Astrološke teorije i filozofiranja

"Nigdje ne piše, a i rijetko koji astrolog će vam reći da umiremo u 8 polju ali da je sama smrt 7 polje.
Ako pratite tijek Sunce u zoru (život) ono se izdiže iznad obzora (ASC) , te smjerom obrnutim od kazaljke na satu se penje kroz 12,11, polje do MC-a te kako dan odmiče , tone u sutonu, do konačnog zalaska u 7 polju. Simbolika bračnog partnera je ujedno i simbolika smrti. Stelij u 7 polju govori o osobi koja umire za svoj cilj , ideju , dok vladar 7 pola opisuje - lokaciju, mjesto i način same smrti."

Fb stranica "Egzaktna astrologija" (D. Bažant)

Još jedna velika glupost od stranice koja počinje tako što pljuje modernu astrologiju nazivajući je ''New Age limunadom''. Drugo, to je stranica koja otvoreno napada ''new age bljuvotine'', a onda u opisu stavi da se bavi

a) Astrologijom
b ) TAROTOM
c) NUMEROLOGIJOM
d) FENG shuji (tako je napisano)
e) YOGE (i to je tako napisano)
f) ANĐELIMA (i drugim duhovnim temama).

Uprkos tome, otvoreno je o Saturnu u ŠKORPIJI (8) pričao o Strahu (Saturn) od Smrti (Škorpija).

S ruge strane, radi se o čoveku koji piše ''ne promenljiva''. Malo rune, malo kamenčići. Svi tekstovi koji su pisani tako malo definišu BILO ŠTA što ima veze sa samom astrologijom, a apsolutno sve što nema veze s astrologijom. Na 15 tekstova o NEW AGE bljuvotinama dođe možda 1 tekst koji je ponovo prepun lakomislenih iskaza.

S treće strane, objavljuje tekst ''URAN U 4 POLJU AMERIKE'' (ju, transsaturn se umeš'o u čorbuljak :think: međ sve rune, kristale, anđele i ostale principe ''egzaktne'' astrologije :lol: :roll: ) i to objavljuje 22. 11. 2011. godine.

15.10.2011. tekst stiže ''Pažljivo birajte astrologa'' gde se moerna astrologija ponovo stava pod atak. :lol:

Ovo je tipično šarlatanisanje, tipično ''prst u svakoj torti'' princip.
 
Mogao si da pogledaš da vidiš kako se suzdržava da ne podrigne. Gazirana pića treba izbegavati u videima. :zcepanje:

Nisu deo astrologije, ali ja mislim da nisu bez veze jedno sa drugim i da astrologija nije puko računanje nego da i tu ima "nečega" što nas vodi na pravi put. Iskreno, potcenjivanje tarota od strane astrologa mi je bezveze.
 
Problem je što ljudi koji misle da u svakom grmu čuči zec od kog se ponešto može pohvatati završe k'o Janja Todorović.

Život i karma nisu takvi, ni u ludilu. Čovek treba da se opredeli za jedan put i da taj jedan put usavrši. Sopstveni potencijal se gubi u konstantnom mazanju šlaga na tortu. Em ne znaš kakva je torta, em ne znaš da li je u nju Rejčel Grin stavila mlevenu govedinu.

Ono što je apsolutno sigurno jeste da astrologija, od svih drugih metoda ''proricanja sudbine'' (jbg, moram tako da napišem iako to nije pravi termin za ono šta sve astrologija svojom obimnošću predstavlja), pruža najveću dozu preciznosti.

Za mene je tarot apsolutna glupost, primera radi. Vidovite osobe, pak, nisu. isti je slučaj i sa kombinacijama sa dragim kamenjem u odnosu na astrologiju. Totalna glupost.

A među najvećim glupostima je kada neki ''astrolog'' stavi tortu od Pravoslavlja, Reikija, Feng Shui-ja, Numerologije, ''Tarotologije'',ujedno uz neku ''amajliju za ispod jastuka'', najčešće keltski krst sa crvenim konopčićem i sličicom, pa to sve predstavi kao ''astrološki proces''. I odmah ti bude jasno zašto takvi ljudi za sebe nose po dva-tri razvoda i neko dete koje ih po ceo dan psuje. I zato pamet u glavu, a ne ciga-mala u astrologiji.
 
