Quantcast

Antropologija: Kastaneda

Kartiikeya

Aktivan član
Poruka
1.784
Tako kako ti savetuješ, niko i nikad neće zaustaviti unutrašnji dijalog i ući u unutrašnju tišinu. Unutrašnje brbljanje i haos misli se zaustavljaju samo na jedan način. Posmatraj sve svoje misli nemilosrdno i totalno. Dok posmatraš taj "koncert", probaj da predvidiš koja će se sledeća misao pojaviti posle ove koja je sada... To će dovesti do zatišja. Uz to, treba upotrebiti disanje.

Udahni malo dublje pa izdahni vazduh i dok izdišeš umiri misli tako da kad se izdah završi i nastane pauza u disanju, ta pauza će ujedno biti i pauza u tvojim mislima. Pazi, ovo što sam rekao o disanju je veoma važna stvar, jer disanje je ključ za upravljanje svešću i energijama. Udah je aktiviranje, podsticanje energije na pokret a izdah je njeno usporavanje i zaustavljanje. Kad znaš ovo pravilo, onda možeš upotrebiti izdisanje vazduha da zaustaviš bilo kakav energetski tok u sebi ali i van sebe. I obrnuto, Udisanjem vazduha možeš pokrenuti svaku energiju koja je stagnirala i umrtvila se. Simbolički, udah je rađanje, eksplozija, inicijacija a izdah je umiranje, stagnacija, sabijanje. Ovo je vrhunska tajna disanja.

Mnoge osobe koje pohađaju razne kurseve meditacije i razne spiritualne radionice budu tamo obaveštene da trebaju zaustaviti misli, ući u tišinu uma i smirenost ali im niko ne kaže kako tačno to da izvedu. Evo, ja ti kažem da je jedini način da se to izvede pomoću svesne i pravilne upotrebe disanja. Dakle udahneš duboko i svu pažnju usmeriš na svoje misli koje su kod većine osoba kao roj pčela, a onda pomoću snage izdaha ih zaustaviš. Kad prestane izdah, u trenutku dok ne dišeš, prestale su i misli, u glavi nastupa tišina. Zanimljivo je da ovaj postupak čine sva ljudska bića kada se nađu u kritičnoj situaciji, životnoj opasnosti, ali to rade NESVESNO. A naš cilj je da preuzmemo svesnu kontrolu nad svojom svešću i mislima tako da ne moramo čekati da nas velika nevolja ili strah natera da to spontano uradimo.

Nije znanje - znanje znati, već je znanje, znanje - dati. Ti imaš nekakvo znanje, (i ono je puno pliće nego se tebi čini) al od tvog znanja malo će ili nimalo većina koristi imati jer ti ne umeš da vidiš položaj onoga kojem se obraćaš, već mu govoriš iz položaja koji je neodgovarajući za njega. Znalac nečega nije ujedni i nužno i učitelj nečega.

ETO, TAKO SE TO RADI. A ne čitanjem spisa i pevanjem mantri. :mrgreen:

Ma jasno, nemojte čitati šta je napisano iz autentičnih spisa beskrajnog znanja već čitajte šta je nekakva pojedinac kao stalker napisao na forumu krstarice i svom web sajtu. :mrgreen: Bog i to što je od boga napisano to je sića, al to što je stalker napisao na nekakvom formu e.... to je nešto :hahaha:

Pri tome ja ti ne odrčičem da tu nešto ima al ti ponavljam - ne možeš preplivati okean držeći se za rep psa, on iume da pliva, alsamo po plićaku i nema šanse da pređe okean niti je svestan okeanskih dubina i morskih zveri koje u njima prebivaju, spram kojih je mušica.

