Automatski menjači - za i protiv

Ovi noviji od 8brzina su kazu dobri ..Samo jos da se naviknem i da prelomim ..To ide malo teze jer kad god sam imao problem sa menjacem to je bio France ,,,Nema tu vise neke razlike kod novijih ,kad Alfa Guilia ima automatski menjac da valja ,,Doduse ZF ali ni oni ne eksperimentisu vise ,,
 
Dlugomir nas stalno loži, ne električnim vozilima, da loženju uglja i mrtvih mačića :D

Evo ja počeo da gledam samo autođobile sa automatskim menjačima, najniža cena svi sa crknutim menjačima :lol:

Ма блесав, ја читао да струја која долази за електрична возила је искључиво из Ђердапа а никако из Обреновца. Меце Добрићи је преносе преко оних разнобојних дуга право у наше домове док ми спавамо. Где ћеш боље!
 
Ауто мењачи имају предност само у великим гужвама у великим градовима (а таквих на Балкану нема) па се тај тзв комфор истопи. То не значи да треба бежати од њега него да не вреди куповину по сваку цену.
Da, kad krenes od Bataje u koloni do Zvezdare uz umerenu guzvu treba ti 45min-1sat ili od Dusanovca do Zemuna preko Gazele 45 min u spicu pod uslovom da nema sudara. I onda je automatik za izbegavanje.

Stos je sto prosecan kupac automobila u Srbiji gleda da ustedi 200 eura a ne da plati top varijantu odredjenog modela cija cena je cesto i za 7-8 hiljada eura veca od baznog modela. A nazalost u Evropi se bazni modeli prodaju sa manuelnim menjacima, automatike ugradjuju uglavnom u najskuplje varijante.

Dakle, voznja automobila sa automatskim monjacem je mnogo komfornija nego onog sa manuelnim, mnogo. Pa ako automobil koristite svakodnevno na relaciji posao-kuca ( to je otprilike 95% koriscenja automobila) i pri tome na razdaljini od pomenute Bataje do Zvezdare promenite/izbacite/ubacite/pritisnete kvacilo i menjac jedno 150-200 puta onda bi bili poprilicno ludi da kazete da je automatski menjac glupost.

I da, ja sam 25 godina vozio kola sa klasicnim menjacem, nisam ni imao prilike da vozim ona sa automatskim sem u jednoj prilici taxi mercedes 124. Po iseljenju sam kupio polovni camry sa manuelnim menjacem (jedini koji sam nasao u gradu) jer mi je supruga kukala kako ona ne bi umela da vozi automatik. Par nedelja posle toga smo turisticki otisli u Toronto, izrentali automobil na aerodromu i, naravno, dobili Pontiac Granam sa automatikom. Pitam ja tamnoputog sluzbenika rent-a-car kompanije da li slucajno imaju neki automobil sa manuelnom transmisijom, pogleda me baddy i kaze : "Ne, tako nesto ne postoji ovde." I onako za sebe kaze "Moj brat od ujaka ima takav automobil. Svi ga smattramo cudnim.". Prvi put sam vozio kola sa automatskim menjacem, bez ikakve obuke i uputstava, obisao sam dva kruga po sporednim ulicama da bi se osmelio da udjem na glavnu a preznojio sam se do carapa. Posle 4 dana i navikavanja na ta kola i menjac smo otisli iz Toronta a ja sam po povratku prodao manuelnu Toyotu i kupio taj isti model Grandama sa automatikom. Od tad vise nisam kupio kola sa manuelnim menjacem.
 
Da, kad krenes od Bataje u koloni do Zvezdare uz umerenu guzvu treba ti 45min-1sat ili od Dusanovca do Zemuna preko Gazele 45 min u spicu pod uslovom da nema sudara. I onda je automatik za izbegavanje.

Stos je sto prosecan kupac automobila u Srbiji gleda da ustedi 200 eura a ne da plati top varijantu odredjenog modela cija cena je cesto i za 7-8 hiljada eura veca od baznog modela. A nazalost u Evropi se bazni modeli prodaju sa manuelnim menjacima, automatike ugradjuju uglavnom u najskuplje varijante.

