Antropologija: Kastaneda

Kartikeja:


Hahaha, to jeste NEŠTO jer ja samo pišem ono što mi BOG govori. Ne pričam iz svoje glave! A najsmešnije je to što svako ljudsko biće može da razgovara direktno sa Bogom, to je naše urođeno i neopozivo pravo. Ali skoro niko ga ne koristi i to je katastrofa... Ovi što su zavedeni i ispranih mozgova, njima trebaju "spisi", knjige, učitelji, posrednici... Sve je to obmana. Možete pričati sa svojim Ocem koji Vas neizmerno voli i jedva čeka da se setite... SETITE SE, Probudite se, deco Božja... Vreme je za povratak kući.

:hahaha: Tebi Bog govori....aha... sad je već malo jasnije :confused: Znači ti si novi mesija :hahaha: spasioc sveta... :mrgreen: Ko veruje tebe ima život večni, jel de? .... a joj...:sad2: Ne znam šta bi ti rekao....... jel znaš onaj vic

Kaže pacijent svom psihijatru na psihijatrijskoh klinici:
"I reče meni Bog..."
Kad se iz susedne ćelije začu glas:

"LAŽE! ništa mu ja nisam govorio!" ;)
 
Priče su važne jer mogu da pokrenu ljude da napuste svoje ostrvo iluzije i otisnu se na more Duha i istine. One pozivaju na avanturu, bude radoznalost i čežnju za akcijom, duhovnim iskustvom...

Jednom rečju one su pokretačke metafore.

Nego.... reci ti meni stalkeru.... izvini što ti se plićem u initmu...:mrgreen: :hahaha: jel ti živiš u celibatu ili ne?

Ćisto - retoričko pitanje, ne moraš da odgovoriš meni (ili ovako široj javnosti, da izvodiš javni mentalni striptiz) odgovori sebi. :per:
 
Hahaha, Bog svima i stalno govori, pa i meni jadnom. Ali problem je što skoro niko ne obraća pažnju na to, nećeda slušaju taj glas koji priča u srcu svakog čoveka. Oni hoće da slušaju samo sranja na koja su navikli. Navika je moćna stvar. A svako može da promeni stanicu i da posluša taj tihi glas Duha ako želi. Tako da ja nisam mesija niti poseban, ja samo koristim ono što može svako, ako zaista hoće. Inače, svi smo Božji sinovi, svi smo Avatari al ti to ne kapiraš, jer slušaš neke bez veze radio stanice.

Što se tiče celibata, to je nekima korisno a nekima ne, zavisi kom tipu čovek pripada. Nekoga seks uzdiže duhovno - to su oni koji po rođenju već imaju puno energije i duha (retke ptice) a neke (većinu) seks baca u još veću tamu i iluziju jer je rođen kilav i bez dovoljno energije i duha. Slabi roditelji prave slabu decu. Zato postoje dva puta. Put za kilave i put za rođene junake. Kilavima treba celibat da bi skupili snagu za ulazak u duhovne vibracije. Ja nemam taj problem... Al razumem kilave mada ne volim kad umisle da su dike, pa mašu sa praznom puškom.
 
Hahaha, Bog svima i stalno govori, pa i meni jadnom. Ali problem je što skoro niko ne obraća pažnju na to, nećeda slušaju taj glas koji priča u srcu svakog čoveka. Oni hoće da slušaju samo sranja na koja su navikli. Navika je moćna stvar. A svako može da promeni stanicu i da posluša taj tihi glas Duha ako želi. Tako da ja nisam mesija niti poseban, ja samo koristim ono što može svako, ako zaista hoće. Inače, svi smo Božji sinovi, svi smo Avatari al ti to ne kapiraš, jer slušaš neke bez veze radio stanice.

Da se nisi malo precenio? :per: Ajd razmisli još jedared. Preispitajte ti taj glas... ;)

Što se tiče celibata, to je nekima korisno a nekima ne, zavisi kom tipu čovek pripada. Nekoga seks uzdiže duhovno - to su oni koji po rođenju već imaju puno energije i duha (retke ptice) a neke (većinu) seks baca u još veću tamu i iluziju jer je rođen kilav i bez dovoljno energije i duha. Slabi roditelji prave slabu decu. Zato postoje dva puta. Put za kilave i put za rođene junake. Kilavima treba celibat da bi skupili snagu za ulazak u duhovne vibracije. Ja nemam taj problem... Al razumem kilave mada ne volim kad umisle da su dike, pa mašu sa praznom puškom.

