Automatski menjači - za i protiv

Ма блесав, ја читао да струја која долази за електрична возила је искључиво из Ђердапа а никако из Обреновца. Меце Добрићи је преносе преко оних разнобојних дуга право у наше домове док ми спавамо. Где ћеш боље!
U pitanju je samo odnos između količine otpadnih materija za proizvodnju jednake količine energije iz fosilnih goriva direktnim sagorevanjem u SUS motorima i sagorevanjem fosilnih goriva u TE.

Trenutni odnos kod nas je u blagoj prednosti ove druge opcije, a kako bude sve više obnovljivih izvora energije, tako će se jaz između ova dva sve više povećavati. Ali već sad je dovoljno veliki da opravdava električna vozila.
 
Ne pravi se blesav znaš dobro da je motor sa unutrašnjim sagorevanjem doživeo svoj maksimum krajem 90tih i tu je kraj priče.

Što znači ubrizgavanje, 16 ventila i još ponešto. Hyundai je tu prvi dodao formula 1 tehnologinu u mas proizvodnju, spec legure, hromirane hilzne, alu blok i opet pomerio sve standarde i tu je stvarno kraj.

Pojava trocilindraša je put u propast autoindustrije očigledno na taj način ukidaju sus motore.
Kakav Hyundai i alu blok..Oni tad nisu ni postojali , mercedes ga je napravio pocetkom 20veka a i 16v je star skoro 100g ..To o čemu ti pricas su nijanse totalno nebitno..
 
U pitanju je samo odnos između količine otpadnih materija za proizvodnju jednake količine energije iz fosilnih goriva direktnim sagorevanjem u SUS motorima i sagorevanjem fosilnih goriva u TE.

Trenutni odnos kod nas je u blagoj prednosti ove druge opcije, a kako bude sve više obnovljivih izvora energije, tako će se jaz između ova dva sve više povećavati. Ali već sad je dovoljno veliki da opravdava električna vozila.
нажалост кад се изузме идеолошка компонента и узму искуства из стварног живота видимо да перпетум мобиле ипак не постоји.
то што је издувна цев некоме назад на аутомобилу а другоме у Обреновцу, као и то што је некоме загађење у Застави у Крагујевцу а некоме у Бангладешу и негде у рудницима у Африци - и ми зажмуримо на то, то не значи да све то нестане.
Серијски хибрид је већ нешто друго. Можда не драстично боље али засигурно боље.

и дечко, окани ме се.
кад некако измишља у случају тотално баналне теме нпр аутоматских мењача , као нпр ти да имаш 70 и кусур година и 60000000км возачког искуства, замисли како би тај лагао да је у питању нека озбиљнија тема?

иди својим путем прике...
 
нажалост кад се изузме идеолошка компонента и узму искуства из стварног живота видимо да перпетум мобиле ипак не постоји.
Ma da li je moguće da perpetuum mobile ne postoji? Da nam ti to nisi rekao umrli bi u neznanju. Jes' da niko nije ni pominjao perpetuum mobile osim tebe, ali si nam stavio do znanja da si jak igrač na polju nauke.

то што је издувна цев некоме назад на аутомобилу а другоме у Обреновцу, као и то што је некоме загађење у Застави у Крагујевцу а некоме у Бангладешу и негде у рудницима у Африци - и ми зажмуримо на то, то не значи да све то нестане.
Vidiš, ceo život sam mislio da je ugljendioksid manje štetan u Bangladešu nego u Obrenovcu, kao i da on nestane kad zažmurimo. Imajući u vidu da si ekspert na polju nauke, što si nam jasno stavio do znanja u citatu iznad, moraću da ti verujem da je isti ugljendioksid i tamo i ovamo i da postoji i kad žmurimo i kad ne žmurimo. Lepo je raspravljati s tobom, čovek stalno nešto novo nauči. :heart:

и дечко, окани ме се.
кад некако измишља у случају тотално баналне теме нпр аутоматских мењача , као нпр ти да имаш 70 и кусур година и 60000000км возачког искуства, замисли како би тај лагао да је у питању нека озбиљнија тема?

иди својим путем прике...
u5uc5.jpg
 
Ma da li je moguće da perpetuum mobile ne postoji? Da nam ti to nisi rekao umrli bi u neznanju. Jes' da niko nije ni pominjao perpetuum mobile osim tebe, ali si nam stavio do znanja da si jak igrač na polju nauke.


Vidiš, ceo život sam mislio da je ugljendioksid manje štetan u Bangladešu nego u Obrenovcu, kao i da on nestane kad zažmurimo. Imajući u vidu da si ekspert na polju nauke, što si nam jasno stavio do znanja u citatu iznad, moraću da ti verujem da je isti ugljendioksid i tamo i ovamo i da postoji i kad žmurimo i kad ne žmurimo. Lepo je raspravljati s tobom, čovek stalno nešto novo nauči. :heart:


Pogledajte prilog 1491421
decko, nije tebi lako.
:heart:
 
Nije Medo, da znaš samo sa kakvim pajserima raspravljam.

