Astralna projekcija

- Delom se slazem s tobom fabos. Ali I dalje smatram da piramide imaju neku visu funkciju,

Evo ukratko tekst o "Piramidi" na Rtnju

Novosti sa Rtnja.

Ovoga puta, reč je o metodu snimanja polikontrastnom interferetnom tehnikom. Ekspert Instituta za bioenergetska merenja i istraživanja (BEMI)
profesor Ljubo Ristovski ovom novom naučnom metodom odredio je i analizirao energetske potencijale na ovoj planini koji su izuzetno pozitivni po ljudsko zdravlje.



DRUGAČIJA SVETLOST
Profesor Ristovski je, prema mišljenju stručnjaka, izveo novo poglavlje u istraživanju Rtnja kao piramidalne građevine. Radi se o spektralnoj analizi, koju je koristio služeći se pronalaskom britanskog biologa Harija Oldfilda. Suština ovog metoda je da omogući prikazivanje energetskih meridijana oko ove planine.
Kako je objasnio profesor Ristovski, “sve što postoji zrači, pa tako svaki predmet, geometrijski oblik u prostoru, pa i atom, ima svoj jedinstveni apsorpcioni i emisioni spektar. Tako se ovom, najnovijom, spektralnom analizom prepoznaju svi energetski elementi. Ono što najbolje zrači, najbolje i upija energije”.
Tako je Ristovski krenuo u proučavanje Rtnja – piramidalnog giganta od 1565 metara nadmorske visine iz ugla koji većina ljudi ne uočava u vidnom spektru.
Podsećamo, do sada je već postavljeno nekoliko važnih teza vezanih za Rtanj, a sve je više uočljivih neobičnosti koje nisu tipične za “običnu” planinu. Nije potrebno pažljivo posmatranje da potvrdi kako je planina geometrijski oblikovana kao piramida, ali je poželjno, kako to i brojke i merenja dokazuju, a upravo to se desilo. Nadalje, svaka “prava” piramida ima značajne podzemne objekte, a unutar Rtnja je izvesno da postoje i takve građevine... Tu se, postepeno, otvara prava misterija, odnosno sve neobične slutnje pa još nedokazane naučne teze dobijaju primamljivu draž...
Suština ove priče i merenja profesora Ristevskog vode nas ka zaključku da je sam vrh planine – koji nosi i simbolično ime Šiljak - u suštini poseban sistem koji apsorbuje negativnu energiju koja postoji u okolini. Potom je sama planina transformiše u energije koje su veoma blagotvorne po ljudski organizam. Uostalom, i dok moderna nauka nije kročila u ove krajeve, u Srbiji je odvajkada postojalo predanje kako je Rtanj posebno mesto, a nije tajna da je značajan broj biljnih vrsta endemski, dakle uspeva samo na padinama ovog gorostasa. Da li je nauka na pragu da dokaže kako to nije slučajno?

MODERNA ANALIZA
Posle obavljenog merenja, profesor Ristovski objasnio je zašto je zadovoljan prikazanim rezultatima. Na obe slike, u blizini vrha, pojavile su se tanke ljubičaste linije.
U skladu sa Oldfildovim tumačenjima, ove linije su pokazatelj da objekat koji se ispituje (u ovom slučaju Rtanj), apsorbuje negativnu energiju iz okoline. To se obično javlja kada u objektu postoji energetski deficit.
Dodatna pojava koja je obradovala profesora Ristovskog jeste uvećano prisustvo zelene i rezedo boje koje su nastale u prepokrivanju plave i zelene. One kod aure predstavljaju energetski balans i uočavaju se, kako u primeni bioenergetske terapije, tako i u svakom procesu koji vodi ka ozdravljenju.
I ostali rezultati ovog specifičnog merenja nisu zanemarljivi. Profesor Ristovski zaključuje i da porastom temperature piramide opada apsorpcija negativne energije iz okoline, pa samim tim prestaje i njena pozitivna transformacija.
Kako nam je objasnio izvršni direktor “Duha Rtnja” Saša Nađfeji, “pošto su ovakve promene najuočljivije oko vrha piramide, zaključuje se da vrh ima suštinsku ulogu u procesima energetskih transformacija, kao i da njegova uloga opada sa porastom temperature. Bočne strane piramide, koje su manje zagrejane, nastavljaju da isijavaju energije koje blagotvorno utiču na organizam”.
Pa ipak, za sve zainteresovane za ovu temu najznačajniji su zaključci profesora Ristovskog. Ovaj ekspert je zaključio da toplotno zračenje sa površine zagrejane piramide, koja očigledno ima kamenu strukturu, zaustavlja isijavanje pozitivnih energija (što on smatra manje verovatnim), ili maskira pozitivna zračenja pa ih specijalna kamera ne registruje (što Ristovski smatra izvesnijom opcijom).
- Duboko verujem da na Rtnju postoji veći broj ovakvih energetskih izvora – zaključio je Ristovski. - Njihovo funkcionisanje tesno je povezano sa energetskim procesima u samoj piramidi.
Ristovski sluti da postoje energetski kanali unutar planine koji ove izvore povezuju sa piramidom i omogućavaju transport energije od piramide do njih. To ne moraju biti pravi kanali (rupe, tuneli), nego potezi sa specifičnim podvodnim svojstvima, koji odlično provode energiju, kao što čvrsti provodnici provode električnu energiju.
Pretpostavka je i da se uspostavljaju neki rezonantni procesi između određenih geofizičkih stuktura i onih u ovim izvorima energije i omogućavaju rezonantno pobuđivanje oscilacija koje proizvodi stvaranjem elektromagnetnih talasa.
Tako su ovi rezultati, po svemu sudeći, prvi korak savremene nauke koja dokazuje ono što su naši stari znali odavno: da je Rtanj izuzetno misteriozna, ali po svemu sudeći, blagotvorna planina za ljude.​

