Antidepresiv za anksioznost

:ok: :ok:
To je vrlo cesto, nazalost, i pogresno razmisljanje...tipa ''nije tebi nista, samo se malo aktiviraj'' :roll:
Najgore je kad coveku bez volje kazu - sve se moze voljom,
ali kod depresije i jeste to problem jer je ona, izmedju ostalog, bolest volje, kad ti nije ni do cega, samo praznina i rupa u koju tones...itd.

Ne poznajem nikoga ko je odmah otrcao po lekove i kod psihijatra a da nije pokusao sam, ovako ili onako.
Ali tu se moze, ponekad, izgubiti dragoceno vreme ako se previse ceka, nema napretka a bolest uzme maha.

Slažem se,i posle te pita kad odeš"A šta si čekala do sada"...valjda da postane neizdrživo.:confused:
 
To je poenta, odmah kad prepoznate takve simptome kod sebe, trk kod psihijatra. Sto pre pocnete lecenje, to bolje. Ne nastaje depresija zbog necije lenjosti pa da se leci setnjama u parku.


He he, a mislis da obican covek i zna sta je depresija, sta distimija, a sta obicno normalno zdravo neraspolozenje? Covek dogura u depresiju duboko a da i ne zna da je to depresija.....Nisu ni svesni.....

Nije to bas olako tako raditi, pogotovo u danasnje vreme, jer bi imali milione hipohondra koji za najmanji neispunjeni hir trckaraju kod doce po pilulice za lilulice..... Ups, cekaj, oni to vec rade..... Cak i ne trce kod doce nego uzimaju od prijatelja tablete za "raspolozenje" i tablete "za nervozu" , tablete za "tremu" i polaganje ispita itd itd.....

Poenta je da ne moze to tako da se radi, i bolje da trce kod psihoterapeuta nego da trce kod psihijatra koji ce da ih kljuka tabletama i resava mehanicki posledice a ne uzrok.....A 90% takvih pacijenata bi i moglo da resi sve to bez tableta....

Za teske slucajeve mora, i treba da idu i treba farmakoterapija...... Ali za mnoge ne mora...... Cak i kada se ode kod tog psihijatra nema on vremena za psihoterapiju cak i onu malecnu sto naucio na faxu, vec krkne lekove i caoooo, nema vremena, ima ih mnogo...
 
He he, a mislis da obican covek i zna sta je depresija, sta distimija, a sta obicno normalno zdravo neraspolozenje? Covek dogura u depresiju duboko a da i ne zna da je to depresija.....Nisu ni svesni.....

Nije to bas olako tako raditi, pogotovo u danasnje vreme, jer bi imali milione hipohondra koji za najmanji neispunjeni hir trckaraju kod doce po pilulice za lilulice..... Ups, cekaj, oni to vec rade..... Cak i ne trce kod doce nego uzimaju od prijatelja tablete za "raspolozenje" i tablete "za nervozu" , tablete za "tremu" i polaganje ispita itd itd.....

Poenta je da ne moze to tako da se radi, i bolje da trce kod psihoterapeuta nego da trce kod psihijatra koji ce da ih kljuka tabletama i resava mehanicki posledice a ne uzrok.....A 90% takvih pacijenata bi i moglo da resi sve to bez tableta....

Za teske slucajeve mora, i treba da idu i treba farmakoterapija...... Ali za mnoge ne mora...... Cak i kada se ode kod tog psihijatra nema on vremena za psihoterapiju cak i onu malecnu sto naucio na faxu, vec krkne lekove i caoooo, nema vremena, ima ih mnogo...

I medju psihijatrima postoje psihoterapeuti, samo sto se za to, naravno, dodatno obucavaju.
A medju onima koji nisu psihoterapeuti, pa ako ne umeju da na taj nacin lece, ili za to nemaju vremena, onda bar umeju da prepoznaju da li je nekom to dovoljno za izlecenje, pa ce poslati psihoterapeutu. E sad, to sto kod nas vecina ne uradi tako, to je drugo pitanje. Nazalost, kod nas je psihoterapija veoma zapostavljena, iako se pokazuje kao efikasna u mnogim situacijama.
U svakom slucaju, moraju prvo da odu kod lekara opste prakse, a ne kod psihijatra ili psihoterapeuta.

Istina da prosecan gradjanin ne zna sta je depresija, pa se onda ili ne jave dok ne doteraju cara do duvara, ili se javljaju za gluposti (zavisno od strukture licnosti), ali tako je kako je.
Ja imam samo problem s tim da se ovde javi neko ko ne zna nista o depresiji, pa pita ljude zasto traze profesionalnu pomoc umesto da trckaraju po parkovima i druze se sa prijateljima.
 
