AUSTRALIJA I BIBLIJSKI POTOP

Valjda vam moj nick govori da ne samo da nisam Jehovin svedok nego da nisam ni hrišćanin uopšte. Valjda ste pročitali kako sam ih "istukao" argumentima.

Omnes in unum!

Ajde istukao si ih ... Ja nisam nikada nikome zalazio u uverenja i shvatam oybiljno tvoj trud. Medjutim ukoliko ne budes odgovarao na nasa pitanja ili samo onda kada tebi to odgovara ili kada imas izvor tvrdnje, moraces kao i drugi kritikovani ateisti i hriscani da se svrstas u subjektivne navijace ...

Srdacan pozdrav
 
Iako nisam hrišćanin, od svih hrišćanskih crkava izdvojio bih Jehovine svedoke i nazvao ih autentičnim hrišćanima. Postoji čitav niz objektivnih razloga za ovakvu moju tvrdnju. Naveo bih samo neke. Ni pravoslavci, ni katolici, niti većina protestanata ne propovedaju svoja verska ubeđenja izvan svoje crkve. Jehovini svedoci idu od vrata do vrata, u najudaljenije krajeve sveta, i propovedaju Hristovo učenje. I to čine zato što je to Isus Hrist naredio svojim apostolima nazvavši ih svojim svedocima. Za vreme Drugog svetskog rata svi hrišćani su učestvovali u ratu - oni nisu. Katolici u Evropi podržavali su Hitlera, katolici u Americi borili su se protiv njega. Većina protestanata takođe; kao i veliki deo pravoslavaca. Jehovini svedoci u Nemačkoj, ako su bili Nemci, slati su u koncentracione logore, mučeni i ubijani; i bilo je dovoljno samo da se odreknu vere i da odmah budu pušteni na slobodu. Ali nisu to učinili iz istog razloga kao Isus Hrist. Jehovini svedoci bili su maltretirani i u Americi, gde su čak i mormoni služili vojsku i učestvovali u ratu. Ima još puno sitnijih primera, ali ne bih dalje o tome.

Jeste, mi smo sisali bika dok smo rasli...
 
Interesantna je stvar primetiti u Starom zavetu, negde u Postanju gde se opisuje potop, da je Mojsije nabrojao razne životinjske vrste po imenu, ali da se nigde ne spominju kenguri, koale, kiviji, australijski nojevi, dingoi, tasmanijski đavoli, kljunari i ostali australijski torbari. Pošto je glupo reći da nekakav bog nije znao da postoji taj kontinent pre Kukovog otkrića Australije iz 1780-ih godina – jedini zaključak ovog mog teksta je da su golemi delovi Biblije odraz ljudskog neznanja, odnosno tadašnjeg jevrejskog znanja. Poređenja radi, za razliku od Jevreja, stari Rimljani su pretpostavljali da se na dalekom jugoistoku nalazi kontinent kome su dali ime Terra Australis ili Nepoznata zemlja. I iz ovoga se, dakle, može zaključiti da Biblija nije nikakva božja reč, već skup ljudskih verovanja, sklona promenama.

Nadalje, Biblija nije božja reč iz prostog razloga što su ljudi iz nje izbacili 35 jevanđelja koja govore o Isusovom 17-godišnjem boravku u Indiji, njegovom braku sa Marijom Magdalenom i njegovom potomstvu. Najnoviji primer prekrajanja Biblije je ovo što sledi:

Prevod Daničić-Karadžić:

Novi zavet, Prva poslanica Jovanova, 5:7-8

7. Jer je troje što svjedoči na nebu: Otac, Riječ i sveti Duh; i ovo troje je jedno.
8. I troje je što svjedoči na zemlji: duh, i voda, i krv; i troje je zajedno.

Prevod Lujo Bakotić, Emilijan Čarnić i Novi Svet:

7. I troje je što svjedoči na zemlji:
8. duh, i voda, i krv; i troje je zajedno.

Ovo je lako proveriti.

Prevod Daničić-Karadžić:

Jevanđelje po Luci, 23:43

43. I reče mu Isus: zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju

Prevod Lujo Bakotić, Čarnić i Novi Svet:

43. I reče mu Isus: zaista ti kažem danas: bićeš sa mnom u raju

Ovo su mali ali i veliki primeri ljudskog prekrajanja Biblije samo u XX veku. A koliko se vekova Biblija prekraja?