Aha :hahaha: Koje to autentično učenje podržava taj piškiću-kakiću :mrgreen: stav u vezi celibata? Koje? Čak ni Huan to nije podržavao, Kastaneda je, budući, izgleda očajno vezan za seks pravio kompromise oko toga, Huan nije.

Bez celibata i askeze generalno (a celibat je vrhunac askeze) nemaš oklop koji te štiti od lakog prelešćivanja. ;)
 
Da se nisi malo precenio? :per: Ajd razmisli još jedared. Preispitajte ti taj glas... ;)

O mom direktnom odnosu sa izvorom svesti i života - Bogom, ti nemaš pravo da procenjuješ i sudiš, jer Boga ne poznaješ iako puno pričaš o njemu. Bog je iznad ljudske priče i jezika. Puno sreće u celibatu, valjda ćeš za 100 godina pomoću njega skupiti dovoljno energije da bi ti se otvorile duhovne oči... :mrgreen:

Aha :hahaha: Koje to autentično učenje podržava taj piškiću-kakiću :mrgreen: stav u vezi celibata? Koje? Čak ni Huan to nije podržavao, Kastaneda je, budući, izgleda očajno vezan za seks pravio kompromise oko toga, Huan nije.

Bez celibata i askeze generalno (a celibat je vrhunac askeze) nemaš oklop koji te štiti od lakog prelešćivanja. ;)

Hehehe, to je izgovor onih koji su seksualno i energetski slabašni, kilavi. :per: Seksualna energija je jedina koju imamo, ne postoji druga. Seksualna energija je energija svesnosti, a svesnost je kreacija. Ili je imaš dovoljno ili je nemaš. Zbog grozne situacije u kojoj se našao ljudski rod, većina ljudi nemaju dovljno te SILE ŽIVOTA. I naravno, njima je onda potreban celibat ako hoće da podignu vibraciju svoje svesti i uđu u duhovne sfere. Manji broj onih koji imaju dovoljno energije se bave nečim sličnim tantri. Ali to izgleda nije tvoj put, pa ti ne vredi govoriti, za vas kilave i nemoćne postoje druga pravila.

A sad izvini, moram da se nađem sa jednom od mojih 5 žena radi seksualne meditacije... :whistling:
 
Za nase mudrace malo podsecanje.

"Čovjek organ dosta slabi ima
da izrazi svoje čuvstvovanje,
zato znake različite dava,
različita tjelodviženija,
umna čuvstva da objelodani;
no svi naši slabi izgovori
i sva naša slaba čuvstvovanja,
spram onoga što bi šćeli kazat,
nijemo su spletno narječije
i klapnjanje duše pogrebene.

S točke svake pogledaj čovjeka,
kako hoćeš sudi o čovjeku -
tajna čojku čovjek je najviša.
Tvar je tvorca čovjek izabrana!
Ako istok sunce sv'jetlo rađa,
ako biće vri u luče sjajne,
ako zemlja priviđenje nije,
duša ljudska jeste besamrtna,
mi smo iskra u smrtnu prašinu,
mi smo luča tamom obuzeta. "

Njegoš 1. maja 1845
 
O mom direktnom odnosu sa izvorom svesti i života - Bogom, ti nemaš pravo da procenjuješ i sudiš, jer Boga ne poznaješ iako puno pričaš o njemu. Bog je iznad ljudske priče i jezika. Puno sreće u celibatu, valjda ćeš za 100 godina pomoću njega skupiti dovoljno energije da bi ti se otvorile duhovne oči... :mrgreen:

Biće to jedno bolno trežnjenje od "direktnog odnosa" sa bok te pita čime...;)

Hehehe, to je izgovor onih koji su seksualno i energetski slabašni, kilavi. :per: Seksualna energija je jedina koju imamo, ne postoji druga. Seksualna energija je energija svesnosti, a svesnost je kreacija. Ili je imaš dovoljno ili je nemaš. Zbog grozne situacije u kojoj se našao ljudski rod, većina ljudi nemaju dovljno te SILE ŽIVOTA. I naravno, njima je onda potreban celibat ako hoće da podignu vibraciju svoje svesti i uđu u duhovne sfere. Manji broj onih koji imaju dovoljno energije se bave nečim sličnim tantri. Ali to izgleda nije tvoj put, pa ti ne vredi govoriti, za vas kilave i nemoćne postoje druga pravila.