Na zalost, vecina psihijatara danas da lekove, a za psihoterapiju se snadji (ako mozes).

Ja nisam protiv lekova ali pre nego sto se uvedu - ako bude potrebno - treba iscrpeti i probati sve druge nacine resavanja problema (mislim na neuroze.).
Medjutim, danas niko nema vremena za to, evo ti lek(ovi) pa se ti snadji..
 
I medju psihijatrima postoje psihoterapeuti, samo sto se za to, naravno, dodatno obucavaju.
A medju onima koji nisu psihoterapeuti, pa ako ne umeju da na taj nacin lece, ili za to nemaju vremena, onda bar umeju da prepoznaju da li je nekom to dovoljno za izlecenje, pa ce poslati psihoterapeutu. E sad, to sto kod nas vecina ne uradi tako, to je drugo pitanje. Nazalost, kod nas je psihoterapija veoma zapostavljena, iako se pokazuje kao efikasna u mnogim situacijama.
U svakom slucaju, moraju prvo da odu kod lekara opste prakse, a ne kod psihijatra ili psihoterapeuta.

Istina da prosecan gradjanin ne zna sta je depresija, pa se onda ili ne jave dok ne doteraju cara do duvara, ili se javljaju za gluposti (zavisno od strukture licnosti), ali tako je kako je.
Ja imam samo problem s tim da se ovde javi neko ko ne zna nista o depresiji, pa pita ljude zasto traze profesionalnu pomoc umesto da trckaraju po parkovima i druze se sa prijateljima.

Pa i ja imam problem sa tim, generalno.....Ovde konkretno sam zapamtio Georgija - znaci 150 tema, 150 odgovora - Imas li sex? Idi nadji sex i sve je reseno. Ajde ja razumem prof.deformaciju jer dosao sa foruam ljubav i sex, ali pise kao Milan Tarot.....Ima i u tome istine, sex=> druzenje=> lucenje hormona, manje vremena za samoanaliziranje sebe i crne misli, ali mislim smesno je samo reci - je l te neko kres.... skoro ako niej idi da ti to uradi i sve je reseno.
 
LEK ZA ANKSIOZNOST, A NEKAD I NAPADE PANIKE
Ljudi, ja sam 25 godina patio od anksioznosti i ove godine sam resio problem. Nasli su mi "Pyrrole Disorder". Uvek sam imao povisen bilirubin, a sad su nasli i povisen (HPL) hydroxyhemopyrrolin-2-one. To je znak slabijeg rada jetre pri reciklazi crvenih krvnih zrnaca. Problem je sto HPL vezuje za sebe Cink i Vitamin B6, pa kad izmokrite ovaj toksin izgubite i Cink i Vitamin B6. To vremenom dovodi do manjka vitamina B6 i Cinka koji su kljucni za rad nerava i pravljenje GABA, Serotonina, Dopamina i ostalih amino kiselina u mozgu i nervima. Tako da zbog hronicnog nedostatka GABA amino kiseline, nervi ne mogu da stopiraju signale i nastaje stalna uznemirenost. Lecenje je povecanje unosa Cinka i Vitamina B6. Kompletan tretman ukljucuje i Unos Aktivnog Vitamina B6 (P5P), vitamina C, D i E, Magnezijuma i Omega 6 ulja. Uz to se dodaje i Mangan, jer je posledica same terapije gubitak Mangana. Terapija traje 3 meseca, jer se nervi vrlo sporo regenerisu, kad upadnete u nedostatak vitamina B6 i Cinka. Evo vec cetiri meseca uzimam vitamine i sve je super. S obzirom da sam se patio 25 godina i da su anti depresivi sve slabije delovali ovo je za mene fenomenalno. Prema studijama 80% anksioznosti i depresije su sbog ovoga. Neki to imaju hronicno a neki upadnu u ovo stanje i kad se izlece bude im skroz dobro. Oni koji imaju genetski problem sa radom jetre kao ja ce morati stalno da uzimaju vise Cinka i Vitamina B6.
Kao privremenu pomoc dok vitamin B6 i Cink ne pocnu da deluju mozete da uzimate GABA amino kiselinu direktno i to ce vam dosta olaksati tegobe. Takodje moze da se uzima i manja kolicina l-triptofana za bolje raspolozenje, ali nedostatak GABA amino kiseline je uzrok anksioznosti. Oralinim unosenjem mozete da olaksate simptome. GABA amino kiselina ne prodire u nerve, zbog barijere izmedju nerava i ostatka tela, ali moze da ublazi bolove i nelagodnost, jer ce nervni zavrsetci manje okidati kad uzmete GABA amino kiselinu pa ce samim tim biti i manje bola. Da bi se izlecili morate da unosite dovoljno Cinka i Vitamina B6 da bi nervi sami poceli da prave GABA. Pozdrav
Valjda ovo nekom pomogne. Pozdrav
 