Što se tiče kristala, ne znam kakve veze oni imaju sa astrologijom sem što ljudi po natalnom horoskopu biraju one koji su im potrebni. No, to je opet velika glupost, jer valjda sami znamo i osećamo šta nam treba, horoskop je tu irelevantan i to će reći većina gemologa. Jedino se može reći da neki od njih pojačavaju koncentraciju i intuiciju i time su od pomoći astrologu pri tumačenju.
Volim kristale i uvek imam neki kraj sebe. Od njih ne očekujem čuda, oni mi prosto pomažu da se osećam bolje.

To sa pravoslavljem mi je hit. Videla sam par astrologa koji astrologiju mućkaju sa tim. :pop: :bljak:
 
Pa kada mogu kristali, može i pravoslavlje. Koja slava ide za koji znak? :worth:

Štaviše, apsolutno sam siguran da bi tu bilo više paralela no sa kristalima jer je makar Hrišćanstvo u nekim osnovnim crtama usko povezano sa astrologijom. Pogledaj originalni prikaz Heruvima i videćeš sve fiksne znake.

220px-Tetramorph_meteora.jpg


To je problem sa NEPTUNOVCIMA. :roll:

U fazonu ''sve je super, sve pomaže, sve ima ''svoje nešto'', a astrologija tome ne podučava. Kristali nisu pokemoni. To kom znaku koji kristal odgovara je najveća prevara jer nema osnove u astrologiji. ako gledamo kamičak, i to još obrađen, on je predstavljen Merkurom simbolično, a Saturnom materijalno.
I, hajde sada Saturn i Merkur da budu ''duhovnjaci''. :hahaha: I ne samo to, ako bi takav princip zaista funkcionisao onda bi prvo moralo da se gleda po uzoru na PODZNAK, a ne na znak, jer energija se troši upravo u podznaku. A to ne možeš da lako objasnip ljudima koji pojma nemaju astrologiju.

I ne postoji niti jedan način, primena ili upotreba kristala u astrologiji, jer kristalčiće svako dete voli, od malena voli šareno, raznobojno, sitno, svetlucavo. Prvo, zato što je nemoguće podeliti kristale po zodijačkim znakovima, a drugo zato što se radi o najobičnijoj prevari koja deluje misteriozno, mistično, uuuu bauvau :per:

Čist Merkur koji se vezuje za Veneru (nakit).


Poistom principu možemo i klikere da koristimo u astrologiji u tom slučaju.

klikeri.jpg


''Uzmite klikere, klikeri da vam prorade u glavi'' - KLIKEROLOGIJA, molim lepo. :kpozdrav: ko ne shvata nema dovoljno klikera u glavi.
Funkcioniše li vam Merkur u Uranu - pocket verzija. Igrajte (Merkur) se sa društvom (Vodolija). Čiji kliker pada u rupu sa visina (Uran u Škorpiji)?
Saznajte sudbinu preko klikera!
 
Šta ja znam, nisam odrasla u pravoslavlju. Ne znam ni šta je slava ni kako se pravilno krsti. Znam samo da me te ikone plaše, čine me nespokojnom, deluju mi jezivo. Kristalčići su barem lepi i prirodni. Ja posedujem one neobrađene ili pak samo ispolirane ali prirodne. Kakvi klikeri...to je sintetika, ljudska izmišljotina, bljak. Neću sa tim da se igram. :besna: :mrgreen:

Ovede na slici orao je Škorpija? A Vodolija? Anđeo nebeski... :mrgreen:

Ma kakvi kristali i astrologija... Ja najviše nosim rozenkvarc i njegova energija mi najviše odgovara. Nemam nikakve veze sa znakom Bika kome ovaj kamen navodno pripada i nije me briga niti treba to da me zanima.

