Astralna projekcija

Samo sam hteo da znam sa kime pricam. Al dobro nije to toliko vazno..

Ako ti kazem da imam dovoljno talenata za sve struke a ni jedan nije iskoriscen.. recices da sam budala.. ali svaki podjednako cenim..
zao mi je da ispustim bilo koji od njih.. A protezem se kroz sve grane od umetnosti do logike (jezici su mi jednino losa strana)..
Mada sam se skrasio i konacno cu pokusati da forsiram samo jedno (valjda to dodje sa godinama)...
posto imam poprilicnu dozu tvrdoglavosti u sebi, obicno isteram svoje planove.

Zivot zivim jer smatram da imam svrhu zasto sam ovde, bas kao sa belim krvnim zrncima..
i ne zelim da bezim od te uloge, samo zelim sto bolje da se uigram.
A u ap-u zelim da nadjem neke odgovore, verovatno zato verujem u to postojanje te svesti.. Drugog mene..

Heh moje misli su suvise komplikovane za samog mene.. sa pitanjima..
Al prezivljavam i bez odgovora jos uvek.. Nekad se nedjem u situaciji kao malo dete kad gleda novi svet oko sebe..
Mozda vise kao beba koja posmatra svet iz kolica ^_^ .

Al i dalje smatram da je ovaj svet brutalan, zao mi je sto ljudi vide samo "NOVAC" pored tolikih prednosti i lepota..
:(. Sve se svodi na Novac.. koji se nadam uskoro vise nece ni postojati.. Al te molitve se nece nikad uslisiti..
Ako neko prica o nekoj ravnotezi... Sta je sa milionima u africi koji gladuju..
A ja bacim parce hleba i zao mi je da ga bacim kad znam da tamo neko gladuje.
Nadam se da ce mi se pruziti jednom u zivotu mogucnost koliko toliko da pomognem..
al to je samo mrvica koju jedan covek moze da ucini toliko napacenom svetu..

Saaaddd sam ga baas skrenuo sa teme gde smo ono stali Aaa da Ap. Svidjaju mi se tvoji tekstovi slobodno posalji jos.. sto vise imas.. ^_^
 
Poslednja izmena:
Nema potrebe da se izvinjavas, ne pronalazim nista uvredljivo sa tvoje strane.
Hajde onda de se vratimo temi tj Astralnoj projekciji ali pre toga nesto na to tvoje:

(Rodjena sam da bih radila za svoju neku buducu decu i da bih crkla posle, i nista.....prekid....)

Ne znam zasto mislis toliko unapred, tj sta ce biti kad umremo.
To sto ne mozemo da mnogo uticemo na krupne stvari u nasim zivotima ne znaci da nam sitnice ne mogu ulepsati zivot!
Zivot kao zivot i nije toliko kratak, jako je veliko to razdoblje, u tim prostim stvarima tipa posao, porodica, deca, mozes da pronadjes sav svoj smisao, bez da se tripujes sta ce biti posle, onaj ko se uspije zadovoljiti sa malim stvarima je najsrecniji covek na svetu.
Ako cak i shvatis da ti je to jedini smisao ponovo mozes da vidis da to i nije tako prost i jednostavn put i da nije tako bezvredan.
Koga sitnice ne ispunjavaju tog nece ispuniti ni svo znanje ili imanje ovog sveta.

Smatram da je sustinski dobro ispitivati svet oko sebe i prisirivati svoje vidike ali sa jednom cinjenicom da nikad ne smemo ocekivati previse..
Ja sam upoznao razne ljude, prosao i video dosta toga, svako je na svoj neki nacin individualan ali ponovo svi imamo i nesto zajednicko.
Ne bi ni valjalo da svi budemo isti, s'toga je logicki da svi necemo imati iste poglede na sve ono sto vidimo ili procitamo itd...
Ako zelis da verujes u Astralnu projekciju ja ti to necu osporavati samo se nemoj mnogo zaludjivati sa tim. Pojedinci se cak i izgube u tom Sizifovom poslu, ako ne znas za mit o Sizifu samo malo proguglaj, lepi su ti mitovi, ponesto se i nauci iz njih.
Ne volim da ljudima objasnjavm nesto a da koristim previse naucne dokaze ili pak sto se tice astralne projekcije da ti kopiram ovde medicinske razne dokaze.
Ja prosto volim zdravu logiku, cesto ona najbolje ume da objasni i najteze teze.

Podji od toga da je telo fizicko a dusa je Astralna, u ovom slucaju to je nas duh.
Postoje razna verovanja sta se desava posle smrti ali ja cu se zadrzati na ovom da umire telo a duh ostaje da zivi.
Posto je telo samo alat duh je osnova nas samih, pitanje je gde se tacno nalazi taj duh.
Svi ce odgovoriti u celom telu, ja cu taj duh nazvati nasim umom i recu da se nalazi jedino u mozgu.
Kako to da na tako veliku silu kao sto je nas duh deluje i najmanja kolicina alkohola, kako to da nam se duh menja unosenjem alkohola u organizam i ako on nema veze sa fizickim stvarima tj Astralan je.
Mozes da budes najveci vernik na ovom svetu, da ceo zivot volis boga, da mu se divis, klanjas i da ga postujes, onog trena kad uneses odredjenu kolicinu alkohola u organizam, ti mozes da postanes i najveci satanista.
Logicko pitanje je zasto je to tako, zasto se tvoj duh u mom slucaju um toliko promenio i na najmanji fizicki uticaj, zasto medicina moze da menja ono sto ne moze ni da izmeri a kamoli da dodje do kontakta sa tim.
Kad kazem medicina mislim na razne uticaje na mozak, od eksperimenata do raznih lekova itd..
Logicki zato jer to sto svi nazivaju duhom je samo um, stanje mozga, svesnost samo postojanja, vrsis uticaj na mozak time vrsis uticaj na kompletnu tvoju licnost, ponovo mozak je povezat i sa svim ostalim organima, tipa izgubis nesrecnim slucajem neki ud, vecina ce da padne u depresiju, da se drasticno izmeni itd...

Moj zakljucak je da mozes meditirati ceo zivot, smatrati da si dostigao najvecu samokotrolu tvoje duse, jedan jedini fizicki uticaj na tvoj mozak ce sve to da baci u vodu.
Tako da oni koji kazu da su se Astralno projektovali u neki prostor izvan svog tela, mogu slobodno reci da im je mozak izasao i prosetao tj bio negde i vratio se ponovo u svoje telo.

