Hahahaha brate sad mi je nastala konfuzija u glavi 😂 ovo je verovatno onaj model sa lancem pozadi, pa mora da se vadi ceo motor pri zameni
Jel ima neko iskustva sa audijem, samo sam za BMW cuo pohvale i po neku manu 😃
Ma net je cudo,zamisli ne do bog da trazis lek i ovako ti svaki lekar drugi prepise,ja sam na audiu svasta izmenjao i dosta potrosio za godinu dana ali i presao preko 20 000 pa racunam da je sve to redovni trosak i sto riknjava na predjenu kilometrazu,nista to nije strasno posto je uzivanje u voznji i sto odrzavanje nije skuplje od nekih nizih klasa, samo se nerviram oko losih i nepouzdanih majstora i gubljenju vremena trazeci ih,njih par su me za manje i vise sitnica udarili po usima ,pa se svaka skola placa i dosta sam naucio oko njega da oslusnem i provalim promene,ne verujem da cu ga menjati iako me kopka noviji model i a6 ali zbog nize registracije cu ostati na 1.8 i na plinu ,koji ce mozda zbog eur 3 motora imati prednost ,mnogi kazu da je ovaj motor najbolji samo su i dalje problem majstori,za ovaj sto bi ti tfsi kazu opet odrzavanje skuplje,pa jbg onda bi svi vozili kante stare preko 20 god
 
Hahahaha brate sad mi je nastala konfuzija u glavi 😂 ovo je verovatno onaj model sa lancem pozadi, pa mora da se vadi ceo motor pri zameni
Jel ima neko iskustva sa audijem, samo sam za BMW cuo pohvale i po neku manu 😃
Da ovo ti je taj N47 sa lancem od pozadi.. Potrazi onaj do 2008 od 163 ks koji ima lanac sa prednje strane...
2.0tdi PD je takođe sranje od motora, trebalo bi ih prekosciti i ici na 2.0tdi CR oni su dobri..
 
Kod BMW svih isto idiotizam sto mora da se registruje dijagnostikom instalacija novog akumulatora (ne znam da li je kod audija tako). Zakomplimovano maksimalno. Doduse to je za njegovo dobro, jer racunar na osnovu starosti akumulatora puni isti i traje duze. Takodje, nalazi se u - gepeku, sto je odlicno jer mu je zimi toplije (nije u motoru) a leti hladnije, pa ce duze trajati. Evo kod mene u kecu akumulator 7. godina...
To sto je u gepeku je i mana - nema mesta za rezervni tocak :D Po defaultu dolaze run flat gume, koje su em skupe em izrazito neudobne i lose po trap, pa si osudjen na AMSS clanstvo i set za reparaciju pneumatika :D

Nije BMW bas dobar drugar, trazi on da se pazi 😂
 
Ja sam kupio od novih FIATa Fix and Go, nadam se da necu imati priliku da probam kako funkcionise
I jedno i drugo ne može veće rupe ali ove maje (sarafi) krpi... ja imam ove trake od gume sa iglom i el pumpu.. To mi je nekako najbolje..
Screenshot_20191119_192539_com.android.chrome.jpg
 
Nisi ispratio sve od početka. Kucaj N47 porez na budale :D


poznato mi je to sve ali opet covek ne moze da se otme utisku da je ovaj batica ipak imao izvesna, kako da velim, poljoprivredna ocekivanja od svog bmw-a. no ne budimo previse strogi prema njemu, treba reci da je ogromna vecina automobila proizvedena u poslednjih bar 15ak (ako ne i vise) godina porez na budale. projektovani da izdrze 5-6 godina lizinga a onda da se menjaju. to je jednostavno nacin na koji autoindustrija funkcionise danas i onaj ko misli da je krupan kapital ostavio neki vazdusni dzep trajno pouzdanih automobila na danasnjem trzistu gorko se vara. pogotovo u vreme velikih koncerna, udruzivanja brendova (da ne kazem bas kartela).
 
Ovako BMW je sigurno bolji i zanimljiviji u voznji, Audi je jeftiniji malo za odrzavanje.
Odrzavanje M47 motora po mom iskustvu - samo kvalitetno ulje. Ne oznoji se ni po divljanju jacem. Dve stvari odmah moraju da se urade - swirl flaps (da se zatvore cepovi, da ne naprave havarju - 50€, mora BMWista da uradi ko zna sta je to) i mora odnah remenica radilice - samo Corteco dolazi u obzir, od 150-180€, takodje mora neko ko zna s BMW jer je bas zeznuto.

Ostalo je sipaj i vozi.
BMW trap je malo losiji - proveriti prilikom kupovine.
Lanac promeniti na 500 000km 🤣 120€ u ovlascenom BMW 5+ servisu, al ne mora, nece puci. I to je to.
E da, gledati model bez DPF filtera posto to bas nije dobro reseno na tim prvim modelima (iako je dpf obavezan tek od 2009, na nekim trzistima su poceli dosta ranije da ga stavljaju).
Bembara sa automatskim menjačem i elektronikom nameštenom na preko 200 KS je lepa igračka
 
Zavisi koji BMW jer ako pricas za seriju 5 da ti utrne guza onda ti nisi nikad ni seo u taj auto.
Svojevremeno sam vozio na Kosovo E36 316i koji je realno imao tvrda sedista ali kad sam stigao maltene kao da nisam ni vozio sam imao osecaj a kad sam se vracao seo sam u Bravo 2001 koji je imao meksa i samim tim udobnija sedista ali dok sam dosao nazad izlomio sam se.
 
Zavisi koji BMW jer ako pricas za seriju 5 da ti utrne guza onda ti nisi nikad ni seo u taj auto.
Svojevremeno sam vozio na Kosovo E36 316i koji je realno imao tvrda sedista ali kad sam stigao maltene kao da nisam ni vozio sam imao osecaj a kad sam se vracao seo sam u Bravo 2001 koji je imao meksa i samim tim udobnija sedista ali dok sam dosao nazad izlomio sam se.
BMW 3, ima mnogo lošija sedišta od recimo mečke c klase.
 

Back
Top