Jbte do pre 10 dana sam ziveo zivot a da nisam ni znao da imam anksioznost. Za mene je to bilo normalno stanje. Imam utisak da sam takav bio od rodjenja,ne uzmeniren,vec jednostavno napet,u gardu,kao spreman na borbu u svakom sekundu.
Da nisam dobio tenzione glavobolje nikad ne bih ni znao da ovo stanje nije normalno. :eek:
 
Oprezno sa lekovima. I pored njihove brojnosti, i "efikasnosti" broj depresivnih ljudi u svetu neprestano raste. Nešto mi tu nije logično. Farmakologija praktično ima lek za svaki poremećaj stanja ljudske duše, ali nam broj suicida neprestano raste. Sve ustanove za zbrinjavanje ovih bolesnika su knap pune. Ogroman broj " obolelih" se leči u kućnim uslovima. Mnogi od njih se šetaju sa nama u parkovima, voze gradskim saobraćajem, piju kafu u komšiluku. Samo je pitanje časa kada će neko uzeti lovačku ili dugu devetku i krenuti redom, dok ima metaka. Sreća što ne živimo u Americi, pa im je ovde teže dostupno automatsko oružje. Šta mi to unosimo u organizam putem psihoaktivnih tableta? Kakvo je kumulativno dejstvo ovih supstanci? Zašto je pre pedesetak godina situacija bila neuporedivo bolja po ovom pitanju, nego danas? Čime nas to potrovaste ......................? Sme li to neko od eminentnih diploma da nam kaže?
 
Odakle ti ideja da je pre pedesetak godina situacija bila bolja nego danas? Daj jedan valjan podatak koji to potvrdjuje. U gomilu blebetanja ubacis neku tako nepotvrdjenu svoju tvrdnju da njome pokrijes svoja paranoidna ubedjenja.

Psihicki bolesnici koji nisu opasni po sebe i okolinu se lece u kucnim uslovima zato sto se pokazalo da takvo okruzenje nudi mnogo povoljniji ishod za bolesnika nego lecenje u bolnickim uslovima. U ustanovama zatvorenog tipa se lece samo opasni bolesnici, sto je i logicno. Oni su bolesni ljudi, a ne kriminalci, pa da ih sve obelezimo, zakljucamo i bacimo kljuc, sto samo neko niske inteligencije i jos nizeg obrazovanja moze smatrati ispravnim.
 
RZS jasno navodi činjenice da smo 1956-te imali ukupno 725 smrti izazvanih samoubistvom, a 2006 ih je bilo 1444. Toliko o mom blebetanju, a evo i linka pa se malo edukuj http://www.doiserbia.nb.rs/img/doi/0038-982X/2007/0038-982X0702025P.pdf
I sam se uveri koliko ste napredovali u struci koristeći ove otrove kojima nas kljukate.
Vidim da nisi shvatio poentu. Što se obrazovanja tiče ne verujem da ti je prosečna ocena bila veća od sedmice.
Zapitajte se svi vi čitači duša, kolika je vaša uloga u ovoj pandemiji depresije danas u svetu. Kada vam dođe dezorjentisana i uplašena čista duša hrišćanska da potraži pomoć. Duša koja stoji na vagi i očekuje vašu pomoć. Šta vi uradite? Na koju stranu prevalite jezičak, na vašu ili na njegovu? Da li mu date dobar savet i uput kako da otkrije uzrok i prevaziđe problem ili mu gurnete Ksalol u usta?
Dobro vi znate da se iz ovog začaranog kruga teško izlazi, u svakom slučaju ne bez teških posledica po zdravlje.
 
Pogledao sam ovaj pdf koji si postavio. Ako se potrudis da aktiviras mozak, shvatices da ne treba da gledas apsolutni broj samoubistava (jer tako ne uzimas u obzir promenu broja stanovnika kroz vreme), vec taj broj korigovan na 100000 stanovnika. Kada to uradis, onda vidis da se taj broj ne menja vec 30ak godina. Mene zapravo cudi da se nije znacajno povecala stopa samoubistava, s obzirom da smo prosli kroz gradjanske ratove, sankcije, glad i nemastinu, koje i danas traju.