Znas kako sam ja to shvatila...nisam ja to shvatila kao dusa izlazi iz tela, ja sam to zamislila kao da u tom stanju mozak radi na drugim frenkvencijama...(kao sto mislim i da je zapisano) i da mozak moze da stvori sebi sliku, realnu, sa puno detalja kako izgleda onaj cosak iza vrata...iskreno, zanimljivo je...bila stvarna ili nestvarna, ti istrazujes nesto u dubokom snu, potpuno svestan...mozes sve da radis...
Znam da ne treba toliko se zaokupirati time..kao i sve u zivotu sto treba da bude umereno, tako i bavljenje Astralnom projekcijom...
Meni je psiholog rekao da to postoji, a da pravi psiholog ne sme da se bavi time..
Ima neceg u tome...
joz27, oke, nisam luda,whi :)) nadam se da ce i meni tako jednog dana sve ovo postati dosadno i nezanimljivo :)))
 
Znas kako sam ja to shvatila...nisam ja to shvatila kao dusa izlazi iz tela, ja sam to zamislila kao da u tom stanju mozak radi na drugim frenkvencijama...(kao sto mislim i da je zapisano) i da mozak moze da stvori sebi sliku, realnu, sa puno detalja kako izgleda onaj cosak iza vrata...iskreno, zanimljivo je...bila stvarna ili nestvarna, ti istrazujes nesto u dubokom snu, potpuno svestan...mozes sve da radis...
Znam da ne treba toliko se zaokupirati time..kao i sve u zivotu sto treba da bude umereno, tako i bavljenje Astralnom projekcijom...
Meni je psiholog rekao da to postoji, a da pravi psiholog ne sme da se bavi time..
Ima neceg u tome...
joz27, oke, nisam luda,whi :)) nadam se da ce i meni tako jednog dana sve ovo postati dosadno i nezanimljivo :)))

Malo mi zvuci smesno ovo sa psihologom, postoji ali zato sto je pravi ne sme da se bavi sa tim...
Kao ono decije znam ali ti necu reci.
Naravno da mozak moze da stvori sliku kakvu pozelis, to se zove masta.
Ponekad stvara lazne slike koje tebi deluju kao stvarne to je naravno halucinacija.
Zasto se ne potrudis da prikazes sebi nekim dokazom da ta Astralna projekcija postoji,
ne moze neko da ti potvrdi ono sto ti zelis da cujes i da ti to bude dokaz.

Zamisli ovako ti mi ispricas tu svoju pricu kako si imala Astralnu projekciju i kako si sve to videla tj da si videla unapred sta ce se desiti, na to ti ja odgovorim da nisi imala Astralnu projekciju nego si jednostavno upala u vremensku anomaliju pa si na trenutak otisla u buducnost i videla to sto si videla.
Postoji brdo ljudi na svetu koji bi mahom poverovali u ovu moju tezu, jer jedva cekaju da cuju bilo sta o putovanju kroz vreme i to da progutaju bez da im pruzis bilo kakav konkretan dokaz.

Pokusacu ti na jedan laksi nacin objasniti fenomen " deja vu" ili "deza vi" svako ga drugacije pise ali ja cu ga prevesti na "vec vidjeno".
Postoji nekoliko razliciti mogucnosti za "vec vidjeno" sa medicinske strane najrealniji je onaj koji se desava tako sto iz jednog oka
slika kasni u odnosu na drugo oko, tako da mozak obradjuje informaciji iz oka koje daje sliku u relanom vremenu dok u delicu stotinke ponovo ta ista slika dolazi iz drugog oka, tada nastaje to cuveno "vec vidjeno" tj mozak dva puta dobija istu informaciju.
E sad neki ce reci meni je "vec vidjeno trajalo nekoliko sekundi pa i duze, to je samo onaj osecaj kao kad mislis da ti je san trajao celu noc a u stvari sve se izdesavalo u par sekundi.

Da bi nesto bilo istinito i da bi se moglo dokazati potrebno je sa naucne strane da eksperimentom to i dokaze.
Eksperiment je tacan jedino onda kada se uspije nekoliko puta ponoviti sa jednakom tacnoscu pod istim uslovima.
Astralnu projekciju jos niko nije izveo pod nadzorom, svi koji su tvrdili da mogu da se Astralno projektuju su pali na eksperimentu.
Tako da je jos uvek sve na onom: ja to mogu ali kad me niko ne gleda.
Ja sam postao dovoljno zreo da ne padam vise na price koje nemaju nikakvu drugu potporu sem one ja to mogu i ti mi veruj, ili to postoji posto su neki ljudi videli ili doziveli navedeno a uz to podsvesno zele da je to sve deo neke mistike tj prosto se razocaraju ako im das prost odgovor.
Kao kad bi verniku pre nekoliko vekova rekao da ne daje bog kisu nego da je to deo metoroloskih uslova...
 
Poslednja izmena:
svaki covek osim fizickog tela, ima i atralno telo (emocije), mentalno telo (misli). dalje necu da nabrajam.snovi su npr. astralni dozivljaj,pa snove niko ne smatra necim neobicnim. to je licni astralni plan, tako da su lucidni snovi zapravo isto astralni dozivljaj.
ja do pre pola godine nisam znala za astralnu projekciju i sta znaci taj pojam, a imam iskustva od osnovne skole. u skladu sa tim ta iskustva su uglavnom svedena na budjenje astralnog tela, astralne paralize i dobijanja signala, medjutim i jedno iskustvo sa energetskim vampirom i jednom uspesnom ap koja se sastojala u uskomitom letenju do 32 nivoa atralnog sveta gde se susrecemo sa zvezdama.
verujem da se svakom coveku u toku zivota desio ap, ali jednostavno obican svet nema elementarnu svest o tome. na astralne dozivljaje gledam kao na prosirenje svesti. postoje ljudi koji se npr. ne secaju svojih snova, zasto?
ja sam cak zapanjena, sad kad sam se malo vise informisala, da moderne grane psihologije ap uzimaju vrlo ozbiljno, vrseni su i razni eksperimenti npr. za lucidne snove koji su potvrdjeni potpuno regularnim metodama.
 
Ista stvar kao sto poricu postojanje piramide U Bosni (Visoko).. Pa dete od pet godina bi videlo da ono nije priroda mogla nikako sama da napravi.. Kao i poricanje piramide kod nas na rtnju.. To su suvise jednostavne i ocigledne stvari .. Inace piramide sadrze poprilicnu kolicinu energije.. Negde sam procitao da nam sluze kao kapije ka drugim dimenzijama ili drugim astralnim svetovima (ne mogu da se setim).. Takodje sluze i za obnavljanje nase sopstvene energije.. Kako god .. Kad nadjem slike i tekstove potrudicu se da postavim ovde
 
Ne razumem, koliko god se trudio... Ok za lucidne snove, nista neobicno - svestan si da sanjas, masta radi svasta, mozes da sanjas bilo sta. Al tu astralnu projekciju mnogo preuvelicavate (a koliko sam shvatio AP je isto sto i lucidan san ili se varam?) i opet kazem, masta radi svasta, sve je moguce al ne vidim kakvog uticaja ima to na RL. Bestijo do kog si nivoa na kraju stigla, nisam razumeo :lol:
 
Ne, masta je nesto sasvim drugo....znam kada mastarim, a kada mi se nesto desava..ne kazem da ja tada mozda izvrsavam ap, ali masta nije...Pojam je drugaciji, nacin dozivljavanja...
To za alkohol, opet dobro poredjenje... sto tvrdi po logici da dusa ne postoji...ako si ovo sam smislio, svaka ti cast...
Za "vec vidjeno" ja sam cula, da u nauci kazu da je zastao mozak na mikro sekundu i dva puta "update-ovao " sliku .. :) ima raznih stvari, i naucnih dokaza...to je ono( sto si ti meni rekao ) ne treba verovati svemu sto procitas...
Za psihologa, nema on sta meni da kaze kako se to izvrsava, metode su vec poznate...on samo kaze da se on ne bavi time...
Opet ne tvrdim postojanje toga, vec sve sto sam cula i procitala....iskusila.... ne mora to biti ap...ali nesto jeste...
 
svaki covek osim fizickog tela, ima i atralno telo (emocije), mentalno telo (misli). dalje necu da nabrajam.snovi su npr. astralni dozivljaj,pa snove niko ne smatra necim neobicnim. to je licni astralni plan, tako da su lucidni snovi zapravo isto astralni dozivljaj.
ja do pre pola godine nisam znala za astralnu projekciju i sta znaci taj pojam, a imam iskustva od osnovne skole. u skladu sa tim ta iskustva su uglavnom svedena na budjenje astralnog tela, astralne paralize i dobijanja signala, medjutim i jedno iskustvo sa energetskim vampirom i jednom uspesnom ap koja se sastojala u uskomitom letenju do 32 nivoa atralnog sveta gde se susrecemo sa zvezdama.
verujem da se svakom coveku u toku zivota desio ap, ali jednostavno obican svet nema elementarnu svest o tome. na astralne dozivljaje gledam kao na prosirenje svesti. postoje ljudi koji se npr. ne secaju svojih snova, zasto?
ja sam cak zapanjena, sad kad sam se malo vise informisala, da moderne grane psihologije ap uzimaju vrlo ozbiljno, vrseni su i razni eksperimenti npr. za lucidne snove koji su potvrdjeni potpuno regularnim metodama.