E da, ja sam aranđelovdanska Škorpija, Sunce mi je egzaktno na fiksnoj zvezdi Sv. Arhangel..., ovaj, Bunguli. Koji je moj blagoslov ili prokletstvo? :mrgreen:
 
"Nigdje ne piše, a i rijetko koji astrolog će vam reći da umiremo u 8 polju ali da je sama smrt 7 polje.
Ako pratite tijek Sunce u zoru (život) ono se izdiže iznad obzora (ASC) , te smjerom obrnutim od kazaljke na satu se penje kroz 12,11, polje do MC-a te kako dan odmiče , tone u sutonu, do konačnog zalaska u 7 polju. Simbolika bračnog partnera je ujedno i simbolika smrti. Stelij u 7 polju govori o osobi koja umire za svoj cilj , ideju , dok vladar 7 pola opisuje - lokaciju, mjesto i način same smrti."

Fb stranica "Egzaktna astrologija" (D. Bažant)

a jel moze meni neko da objasni kako se sunce izdize iznad asc-a penjuci kroz dvanaestu, jedanaestu, mc i silazi dalje do sedme, dakle nadesno, i istovremeno tvrdi da je to u obrnutom smeru kazaljke na satu? :eek:
 
Šta ja znam, nisam odrasla u pravoslavlju. Ne znam ni šta je slava ni kako se pravilno krsti. Znam samo da me te ikone plaše, čine me nespokojnom, deluju mi jezivo. Kristalčići su barem lepi i prirodni. Ja posedujem one neobrađene ili pak samo ispolirane ali prirodne. Kakvi klikeri...to je sintetika, ljudska izmišljotina, bljak. Neću sa tim da se igram. :besna: :mrgreen:

Ovede na slici orao je Škorpija? A Vodolija? Anđeo nebeski... :mrgreen:

Ma kakvi kristali i astrologija... Ja najviše nosim rozenkvarc i njegova energija mi najviše odgovara. Nemam nikakve veze sa znakom Bika kome ovaj kamen navodno pripada i nije me briga niti treba to da me zanima.

E da, ja sam aranđelovdanska Škorpija, Sunce mi je egzaktno na fiksnoj zvezdi Sv. Arhangel..., ovaj, Bunguli. Koji je moj blagoslov ili prokletstvo? :mrgreen:

Pravoslavlje je u mnogo čemu obojeno Saturnom. Zbog toga je za mnoge to ''tradicija'', a ne religija. Bibliju u životu pročitali nisu, ali zato ''vernici jesu''. Poste, ali se ne pričeste. I dok poste, psuju, misle loše. Nije to- to. ''Vera kroz patnju i odricanje''.

Katoličanstvo, odnosno Rimokatoličanstvo je čist Neptun (iza kog se sakrio Pluton). Državica u državi. ''Vera kroz ekspanziju i milost'', a u realnosti kriju ogromno zlo i tajne knjige sveta.

Islam je najtipičniji predstavnik Plutona. Religija ''mira''. Sve zakolju i eto ga mir. Fanatizam (Škorpija) sa puno autodestruktivnosti (Pluton) i bombaša (Mars u Škorpiji).

Od kako je Pluton ušao u Jarca, naša crkva se promenila (i dalje se menja), te je počela da se više upliće u pitanja političke sorte, a tu je i pojava ekumenizma (naše 9 polje Jarca gde su nam Sunce, Venera i Merkur)
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako da pomognem prijatelju. Rođen je kao trojka. Sestra je starija od njega, brat mlađi - dakle rođen je drugi po redu. Kako sad, šta sad?
Da li bi trebalo da gledamo vrh 3. polja kao njegov asc, a vrh 5. kao asc njegovog brata, ili ne? Da li ova metoda pije vodu?
Karta je urađena sa vremenom rođenja njegove sestre.

2zthv6o.jpg
 
Uradi i jedno i drugo. Najstarije dete je obično ono koje se prvo gleda, nema veze da li je sestra ili brat. Na dobrom si putu.