If., đe ba ti ... tolka veličina....
Ma, da sveti spisi se izgovaraju jer oni nemaju dovoljno seksualne energije :mrgreen:... Puste sreće da nemam te energije na pretek....ne bi se morao toliko borit sa šnjom :mrgreen Tantra je za one koji ne mogu da žive u celibatu, pa da ne bi posve propali, možda pokoji od njih i uspe da okrene tu energijuna neku malu dobrobit.

U duhovnom svetu nema seksa, bez celibata, tamo se ne ulazi. ;)
 
Poslednja izmena:
Kad moram da te podsćam: :mrgreen:

„Henaro će da ti ispriča šta nam je naš dobrotvor, nagual Hulijan, obično govorio o čuvanju i preusmeravanju seksualne energije“, rekao mi je don Huan.

„Nagual Hulijan je govorio da je upražnjavanje seksa pitanje energije“, počeo je Henaro.“Na primer, on nikad nije imao nikakvih seksualnih problema, jer je imao energije na kilo. Ali mene je samo pogledao i procenio je da je moj mlitavko samo za pišanje. Rekao mi je da nemam dovoljno energije za seksualno opštenje. Rekao je da su moji roditelji bili previše malaksali i previše umorni kada su me pravili; rekao je da sam ja rezultat vrlo dosadnog seksa, cojida aburrida. Takav sam se i rodio, malaksao i umoran. Nagual Hulijan je preporučivao da ljudi poput mene nikad ne bi trebalo da seksualno opšte; na taj način možemo da sačuvamo ovo malo energije što imamo.

„Isto je rekao Silviju Manuelu i Emilitu. Video je da ostali imaju dovoljno energije. Oni nisu bili proizvod dosadnog seksa. Rekao im je da sa svojom seksualnom energijom mogu da rade šta god žele, ali je savetovao da se kontrolišu i da shvate Orlovu komandu da seks služi za darivanje sjaja svesti. Svi smo rekli da smo razumeli.

„Jednog dana, bez ikakvog upozorenja, razvukao je zavesu drugog sveta uz pomoć svog dobrotvora naguala Elijasa, i gurnuo nas sve unutra, bez ikakvog ustručavanja. Izuzev Silvija Manuela, gotovo svi smo pomrli tamo.

Nismo imali energije da podnesemo udar drugog sveta. Niko od nas, osim Silvija Manuela, nije sledio nagualovu preporuku.“

„Šta je zavesa drugog sveta?“ upitao sam don Huana.

„Ono što je Henaro rekao, zavesa“, odgovorio je don Huan.“Ali, ti se udaljavaš od teme. Stalno to radiš. Govorimo o Orlovim komandama koje se tiču seksa. Orlova komanda je da se seksualna energija koristi da bi se stvorio život. Preko seksualne energije Orao daruje svest. Zato kada se svesna bića upuštaju u snošaj, zračenja u njihovim čahurama daju sve od sebe da daruju svest novom svesnom biću koje stvaraju.“
Rekao je da su za vreme seksualnog čina zračenja koja sadrže čahure obaju roditelja podvrgnuta dubokoj uzburkanost! čija je vrhunska tačka stapanje, spajanje dvaju delova sjaja svesti, po jednog od svakog učesnika, koji se odvajaju od njihovih čahura.
„Snošaj je uvek darivanje svesti, iako to darivanje ne mora da bude ujedinjeno“, nastavio je.“Zračenja u čahurama ljudskih bića ne znaju za snošaj iz zadovoljstva.“
Henaro se preko stola nagao prema meni iz svoje stolice i rekao mi tiho, tresući glavnom da bi naglasio:

„Nagual ti govori istinu”, rekao je i namignuo mu.“To zračenja zaista ne znaju.“
Don Huan se borio da se ne nasmeje i dodao je da čovek greši što dela nimalo ne poštujući tajnu postojanja i što veruje da je toliko uzvišen čin darivanja svesti i života samo fizička akcija u koju čovek može da se upušta kad god mu se prohte.
Henaro je izvodio opscene seksualne pokrete, uvijao kukovima u krug, bez prekida, Don Huan je klimao glavom i rekao da je upravo to bilo tačno ono što je mislio. Henaro mu je zahvalio što odaje priznanje njegovom jednom i jedinom doprinosu objašnjenju svesti.
I jedan i drugi su se smejali kao budale, govoreći mi da bih se, kad bih samo znao koliko je njihov dobrotvor bio ozbiljan u vezi s objašnjenjem svesti, i ja sam smejao sa njima.