Prateci po nekad forume na ovu temu dosao sam do zakljucka da su u 80% slucajeva tinejdzeri ti koji veruju u price o ljudskim super mocima i oni se primaju na svaku sitnicu samo da bi zadovoljili svoju fantaziju i cak svoje snove uzimaju za fenomen.
Medjutim imamo i odredjen broj odraslih osoba koje ne mogu da se pomire sa tako prostom realnoscu da beze od realnosti i traze utociste u svetu nadrealnog.
Lucidni snovi ili svesnost sanjanja i uticanje na svoj san nije nikakav super natprirodni fenomen, to je samo jedno od stanja mozga, tj radna memorija mozga radi taman toliko da je svesna stanja sna da nije tako mi se nikada ne bi setili sna jer mozak pamti jedino onda kada je u svesnom stanju!
Ako neko prati napredak medicine saznace do kog je stepena napredovala ta grana nauke sto se tice mozga i sna.
Svi sisari sanjaju tako da to cudo prirode nije predodredjeno samo za ljude, tu nema nikakve magije niti letenja po tim nivoima sve do zvezda..

Kada smo kod lucidnih snova samo da napomenem da ja bez ikakve posebne tehnike i citave mistike oko Astralne projekcije mogu da kontrolisem svoje snove.
Kod mene je sistem sasvim jednostavan, oduvek imam lak san tj probudim se i na sopstveni pokret tako da sa tim retko sam u dubokoj fazi sna, sto bas i nije dobro za mozak no dobro to nije tema.
Do kontrole snova dosao sam sasvim slucajno, jos od malena sam imao bujnu mastu, svaku noc pre spavanja sam mastao neku svoju pricu, toliko bih razvio tu svoju pricu da bih je nastavljao mastati u kontuintetu od mesec dana, tako da mozete zamisliti do kojih bi sitnih detalja isao.
Posto sam tad bio dete svaka prica je bila nesto nerealno tipa licne bajke, e sad verovatno ste svi primetili da ako ste pod nekim pritiskom, npr sutra imate razgovor za posao ili slicno tj nesto o cemu kostantno razmisljate ceo dan, velika verovatnoca je da ce te to i sanjati, jer mozak nocu obradjuje slike i podatke skupljene u toku razmaka izmedju dva sna.
Ja bih prosto nastavio da sanjam ono o cemu sam mastao pre nego sto bi utonuo u san i kako nemam tvrd san polako sam pocinjao da shvatam da sanjam, jednostavno bi dolazilo samo od sebe, da bi sa vremenom doslo do tog stepena tipa da ustajem nocu u wc svestan da sanjam ali i svestan da idem u wc, tako da sam ja sanjao budan.
Apsolutno mogu da uticem na to sta cu da sanjam, naravno ne uvek, samo onda kada odem opusten na spavanje, ako sam pod nekim utiskom ili problemima ili sta vec, tad naravno ne mogu da se skoncentrisem ni na osnovne radnje a kamoli na san.
Jos jedna stvar kako vreme prolazi i borba sa realnim zivotnim problemima se nastavlja iz dana u dan, ja tako sve redje imam lucidan san.
Najvise svojom voljom, jer sam tim snovima gubio vezu sa realnoscu, bilo je dana kada sam jedva cekao da se smrkne da idem da sanjam neke svoje fikcije, ponekad je odlazilo toliko daleko da sam zeleo da ostanem u snu jer je tu bilo sve onako kako sam zeleo.

Sa moje strane gledista, sa naucne strane gledista, sve sto mogu reci da tu nema drugih svetova, nema one price koja prati AP, nikakvog zujanja, nikakvog trnjenja tela, to sto neko licno moze da kontrolise svoje sne u buducnosti ce biti svakodnevnica, ne napretkom nas samih nego napretkom medicine i tehnologije, ali da ne duzim ko je gledao film " totalni opoziv " zna o cemu pricam.
 
Ista stvar kao sto poricu postojanje piramide U Bosni (Visoko).. Pa dete od pet godina bi videlo da ono nije priroda mogla nikako sama da napravi.. Kao i poricanje piramide kod nas na rtnju.. To su suvise jednostavne i ocigledne stvari .. Inace piramide sadrze poprilicnu kolicinu energije.. Negde sam procitao da nam sluze kao kapije ka drugim dimenzijama ili drugim astralnim svetovima (ne mogu da se setim).. Takodje sluze i za obnavljanje nase sopstvene energije.. Kako god .. Kad nadjem slike i tekstove potrudicu se da postavim ovde

Kazes da si negde procitao da su piramide kapije prema Astralnim svetovima i drugim dimenzijama, isto tako si mogao da procitas da postoje vile i carobnjaci u bajkama brace Grimm.
Ti mi po nekad delujes realan a ponekad odes tako daleko.
Ja sam procitao npr da su Egipatske piramide grobnice Faraona.
Faraoni su smatrali za sebe da su deca bogova tj i sami bogovi.
Egipatski vrhovni bog je bio Ra bog sunca, koji je vladao na nebu tj visoko iznad zemlje...
Da bi se priblizili bogovima morali su da grade visoko, jedina mogucnost u ta vremena da se izgradi nesto tako visoko je bio sistem piramide, jer postoji li bolji nacin sa onom tehnologijom da se dosegne visina od piramide?
Vidis stvari nekad mogu jako prosto da se objasne ako zelis da one deluju prosto.

Naravno da postoje piramide sirom sveta, kao sto postoje i kuce sirom sveta, kao sto postoje i groblja sirom sveta i jos milion stvari...
Postoji i nekoliko svetskih cuda, jedno od njih je Kineski zid, koji se cak i iz svemira vidi, ali svi znamo cemu je sluzio taj zid, zasto znamo, zato sto imamo sacuvane spise iz tog vremena, zato jer se Kineska nacija sluzila pismom pre nego mnoge druge pa nema mesta misticnosti.
Kao sto imamo Homerovu "Ilijadu i Odiseju" pricu o bogovima tog vremena ali naravno imamo i jos mnogo spisa iz tog vremena koji objasnjavaju da je to delo naucna fantastika stare Grcke. Tamo gde nema spisa ili dokaza tu pocinju sujeverja i mistika...
 
Ne, masta je nesto sasvim drugo....znam kada mastarim, a kada mi se nesto desava..ne kazem da ja tada mozda izvrsavam ap, ali masta nije...Pojam je drugaciji, nacin dozivljavanja...
To za alkohol, opet dobro poredjenje... sto tvrdi po logici da dusa ne postoji...ako si ovo sam smislio, svaka ti cast...
Za "vec vidjeno" ja sam cula, da u nauci kazu da je zastao mozak na mikro sekundu i dva puta "update-ovao " sliku .. :) ima raznih stvari, i naucnih dokaza...to je ono( sto si ti meni rekao ) ne treba verovati svemu sto procitas...
Za psihologa, nema on sta meni da kaze kako se to izvrsava, metode su vec poznate...on samo kaze da se on ne bavi time...
Opet ne tvrdim postojanje toga, vec sve sto sam cula i procitala....iskusila.... ne mora to biti ap...ali nesto jeste...