Disanje je najkompletnije razrađeno i obuhvaćeno u četvrtom (od osam) stupnjeva Aštanga (mistične, dyana) yoge. U odeljku o pranayami, nauci odisanju.
Razlikuju se Puraka (udisaj), Recaka(izdisaj) i Kumbhaka(zadržavanje daha). Ključna je Kubhaka - zadržavanje daha (koja može biti s punim ili s praznim plućima), samo ona zaista zaustavlja energetske tokove u kanalima sutpilnog tela, i tako omogućuje pravu unutarnju tišinu. To nije jedini način usredsređivanja unutarnjeg toka misli 8sve do smadhija - potpune usredsređenosti) ali je sa fizičko-fiziološkog nivoa - najbolji način, ali vrlo težak da se pravilno izvede. PAZI - "PRAVILNO!!!" Što će reći da neko može postići nešto, ali postići ono što predstavlja istinski cilj preko ovog metoda, je nešto sasvim drugo za šta treba veoma mnogo vremena i umešnosti. Tako da, uredu je da ti time pšostižeš NEŠTO, al nemoj se zavaravati pa misliti da je to nekakvo vrhunsko postignuće (o kojem govori aštanga yoga). Malkice je to dublje nego se tebi čini iz tvog položaja. Ako sebe porediš sa drugim ljudima koji o tome ne znaju ništa i duboko su potonuli u materijalizam, može ti izgledati da je to našto, al nemaš ti valjan reper da bi procenio šta je to zaista i gde mu je mesto na putu prelaska okeana materijalnog postojanja. ;)

No, smo ti kaži, rad sam ja čuti i verujem da to nekome malkice može pomoći, al bi valjalo samo skrenuti pažnju na mesto i ulogu takvog postignuća na putu povratka Bogu. Ako će se već neko baktati mističnim sistemima, kad već nije rad devocijskim, koji su kud i kamo principijelno superiorniji.

Kartiikeya

Aktivan član
Poruka
1.784
Lele, :eek: ti zaista nemaš blage veze sa duhom ili se samo praviš... :think:

Ne postoji nikakav mehanizam koji onemogućava ljude da poštuju Zlatno Pravilo, već ljudi jednostavno NE ŽELE da ga poštuju iako SVI znaju za njega. Mnogi više vole da egomaniju i osećanje nepostojeće mudrosti i veličine. Ljudske nevolje i duhovni mrak su posledica slobode izbora.

:whistling:
Pa onda je ne-postojanje želje u ljudima taj opšti mehanizam :mrgreen::hahaha: I šta bi sad ti, da i pored toga što oni NE ŽELE nešto - da ih na silu nateraš da žele!? :eek: Pa ne može se želja na silu uvesti! Kako lepo i sam kažeš to je stvar slobode izbora. Ako neko ne želi to je gotova stvar (dokle god nema želju) . No, odaću ti i jednu malu tajnu, želja se menja druženjem! Aklo se družiš sa osobama koje imaju želju za duhovnim a ti je nemaš, vremenom ta želja polakopočinje da se razvija i u tebi. Ko je blizu vatre, on postane topao. Jedini način promene prljavog srca je druženje sa osobama čistog (čistijeg) srca. ;)

No, neki ljudi imaju upravo taj problem - problem srca, prosto ne-žele duhovno. I tačka. No neki imajuj problem glave - u srcu žele al ne mogu da rastabire kako da to što žele ostvare.... takvima pomaže učena pouka, a onim prvima samo milost i druženje sa osobama čistog srca. ;)

Kartiikeya

Aktivan član
Poruka
1.784
Hahaha, ispade po tebi da MORAMO mrzeti, da je to neka nepromenjiva uslovljenost. To je velika neistina, prekini obmanjivati ljude, Krišnin sine! Mržnja je jednostavno - nedostatak ljubavi, nedovoljno ljubavi. Ali, SVAKO ljudsko biće može ako to želi da uđe u stanje potpune ljubavi i mira gde nema ni trunke mržnje jer smo se SINHRONIZOVALI i poptpuno povezali sa svojim tvorcem koji je IZVOR LJUBAVI.

Mržnja se može apsolutno izbaciti iz našeg uma i duha. Pravedni bes nije mržnja. Pravedni bes je silovito i žestoko odbacivanje mržnje i zla. To je kao kad ispovraćaš otrov iz sebe, to je vrlo buran proces.
Ne izvrći. Svako osećanje osim pakosti se može pozitivno upotrebiti. Mrzeti na zlo nije loše. Voleti zlo je loše :mrgreen: Kao što vidiš ni voleti nije uvek dobro a mrzeti nije uvek loše,zavisi od konteksta kazatog, zato ti velim da ne izvrćeš kazato, samo zato jer ti je ego povređen... ;)

Kao što rekoh u uslovljenom stanju i materijalnom postojanju, svetu dualnosti, ne možeš izbeći mržnju, možeš je samo pravilno umseriti i upotrebiti.