Ovo nijedan hrišćanin ne može da pobije. Razmislite malo više o tome.


Prvo, da si malo pažljivije pročitao stihove 1.Mojsijeva 6:19,20, video bi da je Noju rečeno da uzme muško i žensko od ''svega živa, od svakoga tela...od svega što se miče'', što znači i od životinja koje danas žive u Australiji.

Drugo, u Bakotićevom prevodu stoji isto kao i u Vukovom: ''Uistinu ti kažem, danas ćeš biti sa mnom u raju'' (Luka 23:43). Mislim da je tako i kod Čarnića, pogledaću.

Treće, čudnovata je ta tvoja zaokupljenost Jehovinim svedocima, a još je čudnija tvoja, prosto gigantskih razmera, želja da kritikuješ nešto o čemu, izgleda, vrlo malo znaš.
 
Ako je Bog već stvorio sva živa bića na svetu, mogao je posle potopa sve iz početka nije morao da se muči Noje da pravi barku i skuplja životinje...

Pa možda se plašio da opet ne pogreši nego je izabrao najbolja priplodna grla i tako međusobnim parenjem probao da dobije bolje ljude! 8-) Mislim da mu je to bio uzaludan pokušaj da popravi ljude, ako uopšte i postoji. :roll:
 
Interesantna je stvar primetiti u Starom zavetu, negde u Postanju gde se opisuje potop, da je Mojsije nabrojao razne životinjske vrste po imenu, ali da se nigde ne spominju kenguri, koale, kiviji, australijski nojevi, dingoi, tasmanijski đavoli, kljunari i ostali australijski torbari.
Takodje nije ni latinske nazive koristio, ne znam jesi primetio :?
I iz ovoga se, dakle, može zaključiti da Biblija nije nikakva božja reč, već skup ljudskih verovanja, sklona promenama.
Svidja mi se kako si ni iz cega (bukvalno) izveo zakljucak.
Nadalje, Biblija nije božja reč iz prostog razloga što su ljudi iz nje izbacili 35 jevanđelja koja govore o Isusovom 17-godišnjem boravku u Indiji, njegovom braku sa Marijom Magdalenom i njegovom potomstvu.
Nikad nisam razumela ljude koji povisenim tonom iskazuju maximum neznanja.
Jesi ti bio s Isusom dok je on bio u Indiji, o kakvom braku baljezgas... ne mozes se obrazovati na National Geogr. i prodavati m.uda za bubrege posle, ali sa takvim stavom "da ti kazem ja".
UzNi sinko pa procitaj nesto... pogledaj malo dalje od sektaske propagande, proveri informacije koje "propovedas" pa da popricamo onda ko' ljudi.
Iako nisam hrišćanin, od svih hrišćanskih crkava izdvojio bih Jehovine svedoke i nazvao ih autentičnim hrišćanima.
Ne razumem ovaj fanatizam, ne znam kako bih ga drugacije nazvala. "od svih hriscanskih crkava izdvojio bih SEKTU", imam moralnu dilemu ovde, ako se na pocetku recenice izjasnis kao ne-hriscanin odakle ti pravoili pre potreba da moju veru spustis na tebi neki razumljiv nivo?
Jehovini svedoci idu od vrata do vrata, u najudaljenije krajeve sveta, i propovedaju Hristovo učenje.
Ne vidim veliku razliku izmedju JS i onih sto prodaju Kirby i Avon dama i njima slicnih... svi dolaze nenajavljeni, bezobrazni samim tim ali dovoljno uctivi da izazovu samilost i dobrotu kod bliznjeg svog....od posla -trace vreme. Bilo bi dobro narucivati ih po 3 put nedeljno u prepodnevnim satima, cim ih vidis krpu u ruke, pa ti propovedaj al' ako moze dok peres kupatilo ili usisavas sobe :lol: Tad bih vec bila zainteresovana za sta god da imaju reci.
Meni su, naime, uvek bili simpatični ljudi koji nešto propovedaju i nikad nisam mogao da odbijem ljude koji govore o bogu.
Prvo su ti bili simpaticni, pa si bio iniciran a sad i sam propovedas otupljujuci u tome.
I u to sam ih ubedio i dokazao im da namerno lažu.
Jel' to neki fetis? To neko ubedjivanje s teme na temu.... p.isanje uz vetar? Blacenje Biblije, ili jos gore njene licne interpretacije koje nisu propagirane kao tacne nego su NEMINOVNO tacne i kako smo glupi ah mi koji ih ne usvajamo ko' axiome. Eto u kakvoj zabludi zivljah do sinoc.

