Аутофагија

autofagija je glupost bolje uzmi da jedes nesto zdravo,fizicki budes aktivan i spavas u pravo vreme i onoliko koliko treba

Sada 'autofagija', nekada samo ' ishrana 16;8',no, svejedno kako nazivamo način ishrane, odličan je.
Imaš doručak u 10h, ručak u 14h i večeru u 18h.
Piješ dosta tečnosti, što svakako radiš (nadam se) a jedeš sve. Ništa nije zabranjeno. Imaćeš dobar san, ne brini.

P.S Linkovani tekst nisam pročitala, sve već znam napamet.
 
Sada 'autofagija', nekada samo ' ishrana 16;8',no, svejedno kako nazivamo način ishrane, odličan je.
Imaš doručak u 10h, ručak u 14h i večeru u 18h.
Piješ dosta tečnosti, što svakako radiš (nadam se) a jedeš sve. Ništa nije zabranjeno. Imaćeš dobar san, ne brini.

P.S Linkovani tekst nisam pročitala, sve već znam napamet.
nisam ja taj koji je pitao za autofagiju, i to je izgladnjivanje
 
Sada 'autofagija', nekada samo ' ishrana 16;8',no, svejedno kako nazivamo način ishrane, odličan je.
Imaš doručak u 10h, ručak u 14h i večeru u 18h.
Piješ dosta tečnosti, što svakako radiš (nadam se) a jedeš sve. Ništa nije zabranjeno. Imaćeš dobar san, ne brini.

P.S Linkovani tekst nisam pročitala, sve već znam napamet.

Ovo je gladovanje, nema veze sa nekim dijetama ili zdravom hranom.
Trebalo je da procitas.
 
Ovo je gladovanje, nema veze sa nekim dijetama ili zdravom hranom.
Trebalo je da procitas.
Čitala sam sve to pre par godina kada sam odlučila da se tako hranim, zašto bih ponovo čitala?
Gladovanje se odnosi na 16h bez hrane.

Ovaj režim ishrane (kako mi nazivamo 'dijeta') prilagođavamo svojim potrebama.
Inače ne koristim trans masti, ne jedem beli hleb. Uz svaki obrok jedem dosta salate. Imam tri obroka.
 
За мене није пошто доста спавам. :) И никад нисам гладан, али можда је то зато због ванредног стања где сам се мање кретао.

Obrok imaš i kada nisi gladan. Nemaš napade gladi za sledeći obrok i u toku dana.
Spavao - ne spavao, nije problem. Najbitnije je da čovek odluči i počne.
Kada si psihički rasterećen razmišljanjem o vremenu bez hrane, nećeš imati problema.
Moja prijateljica hoće, i krene, ali se uspaniči jer, mo'š misliti, treba izdržati bez hrane.

Kada se pregura prva dva-tri dana, posle je sve bez problema. Najvažniji je onaj 'klik'.
 
Obrok imaš i kada nisi gladan. Nemaš napade gladi za sledeći obrok i u toku dana.
Spavao - ne spavao, nije problem. Najbitnije je da čovek odluči i počne.
Kada si psihički rasterećen razmišljanjem o vremenu bez hrane, nećeš imati problema.
Moja prijateljica hoće, i krene, ali se uspaniči jer, mo'š misliti, treba izdržati bez hrane.

Kada se pregura prva dva-tri dana, posle je sve bez problema. Najvažniji je onaj 'klik'.

Eh, al tog coveka nekako uvek nesto sprecava :D
 
Ma odlicna je stvar ovo neko intervalno gladovanje, pa sto duze to bolje, ali je covek marva
( tu sam i ja ;) ) i uvek ce naci neki izgovor da to ne ispostuje.

Moje je misljenje da ovo gladovanje od 16 sati nije nista, ja i tako bas tako i zivim, prava bi stvar
bila 24. 48 sati ( dalje i vise verovatno nije ni zdravo)
 
Ma odlicna je stvar ovo neko intervalno gladovanje, pa sto duze to bolje, ali je covek marva
( tu sam i ja ;) ) i uvek ce naci neki izgovor da to ne ispostuje.

Moje je misljenje da ovo gladovanje od 16 sati nije nista, ja i tako bas tako i zivim, prava bi stvar
bila 24. 48 sati
( dalje i vise verovatno nije ni zdravo)

I nije ništa. Samo da se počne. Obroci su redovni, sve je zastupljeno u ishrani ( ovo što ja jedem hleb od celog zrna, koristim svinjsku mast i imaslinovo ulje, izbegavam belo brašno, to je moj izbor)

Moja prijateljica (spomenuta u gornjem postu) inače je najpametnija i sve najbolje zna, bude na 'vodenom danu', ceo dan samo o tome priča, a retko kada izdrži ceo dan. Obavezno se prejede uveče ili u toku noći. Meni zamera na doručku od pržene slaninice i jaja, zamera mi na vratnoj krmenadli, na pilećim krilcima sa medom, a nju kada uhvati kriza na pokušanom 'vodenom danu' ne bira šta jede :D

Sa ovakvim načinom ishrane menjaš način razmišljanja, samim tim menja se sve.I, odlično se spava.
 
Kada se pregura prva dva-tri dana, posle je sve bez problema. Najvažniji je onaj 'klik'.

Мени за сада није проблем. Заиста нисам гладан. Ал видећемо кад будем кренуо више да се крећем. Онда ћу вероватно у том периоду кад једем јести више.
 
Мени за сада није проблем. Заиста нисам гладан. Ал видећемо кад будем кренуо више да се крећем. Онда ћу вероватно у том периоду кад једем јести више.

Nema veze da li se kreces ili ne. Kad prebrodis nekoliko dana i vidis da mozes, padnes u neku euforiju
( aj, sad malo preterujem), kazes sebi da sve mozes i guras dalje.
 

Back
Top