Preuzeto : http://www.treceoko.novosti.rs/code/navigate.php?Id=182&editionId=66&articleId=334

Sad ces da kazes citam svasta i "trece oko".. Inace oko svake piramide je Nesto slicno ovome pronadjeno.. Samo zavisi u kom obliku konvertuju energiju. Izvinjavam se sto sam malo skrenuo sa teme.. Nemam vremena bas sve da procitam .. ^_^ ali cu se za par dana potruditi sve postove da procitam kako bih se prikljucio diskusiji..

Verovatno te niko nece uzimati za ozbiljno ukoliko ti izvor informacija bude casopis Trece oko.
Eto bas sam samo zbog tebe procitao dosta literature u vezi ovih piramida u Bosni i mogu ti reci da sam zbog tog izgubio poprilicno vremena.
Da ne bih sada davao neko svoje mislenje o tim piramidama kopiracu jedan deo teksta iz Hrvatskog povijesnog portala.

Časopis "Archaeology" kojeg izdaje američki Institut za arheologiju u tri članka piše o "bosanskim piramidama". Opisuju Osmanagića kao filmskog arheologa koji je slatkoriječivošću uvjerio lokalno stanovništvo u svoju priču. Osvrću se na njegovu biografiju u kojoj samoprozvani arheolog tvrdi da su Maje potomci izvanzemaljaca. Također pobijaju njegovu ideju o 12.500 godina starim bosanskim piramidama konstatirajući da su u to vrijeme na našim prostorima živjeli rijetki paleolitski ljudi koji nisu znali izgraditi ni kuću, a kamoli najveću svjetsku piramidu.

Ovo mi je posebno zapalo za oci :
Tko je gradio, ne jednu, ne dvije, već tri piramide? Pritom ne mislim na narod ili civilizaciju, već na populaciju. Egipatske piramide, koje su, usput, prema Osmanagiću, oko 7000 godina mlađe od egipatskih, gradilo je brojno stanovništvo mnogoljudnog Egipta u doba Stare države. Ako je vjerovati Herodotu, Keopsovu je piramidu gradilo 100000 ljudi dvadeset godina. Bosna nikad u povijesti, do novijih vremena, nije mogla prehranjivati toliko stanovništvo (uslijed geoloških i klimatoloških uvjeta). Gradnja građevina poput piramida, koje nemaju nikakvu konstruktivnu funkciju u životu zajednice, i zbog kojih je, usput rečeno, propala Stara država, podrazumijeva visokorazvijenu civilizaciju i dobro organiziranu upravu,brojno stanovništvo, a i pismenost, o čemu nikakvih arheoloških dokaza s prostora današnje Bosne i Hercegovine nema

Mogu da ti pruzim i linkove prema nekim stranim akreditovanim casopisima koji negiraju ovu pricu o piramidama u Bosni, ali tekstovi su na Engleskom, nisam siguran koliko dobro baratas sa Engleskim jezikom, tako da cu ih postaviti ako budes zahtevao.
 
@fabos

nisam primetila da si ti izneo primere dokle je medicina ili nauka uznapredovala kad su snovi u pitanju (cak nisi ni naveo svoj razlog zbog kojeg toboze mi znamo zasto spavamo, ti razlozi su u stvari jako tanki :lol: ) ...i za razliku od tebe ja ovde odgovaram na temu koja trazi iskustva, a ne dokazivanje ap. a ne bi mi ni palo na pamet da nekog ubedjujem u svoja iskustva, ne vidim poentu...mislim, dokazi ti sta si sanjao prosle noci...
dalje, ocigledno ti neke stvari nisu jasne...kad bi fizicko telo letelo medj zvezdama, to bi bile super moci, za astralno telo koje je sasvim drugacije prirode to i nije neki problem...
mene licno na ovoj temi zanimaju iskustva drugih i dosadno mi je da citam traktate poput tvojih, meni je suvisno to tvoje naprezanje...

Zao mi je ali forum nije osmisljen da bi se oglasila samo jedna strana, da bi se o necemu diskutovalo treba se cuti i drugacije razmisljanje od tvojih licnih ubedjenja.
Zamisli da imas temu u vezi religije, naslov teme" koja je religija ispravna"
Svako hvali svoju religiju, u jednom trenutku neko uspije dokazati da bog u opste ne postoji, na to mu vernici odgovore ( mi nismo ovde dosli cuti da li bog postoji ili ne, mi zelimo samo znati cija je religija najispravnija)
Tako se i ti ponasas sa tim sto zelis samo cuti mislenja o iskustvu AP, sa tim sto ja ne tvrdim da sam ni da mogu opovrnguti AP.

