da nisu sve mashine kanturine. Charger bi bio O.K.
CIAO! 8)
Baš lepo, to mi je hvala što te branim od zagušenja! :lol: Ne volim ni ja Amere, dapače, ali smo se u nekom periodu kao klinci palili na pojedine modele (npr. Charger). A na ove hromirane i kompresorima naduvane kante gledam kao na Monti Pajton šou (Ceca + Šaban + ostala elita...) :lol: :wink:
 
Espanol:
Pa dobro VW, možeš li najzad da se vratiš na normalni format i smanjiš te fotke. Šećerku si "zaćepio" sistem. I vidim da ne možeš da nađeš fotku normalnog vozila, mislim bez raznih usisnika na haubi, kompresora i sličnog USA kiča. Onaj karting bih baš voleo da imam, da li si ga nekad probao? Zaboravio sam još jednog Amera koga sam voleo kao klinac, Dodge "charger" koji je razbijao u Stock Car šampionatu a za policiju se pravio (za juriti zločeste) u varijanti sa motorom od 700 KS! pravi slatkiš od 5m, tu bi mogao da "burgijaš" do letnji dan u podne. :lol:

Secerko mu dodje k'o kolateralna steta :lol:

Gore na slici ti je netaknut Boss, ukljucujuci i originalni usisnik :roll: Na slikama je samo Chevelle sa kompresorom

Da li sam probao Cobru? O, da, kako da ne, naravno, i to vise puta... Sve vrvi od originalnih Shelbija, kako u Beogradu tako i u USA, ima ih maltene vise od jugica i buba zajedno... Daj, uozbilji se! :lol: :lol: :lol:
 

Back
Top