A naravno da svako biće može da uđe u stanje potpune ljubavi, šta ja drugo i rekoh?! :eek: (pogledaj malo citate ili bi da ti ih navodim?) To je stanje duhovnog postojanja, No, dok si u materijalnom svetu, svetu dualnosti, mržnja se ne može izbeći, već samo pravilno iskoristiti. Mrzi na zlo, na greh, a ne nagrešnika. Greh je ono što te odvaja od Boga, a ko ne mrziš na to, il ga nedaj bože voliš u svom uslovljenom stanju, onda si izgubljen. Ne povodi se samo za bukvalnim značenjem reči "voleti" i mrzeti" , već razmotri kontekst i smisao značenja tih reči, pa onda nećeš morati posezati za izvrtanjem smisla i konteksta u kome ti je sagovornik nešto rekao. ;)

Kartiikeya

Aktivan član
Poruka
1.784
E baš ti hvala na objašnjenju, sad znam kako da se probudim! Odmah ću da se bacim na praksu vrline... Vrlo ću se bacim! Vrlina je izlaz, kakvo otkriće. Klanjam se vašoj mudrosti... :worth: Ali, šta je vrlina?? Moje vrline su za nekoga vrline a za nekoga najgori greh i zlo...
Bože, jel to plitkos il je zavidnost? Dabome da bih ti naširoko mogao kazati nešto o vrlini, al sa ovakvim prigovorom jel misliš da bi vredelo?! Jel, šta god da ti se kaže ti to sebi prepričaš na razvraćen način. To razvraćivanje je do tebe ne do mene. niti ja tu šta mogu promeniti, budući da se reči imaju više značenja i bezbroj konteksta u koji se mogu staviti. Čudno je da čovek takvih težnji u tolikoj meri ne želi da vidi zajedničku poenetu, već vazda o sebi misli visoko i dobro a o drugom nisko i zlo. ;)

Kazao sam nešto o opštem principu a ne konkretnom postupku. Konkretan postupak se daje nekom ko je posvećen (a to ne znači samo da je rekao - evo posvećujem se - već da živi određenim načinom života, da je saglasan sa tim putem, drugim rečima d aje kvalifikovan da uči, da bude učenik). Neko ko ima izazovan stav, ne može ništa naučiti od onog aprema čemu je izazovan, očigledno pokazuje zlovolju ka tome, a apsolutno je neophodna je dobra volja, a ne zlovolja. ;)

Poslednja izmena:

Kartiikeya

Aktivan član
Poruka
1.784
ono što mene zanima je: šta onda biva u snovima, ili posle smrti recimo kad disanja nema?
Ako je disanje " ključ za upravljanje svešću" onda šta ćemo kad ne budemo disali?
Za šta se mi pripremamo?Za večni život u materijalnim (dišućim) telima ili za život u telima koja ne dišu?
Moja poenta je..da je disanje opet samo jedan od načina da čovek spozna šta je unutrašnja tišina,kako izgledaju neka izmenjena stanja svesti i slično ali ne bih disanju pridavao neki veći značaj od toga..
Moguće da grešim, baš me zanima tvoj odgovor kao i odgovor bilo kog drugog sa ove teme ko ima neki stav o tom pitanju u ovom trenutku ..
Disanje se tiče prane (sile) energija preko kojih su povezana suptilno i grubo materijalno telo. Dok imamo grubo materijalno telo, naša duša je prekrivena tim suptilnim energijama u kojima "pluta" sputana njhovom mrežom, ko lavirintom. Proces pravilnog disanja može te tokove da umiri, počev sa fizičko-fiziološkog nivoa kojeg mi možemonaučiti da kontrolišemo, što omogućuje da duša na momenat uvidi svoj izvorni položaj, svoju zapletenost i da se iz nje na momenat izdovji, i ako proces dovede do kraja, da se iz te zapletenosti izbavi i ne padne ponovo u nju, već se vrati izvoru.

Daklo disanje je značajno za (misdtičan) proces izbavljenja iz zapletenosti u materijalno postojanje, a za naše večno postojanje telesno disanje ne igra ulogu. Jednom kada se oslobodimo grubog i suptilnog materijalnog tela - slobnodi smo.