Stvarno mi nije jasno kako recimo necije astralno telo koje je kako tvrdis drugacije prirode moze da leti do zvezda koje su fizicke prirode.
Ako se astralno telo krece kroz fizicki svet i prenosi tebi to iskustvo u vidu secanja na njegovo kretanje mene interesuje sledece.
Ako ti imas mogucnost da astralno putujes do zvezda i preneses to iskustvo na fizicko telo tj da se secas svega onog sto si videla dok si bila u astralnom telu, zasto onda nauka trosi milijarde i milijarde na lansiranje satelita, ceka godinama da satelit prodje pored neke planete i posalje nekoliko snimaka na osnovu kojih se oni muce da zakljuce po nesto u vezi te planete koja je snimljena, zasto jednostvno ne pitaju nekog kao ti sve u vezi tih planeta i zvezda.
Zamisli samo koliko bi brze napredovali, koliko bi manje imali pogresnih zakljucaka i svega sto prati istrazivanje svemira.

Postoji jos niz slicnih pitanja koje bih rado postavio ali eto pokusaj bar odgovoriti na ovo jedno.

Kad si rekla da ne se ne zna zasto spavamo nisam se trudio dati odgovor jer sam smatrao da je to kao da me neko pita zasto smo budni.
Ali posto zelis da ti odgovorim na to tj pruzim neki odgovor pokusacu da to sa sto kracim tekstom uspijem, posto si navela da ne volis traktate.
Recimo da sve zivotinje spavaju pa tako i mi, uglavnom mozak smanjuje svoju aktivnost sa njom i mnoge funkcije koje vrsi.
Sa naucne strane niko tacno ne zna zasto to mozak radi ali zna sta se desava ako ne spavamo.
Postoji jedna najrasirenija i najzastupljenija teorija da je to zbog regeneracije naseg tela, pod tim najvecim i najbitnijim delom spada regenracija imunog sistema, regeneracija celija, mozak obradjuje informacije stecene u toku dana, aktivira se hormon rasta pogotovo kod male dece, zato je potrebno malim bebama sto vise sna itd.
U budnom stanju mozak je preokupljen spoljasnjim informacijama koje ga bombarduju sa razlicitim podatcima, tako da se prilikom sna iskljucuje veci dotok spoljasnih informacija a sistem se usredocava na gore navedene radnje.

Ako pitas zasto tacno spavamo nauka nema apsolutan odgovor ali isto tako ako pitas zasto smo budni mogu ti se navesti razlozi ali tacan odgovor neces dobiti.
 
Fabos,, (ovo je bar kod mene), Ja zelim da gledam iza granica Fizike, biologije i ostalih nauka.. Jer informacije koje oni nama daju su da nam zamazu oci.. Toliko ima otkrivenih stvari.. AL naravno covek ne treba da zna za njih.. Mislis da ne postoji lek za rak.. Sve sto se radi ide u korist NOVCA... Takodje i znanje i ne znanje se koristi u tu svrhu.. Tvoji odgovori stoje na mestu.. Al i dalje ne znas ono sto ONI znaju.. Znas samo malu povrsinu istine, koja ti ne daje za pravo da negiras i druge mogucnosti kao Postojanje toga (al dobro stvar coveka).
Zao mi je sto se ceo ovaj svet pretvorio u NOVAC i nista osim toga se ne vidi..Dokle god tako bude, nas jedini nacin prezivljavanja ce se vezati za novac ;).

Znam kad dodjem u odredjene godine.. idem sto dalje od grada i svega.. Mozda i neki manastir da nadjem svoj mir.. Al dobro do tooga ima jos dosta...

DODATAK :) sporo kucam izgleda :)

Dosta stvari se menja saznanjem da svaki covek moze da putuje Ap-om gde hoce kad hoce, Necu da kazem da verujem u sledece, ali Tajne sluzbe po celom svetu koriste slicne metode za spiuniranje ... Sad sledi pitanje ,a sto ne nadju Bin ladena i ostale teroriste ako je tako.. Stvarno ne znam..

Niti zelim bilo koga da teram da misli tj da veruje u postojanje Ap-a, Vec sam u nekim proslim postovima naveo sta vidim u ap-u,, poprilicno sam tvrdoglav i kad nesto zacrtam doguram do kraja :) tako je sad i sa ap-om.. Makar nikad ne dobio rezultat... ^_^

Mozes postaviti linkove baratam sa engleskim dovoljno dobro da razumem sta pise. Tvrdim da ono sto je ispod brda VIsoko (Visocica) nije priroda napravila.. u svakom slucaju.. Mozda nije piramida .. Al priroda nije mogla da slaze na onaj nacin kamenje..
 
Poslednja izmena:
@fabos

mene rasprave i ubedjivanja na forumima ne zanimaju, jer se sve svodi na to ciji je ego naduveniji. iznela sam svoje iskustvo i hocu da cujem iskustva drugih i da ne trosim energiju u prazno. tipa ja iznesem svoje iskustvo, onda me neko proziva kako sam odrasla osoba koja veruje u supermoci. nemam zelju da razvijam dijalog na taj nacin.
meni je ocigledno da ti nemas osnovnu predstavu sta je ap, zbog nacina na koji ga mesas sa fizickim telom. inace, vojske i neki sportisti uveliko koriste prednosti ap i to bas na nacin na koji ti pretpostavljas da ne koriste. literaturu u ruke, pa ces se zapanjiti sta ti je jos promaklo.
 
