ASI-potencijalni teroristi usred beograda

Људи где видесте ви тај комнизам? То што је неко злоупотребио теорију комунизма да би залудео народ и дошао на власт не значи да је ико живео у комунизму. Пример су нам ''страначки прелетачи'' (данас то брзо иде) тако да се може видети залагање за идеју или своју гузицу.
Што се тиче капитализма да видим ко од вас не би желео да живи у њему али као капиталиста.
Анархиста је увек било и биће, ваљда је то у људској природи па код ретких исплива на површину.
 
YT1RDI:
Људи где видесте ви тај комнизам? То што је неко злоупотребио теорију комунизма да би залудео народ и дошао на власт не значи да је ико живео у комунизму. Пример су нам ''страначки прелетачи'' (данас то брзо иде) тако да се може видети залагање за идеју или своју гузицу.
Што се тиче капитализма да видим ко од вас не би желео да живи у њему али као капиталиста.
Анархиста је увек било и биће, ваљда је то у људској природи па код ретких исплива на површину.

Prvo pa muško.
Jedni su nas ubedjivali da je "ono bilo - komunizam gde je svima isto"
Drugi nas ubedjuju "da smo demokratsko društvo gde svi mogu biti sve"
Treći nam objašnjavaju "da su nacionalisti jer su toliko toga uradili za ovu zemlju"
Blago nama sa njima.
 
Iron Lord:
Jedni su nas ubedjivali da je "ono bilo - komunizam gde je svima isto"
Drugi nas ubedjuju "da smo demokratsko društvo gde svi mogu biti sve"
.
Ма, ко год те убеђује у нешто значи хоће да те искористи - треба му твоја лова или твој рад за џ. и сл.
Кад почну да те питају е онда можеш да разматраш ситуацију.
 
Naravno da komunizam kao takav nigde nije bio uspostavljen onakvim kakav je zamisljen. Ali to naravno ne znaci da treba i dalje da pokusavamo... Stvar je u tome da je i sama ideologija komunizma potpuno pogresna. Stvoriti drustvo gde su svi jednaki i gde ce ljude napustiti zelja za bogacenjem je nemoguce. Jer su ljudi po prirodi zli i covek je coveku vuk. Zasto onda uopste slediti ideje levice ili ti komunizma. Svako ko se drzi te ideologije je utopista!

Sami komunisti su to sto mozda i nije bio komunizam nazivali komunizmom. Tako da sad nema vadjenja. Nemoze se od pogresne ideologije stvoriti ispravan poredak. Ne moze se od govneta napraviti parfem.

vratimo se mi oprobanim i proverenim sistemima dosta smo eksperimentisali sa utopijama komunizma i demokratije... nismo mi zamorcici da se neki ovde igraju komunizma i demokratije... Srbiji se zuri... Staleska Monarhija iz doba Nemanjica. To ste videli da je funkcionisalo na zadovoljavajuci nacin il barem bolje od vecine onoga sto smo probali do sad.
 
Autobus 88 Staleska Monarhija iz doba Nemanjica. To ste videli da je funkcionisalo na zadovoljavajuci nacin il barem bolje od vecine onoga sto smo probali do sad.
Da ... staleška monarhija - prekrasno društvo zadovoljnih i jednakopravnih pojedinaca.
Nisi samo rekao kojem bi Ti to staležu pripadao? Da li bi bio velmoža, iguman manastira ili bi možda, kao član carske porodice, bio iznad svih staleža?
Ja lično toplo bi Ti preporučio da probaš jedno godinu dana biti meroph. Sve blagodeti Nemanjičke staleške monarhije najbolje su osjetili ti jednostavni, a nadasve vrijedni ljudi.
Autobus 88 Neznam zasto srbski narod nebi mogao cista obraza da prihvati tako nesto. Neznam ko je imao obraza da izadje 27 marta na ulice i upropasti buducnost svojih potomaka i 1.5 milion savremenika. Neznam kakvu je stetu Srbsklom narodu donela ta ideologija bilo kada u istoriji osim one stete koju smo dobili odbacivanjem trojnog pakta.
Ima odgovora koliko god hoćeš. Evo Ti najednostavniji - zato što su Srbi takvi. A upravo zato što su takvi meni je drago što sam Srbin.
 
krauterbox:
prekrasno društvo zadovoljnih i jednakopravnih pojedinaca.

Sta si ti ... mislim nemam nista protiv tebe ali ti razmisljas kao covek sa pola mozga. I dans u danasnjim drustvenim sistemima mozes videti coveka koji cisti ulice i prazni septicke jame, a opet sa druge strane mozes videti direktore i vlasnike preduzeca i slicno. Da bi drzava mogla da funkcionise neko mora i da odradjuje prljave i manje placene poslove i dans i u ono vreme ****** ne mozemo svi da budemo direktori. Ko da danas nema ljudi koji zive kao meropsi. Pravna jednakost nije isto sto i ekonomska tako da ti ona ni danas nista ne znaci.