Ne zelim da ispadnem pametnjakovic na ovoj temi koji svakom zeli da nametne svoje mislenje ali smatram da tebi moram da repliciram.
Svidja mi se sto ti ipak trazis realan pristup stvarima i dogadjajima.

Pre svega jedna prica za koju verujem vecina nije cula, prica nema veze sa AP ali ima veze sa ljudskom zatucanoscu i pomracenom svescu.
Da ne bih sam prepricavao ostavicu link na datu pricu, pre nego sto krenes da citas upozoricu te da se radi o sakacenju devojackih genitalija u dobrom delu nase planete, tako ako ne mozes da citas o takvim stvarima ti nemoj ni da citas, evo link:
http://www.zokster.net/drupal/node/1940

Zasto je ova prica bitna u temi, ko je procitao sve o ovom videce da se takve stvari rade vecinom u Africkim zemljama, medjutim poenta svega je da azilanti iz Afrike se nastane u zemlje EU, tu se apsolutno asimiliraju tj prilagode na zivot onakav kakav je u datoj zemlji.
Medjutim vecina tih azilanata kada dobije devojcicu odlazi u maticnu zemlju da bi izvela dati cin, oni ostaju robovi svojih uverenja, i ako je to tako surovo prema sopstvenom detetu oni ne mogu da primete koliko im je um pomracen nego smatraju da rade ispravnu stvar. Ovo ponavljam nema veze sa AP ali ima veze sa tim kako se tesko izvuci iz ropstva svojih uverenja ma koliko ona nerealna bila!

Ovo je samo jedna kap u moru od slicnih mracnih prica koje cak i u danasnje vreme desavaju sirom ove planete, za pricu sam saznao sedeci u jednom bioskopu i cekajuci film izasla je spica sa manekenkom iz Somalije koja je i sama bila osakacena na dati nacin, posto je uspela na neki nacin da se manekenstvom eksponira u javnosti ona je napravila dokumentarni film o svom zivotu i zivotu svih tih osakacenih devojcica, film se prikazivao sirom Evrope ali nisam siguran da li je bio u bioskopima Srbije.
Mene je frapirala cinjenica da su oni uzimali godisnje odmore i odlazili u maticne zemlje samo iz tog razloga, medjutim u jednoj od zemalja EU pri povratku sa tog godisnjeg odmora devojcicu su pregledali lekari te zemlje zbog sumnje da je put bio iz tog razloga, muz i zena su krivicno gonjeni i osudjeni ali to ponovo ne sprecava ostale da nastave sa svojim mracnim ritualom..

Napomenula si dusu i zakljucak sa alkoholom, verovatno je do tog zakljucka doslo mnostvo ljudi, tako i je meni palo na pamet, tj ja sam na drugaciji nacin to zakljucio ali sam tebi pokusao objasniti na najlaksi moguci nacin, pa sam uzeo za prilog alkohol.
Nije lako prihvatiti da dusa ne postoji, sa tim gubis sva moguca nadanja o nekom vecem cinu zbog kojeg smo mi stvoreni, mnogim ljudima je to jedina uteha u ovom zivotu zato necu mnogo o tom.

Kako sam ja dosao do svojih zakljucaka je dugacak period ali ukratko je to pocelo ovako.
Prilikom moje prve posete jednoj medicinskoj tacnije receno psihijatrijskoj ustanovi imao sam priliku da vidim razne stadijume do kojih su neki ljudi dosli.
Ono sto covek vidi je jako depresirajuce, vidis ljude koji vise nisu ljudi, svako od njih je imao problem samo sa mozgom. Upoznao sam coveka koji je bio toliko senilan da je svakih par minuta zaboravljao sve sto se desilo i iz pocetka se upoznavao samnom po bezbroj puta. Tada sam pomislio ako gubi memoriju zasto gubi i licnost, osecanja, tj sebe ili svoju dusu. Namerno ga naljutis sa nekim delom naljutis ga da zeli da te ubije nakon nekoliko minuta kada mozak izgubi sve podatke stecene do tad on gubi i emocije, u sekundi nestaje sva ona ljutnja, sve one emocije nastale ljutnjom itd, logicki je da se zapitas kako je to moguce. Zasto gubitak memorije utice na gubitak celog tebe, tvoje licnosti, upitas se dali je dusa ono sto te cini ili je samo mozak svestan sam sebe i reagujuci na vanjske nadrazaje on na to odgovara emocijama tj prilagodjuje se datom momentu a memorija samo zadrzava sva ona stecena iskustva i na osnovu njih krerira tebe kao sto psiholog kreira tvoju licnost na osnovu par podataka o tebi..
Brisuci te podatke telo se ponasa kao masina, kopijuter kojem je igrom slucaja izbrisat svaki podatak sa hard diska, brisanjem podataka on ostaje samo nefunkcionalna masina..
Nadam se da sam uspeo objasniti poentu jer znam cesto da odem siroko sa nekim pricama da se izgubi ona povezanost u tekstu.

Sad jedna od mogucnosti na pricu sa tvojom majkom, mrzi me da se vracam ali mislim da je prica tvoja...
Ispricacu ti pricu sa jednim decakom koji je slep, inace dokumentarac se prikazivao na National Geographic.
Verovatno znas za sonarni sistem kod Slepih miseva, Delfina i Kitova.
Svi navedeni spadaju u grupu sisara tako da imaju jako slican mozak covekovom mozgu.
Oni sonar koriste kao sto ljudi koriste oci sa tim da Delfini i Kitovi imaju oci.
Ali da te ne ucim sad biologiju, sta je poenta.
Vratimo se decaku, on je razvio sonarni sistem gledanja, tj njegov mozak je mirkoevoluirao na tom polju i uspeo da pomocu zvuka stvara sliku u mozgu.
Taj decak klapce jezikom i salje zvuk u polje oko njega na osnovu odjeka tog zuvka on stvara sliku u svom mozgu, toliko jasnu sliku dobija da cak moze kosarku da igra.
Zvuci neverovatno ali prica je istinita.
Moguce je i tvoj mozak slicno reagovao na zvucne vibracije koje su proizvele osobe oko tebe i stvorio sliku koju su posle oci jos jedanput poslale u mozak tako da si ti imala utisak da si to sve vec pre videla i da si znala sta se desava.
Eto jedna od predpostavki koje zvuce malo logicnije od putovanja tvoje duse kroz zidove itd, sve i da si putovala Astralno kako si npr uspela da pricas sa svojom majkom dok si bila u Astralnom telu ili si pak uspela dve neverovatne stvari da putujes astralno i da putujes u buducnost..sto bas ne ide jedno sa drugim.

Uglavnom pokusaj u zivotu da se drzis one stare izreke " dva puta meri pa onda seci ".
 
ne znam ko je spominjao super moci. astralna projekcija nije nikakva super moc, cak sam naglasila u mom postu da svaki covek ima sposobnost za ap. tebe ocigledno buni terminologija, posto zvuci kao ne znam ni ja sta. a medicina nije odmakla mnogo sto se tice snova, cak nema odgovor na pitanje zasto je coveku potrebno da spava i sanja. o tumacenju istih da ne pricamo, posto je svaki covek prica za sebe.
 