Fabos,, (ovo je bar kod mene), Ja zelim da gledam iza granica Fizike, biologije i ostalih nauka.. Jer informacije koje oni nama daju su da nam zamazu oci.. Toliko ima otkrivenih stvari.. AL naravno covek ne treba da zna za njih.. Mislis da ne postoji lek za rak.. Sve sto se radi ide u korist NOVCA... Takodje i znanje i ne znanje se koristi u tu svrhu.. Tvoji odgovori stoje na mestu.. Al i dalje ne znas ono sto ONI znaju.. Znas samo malu povrsinu istine, koja ti ne daje za pravo da negiras i druge mogucnosti kao Postojanje toga (al dobro stvar coveka).
Zao mi je sto se ceo ovaj svet pretvorio u NOVAC i nista osim toga se ne vidi..Dokle god tako bude, nas jedini nacin prezivljavanja ce se vezati za novac ;).

Znam kad dodjem u odredjene godine.. idem sto dalje od grada i svega.. Mozda i neki manastir da nadjem svoj mir.. Al dobro do tooga ima jos dosta...

DODATAK :) sporo kucam izgleda :)

Dosta stvari se menja saznanjem da svaki covek moze da putuje Ap-om gde hoce kad hoce, Necu da kazem da verujem u sledece, ali Tajne sluzbe po celom svetu koriste slicne metode za spiuniranje ... Sad sledi pitanje ,a sto ne nadju Bin ladena i ostale teroriste ako je tako.. Stvarno ne znam..

Niti zelim bilo koga da teram da misli tj da veruje u postojanje Ap-a, Vec sam u nekim proslim postovima naveo sta vidim u ap-u,, poprilicno sam tvrdoglav i kad nesto zacrtam doguram do kraja :) tako je sad i sa ap-om.. Makar nikad ne dobio rezultat... ^_^

Mozes postaviti linkove baratam sa engleskim dovoljno dobro da razumem sta pise. Tvrdim da ono sto je ispod brda VIsoko (Visocica) nije priroda napravila.. u svakom slucaju.. Mozda nije piramida .. Al priroda nije mogla da slaze na onaj nacin kamenje..

Svako moze da veruje u sta zeli i niko ne bi trebao to da mu osporava osim kad sa svojim ubedjenjima pocne da utice na zivot ostalih pojedinaca.
Vecina ljudi koji traze nesto vise moraju da osporavaju nauku, jer jedina nauka ide samo do tih granica do kojih se nesto moze potvrditi.. sve ostalo je puko nagadjanje.
Postoji dobar broj religijoznih ljudi koji cak iz svojih ubedjenja ne dozvoljavaju da im deca prime krv prilikom neke teze povrede sto direktno dovodi do smrti.
Ako se neka stvar trenutno ne moze dokazati naucnim putem svi se za to hvataju kao davljenik za slamku bez ozbira sto je bezbroj puta vise zabluda van nauke.
Nekada je i karijes bio nesto nedokucivo ali vise nije.

Price o moci, novcu i ostale svetske zavere konstatno vise u vazduhu ali da ne sirim temu, jel mozes ti da zamislis svet bez monetarne jedinice, jel mozes da zamislis svet bez autoriteta koji cesto uticu vise nego sto bi trebalo ali sve ima i svoje negativne posledice, kao i svaki lek koji na odredjen broj ljudi negativno deluje ali se ipak uzima u obzir veci broj ljudi kojima pomaze.
Apsolutna anarhija je nemoguca, apsolutna anarhija cak ne postoji ni na ulici na kojoj ponovo vlaze ulicna pravila...covek je drustveno bice, cak i medju zivotinjama svaki copor, krdo ili slicno ima svog predvodnika..
Po onoj narodnoj i medju svinjama se zna red.

Kako si ti odlucio da verujes u sve to sto kazes da Zelis da verujes nema svrhe ubedjivati te u suprotno, ne samo tebe nego i vecinu sa takvim ubedjenjima.
Nadam se da ces pronaci taj svoj svet u koji ne sumnjas da postoji.

Jedna prica iz licnog iskustva, mozda smaram sa ovakvim pricama ali ja smatram da se iz pojedinih dogadjaja puno toga moze zakljuciti i shvatiti.

