Quantcast

Аутофагија

Truman

Elita
Poruka
17.071
Мени није ригорозна, ја уопште не осећам глад. Чак размишљам и да померим сат уназад да рецимо 17 не једем. Изузетак би био кад бих ишао на неку вечеру рецимо. Али то је ионако ретко.
А како мислиш да не сме да се пијуцка? Колико ја знам не сме само да се грицка.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
214.386
https://milos.io/kalorijska-restrikcija-autofagija-i-post-kako-se-radi-i-ima-li-smisla/

Практикује ли неко аутофагију? Ја крену од јуче, од 19 сати па најмање до поднева не уносим ништа од хране.
u samom tekstu pise da je to vrsta posta sto svakako nije lose za organizam.. konkretno u danasnjici posle dva meseca izolacije
zbog pandemije a i prolece je nije lose jedan period uvesti sebi autofagiju, iscistiti i ispostiti organizam

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
56.069
Мени није ригорозна, ја уопште не осећам глад. Чак размишљам и да померим сат уназад да рецимо 17 не једем. Изузетак би био кад бих ишао на неку вечеру рецимо. Али то је ионако ретко.
А како мислиш да не сме да се пијуцка? Колико ја знам не сме само да се грицка.
Pa ne bi smele da se unose nikakve kalorije, nema veze dal su u cvrstom ili tecnom stanju.
Kalorije su i vino i pivo, vocni sokovi, kola tako da bi trebalo piti samo vodu ili nezasladjen caj, kafu
( bez mleka ili bilo cega drugog.
Znaci samo voda bez pomisli na cashu picva, vina.

Truman

Elita
Poruka
17.071
Pa ne bi smele da se unose nikakve kalorije, nema veze dal su u cvrstom ili tecnom stanju.
Kalorije su i vino i pivo, vocni sokovi, kola tako da bi trebalo piti samo vodu ili nezasladjen caj, kafu
( bez mleka ili bilo cega drugog.
Znaci samo voda bez pomisli na cashu picva, vina.
Видиш то не пише у оном тексту или сам прескочио. Размислићу да ли да поштујем тако строг режим.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
56.069
Видиш то не пише у оном тексту или сам прескочио. Размислићу да ли да поштујем тако строг режим.
Moguce je da to u tvom tekstu i ne postoji jer misle da bi svako trebalo da zna da nije vazno
da li hleb nas nasushni unosis sa hlebom ili recimo pivom.;)
To je za mene glavni zayeb kod te dijete ili nacina ishrane.

Trust no one

Veoma poznat
Poruka
10.847
Ovo je gladovanje, nema veze sa nekim dijetama ili zdravom hranom.
Trebalo je da procitas.
u samom tekstu pise da je to vrsta posta sto svakako nije lose za organizam.. konkretno u danasnjici posle dva meseca izolacije
zbog pandemije a i prolece je nije lose jedan period uvesti sebi autofagiju, iscistiti i ispostiti organizam
Sam tekste je u strtu netacan,govori o ketozi a rec je o autofagiji.Osim ako drzi keto dijetu,jedno sa drugim ne idu.Ne moze tela da upadne u ketozu ako se unose bilo kakvi ugljeni hidrati,ako se ja dobro secam.
Inace bilo kakva dijeta treba da se pocinje jako oprezno,da se osluskuje organizam,sta telo kaze.Nekome ce prijati potpuno biljna ishrana,meni licno nije prijala nikako,imao sam dosta problema.A prijala mi je keto ishrana.Moj kolega moze da jede i travu iz dvorista,nista mu nije,a meso jede jednom nedeljno i to jako malo.
Mislim da je umerena ishrana u kombinaciji sa fizickom aktivnoscu najoptimalnija,i opet ponavljam-slusati svoje telo.

Moguce je da to u tvom tekstu i ne postoji jer misle da bi svako trebalo da zna da nije vazno
da li hleb nas nasushni unosis sa hlebom ili recimo pivom.;)
To je za mene glavni zayeb kod te dijete ili nacina ishrane.
A sta bi se desilo da ponekad,retko prekine tu dijetu,neka rekacija organizma ili cisto da se ne opusti pa pocne da preteruje?
Pitam zato sto ne znam,iskreno,znam da se unosenjem UH prekida ketoza kod ljudi koji se strogo pridrzavaju te vrste ishrane.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
56.069
A sta bi se desilo da ponekad,retko prekine tu dijetu,neka rekacija organizma ili cisto da se ne opusti pa pocne da preteruje?
Pitam zato sto ne znam,iskreno,znam da se unosenjem UH prekida ketoza kod ljudi koji se strogo pridrzavaju te vrste ishrane.
Ovaj intervalni " post" nije zapravo nikakva dijeta, ne verujem da se gube kilogrami ako se 8 sati jede, a 16 sati
pauzira. Ljudi koji drze dijete imaju problem da oslabe desetak kilograma, a onda to stane, gladuju ili se pridrazavaju
te svoje dijete, a dve nedelje nema pomaka i onda se njima preporucuju da prekinu taj svoj nacin ishrane i jedu sve,
ali 8 +16, a moze i 24 sata pauze, ko to moze. ja nikako.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.