Kartiikeya

Aktivan član
Poruka
1.784
Složio bih se s tvojom poentom ali ,znaš, moramo dozvoliti da to Stalk zaključi i biti zahvalni zbog toga. :hahaha:
Da, disanje je tehnička stvar, mehanička, a duhovnost je stvar odnosa između živih bića, a ne tehnike i mehanike. Sva aštanga yoga je zapravo vrlo tehnička yoga koja se odnosi na fiziologiju tela u svojim nižim stupnjevima a u višim stupnjevima opet na suptilnu mehaniku materijalnih energija i izbavljanje duše iz zapletenosti u njih, Dok se devocijska duhovnost ne bakće tim energijama (suptilno materijalno telo se razlaže u procesu devocijske duhovnosti a ne da se izgrađuje), posredno izbavaljajući dušu, već neposredno budi samu dušu. Ona je stoga sporija za videti efekat na nivou materijalnog tela ili suptilnog tela, al kada se on desi on je potpun i temeljan na najdubljem nivou - na nivou čiste duhovne duše.

Kartiikeya

Aktivan član
Poruka
1.784
Pa mislim da trebamo da budemo zahvalni za mišljenje svakoga ko ima šta da kaže, bilo ono tačno ili ne po našem shvatanju bilo ono trenutni stav ili "zaključak" .
Nikad ne znaš u kom grmu leži putokaz za neku tvoju dilemu :)
U principu - znanje iz autenitčnog izvora je glavni putokaz, a ne nekakvi putokazi postavljeni od neovlaštenih "putara", makar bili ponekad na nekom lokalnom nivou i tačni... Naravno uvek je problem za nekoga ko je u neznanju da napravi razliku između autentičnog i onog akoje to nije, između origilana i dobro smišljenje kopije, koja na prvi pogled izgleda ista kao i original... Al to je već stvar srca a ne razuma... tu se bira srcem, razumu to postaje na pravilan način jasno kasnije....

Kartiikeya

Aktivan član
Poruka
1.784
Eh, ako si ti jalov, to ne znači da su i svi ostali. To je "pogled žabe sa dna bunara" kao što prepisa medicinu Golubica. A JA, JA, JA, Jeremija sam artiljerija i još i Krstić. Ne sudi o drugima po sebi. I sad , kakve veze ima to sa temom o Kastanedi...? Slučajno "vidim" La Barbarin mač kako se kovitla nad našom glavom, i zato bi bilo dobro da nađete konkordance. A inače, i Karlitos je često pričao da nije bitan onaj koji priča već šta priča, u stvari, on je odlazio u bedne don Huanove kolibe da bi zaradio, steko , šta...?... Učitelj je ceo svet oko nas, samo kad bi prestali da gledamo taj film u SVOJOJ glavi koji nam puštaju i koji ne odgovara istini. Ali, ipak neki vole taj film i uživaju u njemu i neka im, svako dobija ono što voli i to je divno i Božanski. U filmu "Matriks" postoji lik koji je vrlo blizak sa Neom i ostalima i čak je izašao iz obmane uma ali, na kraju zabija im nož u leđa... On VOLI taj svet Matriksa... I onda, po kosmičkom pravu slobode, on je postupio ispravno. Odabrao je put srca o kome priča don Huan. Ne postoje pogrešni izbori. Besmislena odupiranja samom sebi postoje i to je teži put, put KRSTA. Postoji samo put. Put prihvatanja i put opiranja. A oba ne vode nigde ali je jedan od njih bolan.

VOLIM. :heart:
Tebe baš obilazi sagovornikov duh.... Još jedared:

Nije znanje -znanje znati; već je znanje - znanje dati. ;)

Kartiikeya

Aktivan član
Poruka
1.784
Da, u svom sanjajucem/energetskom telu, ne moras da dises da bi postojao i bio svestan.
Da, to suptilno telo ne diše, al disanje dobija povezanošću sa grubim telom. diše preko njega, dok su oni jedan konglomerat (do smrti - nakon smrti suptilno telo prenosi dušu u drugo utelovljenje - materijalno ako osoba nije dostigla punu spoznaju, ili se suptilno telo rastače, oslobađa dušu svog pokriva, a duša tako slobodna se vraća nazad - u duhovni svet, napuštajući i grubi materijalni, fizički nivo, i suptilni materijani, metafizički nivo - dimenziju egzistencije, u svom čistom i ne-prekrivenom obliku, onakva kakav oduvek i jeste.