Braća su po defaultu 3 kuća, pogtoovo stariji brat. Mlađem bratu gledaš i prvu, a i treću kuću. To pomaćže najviše kod identičnih Blizanaca. Ako je razlika baš visoka onda isključivo rektifikacija. Nažalost, to ne ide baš sjajno sa ljudima koji nisu imali ni prvi povratak Saturna, ali vredi provere.
 
Poznajem još neke blizance, i stvarno su u problemu što se tiče radixa. Nisam još videla da ima neki softver koji izdvaja kartu mlađeg blizanca. Šta sa solarom raditi?
Što se tiče ove karte... Sestra predaje u školi, završila tri fakulteta. On je filmski režiser, završio dva fakulteta od kojih je jedan francuski jezik, i studira treći (medicina). Predavao je u školi i na fakultetu. Brat je policajac.
Ja ću se ubiti dok ovo sve povežem.
 
Konstanta postojanja
- Iz ugla astrologije

Tokom godina rada na astrologiji i sa astrološkim konceptima stekao sam astrološki način poosmatranja na svet, jedan vid percepcije koji pomaže da se različite situacije jasnije definišu, od konciznog do sveobuhvatnog smisla kod najrazličitijih faktora postojanja koji čine ljudsku svakodnevnicu. To je bilo neminovno na neki način.
Ovakav pogled na svet povezuje faktore svakodnevnice koje ljudi generalno uzimaju ''zdravo za gotovo''. Sa drugog ugla posmatranja to se može nazvati i ''profesionalnim deformitetom'' ili ''profesionalnom deformacijom'', jednom vrstom disciplinske potrebe da se svaka vrsta situacije astrološki testira kako bi se steklo što više znanja o istoj, faktora koji je povezuju, simbola koji se mogu primeniti, krugova koji se mogu dodati u zavisnosti od efekta hronološke prirode.

banner-home.jpg


Definicija i tačan rezultat se mogu dobiti u roku od odmah, odnosno nakon nedelju dana razmišljanja o situaciji ili događaju na koji se vrši astrološka percepcija.
Percepcija obuhvata sve faktore u sutiaciji koristeći isključivo elementarna znanja o astrološkoj simbolici kako bi se pronašla paralela i to isključiva, do jedne ili najviše dve planete u osnovi. Sve preko toga se ruši kao kula od karata jer je prebrzo i ishitreno. Za svaku valjanu analizu potrebno je poći od osnove, korena, temelja. Ponead je teško videti temelj ili koren, te je potrebno pratiti grane prolazeći kroz krošnje i lišće koje ume samo da sputava u analizi.
Situacija i faktori mogu biti bilo koji, bukvalno. Od devojke u kožnoj jakni koja kupuje paklu cigareta na trafici dok pljušti kiša, a ona gleda kako da joj ne pokisne kratka, crvena kosa koju drži levom rukom gledajući ispod oka naslov magazina pokrivenog celofanom pa sve do ježa koji se pojavio ispred verande starije bakice koja se jedva kreće te ne zna šta da uradi sa životinjom koja se ne bi trebalo pojavljivati u centru grada Beograda.
Tu se vrši ispitivanje i preispitivanje. Percepcija u sekundi, u minutu, u satu, nedelji, mesecu, godini...posledice i beneficije koje su trenutna kao i koje su dugoročne. Da li je situacija svakidašnja ili nesvakidašnja(?).

Naravno, skoro svaki astrolog će reći ''To je samo tranzit, ne treba obraćati preterano pažnju'', ali da li je to baš tako?! Tranzit je samo spoljašnji faktor, način da se posmatra isključivo preko jedne percepcije, često naznačenih POTENCIJALNIM dešavanjem pre nego li tačnim i preciznim događajem koji se može okarakterisati rečju oko koje sam se najviše puta svađao sa ljudima u životu – sudbina. A ona leži upravo u kombinaciji natalnog i solarnog, odnosno kombinaciji trenutnog i pokretnog. Iz tog razloga mnogi astrolozi početnici posmatraju isključivo Saturn kao simboličnu planetu za vremenski tok i neke bitnije akcije u životu, zapostavljajući tranzite drugih planeta. To je siguran put do propasti i loše analize koja će odvesti u simboliku asteroida ili fiksnih zvezdi radi otklanjanja grešaka u analizi.