U mestu gde sam odrastao nalazilo se jedno brdasce, jedan od stanovnika tog mesta je planirao da se bavi uzgojem svinja i napravio je svinjac u podnozju brdasca.
Medjutim u to brdasce su kostantno udarali gromovi, posto je svinjac bio u podnozju brda i u njega su udarali gromovi i redovno bi ubijali odredjen broj svinja tj ne tako zanemarljiv broj.
Pocele su price oko tog da postoji groblje na tom brdu, kako je napravio svinjac na groblju i ostale stvari koje prate takve price.
Vlasnik svinjca nije sumnjao u takve price pa je poceo sa osvestavanjem svinjca, dolazili su razni popovi, seoski vracevi i slicni, medjutim gromovi su i dalje udarali, doslo je do tog da vlasnik zatvori svinjac i digne ruke od svinjca, medjutim neko ga je savetovao da mu jedino muslimanski hodza moze pomoci i dok je cekao tako hodzu zbog nekog izinjerijskog poduhvata vrsena je analiza tla u tom mestu sto je uhvatilo i to brdasce.
Analizom tla utvrdjeno je da se u brdascu nalazi odredjena kolicina rude zelaza (Fe).
Logicki sami mozete zakljuciti zbog cega su udarali gromovi, posle te analize vlasnik je ipak odlucio da hodza osvesta to mesto iako je vlasnik druge religije..
Nakon nekog vremena svinjac je premesten a u brdo su i dalje udarali gromovi.
 
Poslednja izmena:
@fabos

mene rasprave i ubedjivanja na forumima ne zanimaju, jer se sve svodi na to ciji je ego naduveniji. iznela sam svoje iskustvo i hocu da cujem iskustva drugih i da ne trosim energiju u prazno. tipa ja iznesem svoje iskustvo, onda me neko proziva kako sam odrasla osoba koja veruje u supermoci. nemam zelju da razvijam dijalog na taj nacin.
meni je ocigledno da ti nemas osnovnu predstavu sta je ap, zbog nacina na koji ga mesas sa fizickim telom. inace, vojske i neki sportisti uveliko koriste prednosti ap i to bas na nacin na koji ti pretpostavljas da ne koriste. literaturu u ruke, pa ces se zapanjiti sta ti je jos promaklo.

Nisam zeleo da se osecas prozvanom zbog ovih supermoci, na tebi je da nesto primis licno ili ne.
Nema rasprava uvek za cilj da pokaze ciji je ego naduveniji, retko koja rasprava i dovede do promene mislenja ali te natera da malo vise obratis paznju i na suprotnu stranu razmisljanja.

Nije ocigledno da nemam nikakvu predstavu sta je AP, cak sta vise vec sam naveo da sam dobar deo zivota protracio citajuci razne stvari na tu i slicne teme, ponekad se zapitam da sam toliko vremena posvetio npr stvarima koje donose prihode i korisno znanje danas bi verovatno imao malo opusteniji zivot.
Jedino sto je ocigledno da ja toj temi prilazim kao i temi o prizivanju kise plesom oko vatre.

Za kraj evo jednog od tekstova u vezi AP, nekada sam ovo upijao kao sto dete upija price iz bajki, kako mi danas deluje ne bih da se izrazim.

Citiram:
Primer - Napustila sam fizičko telo i krenula da posetim poznanicu u inostranstvu koja me je zamolila za pomož buduži da su lekari konstatovali neku neodređenu bolest koju nisu uspevali da leče a ona je svakim danom bila sve slabija i iscrpljenija. Kao astralna kapija poslužila mi je njena fotografija koju mi je poslala u pismu. Kroz nekoliko trenutka našla sam se pored njenog kreveta. Videla sam da joj je aura vrlo loše tamno zelene boje sa smeđim mrljama. Sa desne gornje strane primetila sam neko malo zlatasto biže koje je nečim nalik pipku prikačeno za donji deo njene kičme. Prišla sam mu i videla da ima obrise bebe ali na moje zaprepašženje lice namrgođenog muškarca.

Astralno telo, budući da je od astralne materije, može kada boravi na astralnim nivoima da menja izgled i boju. U okviru magičke tradicije to se naziva preuzimanje božanskih oblika. Šta to praktično znači. Ukoliko ste dovoljno uvežbani, na astalnom planu možete da preoblikujete svoje astralno telo da izgledate kao predmet, kamen, simbol, biljka, životinja, da budete drugog pola, da izgledate nalik poznaniku ili slavnoj ličnosti ili odabranom božanstvu. Ukoliko se setite svojih snova, ova moć vam neće izgledati tako neobična. Kada poprimite odabrani oblik vaša svest najvežim delom ostaje ista ali možete primetiti upliv karakteristika svesti preuzetog oblika.

Primer - Nalazim se u astralnoj projekciji. Oko mene je plavo kupatilo a kroz prozor vidim neki orijentalni grad. Ulazi čovek koji izgleda prijateljski i simpatično. On mi prilazi a ja udišem neprijatni miris. Postajem svesna opasnosti u istom trenutku kada me on energetski napada i pruža pipke nalik hobotnici, da me ščepa za solarni pleksus. U trenu moje ruke postaju lavlje šape sa kandžama i ja ga udaram i borim se sa njim.
 
Oke, sve cu saznati kada crknem..pocinje da me zamara sve...ne mogu sebi da dokazem neke stvari, tako da necu ni drugima da tupim..
Ja imam iskustva, koja su bas oskudna, ali i vezuju se za ovu temu, ali ne mogu sebi da dokazem da li su istinita...
Tako da to je to od mene, na ovu temu...
 
- Ne trazim svet.. Kako ti zelis da opises-> da zivim u zabludi.. Da imam "tamo" neki svoj svet preko kojeg bezim od stvarnosti.. jer moza imam neke probleme? TO zelis da kaze..