Dakle, voznja automobila sa automatskim monjacem je mnogo komfornija nego onog sa manuelnim, mnogo. Pa ako automobil koristite svakodnevno na relaciji posao-kuca ( to je otprilike 95% koriscenja automobila) i pri tome na razdaljini od pomenute Bataje do Zvezdare promenite/izbacite/ubacite/pritisnete kvacilo i menjac jedno 150-200 puta onda bi bili poprilicno ludi da kazete da je automatski menjac glupost.

I da, ja sam 25 godina vozio kola sa klasicnim menjacem, nisam ni imao prilike da vozim ona sa automatskim sem u jednoj prilici taxi mercedes 124. Po iseljenju sam kupio polovni camry sa manuelnim menjacem (jedini koji sam nasao u gradu) jer mi je supruga kukala kako ona ne bi umela da vozi automatik. Par nedelja posle toga smo turisticki otisli u Toronto, izrentali automobil na aerodromu i, naravno, dobili Pontiac Granam sa automatikom. Pitam ja tamnoputog sluzbenika rent-a-car kompanije da li slucajno imaju neki automobil sa manuelnom transmisijom, pogleda me baddy i kaze : "Ne, tako nesto ne postoji ovde." I onako za sebe kaze "Moj brat od ujaka ima takav automobil. Svi ga smattramo cudnim.". Prvi put sam vozio kola sa automatskim menjacem, bez ikakve obuke i uputstava, obisao sam dva kruga po sporednim ulicama da bi se osmelio da udjem na glavnu a preznojio sam se do carapa. Posle 4 dana i navikavanja na ta kola i menjac smo otisli iz Toronta a ja sam po povratku prodao manuelnu Toyotu i kupio taj isti model Grandama sa automatikom. Od tad vise nisam kupio kola sa manuelnim menjacem.


А да ти опет прочиташ мој коментар који си навела и да објасниш шта је порука задње реченице?

Пошто већ разумеш енглески, разумећеш шта је "strawman fallacy".

Гужва од 1 сат је екстрем за Србију, свакодневница за велике градове.
Далеко од тога да 95%користе кола кућа посао кућа само у највећој гужви
 
Evo za maria info kako DSG menjac do neke 2007 je imas 6 brzina a posle toga je dolazio sa 7 brzina i oba su imala plivajuci zamajac s tim sto se kod ovog sa 6 lako menjao zamajac ali zato kod ovog novijeg je bila potrebna kalibracija i sto sta jos i nije ni malo naivno bilo to menjati tj nije to mogao bas svaki majstor da radi.
A ovo naravno opet pisem jer on piskara kako automatski menjac nema plivajuci zamajac.
 
Posto ti ne verujes nista sto ti se kaze ..Evo
Screenshot_20240130_145447_Chrome.jpg
 
Vama je super nemačka tehnika i mehanika jer pašu i delovi od traktora und tenkova :lol:
DSG je kopiran od dosta njih neki od naziva Powershift, EDC, DCT, PDK, DKG ..Napravili su ga boli glava sto se tice brzine saltanja ..Tu im niko ne može pera odbit..DSG je Porscheov izum oni su ga izbacili tamo negde 80tih a VW ga je danas doradio/usavsio ..
 
Poslednja izmena:
Ne pravi se blesav znaš dobro da je motor sa unutrašnjim sagorevanjem doživeo svoj maksimum krajem 90tih i tu je kraj priče.

Što znači ubrizgavanje, 16 ventila i još ponešto. Hyundai je tu prvi dodao formula 1 tehnologinu u mas proizvodnju, spec legure, hromirane hilzne, alu blok i opet pomerio sve standarde i tu je stvarno kraj.

Pojava trocilindraša je put u propast autoindustrije očigledno na taj način ukidaju sus motore.
 

Back
Top