U Astrologiji život vidim poput blistave tačke koja se iz centra uspinje naviše, ali istovremeno i naniže. Život je kao radio talas, sa konstantnim usponima i padovima, sačinjen od mnoštva uspona i padova. A svaki život ima drugu pesmu. U početku veoma brzo, a kasnije sve sporije i sporije dok se tačka ne izgubi, a pokretanje ne zastane. Život je podjednako radostan u početku deteta, sve je novo i zanimljivo. Kako Vreme teče, tako se i smrt bliži. U osnovi početka i kraja je Pluton koji daje i Svetlo, a i Mrak.

13ce99f5cad89d234e41feefe8d5b11b.jpg


Dualitet je konstantno prisutan i predstavlja najrealniju konstantu postojanja i to ne isključivo u Astrologiji. U astrologiji je dualitet izuzetno bitan, a s obzirom da se dualitet može nazvati i unifikacijom iliti konstantom postojanja zavisno od gledišta, sam po sebi taj dualitet poseduje iliti predstavlja drugi vid dualiteta, svrstavajući sebe u jedan vid tetraelementarnog značenja, u kom su bitni i triniteti elemenata dajući tako niz iliti hijerarhiju uzdizanja (i padanja) počev od jedinstvene elementarne funkcije, pa sve do unifikacije do četiri elemenata, tri vrste dimenzije, tri toka vremena, tri uticaja energije i tri svojstva materije.

d46d7fe073b814c9e391c01085a9da87.jpg

(Konstanta postojanja je prisutna u svemu)

Ako bi je pretočili u muziku, konstanta bi zvučala ovako :


Ta konstanta tetraelementarnog značenja se nadopunjuje od najsitnijeg do najkrupnijeg, od najrealnijeg do najapstraktnijeg (ne)postojanja.
Možda pomalo ironično ili ne, ali živimo u postojanju u kom se sve treba podeliti u [(4:3):3]:3 da bi se dobili najbolji rezultati.

- - - - -

Fraza ''Astrološka percepcija" - Naziv za posmatranje sveta na način astrološkog razmišljanja u svetu metafora okarakterisanih najčšće relacijama između planeta i Živog sveta na planeti Zemlji, te zbivanja na istoj.
Fraza ''Konstanta postojanja" - Naziv za fenomen koji se pojavuljuje u određenim matematičkim segmentima noseći sa sobom elementarne funkcije univerzuma (i postojanja) koji smo u stanju da definišemo u prostorno-vremenskoj konstanti.
 
Rekla bih da se poprilično poklapaju astrološki uglovi sa Aristotelovom teorijom o četiri uzroka:

Ac - causa materialis ili materijalni, tvarni uzrok. Materija je pasivna i prima formu na sebe tako što prelazi iz mogućnosti u aktualnost. Ne postoji zasebno bez neke forme.
Dc - causa formalis ili formalni uzrok, suštastvo. Odgovara Dc-u ukoliko on predstavlja ugovore, definisanost, druge ljude prema kojima se određujemo, forme koje ruši Uran ili Mars koji stvaraju novu aktualnost. Poklapa se i ako uzmemo u obzir Aristotelovo mišljenje da čovek nije čovek ako ne živi u zajednici, jer njegova suština je da je političko biće (zoon politikon).
Ic - causa efficiens ili početak kretanja, uzrok od koga dolazi kretanje. Može se povezati sa Ic-om ukoliko on predstavlja naš početak života i naše roditelje.
Mc - causa finalis ili teleološki, svrhoviti uzrok. Predstavlja cilj koji treba dostići, vrhunac razvića neke stvari.
 
CLUB 33

CLUB 33

CLUB 33


Zbog čega se simbolika Iluminata vezuje za dualitet Blizanaca?!

1-club33-38-700x504.jpg



Disney to više i ne krije, otvoreno su napravili lika BILL CIPHER koji je cartoon verzija monoteističkog oka.