Napast

Aktivan član
Poruka
1.577
U principu - znanje iz autenitčnog izvora je glavni putokaz, a ne nekakvi putokazi postavljeni od neovlaštenih "putara", makar bili ponekad na nekom lokalnom nivou i tačni... Naravno uvek je problem za nekoga ko je u neznanju da napravi razliku između autentičnog i onog akoje to nije, između origilana i dobro smišljenje kopije, koja na prvi pogled izgleda ista kao i original... Al to je već stvar srca a ne razuma... tu se bira srcem, razumu to postaje na pravilan način jasno kasnije....
putokaz može da bude i ono što je po tebi tačno i ono što nije, i ljudi koji govore istinu i oni koji govore neistinu i oni koji govore nešto između ta dva.
Ajd kao sada ću da pomenem Kastanedu LBarbari za ljubav :D:p
ako čovek shvati da to što je Kastaneda pričao nije za njega onda je on ustvari samo krenuo u drugom pravcu od onoga u kojem putokaz (Kastaneda u ovom slučaju) pokazuje.

Isto je i sa učenjem slušanjem šta drugi ljudi imaju da kažu..postoje učitelji koji nas uče svojim dobrim primerom i oni koji nas podjednako dobro uče svojim lošim primerom i oni treći koji su negde između.
To znači da ako veruješ i poštuješ samo te "tvoje" knjige a ne poštuješ i ne veruješ bilo kom čoveku koji ti se obraća onda ..zaključi sam ..

Te spise si proučio to vide svi ovde..možda je vreme da daš šansu i ljudima oko tebe ?

stalker1

Zainteresovan član
Poruka
309
Nije znanje - znanje znati, već je znanje, znanje - dati. Ti imaš nekakvo znanje, (i ono je puno pliće nego se tebi čini) al od tvog znanja malo će ili nimalo većina koristi imati jer ti ne umeš da vidiš položaj onoga kojem se obraćaš, već mu govoriš iz položaja koji je neodgovarajući za njega. Znalac nečega nije ujedni i nužno i učitelj nečega.
Auhm hahahaha... :hahaha:

Ko mi kaže... Umeš li ti još nešto osim da čitaš i pišeš? Ti se pozivaš na SPISE. Spisi su samo mapa, opis puta. Mapa nije isto što i put. Možeš ti da žvaćeš tvoje svete spise do kraja života a da ostaneš u mraku i neznanju. Duhovni spisi su "priče o moći (duhu). I sam don Huan kaže da su te priče neophodne na početku puta ratnika, dok je "beba" ali kasnije ih treba odbaciti i proživeti u praksi to što priče kazuju. Ali za to su potrebna "muda od čelika" kako to kaže Kastaneda, tako da većina ljudi poput tebe i sličnih ostaju na nivou oduševljenosti "pričama o moći". Pošto su slabići, onda ubede sami sebe da je savršeno poznavanje tih priča dovoljno i da je to jedino znanje. To je samo izgovor za kukavičluk da se celim bićem uđe u SILU duhovne energije i vibracije.

Ima jedan vic o Muji, kad su ga upitali jeli čitao roman "Na drini ćuprija" a on odgovorio: "Ćuj ba, ćit'o... Ma kaki ćit'o, HODAO bolan!

I eto tako neki čitaju o putu a neki hodaju putem... A oni koji su hodali su ispričali sve te priče o putu. Ja hodam i pričam. A ti pričaš i pričaš i izguli tastaturu od pričanja... :mrgreen:

A u stvarnosti, nema šta da se priča o Duhu. :whistling:

Poslednja izmena:

stalker1

Zainteresovan član
Poruka
309
Razlikuju se Puraka (udisaj), Recaka(izdisaj) i Kumbhaka(zadržavanje daha). Ključna je Kubhaka - zadržavanje daha (koja može biti s punim ili s praznim plućima), samo ona zaista zaustavlja energetske tokove u kanalima sutpilnog tela, i tako omogućuje pravu unutarnju tišinu. To nije jedini način usredsređivanja unutarnjeg toka misli 8sve do smadhija - potpune usredsređenosti) ali je sa fizičko-fiziološkog nivoa - najbolji način, ali vrlo težak da se pravilno izvede
HAHAHA; netačno, nije uopšte to teško! Svaki čovek (i žena) kad se nađu u životnoj opasnosti, veoma vešto i efikasno uđu u unutrašnju tišinu pomoću disanja koje sam opisao, ali to rade NESVESNO i automatski. To dokazuje da je ova tehnika apsolutno prirodna i da je ona ključ za ulazak u najmoćnije i najčistije stanje svesti koje se nažalost, eto, aktivira jedino kad je čovek u ozbiljnoj opasnosti ili krizi.