Znam za taj cin kod africkih plemena...gledala sam dokumentarac na casu gradjanskog :) nije mi bilo dobro...tako da necu ni da citam ovo sto si mi poslao...znam koliko im je, ne pomracena, vec ogranicena svest...
Smislila sam sama teoriju, koja bi oborila tvoju, sto se tice alkohola...ali necu je ispricati, mozda ako ti bas izrazis zelju da je cujes...razmisljala sam o njoj, ali sama mi je sinula ideja...kada vec logicno razmisljamo...samo cu ti reci razliku izmedju svesti i podsvesti...i sta bismo mi uradili da nemamo tu svest...
...znas kako..prosto ludim od cinjenice da sam zavisna od necega...kao sto je mozak...zelim da sam ja JA, a ne da me mozak upravlja u raznim situacijama...ako me kapiras ...ne znam kako da objasnim, a da ne zvuci glupo....
Ovo sa "mojom majkom" ...ne, to nisam ja rekla xDD da sam ja pricala sa mamom dok sam bila svesna u snu... sa tim, da zvuk moze da stvori sliku, jeste...kao i kada nam Tv ostane ukljucen, pa nekada sanjam ono sto je na njemu...tj. stvaram sliku..i ako nekada nije vezana za to sto oni pricaju..imam iskustva sa tim, a secam se samo sto sam se budila tako ponekad i zapamtila...
To sa buducnoscu...je ...ne znam...da se ne izrazim pogesno...
Upravo zbog te izreke se smaram ovde na forumu...msm, pokusavam nesto vise da saznam...jer sa ljudima oko sebe, nemam sta da pricam na ovu temu...
 
Pa lepo sam rekao procitao. I nije stvar u tome sto sam rekao da sam procitao, niti da li ja verujem u to.. Hteo sam da kazem da danas covek nece da veruje u nesto da postoji dok mu se ne nacrta. Heh potrudicu se da nadjem taj tekst.. i neke slike...
Posto sam u frci, imam svadjanje sa studentskom sluzbom i direktorom :), ^_^ ne volim kad me neko zeza i uzima moja prava, a studenti nesto nisu voljni da se svadjaju, pa moram ja bar za svoja prava.. Malo tesko ide kad sam guras nesto . Al dobro tvrdoglavost je moja jaca strana, tako da nemam problema s tim.. Idem do kraja..

^_^, Bas dosta citas.. Vidi se po odgovorima. Mada vise slusam svoju intuiciju, bar me do sad nije ni jednom prevarila. I ako sam nekad isao suprotno od nje, uverio sam se da gresim ^_^ ako ne pratim ono sto osecam..
 
Poslednja izmena:
ne znam ko je spominjao super moci. astralna projekcija nije nikakva super moc, cak sam naglasila u mom postu da svaki covek ima sposobnost za ap. tebe ocigledno buni terminologija, posto zvuci kao ne znam ni ja sta. a medicina nije odmakla mnogo sto se tice snova, cak nema odgovor na pitanje zasto je coveku potrebno da spava i sanja. o tumacenju istih da ne pricamo, posto je svaki covek prica za sebe.

Pa kazes da si uz pomoc AP letela do odredjenog nivoa i tu se susrela sa zvezdama.
Sad vecina ljudi zna da je i nase sunce jedna od zvezda, razmak izmedju zvezda je i po nekoliko milijardi svetlostni godina, sto bi znacilo da ti kao osoba imas super natprirodne moci jer na jedan poseban nacin uspevas da u trenu letis medju zvezdama..

a medicina nije odmakla mnogo sto se tice snova, cak nema odgovor na pitanje zasto je coveku potrebno da spava i sanja.

Mislim da nam nije potrebna medicina da bi shvatili zasto je coveku potrebno da spava...
Ako vec iznosis svoje teorije bar malo se potrudi da nam ih pojasnis, da ne ostane na onom tako je zato sto ja to kazem.
 
Znam za taj cin kod africkih plemena...gledala sam dokumentarac na casu gradjanskog :) nije mi bilo dobro...tako da necu ni da citam ovo sto si mi poslao...znam koliko im je, ne pomracena, vec ogranicena svest...
Smislila sam sama teoriju, koja bi oborila tvoju, sto se tice alkohola...ali necu je ispricati, mozda ako ti bas izrazis zelju da je cujes...razmisljala sam o njoj, ali sama mi je sinula ideja...kada vec logicno razmisljamo...samo cu ti reci razliku izmedju svesti i podsvesti...i sta bismo mi uradili da nemamo tu svest...
...znas kako..prosto ludim od cinjenice da sam zavisna od necega...kao sto je mozak...zelim da sam ja JA, a ne da me mozak upravlja u raznim situacijama...ako me kapiras ...ne znam kako da objasnim, a da ne zvuci glupo....
Ovo sa "mojom majkom" ...ne, to nisam ja rekla xDD da sam ja pricala sa mamom dok sam bila svesna u snu... sa tim, da zvuk moze da stvori sliku, jeste...kao i kada nam Tv ostane ukljucen, pa nekada sanjam ono sto je na njemu...tj. stvaram sliku..i ako nekada nije vezana za to sto oni pricaju..imam iskustva sa tim, a secam se samo sto sam se budila tako ponekad i zapamtila...
To sa buducnoscu...je ...ne znam...da se ne izrazim pogesno...
Upravo zbog te izreke se smaram ovde na forumu...msm, pokusavam nesto vise da saznam...jer sa ljudima oko sebe, nemam sta da pricam na ovu temu...

Zbog toga i jesmo ovde da svako iznese svoje misljenje, pa da donesemo zakljucke, tako da sam vrlo rad da cujem tvoju stranu price u vezi uticaja alkohola na dusu.
Volim da cujem razlicita mislenja, pogotovo ako imaju nekog smisla bar sa logicke strane ako ne sa naucne.
Mnogi ce reci da logika nije uvek pouzdana i to je tacno ali ipak logika nas tera da krenemo u nekom pravcu pre nego uspemo da se uverimo u tacnost toga cemu tezimo.
Pa i Njutn je na osnovu logike stvorio citavu teoriju i zakon gravitacije, naravno verujem da znate za pricu sa jabukom ili nedavno sam gledao emisiju o coveku koji je izmislio ne tako humanu stvar "Mitraljez".
Trudio se da izmisli nesto revolucionarno i nikako mu nije islo, sve dok jednog dana nije otisao na gadjanje sa prijateljima, tada jos nije postojala ni jedna vrsta automatskog oruzja. Sta se desilo, dok je tako gadjao odredjenom vrstom puske, svakim hitcem javljao se trzaj koji je nanosio jak bol u podrucju ramena, razmisljajuci kako da ublazi taj trzaj dosao je do genijalne ideje iako je prevashodno razmisljao samo o tom kako da umanji trzaj on je shvatio da se isti princip moze iskoristiti i za automatsko repetiranje puske. Znam da tebe ne zanima sistem kako je to izveo tako da ga necu ni opisivati, samo cu reci da mitraljezi i dan danas rade na isti taj princip iako je on star skoro ceo vek.

Zar nije visok stepen inteligencije visok stepen logickog razmisljanja?
Ko je radio test inteligencije zna da tamo nema pitanja koja imaju veze sa vasim znanjem ali zato apsolutno imaju veze sa logikom.
Da na kraju bih te hteo pitati koje je to pitanje koje ti sebi nameces, jer stalno pominjes da trazis odgovor ali ja nikako ne shvatam na sta tacno trazis odgovor?
Verovatno je to razlog tvog postojanja ali necu da nagadjam.
 