- S obzirom da samo ovde pominjem Ap.. i pokusavam da shvatim sta i kako i gde.. I nikome ne pominjem niti bih zeleo druge da opterecujem necim, za sta nemam dokaze.. Al me eto interesuje da shvatim sta je i kako je?

- Ne uticim ninakoga, niti bi opet svojom pricom ikoga mogao da ugrozim i da to radim.. Ako neko nema svoje misljenje i neki svoj stav tj. povladjuje drugima.. To je opet veliki problem pojedinac.. sto bi skocio i u bunar da mu se kaze.

- Upravo je suprotno...
"Ako se neka stvar trenutno ne moze dokazati naucnim putem svi se za to hvataju kao davljenik za slamku bez ozbira sto je bezbroj puta vise zabluda van nauke."
Sama ova tema ti je dokaz.. Jer nas ima nekolicina koja drugacije misli od tebe vezano za ap.. Jedan od primera..

- Religija je suvisna za komentarisanje, (vecinom sluzi za kontrolisanje velike narodne mase), specijalno nasu religiju necu da komentarise jer kad vidim popove sa kucama od 3 sprata i BMV najnovijim... Smuci mi se zivot.

- Sto se tice novca .. Ne znam sta da ti odgovorim.. Posledice bi bile verovatno katastrofalne, da novac kao nacin razmene (kupovine) ne postoji.. Al opet to vecinom i stvara razliku imedju ljudi..

Posto vidim da si resio da nas sve razuveris u ne postojanje, nase duse, energije.. Da smo samo-- meso. krv i koza i parce mozga koje hoda.. I da od nas ostaje pepeo posle svega.. Posto NAUKA tako kaze, jer je 2+2 uvek 4 .. I ne moze drugacije.. Ja onda ne bi dalje raspravljao na ovu temu.. U tvojim okvirima nauke.. Posto smo vec utvrdili da se ove stvari ne mogu dokazati.. Postujem svacje misljenje, Al opet niko nema cvrste dokaze da je ovo ne moguce o cemu mi pricamo.. tako da cu ja i dalje pruziti mogucnost postojanju necega sto mozda ne postoji ili jos nije otkriveno... To cu sam saznati kad dodje vreme i kad mi dosadi..

Katarina odustajes..? Verovatno necu ni dobiti odgovor -.-... Smatracu to kao Da :)
 
Poslednja izmena:
- Ne trazim svet.. Kako ti zelis da opises-> da zivim u zabludi.. Da imam "tamo" neki svoj svet preko kojeg bezim od stvarnosti.. jer moza imam neke probleme? TO zelis da kaze..

- S obzirom da samo ovde pominjem Ap.. i pokusavam da shvatim sta i kako i gde.. I nikome ne pominjem niti bih zeleo druge da opterecujem necim, za sta nemam dokaze.. Al me eto interesuje da shvatim sta je i kako je?

- Ne uticim ninakoga, niti bi opet svojom pricom ikoga mogao da ugrozim i da to radim.. Ako neko nema svoje misljenje i neki svoj stav tj. povladjuje drugima.. To je opet veliki problem pojedinac.. sto bi skocio i u bunar da mu se kaze.

- Upravo je suprotno...
"Ako se neka stvar trenutno ne moze dokazati naucnim putem svi se za to hvataju kao davljenik za slamku bez ozbira sto je bezbroj puta vise zabluda van nauke."
Sama ova tema ti je dokaz.. Jer nas ima nekolicina koja drugacije misli od tebe vezano za ap.. Jedan od primera..

- Religija je suvisna za komentarisanje, (vecinom sluzi za kontrolisanje velike narodne mase), specijalno nasu religiju necu da komentarise jer kad vidim popove sa kucama od 3 sprata i BMV najnovijim... Smuci mi se zivot.

- Sto se tice novca .. Ne znam sta da ti odgovorim.. Posledice bi bile verovatno katastrofalne, da novac kao nacin razmene (kupovine) ne postoji.. Al opet to vecinom i stvara razliku imedju ljudi..

Posto vidim da si resio da nas sve razuveris u ne postojanje, nase duse, energije.. Da smo samo-- meso. krv i koza i parce mozga koje hoda.. I da od nas ostaje pepeo posle svega.. Posto NAUKA tako kaze, jer je 2+2 uvek 4 .. I ne moze drugacije.. Ja onda ne bi dalje raspravljao na ovu temu.. U tvojim okvirima nauke.. Posto smo vec utvrdili da se ove stvari ne mogu dokazati.. Postujem svacje misljenje, Al opet niko nema cvrste dokaze da je ovo ne moguce o cemu mi pricamo.. tako da cu ja i dalje pruziti mogucnost postojanju necega sto mozda ne postoji ili jos nije otkriveno... To cu sam saznati kad dodje vreme i kad mi dosadi..

Katarina odustajes..? Verovatno necu ni dobiti odgovor -.-... Smatracu to kao Da :)

Ne nisam odlucio da vas sve razuverim u gore navedeno, ja samo dajem svoje poglede na odredjenu temu, kao sto i ti dajes svoje vidjenje sa tim sto verovatno ni ti ne ocekujes da ja promenim mislenje.
Ja volim da cujem drugacija mislenja pa koliko got i bila nemoguca za shvatanje.
Zamisli da ti nesto izjavis a mi svi ostali samo klimamo glavom, cemu onda diskusija to bi vise licilo na neciji fan klub.