U crtanom filmu, kako sam zaključio, se koristi Zodijak da se bori protiv zla kao što je Bill Cipher, u drugom prevodu Iluminati.

billcypher.png
 

ERIS konjunkcija URAN, SJW idioti. :dash:

Eris fundamentalno napada sve što je pod okriljem Marsa. Predstavlja prenaglašenu feminističku stranu u kojoj nema mesta za muško mišljenje, ali ni za koncept RODA kao takvog (aseksualno), mada ovo je trenutno pojačano Uranom.
 
Crne labradore smatraju Šejtanima. :lol: Kuče koje te voli ti je u stvari najveći neprijatelj na svetu koji isisava životnu energiju iz kućeeeee, aaaaaaaaaaaa. :lol:
С правом их сматрају Шејтанима. Подмукли и опасни су то керови.
Ја сам могао да прођем без икаквог проблема поред керова калибра Кангала, кавкаског овчара, Шар планинца, Ротвајлера, Добермана и да уопште не осетим опасност и непријатељство,
међутим кад се суочим са црном верзијом лабрадора, богами, није пријатно, осећам се издрндано, исцрпљено, уморно, укопам се у место. Лабрадор има те, те, те сабласне очи

article-2325538-19CF3AD1000005DC-328_634x797.jpg


и специфичан лавеж. Остали керови имају тај класични и стандарни: Ав-Ав лавеж, међутим овај има неки Оувоувоуовов, дубок и хипнотизирајућ лавеж ко из бурета.
Није џабе Путин као ''кућног љубимца'' имао црног лабрадора.

Цигани нпр. од животиња имају посебан пик на коње. Сматрају да су коњи рањиви и подложни утицајима злих духова. У разговору са једним циганским магом који је истеравао Ђинија из коња
је рекао да коњ једино може да се уплаши када види змију. Да демонстрира паничан страх када угледа змију, зато што он види змију каква јесте, види је у правој величини, да она није створење
које се вуче по земљи, него да је то огромна креатура висока четири до пет метара, која магијски делује на људе, да блокира (боље речено - замагљује) људско чуло вида, како би их онеспособила да је виде у правом обличју и да само надарени људи виде змију у својој правој форми.
 
Konj kao simbol je htonski element demona u nekim religijama. Da budem precizan, simbol je zapravo odsečena konjska glava i polni organ koji predstavljaju gubitak snage i gubitak veličine.

Priviđanja i snovi u kojima ti neko daje konjsku glavu su izuzetno loši.

међутим овај има неки Оувоувоуовов
:hahaha: Hahahahaha

Hoće kada se uplaši ili nekoga ne poznaje. A generalno su dobrice čiste. :mrgreen:

Ala si našao sličugu labradora k'o da ide da se fajta protiv ne znam ni ja čega :D

Zanimljivo ti je ovo za zmiju. Ja ih pobio jedno pedesetak za života, džabe njima taj blokada oka jitsu. :mrgreen: ja to samo capnem sekiricom, a ne da mi saturnikus gmiže po dvorištancetu. :mrgreen:

Generalno kada neko ima priviđanja na osnovu priče o tome kroz šta prođe kao i sa elementima astrologije znam da li je u pitanju istina ili ne.
 
Сложио бих се с свим што си написао изузев овог да је змија сатурникус.

Змија је чист Плутоникус, Шкорпија има три алхемијска стања: 1) змија - чист демонски ниво, 2) шкорпија - трансцендентални ниво, ниво ''чардак ни на небу ни на земљи'', интерзона између пакла и раја,
доброте и зла, праведности и грешности, 3) орао - чист божански ниво.

У прегршт филмских и серијских садржаја је приказана змија у корелативној вези са Нечастивим и(ли) Плутоном, а пошто Ханибал важи за серију која је најексплицитнија по свом садржају, која недвосмислено
говори о Ханибаловој демонској природи, има једна сцена из серије, која приказује улазну капију његове виле у Литванији која на свом логу има шта друго него змију

Hannibal-3.03-Lecter-Family-Seal.jpg
 
Poslednja izmena:

Back
Top