Pa lepo sam rekao procitao. I nije stvar u tome sto sam rekao da sam procitao, niti da li ja verujem u to.. Hteo sam da kazem da danas covek nece da veruje u nesto da postoji dok mu se ne nacrta. Heh potrudicu se da nadjem taj tekst.. i neke slike...

Vremena su takva da se ne moze bas progutati sve sa lakocom, milion je zabluda oko nas, zato po nekad je dobro traziti i da ti se nacrta ako je to jedini nacin da razumes.
Sto se mene tice ne moras mi traziti tekstove u vezi piramida, dovoljno sam citao o njima itd.
Cinjenica je da postoje sirom ove planete, za mene su one samo jedan od stilova gradnje kao i bezbroj stvari koje mozemo nabrojati a koje se nalaze isto tako sirom sveta.
Kako se ova nasa planeta bude sve vise naseljavala ljudskom vrstom zbog nedostatka zivotnog prostora se predvidjaju gradovi zgrade, naravno najstabilniji nacin da se grade je piramidalni nacin, sto zbog visokog stepena otpora prema zemljotresima tako i mogucnosti dosizanja velikih visina itd.
Ako bi se gradilo pod morem onda je najsigurniji stil gradnje oblik svere ili polulopte kako vec...
Sve je to cista inzinjerija i arhitektura.
Zamisli koliko je samo izgradjeno crkvi i hramova sirom sveta, u buducnosti ce ljudi verovatno znati cemu su sluzile ali ce ponovo postojati odredjeni broj ljudi koji ce u njima traziti neke druge razloge njihove gradnje.
 
Pa ovako...ti se pitas kako malo alkohola moze da utice na dusu, itdd....smatracu nasu podsvest kao nekom dusom...mi imamo svest koja nas ogranicava i cak nas nekada ubedi da smo ono sto nismo...
Mi imamo nase stavove, radimo ono sto mislimo da je najbolje za nas, a ne ono sto zapravo zelimo...cesto sebe predstavljamo u najboljem svetlu i zelimo da drugi steknu utisak kako smo nesto bolje i vise...
Tako da mislim da alkohol utice na to da se nama, nasu ogranicenost misljenja otkloni, i nastupa ono kako mi zelimo, hocemo i mislimo u tom trenutku...zato cesto se i kaze ono sto zapravo "ne mislimo", jer smo mi tako dobro ubedili sebe, dok smo pri zdravoj svesti, da je nesto tako...
Ja trazim odgovore na sve...inace inteligencija, pamet i obrazovanje se razlikuju...inteligencija je brzo resavanje problema u datom trenutku (snalazenje), pamet je zakljucivanje i donosenje ispravnih odluka, a obrazovanost su informacije koje su tacne ali koje su i stecene tokom citanja, ucenja i slusanja...
Nastavicu veceras da pisem o svojim pitanjima, nemam vremena sada .. :)
 
Poslednja izmena:
@fabos

nisam primetila da si ti izneo primere dokle je medicina ili nauka uznapredovala kad su snovi u pitanju (cak nisi ni naveo svoj razlog zbog kojeg toboze mi znamo zasto spavamo, ti razlozi su u stvari jako tanki :lol: ) ...i za razliku od tebe ja ovde odgovaram na temu koja trazi iskustva, a ne dokazivanje ap. a ne bi mi ni palo na pamet da nekog ubedjujem u svoja iskustva, ne vidim poentu...mislim, dokazi ti sta si sanjao prosle noci...
dalje, ocigledno ti neke stvari nisu jasne...kad bi fizicko telo letelo medj zvezdama, to bi bile super moci, za astralno telo koje je sasvim drugacije prirode to i nije neki problem...
mene licno na ovoj temi zanimaju iskustva drugih i dosadno mi je da citam traktate poput tvojih, meni je suvisno to tvoje naprezanje...
 
- Delom se slazem s tobom fabos. Ali I dalje smatram da piramide imaju neku visu funkciju,

Evo ukratko tekst o "Piramidi" na Rtnju

Novosti sa Rtnja.

Ovoga puta, reč je o metodu snimanja polikontrastnom interferetnom tehnikom. Ekspert Instituta za bioenergetska merenja i istraživanja (BEMI)
profesor Ljubo Ristovski ovom novom naučnom metodom odredio je i analizirao energetske potencijale na ovoj planini koji su izuzetno pozitivni po ljudsko zdravlje.



DRUGAČIJA SVETLOST
Profesor Ristovski je, prema mišljenju stručnjaka, izveo novo poglavlje u istraživanju Rtnja kao piramidalne građevine. Radi se o spektralnoj analizi, koju je koristio služeći se pronalaskom britanskog biologa Harija Oldfilda. Suština ovog metoda je da omogući prikazivanje energetskih meridijana oko ove planine.
Kako je objasnio profesor Ristovski, “sve što postoji zrači, pa tako svaki predmet, geometrijski oblik u prostoru, pa i atom, ima svoj jedinstveni apsorpcioni i emisioni spektar. Tako se ovom, najnovijom, spektralnom analizom prepoznaju svi energetski elementi. Ono što najbolje zrači, najbolje i upija energije”.
Tako je Ristovski krenuo u proučavanje Rtnja – piramidalnog giganta od 1565 metara nadmorske visine iz ugla koji većina ljudi ne uočava u vidnom spektru.
Podsećamo, do sada je već postavljeno nekoliko važnih teza vezanih za Rtanj, a sve je više uočljivih neobičnosti koje nisu tipične za “običnu” planinu. Nije potrebno pažljivo posmatranje da potvrdi kako je planina geometrijski oblikovana kao piramida, ali je poželjno, kako to i brojke i merenja dokazuju, a upravo to se desilo. Nadalje, svaka “prava” piramida ima značajne podzemne objekte, a unutar Rtnja je izvesno da postoje i takve građevine... Tu se, postepeno, otvara prava misterija, odnosno sve neobične slutnje pa još nedokazane naučne teze dobijaju primamljivu draž...
Suština ove priče i merenja profesora Ristevskog vode nas ka zaključku da je sam vrh planine – koji nosi i simbolično ime Šiljak - u suštini poseban sistem koji apsorbuje negativnu energiju koja postoji u okolini. Potom je sama planina transformiše u energije koje su veoma blagotvorne po ljudski organizam. Uostalom, i dok moderna nauka nije kročila u ove krajeve, u Srbiji je odvajkada postojalo predanje kako je Rtanj posebno mesto, a nije tajna da je značajan broj biljnih vrsta endemski, dakle uspeva samo na padinama ovog gorostasa. Da li je nauka na pragu da dokaže kako to nije slučajno?