I sam se uverio koliko ste napredovali u struci koristeći ove otrove kojima nas kljukate.

Aha, ovo objasnjava sve. Dakle, ti si jedan od korisnika usluga psihijatrijske sluzbe. Onda je sve jasno.
 
" Najniže vrednosti tog opšteg pokazatelja suicidnosti stanovništva su registrovane tokom 1950-ih godina kada je u Srbiji broj samoubistava u proseku iznosio oko 12 na 100.000 stanovnika.
Tokom poslednje decenije 20. veka stopa je dostigla nivo od oko 20 samoubistava na 100.000 stanovnika (u proseku 19,7), sa maksimumom od 20,9 koji je registrovan 1992. i 1997. godine.
Prema najnovijim podacima, sredinom prve decenije 21. veka, u Srbiji je stopa samoubistava iznosila oko 19,5 na 100.000 stanovnika."
Evo, originalnog pasusa iz zvaničnog izveštaja, (gore pomenutog) RZS-a. Možete ispirati mozak vašim pacijentima, ali ne i meni.
1956-tu karakteriše: Represije komunističkog režima, oduzimanje imovine, prinudni otkup, Goli otok, glad.
Sestra mog dede je decu prehranila te godine na korenju slatke paprati, dok joj je muž pakovao kamenje na Golom otoku. Salaš i obor su im obrisali komunisti. Kako su se tad osećali ljudi kojima su oduzimane kuće, zanatske radnje, fabrike, zemlja? Malo li je bilo razloga za suicid?
To je bilo mnogo teže i stresnije vreme sa samo 12 samoubistava na 100.000 st. Danas živimo u boljim i konfornijim uslovima, pokriveni smo vašom "medicinom" i imamo 19,5 samoubistava na 100.000 st.
Ne znam da li ste izučavali logiku na tom vašem južnopokrainskom fakultetu, ali vas molim da mi što logičnije prokomentarišete ove činjenice.

PS: Poslednja tableta koju sam progutao bila je Pentraxil, pre nekih desetak godina.
 
RZS jasno navodi činjenice da smo 1956-te imali ukupno 725 smrti izazvanih samoubistvom, a 2006 ih je bilo 1444. Toliko o mom blebetanju, a evo i linka pa se malo edukuj http://www.doiserbia.nb.rs/img/doi/0038-982X/2007/0038-982X0702025P.pdf
I sam se uveri koliko ste napredovali u struci koristeći ove otrove kojima nas kljukate.
Vidim da nisi shvatio poentu. Što se obrazovanja tiče ne verujem da ti je prosečna ocena bila veća od sedmice.
Zapitajte se svi vi čitači duša, kolika je vaša uloga u ovoj pandemiji depresije danas u svetu. Kada vam dođe dezorjentisana i uplašena čista duša hrišćanska da potraži pomoć. Duša koja stoji na vagi i očekuje vašu pomoć. Šta vi uradite? Na koju stranu prevalite jezičak, na vašu ili na njegovu? Da li mu date dobar savet i uput kako da otkrije uzrok i prevaziđe problem ili mu gurnete Ksalol u usta?
Dobro vi znate da se iz ovog začaranog kruga teško izlazi, u svakom slučaju ne bez teških posledica po zdravlje.


A taj krug se najvise zacara zato sto postoje neobrazovane, prirodno paranoidne, neinteligentne i bezobrazne osobe.

Izrekao si gooomilu logickih gresaka u svom textu, imas razne kognitivne distorzije, iracionalna uverenja, ne poznajes materiju, nauku poistovecujes sa mistikama i ezoterijom a onda ocekujes egzaktnost i empiriju, verujes u teorije zavere.

Ako budem dokon ispisacu ti konkretno crno na belo, to ce ti ujedno i biti pomoc. Moras da menjas poglede na svet - zato tablete na tebe nece ni delovati (niti na bilo koga ko tako razmislja, tj nece izleciti stvar, samo ce trenutno olaksati stanje) i samim tim ces jos vise utvrditi svoje deluziono misljenje da te neko kljuka necim iz nekog zlog razloga a da on ne zna nista....

I jos jedan savet - Nemoj stereotipno da zakljucujes. Cak i da si imao lose iskustvo sa jednim lekarom, to ne znaci da je sama medicina losa, kao i nauka.
 
Poslednja izmena:
I to je nesto lose jel?

pa definisi "lose". da li bi ti volela da si psihicki obolela? da li bi smatrala da je to lose? ja bih mislio da je lose za mene ako bih imao psihijatrijsku dijagnozu, jer je naprosto bolje biti psihicki zdrav. mislim da to ne treba preterano objasnjavati. ali, nisam na to ciljao komentarom, vec na to da cinjenica da obilazi psihijatriju objasnjava pojavu njegovih sumanutih ideja.
 