Ozbiljno sam upitao don Huana šta sve to znači prosečnom čoveku u svakodnevnom životu.

„Misliš to što Henaro radi?“ upitao me je sa lažnom ozbiljnošću.

Njihova radost je uvek bila zarazna. Trebalo im je prilično vremena da se smire. Nivo njihove energije je bio toliko visok da sam pored njih izgledao star i oronuo.

„Zaista ne znam“, konačno mi je odgovorio don Huan.“Znam jedino šta to znači ratnicima.

Oni znaju da je jedina prava energija koju imamo seksualna energija koja daruje život.

Znajući to, oni su stalno svesni svoje odgovornosti.

„Ako ratnici žele da imaju dovoljno energije da vide, moraju da škrtare sa svojom seksualnom energijom. To je bila lekcija koju nam je dao nagual Hulijan. Gurnuo nas je u nepoznato i skoro da smo svi pomrli. Pošto smo svi želeli da vidimo, svakako da smo se uzdržavali da traćimo svoj sjaj svesti.“

Već sam ga čuo da priča o tom verovanju. Svaki put kada bi to rekao počeli bismo da se prepiremo. Uvek sam osećao da sam prisiljen da se bunim i da stavljam primedbe na ono što sam smatrao puritanskim odnosom prema seksu.

Ponovo sam se usprotivio. Obojica su se smejali do suza.

„A šta je sa čovekovom prirodnom senzualnošću?“ upitao sam don Huana.

„Ništa“, odgovorio je.“Nema ničeg lošeg u čovekovoj senzualnosti. Čovekovo neznanje i nepoštovanje prema sopstvenoj magičnoj prirodi je ono što ne valja. Pogrešno je nemarno traćiti seksualnu snagu koja daruje život i nemati decu, ali je takođe pogrešno ne znati da čovek ako ima decu opterećuje sjaj svesti.“



Iako je Silvio bio mlitavko bez seksualne energije (zajedno sa Henarom i Emilitom), ipak, jedini je on mogao podneti udar iza zavese jer je jedini on bio u celibatu! Svi ostali ikao su imali tobož tone energije umalo nisu pomrli jer nisu živeli u celibatu. Možeš da imaš ili da nemaš energiju, ako ne živiš u celibatu - džaba si krečio :mrgreen: Čak i u takvoj mistici, kamoli u nekoj striktnijoj (kao aštanga yoga) ili pak u devocijskoj duhovnosti.

Stoga ne zavaravj se... ;) Ili se zavaravaj ako ti je volja, al sam sa sobom :per:
 
E moj ti....umesto sto samo citas (i to bez da ti se ista prima), bolje proveri sam za sebe neke stvari.

Ili da ti prevedem, ako si u celibatu, savrsen si primer da on sam nije dovoljan ni za sta. Sve si sem dobre preporuke za nekog ko cita ove stvari. Celibat je dobar, ali mora i mnogo drugih stvari da se sredi da bi on imao smisao. Ti koliko si izgubljen, dzaba ti i celibat i sve knjige koje si procitao i uzalud vreme izgubio.
 
E moj ti....umesto sto samo citas (i to bez da ti se ista prima), bolje proveri sam za sebe neke stvari.

Ili da ti prevedem, ako si u celibatu, savrsen si primer da on sam nije dovoljan ni za sta. Sve si sem dobre preporuke za nekog ko cita ove stvari. Celibat je dobar, ali mora i mnogo drugih stvari da se sredi da bi on imao smisao. Ti koliko si izgubljen, dzaba ti i celibat i sve knjige koje si procitao i uzalud vreme izgubio.

Jel imaš neki konkretan prigovor ili bi samo da što bi ono rekli tipovi new agea - hejtuješ :mrgreen:

A ni tebi izgleda ne ide lako... štaćeš nije to ni lako... Najveća istina u vezi sa celibatom je da se o njemu mnogo priča (među duhovnim) ali da je uistinu on - redak u praksi ;) Pravi biser....biserno zrno mnogoceno...