MODERNA ANALIZA
Posle obavljenog merenja, profesor Ristovski objasnio je zašto je zadovoljan prikazanim rezultatima. Na obe slike, u blizini vrha, pojavile su se tanke ljubičaste linije.
U skladu sa Oldfildovim tumačenjima, ove linije su pokazatelj da objekat koji se ispituje (u ovom slučaju Rtanj), apsorbuje negativnu energiju iz okoline. To se obično javlja kada u objektu postoji energetski deficit.
Dodatna pojava koja je obradovala profesora Ristovskog jeste uvećano prisustvo zelene i rezedo boje koje su nastale u prepokrivanju plave i zelene. One kod aure predstavljaju energetski balans i uočavaju se, kako u primeni bioenergetske terapije, tako i u svakom procesu koji vodi ka ozdravljenju.
I ostali rezultati ovog specifičnog merenja nisu zanemarljivi. Profesor Ristovski zaključuje i da porastom temperature piramide opada apsorpcija negativne energije iz okoline, pa samim tim prestaje i njena pozitivna transformacija.
Kako nam je objasnio izvršni direktor “Duha Rtnja” Saša Nađfeji, “pošto su ovakve promene najuočljivije oko vrha piramide, zaključuje se da vrh ima suštinsku ulogu u procesima energetskih transformacija, kao i da njegova uloga opada sa porastom temperature. Bočne strane piramide, koje su manje zagrejane, nastavljaju da isijavaju energije koje blagotvorno utiču na organizam”.
Pa ipak, za sve zainteresovane za ovu temu najznačajniji su zaključci profesora Ristovskog. Ovaj ekspert je zaključio da toplotno zračenje sa površine zagrejane piramide, koja očigledno ima kamenu strukturu, zaustavlja isijavanje pozitivnih energija (što on smatra manje verovatnim), ili maskira pozitivna zračenja pa ih specijalna kamera ne registruje (što Ristovski smatra izvesnijom opcijom).
- Duboko verujem da na Rtnju postoji veći broj ovakvih energetskih izvora – zaključio je Ristovski. - Njihovo funkcionisanje tesno je povezano sa energetskim procesima u samoj piramidi.
Ristovski sluti da postoje energetski kanali unutar planine koji ove izvore povezuju sa piramidom i omogućavaju transport energije od piramide do njih. To ne moraju biti pravi kanali (rupe, tuneli), nego potezi sa specifičnim podvodnim svojstvima, koji odlično provode energiju, kao što čvrsti provodnici provode električnu energiju.
Pretpostavka je i da se uspostavljaju neki rezonantni procesi između određenih geofizičkih stuktura i onih u ovim izvorima energije i omogućavaju rezonantno pobuđivanje oscilacija koje proizvodi stvaranjem elektromagnetnih talasa.
Tako su ovi rezultati, po svemu sudeći, prvi korak savremene nauke koja dokazuje ono što su naši stari znali odavno: da je Rtanj izuzetno misteriozna, ali po svemu sudeći, blagotvorna planina za ljude.​

Preuzeto : http://www.treceoko.novosti.rs/code/navigate.php?Id=182&editionId=66&articleId=334

Sad ces da kazes citam svasta i "trece oko".. Inace oko svake piramide je Nesto slicno ovome pronadjeno.. Samo zavisi u kom obliku konvertuju energiju. Izvinjavam se sto sam malo skrenuo sa teme.. Nemam vremena bas sve da procitam .. ^_^ ali cu se za par dana potruditi sve postove da procitam kako bih se prikljucio diskusiji..
 
Pa ovako...ti se pitas kako malo alkohola moze da utice na dusu, itdd....smatracu nasu podsvest kao nekom dusom...mi imamo svest koja nas ogranicava i cak nas nekada ubedi da smo ono sto nismo...
Mi imamo nase stavove, radimo ono sto mislimo da je najbolje za nas, a ne ono sto zapravo zelimo...cesto sebe predstavljamo u najboljem svetlu i zelimo da drugi steknu utisak kako smo nesto bolje i vise...
Tako da mislim da alkohol utice na to da se nama, nasu ogranicenost misljenja otkloni, i nastupa ono kako mi zelimo, hocemo i mislimo u tom trenutku...zato cesto se i kaze ono sto zapravo "ne mislimo", jer smo mi tako dobro ubedili sebe, dok smo pri zdravoj svesti, da je nesto tako...
Ja trazim odgovore na sve...inace inteligencija, pamet i obrazovanje se razlikuju...inteligencija je brzo resavanje problema u datom trenutku (snalazenje), pamet je zakljucivanje i donosenje ispravnih odluka, a obrazovanost su informacije koje su tacne ali koje su i stecene tokom citanja, ucenja i slusanja...
Nastavicu veceras da pisem o svojim pitanjima, nemam vremena sada .. :)

Ja sam nekada mislio da alkohol ustvari pokazuje kakvi smo zaista, da otklanjajući kočnice kojima kontrolišemo svoje ponašanje izbacuje na površinu one prave nas.Već neko vreme verujem da je istina drugačija.
Verujem da alkohol ustvari samo izbacuje na površinu jedan teret negativnih stvari koje svaki čovek nosi na sebi , jedan omotač prljavštine kojim je svaki čovek u većoj ili manjoj meri isprljan i prlja se (i čisti!) tokom života.

Tu "prljavštinu" čovek u treznom stanju sputava onoliko koliko je svestan da ona uopšte postoji (u većini slučajeva čovek nije svestan svojih "mana" tj. te prljavštine).
U alkoholisanom stanju kočnice popuštaju i prljavština preuzima kontrolu.U tom smislu ono što pijan čovek radi nije slika i prilika suštine tog čoveka, to radi neko drugi, ta prljavština to radi.
Postoji jedna latinska poslovica koja to što ja pričam kaže ovako:
Ko se svađa sa pijancem svađa se sa čovekom u odsustvu.
Ipak nije istina da je to slučaj sa svim ljudima.Postoje pojedinci koji imaju jako malo te prljavštine na sebi ili su je svesniji nego drugi ili je čak uopšte nemaju na sebi.Takvi ljudi biće u zavisnosti kojoj od ovih kategorija pripadaju isti i trezni i pijani, imaće iste misli isto će se pomašati (sa izuzetkom uticaja koji će alkohol imati isključivo na njihovo fizičko telo, npr. na usporene reflekse).
Dakle što je čovek čistiji duhovno i svesniji onoga što je suštinski kao čovek to će više njegovo ponašanje kada je trezan i pijan biti isto.

Fabos je ovde pričao o samokontroli...kako čovek može da dostigne visok nivo samokontrole ali mu to ne vredi jer alkohol čini svoje..
Tu je problem u stvari ta samokontrola.
Samokontrola jeste neophodna većini ljudi ali samo kao nešto privremeno, nikako kao nešto što bi trebali da jačamo.To je zato jer je samokontrola ustvari laganje sebe i drugih , gluma nečega što nismo u tom trenutku.Cilj je očistiti se tako da nam samokontrola više ne bude potrebna .Duhovno čist čovek nema šta da kontroliše, nema razloga..u tom smislu ni alkohol ne može da ga prisili da učini nešto što ne bi učinio kao trezan.
 
Poslednja izmena:
Zbog toga i jesmo ovde da svako iznese svoje misljenje, pa da donesemo zakljucke, tako da sam vrlo rad da cujem tvoju stranu price u vezi uticaja alkohola na dusu.
Volim da cujem razlicita mislenja, pogotovo ako imaju nekog smisla bar sa logicke strane ako ne sa naucne.
Mnogi ce reci da logika nije uvek pouzdana i to je tacno ali ipak logika nas tera da krenemo u nekom pravcu pre nego uspemo da se uverimo u tacnost toga cemu tezimo.
Pa i Njutn je na osnovu logike stvorio citavu teoriju i zakon gravitacije, naravno verujem da znate za pricu sa jabukom ili nedavno sam gledao emisiju o coveku koji je izmislio ne tako humanu stvar "Mitraljez".
Trudio se da izmisli nesto revolucionarno i nikako mu nije islo, sve dok jednog dana nije otisao na gadjanje sa prijateljima, tada jos nije postojala ni jedna vrsta automatskog oruzja. Sta se desilo, dok je tako gadjao odredjenom vrstom puske, svakim hitcem javljao se trzaj koji je nanosio jak bol u podrucju ramena, razmisljajuci kako da ublazi taj trzaj dosao je do genijalne ideje iako je prevashodno razmisljao samo o tom kako da umanji trzaj on je shvatio da se isti princip moze iskoristiti i za automatsko repetiranje puske. Znam da tebe ne zanima sistem kako je to izveo tako da ga necu ni opisivati, samo cu reci da mitraljezi i dan danas rade na isti taj princip iako je on star skoro ceo vek.