A sta bih ja licno izabrao da budem? Ma u bilo koji stalez samo da ne moram da gledam ovo sto nam se desava u demokratiji. Recimo Iguman nije losa funkcija mada mi se dopada i da budem direktor stada ovaca na nekoj planini...
 
stvarno mi je fascinantna ta ideja da je komunizam nekako "bolji" od fasizma...
kao, nije OK ako si fasista, a ako nosis petokrake i CCCP majce, onda si "retro" i lepe ti se klinkice koje se loze na Che-a...
nekako mi dodje da izadjem na ulicu sa runskim S na reveru... :roll:

nego...poenta...ako se zatvara Nacionalni stroj (a treba, ne kazem da ne treba), onda treba i ASI...
al' ajd' ti to pokusaj u zemlji koja je prosla 50 godina komunizma...
 
goxy:
Komunizam jeste bolji......fasizam je zlo covecanstva, antislovenski ,anti-''obojeni'' pokret koji bi unistio covecanstvo samo da je pre ''kauboja'' otkrio recept za pravljnje atomke 8-) ...

Ne kenjaj! Anti-slovenski? Zašto onda konc-logori nisu bili puni Slovena? Naravno, bilo je tamo takvih koji su zaudarali na komunizam, ali to nema veze sa Slovenima...

Osim toga, za vreme WW2 od Hitlera je poginulo manje ljudi nego od ruke četnika, ustaša i krvoločnih partizana......čak i bez onoga nakon WW2
 
goxy:
:arrow: fasizam je bio agresivniji prema napolje, a komunizam prema iznutra......Da se zadrzimo na ovoj definiciji ;) ...


definicija tezi istini, i nesto objasnjava...
ovo sto si ti napisao ne radi ni jedno ni drugo...

cela istocna evropa, vise latinskoamerickih drzava (Kuba, Nikaragva...), vise africkih drzava (Kongo, Angola...), vise azijskih drzava (Vijetnam, Kambodza...Kina) su "zrtve" komunizma...

sa druge strane, fasizam je imao dve drzave u evropi, jos nekoliko kvislinskih drzava tokom rata, i par drzava u juznoj americi...
 
Nexus 6:
ne, upravo je poenta u tome sto to NIJE tvoje licno misljenje, vec ono sto si primao tokom zivota...
jer izmedju dva deterdzenta sa istom cenom, covek, koliko god bio inteligentan i obrazovan, uvek ce se prvo odluciti za onaj sa boljom reklamom...

Možda one selje na bogatom trulom zapadu:
Većina balkanaca će se odlučiti za JEFTINIJI...
sorry, tek sam sada uočio sa istom cenom.....

Znači, ajdemo onda utvrditi da ta dva 'deterdženta' imaju jako slične cene.....ali jedan malo bolje čisti mrlje od Jevreja, a drugi mrlje od svih anti-komunjarskih prljavština
 
Autobus 88:
Gde li ti vidis postojanje komunizma u IItaliji ili Spaniji? to mozda jesu levo orijentisane stranke ali daleko je to od srpa, cekica i komunizma. Samo se ti nadaj tome da ces u zivotu videti komunizma... U tim zemljama je cist liberalni kapitalizam, multinacionalne kompanije i sve ostalo... Neces valjda da kazes da postoji 00UR-Ferari i sistem " samoupravljanja " ili da im je poljoprivreda zadruznog ili kolhozsko-solhozkog tipa...

Inace sto se NS-a tice veruj mi da medju obicnim ljudima svaki dan mogu da nadjem gomilu koji imaju jako slicne stavove kao i NS samo nisu bas svesni toga...

Neznam zasto srbski narod nebi mogao cista obraza da prihvati tako nesto. Neznam ko je imao obraza da izadje 27 marta na ulice i upropasti buducnost svojih potomaka i 1.5 milion savremenika. Neznam kakvu je stetu Srbsklom narodu donela ta ideologija bilo kada u istoriji osim one stete koju smo dobili odbacivanjem trojnog pakta.
Ne mogu bas opsirno da ti pisem o komunistickim partijama u Italiji i Spaniji jer bi mi trebala nova tema...uglavnom u Italiji komunisticka partija je treca po jacini u vladajucoj koaliciji i drzi mnoge gradove,izmedju ostalih i pokrajinu Apuliju.Partija se zove "comunista partita rifondazione"-partija reformisanih komunista.2001 je imala 1 200 000 glasova ,a na poslednjim izborima 1 500 000...
U Spaniji je komunisticka parija treca ppo jacini ukupno od svih partija i drzi pokrajinu Navaru-treba da se spoje sa Baskijom i ostvare nezavisnost...to je to ukratko.

itaei6.jpg
 
Nexus 6:
definicija tezi istini, i nesto objasnjava...
ovo sto si ti napisao ne radi ni jedno ni drugo...

cela istocna evropa, vise latinskoamerickih drzava (Kuba, Nikaragva...), vise africkih drzava (Kongo, Angola...), vise azijskih drzava (Vijetnam, Kambodza...Kina) su "zrtve" komunizma...

sa druge strane, fasizam je imao dve drzave u evropi, jos nekoliko kvislinskih drzava tokom rata, i par drzava u juznoj americi...
Vidim Kinezima i Vijetnamcvima je lose pod komunizmom...samo sto ne pocne nova anti-komunisticka revolucija... :shock: Ajde sad malo da budemo ozbiljni,Venecuela je shvatila da im je bolje pod socijalizmom,Nikaragva,Brazil,Bolivija...tu i jeste poenta sto su 90-ih u latinskoj Americi odbacili komunizam, pa kad su videli sta snaci kapitalizam, a oni se odmah vratili ponovo na socijalizam. 8)
Definitivno vodi se propaganda rotiv socijalistickih zemalja i to je fakat.E sad sto nekim ljudima mnogo treba da im dodje iz dupeta u glavu to je najveci problem i kocnica progresa.
 