Obrati pažnju na ono što je kazato, to je tema. a ne na to ko je kazo.... :hvala:
 
Познати хиндуистички учитељ Вивекананда, члан Рамакришнине мисије, који
је био послан на Запад да испита могућност уједињења свих светских
религија, посетио је Теслу у његовој Њујоршкој лабораторији 1896. године и
одмах послао писмо свом индијском колеги Аласингу описујући сусрет са
Теслом са страхопоштовањем и безрезервним дивљењем: “Овај је човек
сасвим другачији од свих западњака (...) Показао ми је своје експерименте са
електрицитетом, који је за њега живо биће и са којим он разговара и наредјује
му (...) Ради се о високо спиритуалној личности. Он бесумње поседује
духовност највишега нивоа и у стању је да призове све наше Богове (...) У
његовим електричним ватрама разних боја појавили су се преда мном готово
сви наши Богови: Вишну, Шива...а осетио сам присуство и самог Браме.”
(Сwами Вивекананда wоркс, Епистлес, -писма-, Вивекананда Центрум,
Wасхингтон, УСА). Љубазношћу главног уредника Делфиса, Наталије Тоотс,
сазнао сам да се у Рамакришниној мисији у Калкути, Индија, налази и велики
Теслин портрет и то медју онима који су духовно допринели остваривању
задатка мисије
 
Priče su važne jer mogu da pokrenu ljude da napuste svoje ostrvo iluzije i otisnu se na more Duha i istine. One pozivaju na avanturu, bude radoznalost i čežnju za akcijom, duhovnim iskustvom...

Ali ako tebi nisu važne "Priče o Moći" kako ih zove Kastaneda onda mi nije jasno šta tražiš ovde na ovom forumu?? Izgleda da nemaš svoje "Priče o moći" isto kao i Nikko. Nikko nema Niššta, hehehe... :mrgreen: Forumi se bave pričama. Ali, postoje i beskorisne i lažne priče, produkti samovažnosti a ima i prepisivača.

Dobro receno.
 
A tek što ume da ne-kaže :) . Iz Stalkovog ne-kazivanja može se mnogo pročitati i vredi se vraćati po ovoj temi . :ok:

jagodan.jpg
 
...ovaj sta sam hteo da kazem ...stalker to sto si preporucio sa produzavanjem izdaha ...stvarno dovodi do prekida unutrasnjeg dijaloga ...makar na trenutak kod mene ...s tim sto ne znam da li ti i dalje to disanje radis uz sve sto prati kastanedinu rekapitulaciju(jer si vise puta proklamovao ovde da si doziveo hriscansku metanoju,pa nemam pojma vise kakva ti je praksa) ...kada bih radio samo to disanje...dolazilo je do kratkotrajnog prekida ...medjutim ako bih disanje radio uz rekapitulaciju,dakle sa svim onim trazenim vizualiranjem dogadjaja iz proslosti...kod mene obavezno dolazi do unutrasnjeg dijaloga tj. do psihoanaliziranja i tu nikakav produzeni izdah ne pomaze ...

...ako nekoga interesuju price iz niodaklevaca ...evo jedne ...opet jedan slucaj onog sto Jung naziva principom sinhroniciteta ...

...ja sam veliki filmofil ... i pre par dana odgledah film Galipoli ...u kome na samom pocetku starac,trener mladica koji je trkac ga tera da duboko dise i podize mu energiju i bodri ga sledecim recima : How fast are you gonna run ?(Koliko ces brzo trcati?) ...ovaj mu odgovara - "As fast as the lepard!(Brzo kao leopard!)...starac ga pita - "What are your legs?"(Sta su tvoje noge ?) ...mladic mu odgovara - "Springs...steel springs!"(Opruge,celicne opruge!) ...

...i da ne duzim previse ...to mi je tada postala mantra kada idem na trcanje ...s tim sto sam tog prvog dana to izgovorio,otisao da trcim svoju rutu ...i na samom kraju treninga pronasao ovo na putu(verovatno je otpalo za nekog vozila) -

815f951046.jpg
[/url][/IMG]

celicnu oprugu ...

...eto jedna mala pricica za relaksiranje ... da se malo smire strasti ovde ...nemam pojma cemu toliko neprijateljstva ...valjda treba da pomazemo jedni drugima ...

...evo i tog pocetka kultnog filma Gallipoli -

 
(verovatno je otpalo za nekog vozila) -

815f951046.jpg
[/url][/IMG]

celicnu oprugu ...

...eto jedna mala pricica za relaksiranje ... da se malo smire strasti ovde ...nemam pojma cemu toliko neprijateljstva ...valjda treba da pomazemo jedni drugima ...