Nemaš ti pojma o praksi duha, pismoznanče. Ti si suvi i prazni teoretičar i samo zamajavaš ljude. Neplivač koji je pročitao mnogo knjiga o plivanju pa sad uči druge neplivače kako treba plivati! :hahaha:

stalker1

Zainteresovan član
Poruka
309
Pa onda je ne-postojanje želje u ljudima taj opšti mehanizam :mrgreen::hahaha: I šta bi sad ti, da i pored toga što oni NE ŽELE nešto - da ih na silu nateraš da žele!? :eek: Pa ne može se želja na silu uvesti! Kako lepo i sam kažeš to je stvar slobode izbora. Ako neko ne želi to je gotova stvar (dokle god nema želju) . No, odaću ti i jednu malu tajnu, želja se menja druženjem! Aklo se družiš sa osobama koje imaju želju za duhovnim a ti je nemaš, vremenom ta želja polakopočinje da se razvija i u tebi. Ko je blizu vatre, on postane topao. Jedini način promene prljavog srca je druženje sa osobama čistog (čistijeg) srca. ;)

No, neki ljudi imaju upravo taj problem - problem srca, prosto ne-žele duhovno. I tačka. No neki imajuj problem glave - u srcu žele al ne mogu da rastabire kako da to što žele ostvare.... takvima pomaže učena pouka, a onim prvima samo milost i druženje sa osobama čistog srca. ;)
Ehm jadan ti... Ljudi mogu promeniti svoje želje. Izbor nije konačan i definitivan, odluke se menjaju... Ali nemaš šta da kažeš da bi me osporio pa trućaš o nekakvim totalnim i neopozivim izborima. Ljudi menjaju svoje izbore kada SHVATE svoje zablude. Kada shvate da ih ono što su trenutno izabrali vodi u smrt i propast. Ali znaš ti to sve al ja ne pišem ovo TEBI, već da ne bi zavodio druge ljude.

stalker1

Zainteresovan član
Poruka
309
Kartikeja:
Ma jasno, nemojte čitati šta je napisano iz autentičnih spisa beskrajnog znanja već čitajte šta je nekakva pojedinac kao stalker napisao na forumu krstarice i svom web sajtu. Bog i to što je od boga napisano to je sića, al to što je stalker napisao na nekakvom formu e.... to je nešto
Hahaha, to jeste NEŠTO jer ja samo pišem ono što mi BOG govori. Ne pričam iz svoje glave! A najsmešnije je to što svako ljudsko biće može da razgovara direktno sa Bogom, to je naše urođeno i neopozivo pravo. Ali skoro niko ga ne koristi i to je katastrofa... Ovi što su zavedeni i ispranih mozgova, njima trebaju "spisi", knjige, učitelji, posrednici... Sve je to obmana. Možete pričati sa svojim Ocem koji Vas neizmerno voli i jedva čeka da se setite... SETITE SE, Probudite se, deco Božja... Vreme je za povratak kući.

ag-golubica

Primećen član
Poruka
501
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živjelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."
Herman Hesse

Don Huan

"Za mene postoji samo putovanje putevima koji imaju srca. Tuda ja putujem, i jedini dostojan izazov je da se taj put prede sav, do kraja. I tuda putujem, gledajući, gledajući bez daha."

Hekate

Primećen član
Poruka
869
Extra! Ajde sad nam opiši neko svoje iskustvo sanjajućeg tela kad nisi disao. PLEASE! Stotine ljudi koji prate ovu temu jedva čekaju da čuju tvoje izveštaje iz druge pažnje...

Dakle, da čujemo... :ceka:
Uslovljen si ‚‚pričama iz nepričave‚‚...da malo više hodaš, a manje pričaš znao bi da sve te priče nisu toliko važne... bar ne toliko važne koliko se tebi čini.

stalker1

Zainteresovan član
Poruka
309
Uslovljen si ‚‚pričama iz nepričave‚‚...da malo više hodaš, a manje pričaš znao bi da sve te priče nisu toliko važne... bar ne toliko važne koliko se tebi čini.
Priče su važne jer mogu da pokrenu ljude da napuste svoje ostrvo iluzije i otisnu se na more Duha i istine. One pozivaju na avanturu, bude radoznalost i čežnju za akcijom, duhovnim iskustvom...