B.A.L.:
Vidim Kinezima i Vijetnamcvima je lose pod komunizmom...samo sto ne pocne nova anti-komunisticka revolucija... :shock: Ajde sad malo da budemo ozbiljni,Venecuela je shvatila da im je bolje pod socijalizmom,Nikaragva,Brazil,Bolivija...tu i jeste poenta sto su 90-ih u latinskoj Americi odbacili komunizam, pa kad su videli sta snaci kapitalizam, a oni se odmah vratili ponovo na socijalizam. 8)
Definitivno vodi se propaganda rotiv socijalistickih zemalja i to je fakat.E sad sto nekim ljudima mnogo treba da im dodje iz dupeta u glavu to je najveci problem i kocnica progresa.

Kinezi nemaju K od komunizma vise...oni se sve vise otvaraju za velike biznise, korporacije i slicno...to sto je i dalje tamo jedna partija je naravno nevoljnost odricanja od moci...ali, sa sirenjem kapitalizma, neminovno je sirenje i svesti o demokratiji...Kina ce u buducnosti biti pred izazovom dopustiti ili gusiti slobode svojih gradjana...

nego, samo se zapitaj i iskreno odgovori na sledece pitanje: da li bismo mi i u Kini mogli da posecujemo jedan ovakav forum?
to je zemlja koja ogranicava vreme koje njeni gradjani mogu da provedu na internetu, i u kojoj je svaki treci sajt cenzurisan...masovne egzekucije na stadionima da ne pominjemo...

a sto se latinske amerike tice...socijalizam je laksi za mase, definitivno...tu nema spora...a da li je bolji na duze staze, to je vec veliko pitanje...na koje je odgovoreno u svim post-komunistickim zemljama
 
B.A.L.:
tu i jeste poenta sto su 90-ih u latinskoj Americi odbacili komunizam, pa kad su videli sta snaci kapitalizam, a oni se odmah vratili ponovo na socijalizam. 8)
Definitivno vodi se propaganda rotiv socijalistickih zemalja i to je fakat.E sad sto nekim ljudima mnogo treba da im dodje iz dupeta u glavu to je najveci problem i kocnica progresa.

Subjektivno! Sve zavisi kako se iz 'komunizma' prešlo u kapitalizam? Slovenci su to izveli mudro i pametno...kod njih ćeš teško ponovo uvesti soc-komunizam.......a kod Srba i Hrvata možeš sada uvesti i pakao, niko se neće mnogo buniti..osim nekoliko najbogatijih ako ne budu Luciferi
 
Nexus 6:
Kinezi nemaju K od komunizma vise...oni se sve vise otvaraju za velike biznise, korporacije i slicno...to sto je i dalje tamo jedna partija je naravno nevoljnost odricanja od moci...ali, sa sirenjem kapitalizma, neminovno je sirenje i svesti o demokratiji...Kina ce u buducnosti biti pred izazovom dopustiti ili gusiti slobode svojih gradjana...

nego, samo se zapitaj i iskreno odgovori na sledece pitanje: da li bismo mi i u Kini mogli da posecujemo jedan ovakav forum?
to je zemlja koja ogranicava vreme koje njeni gradjani mogu da provedu na internetu, i u kojoj je svaki treci sajt cenzurisan...masovne egzekucije na stadionima da ne pominjemo...

a sto se latinske amerike tice...socijalizam je laksi za mase, definitivno...tu nema spora...a da li je bolji na duze staze, to je vec veliko pitanje...na koje je odgovoreno u svim post-komunistickim zemljama
O Kinezima sam u ranijim popstovima odavno pisao.Poznavalac sam i njihove ekonomije i politickog zivota.
Ono sto Kinezi imaju nije ni potpuno drustvena ni potpuno privatna svojina.U tom smislu DA reformisali su se ...obicno su drzave vlasnici 51% posto nekog preduzeca/firme...mada ima i slucajeva vecinskog privatnog kapitala ali uz drzavnu kontrolu i monopol.Drzava je monopolista svega i to je ono sto i ti ovde pises...
Nema "demokratije" kao na zapadu,nema izivljavanja nad radnicima,nema naredbe vlasnika i odlucivanja o visinoi plata...DRZAVA JE BOG I BATINA...
A sto se tice egzekucija i interneta u Kini...pa druskane nema olajavanja drzave,malverzacija preko interneta,podrivanja sistema...ZA STA SI TI?!ZA KRIMINAL?! :confused:
 

Back
Top