Potpuno si u pravu jer ne trebaju nam neprijateljstva i treba da pomažemo jedni drugima. Zato se nemoj ljutiti na mene kad ti kažem da je tvoja opruga iz sedišta bicikla (da bude mekano guzi) ,udobno. Sinhronicitet ti je :hahaha: ali Jung nije i nemaš razloga da bežiš od psihoanaliziranja. Skupljamo sekunde unutrašnje tišine.
 
Potpuno si u pravu jer ne trebaju nam neprijateljstva i treba da pomažemo jedni drugima. Zato se nemoj ljutiti na mene kad ti kažem da je tvoja opruga iz sedišta bicikla (da bude mekano guzi) ,udobno. Sinhronicitet ti je :hahaha: ali Jung nije i nemaš razloga da bežiš od psihoanaliziranja. Skupljamo sekunde unutrašnje tišine.

...sto bi se ljutio ...znam ja da je opruga morale da otpadne odnegde,a nisam mislio da je ispala sa mlaznog aviona ...verovatno je neka mrcina vozila bajs :) ...ali ne kapiram sta ti ovo znaci ali Jung nije ...

-evo malo za edukaciju -

"Pozno u svom zivotu Jung(1952) je izlozio nacelo koje nije ni uzrocnost ni svrhovnost.Nazvao ga je nacelo sinhronicnosti.Ovo nacelo se primenjuje na dogadjaje koji se desavaju zajedno u vremenu,ali koji nisu uzrok jedan drugome; na primer,kada misao odgovara objektivnom dogadjaju.Ovakve koincidencije gotovo je svako doziveo.Milsim na neku osobu i ona se pojavi,ili sanjam bolest i smrt nekog prijatelja i kasnije cujem da se taj dogadjaj desio tacno u vreme mog sna.Jung ukazuje na obimnu literaturu o dusevnoj telepatiji,vidovitosti i drugim vrstama paranormalnih pojava kao dokaz za nacelo sinhronicnosti.On smatra da se mnogi od tih dozivljaja ne mogu objasniti slucajnom koincidencijom;umesto toga oni govore za to da ima jos jedna vrsta reda u kosmosu pored one koja se opisuje uzrocnoscu.Sinhronisticke pojave se pripisuju prirodi arhetipa.Smatra se da je arhetip psihoidne prirode,to jest psiholoske i fizicke.Sledstveno tome,arhetip moze dovesti u svest dusevnu sliku nekog fizickog dogadjaja,cak iako nema direktnog opazanja tog fizickog dogadjaja.Arhetip ne uzrokuje oba dogadjaja,nego on zapravo poseduje izvesno svojstvo koje omogucuje da dodje do sinhronicnosti.

Iz knjige Hol/Lindzi Teorije Licnosti


Frojd je verovatno da bi podjebavao Junga izjavio da ko ne veruje u slucajnosti taj je budala...

pozz

edit.u stvari,ti si hteo da kazes ali Jung nije smesan pa zato komotno psihoanaliziraj ...nisam vise sharp kao nekad ,pa mi vijuge sporije rade ...u svakom slucaju nisu na odmet citati velikana psihlogije na ovoj temi ...ionako je bilo sve i svahta ...dharma inicijativa radi punom parom ...
 
Poslednja izmena:
Sanjao sam pa sam se sekirao što opet ništa lucidno i onda po budjenju shvatio da je ta sekiracija bila u snu. Za mene je to napredak:rumenko:. Onda sinoć u toku sna se setim da imam nameru lucidnog sanjanja i nešto me prosto isčupa iz sna, probudi. Treba puno energije ali polako :).
 
Pozdrav i podrška svim iskrenim Tragačima za Istinom.


Svi smo jedno ali se trudimo da ne budemo. Ego je ono što nam neda da vidimo.

Neda nam da vidimo da je Univerzum jedno biće čiji smo mi deo, a da je Duh kao njegov nervni sistem. Ego traži da budemo odvojeni od tog bića, ego od nas pravi "rak" Univerzuma. Vibracija ljubavi uništava ego i to je ono što pravi Tragač zapravo traži. Ljubav nas vraća kući.
Ljudi mešaju emociju privrženosti sa ljubavlju.
Ljubav nije emocija, ljubav je vibracija.
Ljubav je neuslovljena.
Ljubav ne traži, ljubav daje.
Ljubav je sloboda.

Oslušnite vibraciju svog sagovornika, idite iza reči, oslušnite srcem. Tražite samo vibraciju ljubavi i naći ćete istinu.

Ego nije potreban.

Egoizam je predvorje šizofrenije.

Tamo gde je ego nema ljubavi.
 

Back
Top