Quantcast

Asteroid 2014

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

rasa77

Primećen član
Poruka
886
Ma sto se uopste zanimate za Asteroid, kad ce Mars da se sudari sa Zemljom. To ce se dogoditi uskoro, vrlo uskoro, samo treba da joj se priblizi dovoljno blizu. Ostalo ce zavrsiti gravitacija. 8) :wink:

myst

Zainteresovan član
Poruka
416
asteroid o kome govorite bi trebalo da se priblizi za 10 godina. posto je kompaktan(nije supalj) poslace manju atomsku da zvizne pored njega i tako ce mu pomeriti pravac za 3 cm po sec sto je dovoljno da nas promasi 8)

Kenny

Zainteresovan član
Poruka
103
Video sam nesto na TV, ali zvuchi malo freaky...
Smislili su metodu za devijaciju putanje takvog tela, kad bi ofarbali to nebesko telo u belo. Onda bi nebesko telo promenilo putanju zbog promene pritiska sunceve svetlosti? Ima li to uopste nekog smisla? :D :D :D

Wolfbrother

Aktivan član
Poruka
1.542
Kenny:
Video sam nesto na TV, ali zvuchi malo freaky...
Smislili su metodu za devijaciju putanje takvog tela, kad bi ofarbali to nebesko telo u belo. Onda bi nebesko telo promenilo putanju zbog promene pritiska sunceve svetlosti? Ima li to uopste nekog smisla? :D :D :D
Ta sprava zove se suncev kolektor ali mislim da bi to stvarno bilo bolje od atomske.

cpku

Zainteresovan član
Poruka
419
Incognito:
Pa zbog jednog malo veceg pre bog-zna koliko godina su nestali dinosaurusi, a nastali severna i juzna amerika... mora da su to rusi uradili :lol: :lol: :lol:

I glupo je uopste pricati o 'snazi asteroida', i porediti ga sa bombama... 1.2 km u precniku opste nije mnogo, mnogo je to sto leti opasno brzo, i kad udari u zemlju podici ce se takva prasina i dim da sunce nece moci godinama da prodre do zemljine kore, a zemlja godinama nece moci da se hladi (staklena basta), pa samim tim ce se sav natalozeni led na polovima otopiti, i uzrokovati jos jedan potop... I opet, kao i tada, Ajkule ce preziveti :wink:
To sa dimom zvuci poznato... hm... MATRIX :?:

Oximoron

Gost
Poruka
11.725
Asteroid ne moze da promeni putanju sam od sebe.Ako uzmemo da je ovo uopste istina.Moze da promeni putanju samo ako se sudari sa nekim telom,ili pod uticajem gravitacije neke planete/sunca.

2good4cyber

Zainteresovan član
Poruka
422
Oximoron:
Asteroid ne moze da promeni putanju sam od sebe.Ako uzmemo da je ovo uopste istina.Moze da promeni putanju samo ako se sudari sa nekim telom,ili pod uticajem gravitacije neke planete/sunca.
Da... Tacno je. Kad covek samo razmisli koliko nebeskih tela, ukljucujuci i asteroide i njihove delove samo kruzi oko nase planete, shvati kolika je verovatnoca da se bilo kada, mozda sada, sutra za hiljadu godina neka nebeska tela sudare, promene znacajno svoj kurs i udju u nasu atmosferu...
Moram da prekinem da razmisljam o ovome, depresira me :(

MasterYoda

Gost
Poruka
4.274
Moj kum (vjenčani) ima jednu izreku vezanu za takve stvari. On pita: "Možeš li ti uticati na te događaje? Ne možeš. Što se onda nerviraš."

Predlažem zaključavanje ove teme dok se stvari ne razjasne, a to bi bilo za jedno 5-6 godina. Do tada, možemo mlatiti praznu slamu na tu temu, a za te poslove oko slame imamo kafić. Dok se mlati slama diže se prašina, pa je jelenko pri ruci, za ispiranje grla.

Miki 13991

Veoma poznat
Poruka
11.551
Откриће већ то Илиаја Вуд, а Брус Вилис ће да га рокне.... Слажем се за катанац, тим пре због прве две стране...

YOF13

Primećen član
Banovan
Poruka
637
Ja koliko znam od kako su izumruli dinosauri nije opalio nijedan po zemlji . To je vec nekih 80 miliona godina . Nebi trebalo da opali u skorije doba : )))))) . A mogao bi svakog trenutaka . Ja koliko znam po jupiteru , plutonu i drugim planetama suncevog sistema svake godine opali po nekoliko . Stalno omanu planetu Zemlju majkumu . Secam se jednog koji je opalio po jupiteru pre mozda godinu dana , pisali su da je ostavio krater na jupiteru u koji bi mogle da se uguraju tri planete zemlje . Odprilike od zemlje nebi ostalo nista da ju je pogodio .

MasterYoda

Gost
Poruka
4.274
To si nešto pogrešno čuo. Objekat takve snage morao bi biti i odgovarajuće veliki da izazove gravitacioni poremećaj u Sunčevom sistemu, i to poremećaj koji bi svi dobro osjetili. A petparački novinari bi o tome pisali godinama. Pošto ništa od toga nema, nešto si pogrešno povezao. Ili možde i nisi to pročitao, pošto i inače ne čitaš postove u temama, nego samo napamet nabodeš nešto. Da čitaš postove, vidio bi da nije dozvoljeno komentarisanje u temi o najboljim svjetskim sf djelima.

dan555

Domaćin
Poruka
3.279
YOF, raspitaj se pre no što napišeš nešto, Zemlju SVAKI DAN pogađaju mali meteori, čini mi se da za godinu dana padne kosmičkog kamenja reda veličina tona. A Tunguska eksplozija?
Kada se zvezdani sistem formira, zvezda(e) i planete pročiste sistem od lutajućih tela, pa je verovatnoća sudara veoma smanjena, ali uvek postoji i kad-tad desiće se.
Jupiter verovatno nema čvrsto tle a kometa Šumaher - Levi se raspala pre udara na više komada, što je, mislim, prvi put i snimljeno. http://seds.lpl.arizona.edu/sl9/sl9.html

Btw udar koji je istrebio dinoe, bio je pre oko 65 mil. god..

2good4cyber

Zainteresovan član
Poruka
422
MasterYoda:
Moj kum (vjenčani) ima jednu izreku vezanu za takve stvari. On pita: "Možeš li ti uticati na te događaje? Ne možeš. Što se onda nerviraš."
Pa, nerviram se zato sto hocu da znam... kako cemo inache biti spremni 2014., ako ne napravimo podzemna sklonista?! :lol:
Vi sad mislite da se ja salim, ali to nije tacno. Ozbiljna sam. Hocu svoju podzemnu kucicu, bez obzira sto cu se, i ako izbegnem udar, ugusiti od prasine ili hladnoce, jednom kada nebo bude mutno i crno... :cry:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ako moj lukavi plan propadne, nema veze; svi cemo umreti jednom, najbolje da to bude kolektivno i slavno-od meteora. 8-)

SF loshe utiche na mene. :|

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.