Obicno broj ljudi koji u nesto veruju ne mora da znaci da ti isti veruju u ispravno, kroz istoriju dokazato.
Po meni nauka ne trazi vernike ona predoci dokaze na tebi je da li ces ti prihvatiti te dokaze ili ne, mada niko nije nepogresiv.

Problem sa AP je u tom sto je svako tumaci na svoj nacin, isto kao i religija svako je prilagodjava prema svojim potrebama.

Predpostavimo da si cuo kako je proizvedena prva sintenticka celija ljudskom rukom.
Sama celija je zivo bice, tako da je stvorena nova vrsta organizma.
Sad da ne budem da samo odgovaram ja cu da tebe da pitam.

Po tebi, da li zivotinje poseduju dusu, ako je poseduju da li i one mogu da se astralno projektuju, svesno ili nesvesno.
Gde nastaju duse i kako se dodeluju, tj sta je razlog da bi neko dobio dusu i trece najbitnije ako covek stvori vestacko bice na istoj bioloskoj osnovi na kojoj je i on sam, da li ce i to bice imati dusu ?
 
Oke, sve cu saznati kada crknem..pocinje da me zamara sve...ne mogu sebi da dokazem neke stvari, tako da necu ni drugima da tupim..
Ja imam iskustva, koja su bas oskudna, ali i vezuju se za ovu temu, ali ne mogu sebi da dokazem da li su istinita...
Tako da to je to od mene, na ovu temu...

Posto ti trazis vise od onoga sto ti se nudi, tj zelis saznati da li je sve tako prosto ili nije, pitanje je sta je to prosto a sta je to nepojmljivo, odgovor lezi samo u vremenu kada je to pitanje postavljeno. Pre samo jednog veka sve ovo sto znamo ja i ti sada za naucnike tog doba je bila misterija.
Ono sto sto cemo saznati za naseg zivota bice mnogo vise od znanja svih proslih generacija skupa a manje od generacije u buducnosti.

Ne zelim da te razocaram ali odgovor na ona pitanja koja ti sebi postavljas verovatno neces otkriti cak ni kad umres.
Jedan od razloga je taj sto ako posle smrti nema nista neces postojati ni ti kao bilo kakav entitet te neces otkriti razlog svog postojanja, druga mogucnost je cak i ako postoji entitet ne mora znaciti da ce taj entitet biti ono isto sto si ti bila u fizickom zivotu te ponovo neces biti ti ona koja ce saznati odgovor.

Postoji mnogo vise misterija o nasem telu, koje su cak vidljive i golim okom ili se iz prve ruke vide a ne mogu se dokazati, cinjenice koje odstupaju od pojedinih bioloskih zakona zivog bica, ako vec zelis da otkrijes nesto sto nije svakodnevno i odstupa od svakodnevnice posveti se tim stvarima.
Ipak ne moras znati sistem rada motora sa unutrasnjim sagorevanjem da bi uzivala u voznji automobilom ili slicno.
 
Posto ti trazis vise od onoga sto ti se nudi, tj zelis saznati da li je sve tako prosto ili nije, pitanje je sta je to prosto a sta je to nepojmljivo, odgovor lezi samo u vremenu kada je to pitanje postavljeno. Pre samo jednog veka sve ovo sto znamo ja i ti sada za naucnike tog doba je bila misterija.
Ono sto sto cemo saznati za naseg zivota bice mnogo vise od znanja svih proslih generacija skupa a manje od generacije u buducnosti.

lol.. sad se setih jedne emisije sa National Geographic.. jedan monah, koji se bavio naukom, zeleo da resi misteriju kako slepi misevi se snalaze u mraku..pa isao redom: zalepio im oci da nevide i pustio ih da lete, a oni i dalje uspesno preletali prepreke, zatim im lepkom lepio nos, usi, usta,...i tako redom..i nikako nije mogao da resi misteriju ni do kraja svog zivota. na kraju je valjda i poludeo i imao nocne more od slepih miseva :D
 
Moram da te pitam, da li verujes u hipnozu. Ako verujes onda cu ti preporuciti jednu knjigu tj dve, ako ne onda nista..

Pa recimo da verujem da se odredjenom tehnikom mozak moze fokusirati samo na odredjenu radnju.
Postoji recimo i slucajna hipnoza kada naletite na neki predmet koji vas poveze sa recimo nekim dogadjajem iz proslosti i vi jednostavno na tren proletite kroz proslost sa toliko jasnim slikama kao da je sve to juce bilo. Ne prilazim hipnozi sa misticne strane, smatram je mogucom samo do odredjenih granica, kada dodje do tipa secanja iz proslih zivota tu vec stajem. Ako smatras da imas neku zanimljivu literaturu ti slobodno preporuci.
Bas skacemo od teme do teme, mozda bi bilo bolje da otvorimo jednu sa opsirnijom delatnoscu tipa sve i svasta
 
lol.. sad se setih jedne emisije sa National Geographic.. jedan monah, koji se bavio naukom, zeleo da resi misteriju kako slepi misevi se snalaze u mraku..pa isao redom: zalepio im oci da nevide i pustio ih da lete, a oni i dalje uspesno preletali prepreke, zatim im lepkom lepio nos, usi, usta,...i tako redom..i nikako nije mogao da resi misteriju ni do kraja svog zivota. na kraju je valjda i poludeo i imao nocne more od slepih miseva :D