Ali ako tebi nisu važne "Priče o Moći" kako ih zove Kastaneda onda mi nije jasno šta tražiš ovde na ovom forumu?? Izgleda da nemaš svoje "Priče o moći" isto kao i Nikko. Nikko nema Niššta, hehehe... :mrgreen: Forumi se bave pričama. Ali, postoje i beskorisne i lažne priče, produkti samovažnosti a ima i prepisivača.

Kartiikeya

Aktivan član
Poruka
1.784
putokaz može da bude i ono što je po tebi tačno i ono što nije, i ljudi koji govore istinu i oni koji govore neistinu i oni koji govore nešto između ta dva.
Ajd kao sada ću da pomenem Kastanedu LBarbari za ljubav :D:p
ako čovek shvati da to što je Kastaneda pričao nije za njega onda je on ustvari samo krenuo u drugom pravcu od onoga u kojem putokaz (Kastaneda u ovom slučaju) pokazuje.

Isto je i sa učenjem slušanjem šta drugi ljudi imaju da kažu..postoje učitelji koji nas uče svojim dobrim primerom i oni koji nas podjednako dobro uče svojim lošim primerom i oni treći koji su negde između.
To znači da ako veruješ i poštuješ samo te "tvoje" knjige a ne poštuješ i ne veruješ bilo kom čoveku koji ti se obraća onda ..zaključi sam ..

Te spise si proučio to vide svi ovde..možda je vreme da daš šansu i ljudima oko tebe ?
To je uredu al to je sasvim druga poenta. Te stvari nisu međusobno konfrontirane, ali nisu ni nešto što se može porediti u onom smislu u kojem sam govorio, niti se mogu protustavljati... Takvi primeri i upotreba sveta oko nas kao učitelja je takođe opisana upravo u svetim spisima (ako te zanima mogu da ti iscitiram vrlo detlajno... :mrgreen: )

Kartiikeya

Aktivan član
Poruka
1.784
Auhm hahahaha... :hahaha:

Ko mi kaže... Umeš li ti još nešto osim da čitaš i pišeš? Ti se pozivaš na SPISE. Spisi su samo mapa, opis puta. Mapa nije isto što i put. Možeš ti da žvaćeš tvoje svete spise do kraja života a da ostaneš u mraku i neznanju. Duhovni spisi su "priče o moći (duhu). I sam don Huan kaže da su te priče neophodne na početku puta ratnika, dok je "beba" ali kasnije ih treba odbaciti i proživeti u praksi to što priče kazuju. Ali za to su potrebna "muda od čelika" kako to kaže Kastaneda, tako da većina ljudi poput tebe i sličnih ostaju na nivou oduševljenosti "pričama o moći". Pošto su slabići, onda ubede sami sebe da je savršeno poznavanje tih priča dovoljno i da je to jedino znanje. To je samo izgovor za kukavičluk da se celim bićem uđe u SILU duhovne energije i vibracije.
Po čemu li si ti za sebe zaključio da se devocijska duhovnost, čiji su osnov sveti spisi, ili pak autentična mistika i spisi koji je prate svodi na čitanje?! :eek: da mi je samo znati, po čeme ? :roll: de reci, da čujem? ;)

Biće ti bi volio da ja to zastupam tako kako ti nabeđuješ da tobož tako zastupam jer bi ona imaošta da mi prigovoriš. ovako pošto u zbilji nemaš, - onda to što u zbilji nemaš moraš izmisliti. Okani se ćorava posla :per:

Ima jedan vic o Muji, kad su ga upitali jeli čitao roman "Na drini ćuprija" a on odgovorio: "Ćuj ba, ćit'o... Ma kaki ćit'o, HODAO bolan!

I eto tako neki čitaju o putu a neki hodaju putem... A oni koji su hodali su ispričali sve te priče o putu. Ja hodam i pričam. A ti pričaš i pričaš i izguli tastaturu od pričanja... :mrgreen:
Ih, ba, pa ko je ko ti? :mrgreen: Taka veličina takoreći VIP! Ništa se ti ne sikiraj za moju praksu, ona je Bogu fala dobro, brini o svojoj Kanda joj nešto, i pored svega, manjka ;). Jel de? !