Ti to tako dozivljavas kao da je on ili bilo ko birao da ce da oboli.

Mislim da ti ne razlikujes reci "lose" i "krivica". Pitala si da li smatram da je to nesto lose. Pa, ko ne smatra? Je l' ti, kad bi mogla da biras, ne bi odabrala da si potpuno zdrava i ne bi smatrala da je to bolje nego da si bolesna? Nisam ja njega krivio sto mu treba psihijatar, samo sam rekao da to objasnjava njegove ideje.
 
Ne kapiras da je los nacin na koji je to receno i zato se on i naljutio.Kad ukapiras bice ti lakse da radis posao.

pa ja ovde ne radim svoj posao, nego sam forumas kao i svi ostali. sta da mu ja radim ako se naljutio, kad uopste nije bila poenta da ga vredjam. to samo znaci da jos nije razvio forumaski oklop ;) a kada (ako) se izleci, onda ce i sam shvatiti koliko su te ideje o "hemiji" bile bizarne
 
Znači, ko pokaže malo zdravog razuma, i počne glasno da razmišlja odmah mu odredite dijagozu?
Niste me udostojili komentarom, koji sam od vas tražio. Zašto?
Ko ne ume da pročita zvanični izveštaj RZS-a, ja ili vi ? Bespredmetno je da se krijete iza naučne terminologije, mene nećete time fascinirati. Činjenice jasno govore da nam je nacija sve depresivnija i pored vaših Ksalola, Seroksata, Rivotrila, Zolofta i td i td.
Poznajete li vi uopšte nekog kom su svi ovi lekovi na kraju pomogli i izlečili ga? Voleo bih da ga upoznam, verujte mi.

PS: Nemojte me pogrešno razumeti, nisam generalno protivnik medicine i lekova. Postoje naravno teže bolesti koje se moraju lečiti medikamentima, ali sam protiv toga da se lekovima (koji između ostalog izazivaju zavisnost) "leči" stanje pojačane nervoze na primer.
Svi vi dobro znate da Ksalol neće otkloniti uzrok, ili uzroke ovog stanja. Nervozu može izazvati na desetine uzroka, (vreme, način ishrane, posao, lekovi, narkotici, alkohol, aditivi, fiziološka glad, avitaminoza,oksidacioni stres i td i td), i ni jedan se neće otkloniti Ksalolom.
On će, kao i svaki narkotik obmanuti telo i ubediti ga da problem ne postoji.
Sličan efekat se naravno postiže i sa nekoloko čašica alkohola.
Ksalol ima svoje jako "čudne" propratne efekte, a kao što rekoh stvara zavisnost. Ne otklanja sigurno uzroke koji su doveli do nastalog poremećaja.
Cil mu je u stvari da se korisnik ubedi (obmane) da je "bolestan", da ne traži negde drugde prave uzroke koji mu generišu nervozu i da pomogne "lekaru" da ubedi pacijenta da mu je neophodan neki drugi malo jači lek za otklanjanje ovih tegoba.
Naravno ovi drugi lekovi će mu generisati anksioznost i depresiju (jasno piše u uputstvima za korušćenje) i počinje njegova njegov hod po mukama. Kako će i da li će izaći iz ovog začaranog kruga nikoga nije briga, a naročito ne vas.
Bitno je da se dnevno u Srbiji potroši što je moguće više ovih lekova, jer naravno novac je u pitanju.
Nisam ni prvi a ni jedini koji je shvatio da većina lekara koji se bave ovom problematikom u stvari radi od procenta.
Mislim da je ovo u stvari jedna kriminalna radnja kojom bi trebalo da se pozabave državni organi i to što je pre moguće. Radim u policiji, i možda sam malo više profesionalno sklon "čeprkanju" po svemu i svačemu, ali mislim da ne grešim. Dosta sam se nagledao i još gledam vaše "IZLEČENE" pacijente, i dobro su mi poznate njihove sudbine.
 
Radovane, pa ja onda ne razumem u cemu je problem, kada ovako postavis stvari sa malo vise objasnjavanja i detaljisanja (sto je pozitivno), onda se i je slazem sa puno toga sto si rekao.

E sad, ne zna ovde niko na sta ti konkretno mislis.... I trebalo bi praviti paralelu izmedju onoga sto jeste i onoga sto i nije bas tako, i ne preuvelicavati neke stvari.