Zar nije visok stepen inteligencije visok stepen logickog razmisljanja?
Ko je radio test inteligencije zna da tamo nema pitanja koja imaju veze sa vasim znanjem ali zato apsolutno imaju veze sa logikom.
Da na kraju bih te hteo pitati koje je to pitanje koje ti sebi nameces, jer stalno pominjes da trazis odgovor ali ja nikako ne shvatam na sta tacno trazis odgovor?
Verovatno je to razlog tvog postojanja ali necu da nagadjam.

Ovako, moja pitanja su : Zbog cega sam ovde? Kako je nastala ona prva materija, energija itd ? Zbog cega ja zavisim od svog mozga i odredjene situacije , tacnije zasto mozak upravlja mojim osecanjima i zeljama, zasto ne mogu da se uzdignem od njega, pomerim dalje, da mogu sama sebe da kontrolisem..? ( ovo jasnije nisam mogla da objasnim...ali Marfijev zakon, kada nesto objasnis tako dobro, opet te neko nece razumeti xD tako da ce to verovatno biti i slucaj za ovo )
To su 3 najvaznija pitanja, ma da ima ih joooosssss.... ali dovoljna su za sada..
Ne mozes da odgovoris na njih...ni ti, ni bilo ko drugi...
 
Ja bih rekao da ljudska svest nije jos dovoljno evoluirala da bi mogli da pojmimo ovakve teme; evo jednog citata (potrebno bolje poznavanje engleskog :) )od pionira u istrazivanju svesti i slicnih tema ,Frederic William Henry Myers-a:

'...by thinking of brain as an organ which is somehow straining, sifting, canalizing, limiting, and individualizing the larger mental reality existing behind the scene. Matter is not that which produces Consciousness, but that which limits it, and confines its intensity within certain limits”

A evo i par zanimljivih recenica od dusi kad je vec pominjete:

...This viewpoint is dependent on the soul leaving the body. This research
suggests that the soul does not leave the body because it has always existed, and it existed before the body came into being. It is the body which leaves the soul and the soul then returns to its source of consciousness, what the religious-minded may refer to as God.

A evo i linka za one koje hoce da se udubljuju u tematiku:
http://www.parapsychologyandtheskeptics.com/Does-consciousness.pdf

by the way, cudi me da se oziman neukljucuje u ovu raspravu :D

poz
 
Pa ovako...ti se pitas kako malo alkohola moze da utice na dusu, itdd....smatracu nasu podsvest kao nekom dusom...mi imamo svest koja nas ogranicava i cak nas nekada ubedi da smo ono sto nismo...
Mi imamo nase stavove, radimo ono sto mislimo da je najbolje za nas, a ne ono sto zapravo zelimo...cesto sebe predstavljamo u najboljem svetlu i zelimo da drugi steknu utisak kako smo nesto bolje i vise...
Tako da mislim da alkohol utice na to da se nama, nasu ogranicenost misljenja otkloni, i nastupa ono kako mi zelimo, hocemo i mislimo u tom trenutku...zato cesto se i kaze ono sto zapravo "ne mislimo", jer smo mi tako dobro ubedili sebe, dok smo pri zdravoj svesti, da je nesto tako...
Ja trazim odgovore na sve...inace inteligencija, pamet i obrazovanje se razlikuju...inteligencija je brzo resavanje problema u datom trenutku (snalazenje), pamet je zakljucivanje i donosenje ispravnih odluka, a obrazovanost su informacije koje su tacne ali koje su i stecene tokom citanja, ucenja i slusanja...
Nastavicu veceras da pisem o svojim pitanjima, nemam vremena sada .. :)

Recimo da alkohol utice na svest a ne dodiruje podsvest, sta je onda sa drogama, zasto svaka droga drugacije utice na podsvest ako je podsvest dusa?
Pa razne bolesti bolesti mozga koje svaka na svoj nacin uticu na svest i podsvest..
Sta je sa podeljenim licnostima, one bi morale onda da poseduju vise od jedne duse.
Ako sve navedeno utice na dusu, dusa bi morala biti fizicka, ako je fizicka onda bi za nju vazili i fizicki zakoni.


Ovako, moja pitanja su : Zbog cega sam ovde? Kako je nastala ona prva materija, energija itd ? Zbog cega ja zavisim od svog mozga i odredjene situacije , tacnije zasto mozak upravlja mojim osecanjima i zeljama, zasto ne mogu da se uzdignem od njega, pomerim dalje, da mogu sama sebe da kontrolisem..? ( ovo jasnije nisam mogla da objasnim...ali Marfijev zakon, kada nesto objasnis tako dobro, opet te neko nece razumeti xD tako da ce to verovatno biti i slucaj za ovo )
To su 3 najvaznija pitanja, ma da ima ih joooosssss.... ali dovoljna su za sada..
Ne mozes da odgovoris na njih...ni ti, ni bilo ko drugi...

Ti sebi postavljas pitanja sa vec datim odgovorom :)
Tacno je da na prva dva niko jos uvek ne moze tacno da ti odgovori, moze ti se ponuditi par teorija pa da sama izaberes koja ti je najrealnija ili pak da se pomiris sa tim da nikad neces doci do odgovora.
Prva je da si ovde zbog bozije volje i da je on sve stvorio.
Druga je da je sve stvoreno slucajno, da je i razlog tvog postojanja slucajan, za postanak materije u naucnim krugovima jos ne postoji nikakav dokaz, tj smatraju da je nastala velikim praskom, kao prostor i vreme ali logicki da se zapitas sta je bilo pre velikog praska tj kako je nesto nastalo iz nicega.
Ovo su dve najzastupljenije teorije o postanku svega, na tebi je da izaberes jedno od ovo dvoje ili da trazis odgovor u milion alternativnih teorija koje nemaju bas neki kredibilitet pri pruzanju odgovora na ova dva pitanja.

Za trece pitanje mogu da pokusam sklepati neki odgovor :)
Tvoj mozak si sama ti, on je tvoja licnost, tvoj karakter, tvoja osecanja tj sve ono sto cini tebe kao osobu. Verovatno kad mislis da se uzdignes iznad sebe mislis da kontrolises svoje emocije, strahove, menjas svesno mane i vrline itd.
To nije nemoguce , verovatno znas da svojom voljom ne mozemo uticati na motorne funkcije tela, npr rad bubrega, jetre, srca itd.
Postoje ljudi koji dovedu svoju volju do tog nivoa da mogu uticati na skoro sve funkcije u svom telu, pa tako mogu svesno i da zaustave rad srca.
Recimo da su se ti ljudi uzdigli iznad sebe, jer apsolutno mogu svesno da kontrolisu svoje telo tj da preuzimaju motorne funkcije.
Sad da ne nabrajam i dajem dokaze o tim ljudima ali verovatno svi znaju da obuceni profesionalci prolaze detektor lazi, da bi ga prosli moraju skoro apsolutno da kontrolisu svoje emocije,rad srca itd.
Ako ti je cilj da svesno preuzmes kontrolu nad motornim funkcijama to je moguce ali naravno sve u granicama fizike i biologije.
 

Back
Top