Meni samo nije jasno...ako ove textove pises ti... talenta imas, maste imas, pismen si... zasto ih ne unovcis?
Zaključak ove priče bio bi pitanje da li je moguće da u XXI veku postoji takva judeo-hrišćanska jeres koja namerno propoveda užasne laži i gluposti kao što su Jehovini svedoci.
Ovim pitanjem se direktno sukobljavas onom boldovanom delu, koji je takodje tvojih ruku deo.
Valjda vam moj nick govori da ne samo da nisam Jehovin svedok nego da nisam ni hrišćanin uopšte.
Tvoj nick mi ne govori nista, ali ako tvrdis da nisi hriscanin ne razumem potrebu devalorizacije vere, iskretanja sustinski tacnih informacija (sta je sekta a ko je crkva), plasiranja direktnih lazi koje svojom neosporivoscu jemce da su istina. Ni ja ni ti nemamo materijalni dokaz da je Isus postojao. Ni ja ni ti nemamo bilo kakav dokaz da ako je postojao je imao/neomao zenu/potomstvo... dakle jedina sustinska razlika je sto sam ja vernik i zelim prihvatiti ono sto mi je dato, a ti nisi hriscanin ali imas potrebu da osporis ili dodas misao na ono sto nije tvoja sustina. Eto ako mi mozes ovo pojasniti bicu ti zahvala.
Valjda ste pročitali kako sam ih "istukao" argumentima.
:roll: ne volim selfpraise, a ceo text je osmisljen bas tako... sto opet kazem te cini jako dobrim piscOm, ali... na forumu... zestokom dangubom.
 
webhanuma, ja nemam nikakvu obavezu prema hrišćanstvu, islamu ili bilo kojoj drugoj prizemnoj religiji, što znači da mogu vrlo kritički da se odnosim prema njima, čak i da pucam na njih njihovim oružjem, a njihovo oružje je neznanje u najgorem obliku. Uvodni post sam ja napisao (nisam niotkuda prepisao) i dobro sam pojasnio šta mislim o svemu, teško da bi ga iko mogao srušiti. Sad će neko da me pita šta su to prizemne religije i ja ću mu odgovoriti da su to sve one religije koje propovedaju krv, hleb i večni život u raju na Zemlji; asketizam i determinizam. "Ignorantia est non argumentum" - govorili su stari Latini - "neznanje nije dokaz." Vi vernici upravo uzimate neznanje kao osnov. Ljudi koji veruju su ljudi koji nisu sigurni da li uopšte postoji to u šta veruju, dok oni koji znaju ni u šta ne veruju. Što se tiče Jehovinih svedoka, oni me uopšte ne zanimaju, ali moram da primetim da su oni jedini hrišćani koji slede Hristovu zapovest da propovedaju hrišćansko učenje, da ne služe vojsku i ne idu u ratove. U I Svetskom ratu katolici su pucali na katolike (Nemci i Francuzi), pravoslavci na pravoslavce (Srbi i Bugari), muslimani na muslimane (Arapi i Turci) itd. Sekta kao sekta mi nije interesantna, nijedna jedina, jer sam sve običao u ranim dvadesetim i sve su me nasmejale do suza. Hram kome pripadam stariji je od bilo koje sekte i oko 4000 godina stariji od hrišćanstva. OMNES IN UNUM.
 
webhanuma, da ne zaboravim, današnje velike evropske kraljevske porodice, kao što je porodica Habsburg, veoma dobro znaju ko su i šta su i veoma dobro znaju da su potomci Isusa Hrista i Marije Magdalene. Ne treba niko da ih ispravlja i da im govori šta su ili šta nisu. Nisam siguran dokle ti ili bilo koji forumaš poznaje svoje pretke, ali ja znam svoje do 1538. godine, jer kod nas Zećana je takva tradicija, iako nismo kraljevskog porekla.
 

Back
Top