Da li lekovi neki izazivaju zavisnost? Da.
Da li je nekima tesko da se "skinu sa njih" ? Da.
Da li ima da se neko nije izlecio (za sada, u trenutku sadasnjosti a za sutra ne mozemo tvrditi) ? Da.

I ? To sve znamo, to znaju svi, to tako i jeste. E ne treba sada ici u krajnost i od toga napraviti neku izuzetno tesku teoriju zavere i dodatno pogorsavati ono sto je lose a minimizirati i ne obazirati se na ono sto je i DOBRO.

Ko kaze da za najobicniju nervozu treba nekom dati sto vise lekova?
A i ljudi nisu skloni da uzimaju te lekove, da li samo znas koliko ljudi hoda ulicom a za debele je lekove a ne uzima nista.....Radis u policiji, pa si sigurno svasta i vidjao i susretao se, znas na sta mislim......

Pogledaj ljude oko sebe - kao tempirane su bombe, ne znas da li ce ubiti sebe, ili nekog drugog, ili ce otici i odraziti samodestruktivnost kroz drogu, alkohol, huliganstvo na utakmicama, koristiti razne skupove kako bi izbacio anksioznost iz sebe kroz agresiju a kao na kontro neke sublimirane "borbe za to i to" itd....

Svi ti ljudi ne bi to uradili sto jesu ili nameravaju da su na vreme uzeli neke tablete, bar blage sedative i anksiolitike.
Naravno to nije najsrecnije resenje, ali kada se mora bolje i to nego da trpi sama osoba ili okolina zbog njenih postupaka.....

Najbolje resenje je farmakoterapija + psihoterapija i to pogotovo sa onim brzodelujucim psihoterapijama koje odmah i sada u praksi ostvaruju efekte, a ne npr Frojdova psihoanaliza za koju su potrebne gooooodine pre nego sto vidimo ikakvo poboljsanje.

Ali ti nekako ne spajas ova dva, vec si opleo samo po farmakoterapiji.....

Zaboravljas da ona sluzi ljudima....Tablete su tu da nam pomognu a ne da nam odmognu i unazade zivot.... Pa zar je normalno da covek sa problemom sa kojim ne moze da se izbori radi nesto da bi mu bilo jos gore?
I to jos pod aminovanjem drzavnih sluzbi.....Da je to tako stvarno, onda bi stvarno policija i imala sta tu da radi....

Znaci lekovi nisu tu da upropaste coveka nego da mu pomognu sto se pomoci moze. E sad ne postoji apsolutno idealan lek to je utopija, ne toliko zbog leka, koliko zbog slozenosti organizma gde deluje mali milion faktora.
Pogledaj na primeru automobila - sto prostiji automobil - prostija popravka. Na kolima koja vuku volovi nema sta ni da se pokvari skoro a i ako se pokvari svako ume da popravi. Kod Juga je vec malo teza stvar, ali i tu vecina nasih visprenih ljudi ume sama sebi dosta toga da opravi. A pogledaj ove nove Mercedese, Audije, ludila......Slozeniji mnoooogo, i tu cak i oni starinski majstori vise nemaju sta da traze i ne umeju mnogo toga da urade, nego gledaju u to kao u svemirski brod kada otvoris haubu.

A covek je jedno 100 000 puta slozenija "masina" od toga, pa ti vidi sad.....

I slazem se sa tobom, naravno da neki lek nece otkloniti uzrok koji stvara problem, ali samo ako je uzrok negenetske prirode - znaci da se ne radi o npr poremecaju rada stitne zlezde, poremecaju rada amigdale, poremecaj rada hipofize, anti-homeostaza serotonina, dopamina, adrenalina itd.....

Ako je uzrok neka pretrpljena trauma iz detinjstva ili nemogucnost prilagodjavanja novim zivotnim situacijama, prevelike i prebrze promene zivotnih stilova, dugotrajno stresno izgaranje na poslu + postavljanje prevelikih ciljeva sebi koje realno ne mozemo ispuniti, losi i nefunkcionalni porodicni odnosi, razliciti vaspitni stilovi roditelja u odgajanju dece koji su protivurecni jedan drugom, onda naravno da LEK NECE RESITI STVAR CIRIBU-CIRIBA GOTOVO.
Samo ce ublaziti simptome.

E sad, nije svako toliko jak, obrazovan, nacitan, nije toliko radio sa sobom i uspeo da iskontrolise sebe, da upozna sebe, da shvati svoje limite i snage, nije svako razvio "stit" od zivota, nije svako imao najidealnije detinjstvo i roditelje kao stub sigurnosti i psihicke snage, pa ne moze i svako da izadje na kraj bez lekova.