Na primer lik koji ne razume da je 150g CO2/km štetnije nego 100g CO2/km.

Ali šta ćemo, tako se nekima zalomi i nema tu mnogo ubeđivanja, više se priča svede na konstatovanje.
потпуно саосећам.
од кад си јурио клинке по шкоском дворишту 90тих па све до твојих данашњих 70 и кусур година и превежених 600000000км мора да си се нагледао свачега. Паћеник, дословце.
замисли тек мојих мука кад мацоле жмуре и стављају амове да не би видели да на путу до тих 100 грама по километру земља претрпи много штетнијих и трајних загађења које нису попут ЦО2 који је гас живота тј повећава и убрзава раст биљног света и ослобађа други гас живота-кисеоник.
А тек како жмуре на загађења након што се батерије потроше... залепе очи соперлепком да случајно не виде нешто

ех животе варалице стара
 
Највећа уштеда и најмање загађење би се постигло смањењем производње нових аутомобила. Када се рачуна колико шта загађује, нико не узима у обзир загађење земље које настаје приликом ископавања руда за потребе производње. Нико не рачуна загађење које настаје приликом прераде биљака и других материјала, ради производње гума и осталих елемената у колима.

Штетни гасови из издувног система су последње загађење у низу. Нико не каже да они не постоје, али је њихово присуство далеко безопасније од других загађења која се појављују у току процеса производње и експлоатације возила.
 
Највећа уштеда и најмање загађење би се постигло смањењем производње нових аутомобила.
ајде чо'че не будали без потребе.
то шта се је види, не рачуна се.
СУС мотори су сво зло света, литијумске батерије су будућност. Ево и драги нам Лејжка то изјавио не теве. БЕВ: Укључиш, возиш. Ниси произвео вожњом ни грам ЦО2 нити је пуњење јер се БЕВ пуни пулсирањем позитивне енергије Меца Добрића.
 
На једној од тема на форуму смо видели да нови аутомобили са малим запреминама мотора нису поуздани. Брзо се кваре, власници трпе штету и на крају завршавају на отпаду. Процес њихове производње, као и њихова рециклажа и складиштење отпада, много више загађују од сагоревања бензина, током њиховог експлоатационог века.

Данас се уређаји производе да трају 4-5 година и да онда постану неисплативи за даље одржавање и оправку, након првог квара. Такав начин производње и потрошње доводи до загађења животне средине. Да не говорим о мобилним телефонима које људи мењају након годину дана, а некада и након шест месеци. Када узмете у обзир да свако данас има по два телефона, онда можете да замислите о коликом загађењу се ту ради.

За крај, мораћу да наведем један доказ:

Током закључавања за време пандемије короне, био је обустављен друмски саобраћај у Србији. Само су могла да се крећу возила хитних служби, достављача и возила са посебном дозволом. Градски превоз у насељеним местима није радио, путнички приватни аутомобили нису могли да се крећу, није било мотоцикала и др. возила. Све је практично стало. Шта је било са загађењем? Опет је било присутно и могло је да се осети у ваздуху.
 
потпуно саосећам.
од кад си јурио клинке по шкоском дворишту 90тих па све до твојих данашњих 70 и кусур година и превежених 600000000км мора да си се нагледао свачега. Паћеник, дословце.
Imam druga, dobar psihoterapeut, ako treba pomoć zbog tog bola pedalj ispod kičme. z:mrgreen:
 
I vratsimo se na pocetak I situaciju gde se jedan moderator I uzor krstarice prepucava sa ostalima.
lep primer

od nas dvojice samo se jedan upecao u sopstvene lazi o 70 godina I 600000000km vozackog iskustva I to si ti. Jeste, verovatno ja imam za sta da se durim. :hahaha:
Prešao sam kolima više od 600k km, kad se malo saberem.

A rođen sam 77-me, pa računaj.

Da znaš, da te ne boli duša.
 
Super za tebe.
sabiraj se koliko hoćeš, ja nisam lagao za gluposti kao ti.

zasto troluješ temu?
Lugomir ce ionako da obrise sve ovo (i treba) ali titula lazova ostaje zauvek
Ostaće proširenje do kraja života.

Unuk: Ja sam više vozio od tebe deda.
Deda: Ali ja sam bio na Marsu.
Unuk: Stvanoooo? Kad si ti bio na Marsu?
Deda: Zezam te bre... Kad ćeš se ti nama oženiti tako bistar, blago dedi?
 

Back
Top