A u stvarnosti, nema šta da se priča o Duhu. :whistling:
Jesi ti ono pomenuo Nikku, da je Kastaneda napisao 3.000 stranica... Beše li ti il neko drugi? da ne spominjem druge duhovne beskrajno bogatije i sa takvim tipom mistike neuporedive tradicije.. koliko su one napisale o neiskazivom :mrgreen:

Kartiikeya

Aktivan član
Poruka
1.784
HAHAHA; netačno, nije uopšte to teško! Svaki čovek (i žena) kad se nađu u životnoj opasnosti, veoma vešto i efikasno uđu u unutrašnju tišinu pomoću disanja koje sam opisao, ali to rade NESVESNO i automatski. To dokazuje da je ova tehnika apsolutno prirodna i da je ona ključ za ulazak u najmoćnije i najčistije stanje svesti koje se nažalost, eto, aktivira jedino kad je čovek u ozbiljnoj opasnosti ili krizi.
Zato ti i velim da se ne držiš za rep psa jer on pliva samo po plićcima. To što je lako - e - to je taj plićak za kojeg si ti sebi umislio da je neznam kakvo postignuće i sve u svemu. Dok je zapravo brčkanje po plićaku svesti, potpunonesvesno okeanskih dubina.... Može pomoći al, što bi reko Njegoš (uzgred prouči malko i njegovu "Luču Mikrokozmu")

"Ти си млад још и невјешт, владико!
Прве капље из чаше отрови
најгрче су и најупорније.
О да знадеш што те јоште чека!"
:mrgreen:

Св'јет је овај тиран тиранину,
а камоли души благородној!
Он је состав паклене неслоге:
У њ ратује душа с тијелом,
у њ ратује море с бреговима,
у њ ратује зима и топлина,
у њ ратују вјетри с вјетровима,
у њ ратују живина с живином,
у њ ратује народ с народом,
у њ ратује човјек с човјеком,
у њ ратују дневи са ноћима,
у њ ратују дуси с небесима.
Т'јело стење под силом душевном,
колеба се душа у т'јелу.
Море стење под силом небесном,
колебљу се у мору небеса;
волна волну ужасно попире,
о бријег се ломе обадвије.

Нико срећан, а нико довољан,
нико миран, а нико спокојан.
Све се човјек брука са човјеком:
гледа мајмун себе у зрцало!"
;)

Nemaš ti pojma o praksi duha, pismoznanče. Ti si suvi i prazni teoretičar i samo zamajavaš ljude. Neplivač koji je pročitao mnogo knjiga o plivanju pa sad uči druge neplivače kako treba plivati! :hahaha:
Aha... nadaj se nadaj.... i priželjkuj, nada umire poslednja :manikir:

I lašinar kune kravu da crkne, da bi on imao šta pojesti :hahaha:

Kartiikeya

Aktivan član
Poruka
1.784
Ehm jadan ti... Ljudi mogu promeniti svoje želje. Izbor nije konačan i definitivan, odluke se menjaju... Ali nemaš šta da kažeš da bi me osporio pa trućaš o nekakvim totalnim i neopozivim izborima. Ljudi menjaju svoje izbore kada SHVATE svoje zablude. Kada shvate da ih ono što su trenutno izabrali vodi u smrt i propast. Ali znaš ti to sve al ja ne pišem ovo TEBI, već da ne bi zavodio druge ljude.

Lost in translation :per:

Ne mogu nikako da provalim šta te to zamagljuje...usled čega uvek sebi izvrćeš smisao kazatoga..."isto vide, a razno tumače, đavo prste u farbu umače"... ;) Sve mi e činineko te zaveo ili još gore, neprekidno zavodi... Imaš pravo tri puta da pogađaš ko bi to mogao biti :mrgreen: Ratniče, kapa ti odskače :kpozdrav:

Znači kad shvate?! Aaaaaaa, pa tako reci miša mu kokošara. :mrgreen: Biće, dakle, treba nešto da shvate, a da bi shvatili prvo im treba objasniti (pouka za desnu stranu), a onda i da sami to,sleđenjem određenog načina života, određenih praktičnih postupaka, to i sami spoznaju (neposrednim iskustvom) jel de?

Deder, promeni tu tvoju frekvenciju ne rade ti dobro veze... ;)

A ti imaš utisak da ja tebe nešto osporavam. Bože sačuvaj... samo ukazujem na mesto tih kockica, koje spominješ, u opštem mozaiku... :)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.