A da ne pricam o slucajevima gde nije moguce ni zapoceti nikakav terapeutski rad dok lekovi prvo ne dovedu osobu u stanje da moze da radi. To bi bilo kao da od osobe koja se umrtvila alkoholom trazimo da ispitamo kolika joj je najveca memorijska i reproduktivna moc. Naravno da ce osoba biti onesposobljena da saradjuje i da maksimum iz sebe i samo cemo je muciti i gubiti vreme, a svaki neuspeh radja i pojacava depresivnu sliku, jer osoba zapada u razne kognitivne distorzije - Nema meni pomoci, ja nisam kao drugi ljudi, ja sam maler, nikada mi nece biti bolje, i kao kraj toga uvek sledi - zasto ja sad onda zivim.


Mislim da trebas malo da olabavis sa stavovima, i ja sam takav bio ali odaaaavno.....Ovo su duboke i velike teme i osoba mora da dosta cita (ali ne blogove teoreticara zavera) ili mora biti iz tih struka i slicnih interdisciplinarnih kako bi mogla da vidi jednu veliku siroku sliku svega toga.

Niko te ne tera da uzimas tablete, jedino u slucaju nuznih antipsihotika za slucajeve koji su opasni po sebe i okolinu.

Niko ne tera nikog da ode kod psihijatra. Svako moze otici privatno kod psihoterapeuta, psihiloga, probati da slusa muziku, da izlazi, da se socijalizuje sa ljudiam sto vise (vid terapije isto), da nabavi kucnog ljubimca, da nadje osobu sa kojom ce razmenjivati emocije i imati redovan sex, pokusati da radi jogu, svirati neki instrument ili slikati, izmisliti sebi neki nov hobi, baviti se fizickom aktivnoscu, pa cak i kupiti neke cajeve za opustanje.......

I puno njih to i radi, pa ne pomogne svakom....A sto ne pomogne onda sta mislis? Mislis tek tako neka osoba ode i pije lekove?

I ja sam za to da se bude bez lekova. Bez ikakvih, u bilo kom delu medicine. ALIII! NISAM ZA TO AKO NEKO TREBA DA PIJE, DA GA LAZEM I TAPKAM PO LEDJIMA I KAZEM MA NIJE TO NISTA, UZIVAJ I PRAVI SE DA TO NE POSTOJI, NIJE TI NISTA.

Cak i da si nuzno u pravu u onom intenzitetu u kome si izlozio svoje vidjenje (koje je kao neka borba da se nesto postigne - sta? ) sta ti onda predlazes, kako bi ti pomogao ljudima, i posto pricas o krajnjem rezultatu svakog pojedinacnog slucajeva, cime ces ti garantovati da ce svi ljudi biti izleceni 100% bez ikakvih recidiva?

Ali nemoj samo ono - pa dobro ja to ne znam, ja i necu da garantujem i ne zelim da pruzim drugo resenje, ali zato hocu da kritikujem postojeca i obezvredim totalni dosadasnji trud i rad mnogih nauka.
 
Činjenice jasno govore da nam je nacija sve depresivnija i pored vaših Ksalola, Seroksata, Rivotrila, Zolofta i td i td.

Evo npr izvukao sam samo jednu recenicu gde mislim da se moze napraviti poenta i prikazati kako nesto ne sledi iz onog prethodnog na sta se pozivamo.

Cinjenice jesu cinjenice, i to niko ne negira, jer je prosto suludo negirati cinjenice. Ko to radi ne zivi u stvarnosti i u realnosti vec je razvio svoj svet sto bi i bile odrednice shizofrenije (ako ozbiljno veruje u to i neubedljiv je u suprotno).
Ali ovde se moze druga stvar negirati. Logicka spona kojom se koristimo u izvodjenju zakljucka.

Imamo znaci formulu - A - stanje nacije, drustva, i B - lekovi. A je haoticno stanje drustva a B je obrnuto proporcijalno tome - otklanja haoticnost A. Medjutim posto ti razmatras i citas neke brojke, ti donosis zakljucak da se vrednost A sa protokom vremena povecava, pa donosis zakljucak da je B totalno nepotrebno, ili cak i da povecava haoticnost vrednosti A.

Ovo nazalost nije tacno. Upravo tu se krije logicka pogreska kada zakljucujemo izmedju nekih premisa koje nismo lepo povezali.