Kad si vec kod tog, ja sam gledao jedan dokumentarac o religijama sirom Afrike.
Tako su tvorci emisije slucajno nabasali na neko pleme i raspitujuci se o njihovoj veri dosli su do jako zanimljivog podatka.
Naime oni su se molili jednom avionu koji je pao u blizini njihovog naselja, tj u krosnje nekog drveta.
Posto je avion pao sa neba oni su zakljucili da je to delo samih bogova, pa su svakodnevno vrsili svoje rituale u zahvalnost bogovima sto su im se prikazali :)
 
Ok, Mada ova knjiga vise obuhvata oblast proslih zivota i zivota posle smrti, U prvoj knjizi sve postupno objasnjava, Jedan od razloga zasto verujem da je ap moguc.. Newton Michael - Putovanje duša.pdf imas i njegov zvanican sajt.. mislim da mozes i da mu postavis pitanja :) samo nisam sigurano da li on odgovara na njih...

http://www.***********/document/mIzqQIeO/Newton_Michael_-_Putovanje_dua.htm
Probaj na ovom linku da je nadjes
 
I ja sam pre nekih nedelju dana imao :"lucidan san"- bio sam svestan i sam sam upravljao radnjom i na kraju kad mi se nije svideo san ----> samo sam ga promenio.. ^_^.. pff pokusavao sam da prodjem kroz zid dok me je nesto jurilo, ne mogu da se setim sta ili ko :)).. i posto mi nije uspelo da prodjem kroz zid.. onda sam zazmurio otvorio oci i nasao se u totalno drugom "svetu snova".. i onda sam vec zaboravio desavanja i probudio se .. Jer sam to zeleo..
 
posmatraj sam sebe u velikom ogledalu 4-6 meseci bez prestanaka,posle sestog meseca dolazi do "prvog javljanja" ukoliko vam se "ne javi" budite uporni uspeh je na korak od vas,samo treba da nastavite i da budete koncentrisani i bez lakog odustajanja.sto vise verujete u to brze ce te postici ono sto zelite.ne trazite istinu i odgovore oni su vec u vama.:mrgreen:
 
Ja nemam mracne snove, samo pozitivne i uglavnom realne... I nocas sam nesto sanjao svesno ali ne mogu da se setim. to me nervira jer ne mogu da se setim vecine snova :sad2:
Ne verujem da postoji astralna projekcija, nego samo lucidni snovi. AP me podseca na animizam, odnosno prvobitni vid religije koji kaze da svako telo ima dusu, svaki san ima javu, svaki predmet ima senku... Ljudi veruju u sve i svasta pa zasto ne bi i u AP, to je kao neka dogma od strane onih sto su "doziveli" :think:
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima!

Evo da i ja podelim moje iskustvo na tu temu.
Pre nekih5 godina uzela sam da citam knjigu: Kako otkriti sta ste bili u proslom zivotu? (ne znam da li je predvod naslova knjige tacan, citala sam je na slovenackom jeziku). Procitala sam nekih 10,15 stranica..onako na brzinu, da vidim o cemu se radi, izmedju ostalog jednu od pocetnih vezbi. Secam se da je isla nekako tako: Zamisljas da is na stepenicama, spustas se niz njih, do vrata sa nacrtanim krugom...i nesto u sebi ponavljas..ne znam sta zaboravila sam. Uglavnom, to citanje je trajalo kratko, ali snove posla toga necu nikada zaboraviti.
Legla sam da spavam i "sanjam" da sam u drugoj prostoriji, u dnevnoj sobi, gde sede moji. Ja ih posmatram sta rade, kako sede, sta pricaju...u tom momentu se budim, zbunjena...ustajem i odlazim u dnevnu sobu, i bilo je bas sve onako kako sam videla. Moj cale je bio umotan u neko cebe (sto inace ne radi), sedi, gleda tv, keva se mota nesto po prostoriji... sve u svemu, ja sam bila u dnevnom boravku, iako sam telom bila u krevetu i u snu.
Sledeci dan..popodnevna dremka..opet ista situacija..samo sto sam ovaj put samu sebe dozivala da se vratim, da moram da se probudim. Imala sam osecaj kao da cu predaleko odlutati, nesto mi govorilo da se moram probuditi. I probudila sam se.

Ti iskustvo, zapravo osecaj posle iskustva, ne mogu opisati...nije bila strasno, cak sta vise..bilo je: hocu opet!
Jer sam "pametna", nisam forsirala, cak nisam nastavila da citam knjigu. Cratila sam je u knjizaru i sebi kupila izvod, da ga imam i da procita, knjigu kad osetim da je pravi tajming, i da imam dovoljno vremena da mogu da se toj knjizi u potpunosti posvetim, a pre svega kad ja budem spremna da istrazujem neke druge svetove. :)
 

Back
Top