1) Nisu lekovi krivi sto je nacija sve depresivnija (ako uzmemo apsolutnu istinu da je nacija "sve depresivnija i depresivnija sa protokom vremena" ). Jednostavno ima tu mali milion faktora i u socijalnom bitisanju kao sto ima i u prirodno-medicinskom (ljudsko telo). Ekonomija, politika, standard, socijalna zastita, zaposlenost, natalitet, obrazovna struktura drustva, geografski polozaj zemlje, prirodna bogatstva, javno mnjenje, autoritet drustvenih institucija, kultura, jezicke barijere, religioznost, ma mali milion faktora.

Tablete su samo 1 faktor. I nije fer ocekivati da taj 1 faktor moze da izadje na kraj sa svim pobrojanim i nepobrojanim faktorima. Da je to tako, pa to se ne bi zvalo lek, vec "bozje cudo" koje prkosi nauci i izvan ovog univerzuma je, jer i negira mnoge prirodne zakone......

2) Treba razmisliti i da li je ne samo depresivnost nego bilo sta veca/manja sada ili pre? Zasto ovo kazem? Zato sto takav zakljucak mozemo doneti samo nekom statistikom, a statistika zavisi od metodologije.
Sta mislis da li su ljudi u srednjem veku znali za psihicke bolesti? Ne. Da pogledas njihovu statistiku nacices 0 obolelih. Ali zato imas stotine hiljada spaljenih na lomaci jer je "usao djavo u njih, zaposeo ih demon" i slicno.....

Nauka napreduje. Non stop. Otkriva svasta. otkriva nesto sto je uvek i bilo ali nismo umeli to uvek tako lako, brzo i masovno da dijagnostikujemo.

Ista je fora i sa rakovima. Ista mantra - "Danas ima preeemnogo obolelih od rakova, a nekad to nije bilo tako, nekad ljudi umirali "prirodno" "

Evo gde je i ovde logicka kvaka u pogresnom zakljucivanju - I ovo pitanje da li je istina, zasto? Danas se sve vise i vise razvija detekcija i dijagnostikovanje svih vrsta rakova, jos malo cemo imati aplikaciju da duvnes u iphone i on ti kaze da li imas benigni ili maligni rak, na kom organu % moguceg izlecenja i slicno......Tehnika i posebno medicinska-tehnika idu tako brzo napred, da dok ovo karikirano pisem mozda cak to i postoji u nekom slicnom obliku a da ja nisam ni stigao da se informisem o tome..... Za mene su SF i 3D stampaci.....

Kvantna mehanika.....Dakle, kao sto se kosmos non stop siri, tako i ljudsko telo sa protokom vremena ulazi u stanje sve vece entropije tj haosa unutar atoma i molekula......Genetske mutacije su sve vece i kad tad se mora stvoriti rak.....Da ljudi zive lupam 500 godina, kontam da bi svi umrli od raka tada.

Danas imamo lekove za mnoge bolesti. Iako mnoge ne mozemo potpuno izleciti, mnoge ljudske organizme mozemo odrzavati uz pomoc njih dugo, a da nije njih TE OSOBE BI SVE DANAS BILE MRTVE I NE BI NI MOGLE DA RAZVIJU RAK U 60OJ GODINI VEC BI UMRLE U 40 OD POKVARENOG ZUBA KOJI BI DAO SRCANE KOMPLIKACIJE ITD.

I zato u proslosti "nije toliko bilo obolelih od raka". Znaci u tome je ceo fazon a ne u teorijama zavera, pa npr kriv je GMo i HAARP i Chemtrejls i ostala cuda.....

Ako coveku izlecis i non stop prilecis secer, pritisak, odrzavas srce, jetru pluca, propada mu telo ti mu androgenima vracas vitalnost, dajes mu naocare da vidi bolje - sad imamo i lasere, lecis mu Alchajmera, lecis mu sve zivo - pa on mora da umre pre ili kasnije od raka.... jednostavno - "to je prirodno".

Svakog dana u nasem telu ko zna koliko se stvori celija raka, ali telo nase to savlada sve jer je entropija mala. Sa protokom vremena nuzno je da se entropija toliko poveca da nase telo izgubi bitku.

Najverovatnije je tako i sa depresivnoscu.
Dakle, nista tu lekovi ne pogorsavaju i dzabe snaga leka kada covek zivi sve "savremenije" i "savremenije" dizuci sve vise i vise kredita, i imajuci sve manje i manje tolerancija za frustraciju i sve nekako zivi brze i brze, sve mu je blizu ali bi on sve brze i brze i pre da stigne i vise nego sto moze da obuhvati i posle lekovi ne valjaju, bla bla truc, mafija neka nas pravi takve ovo ono?

Ako tako gledas na svet onda je sve mafija i nista ne valja osim zivljenja u pecini kao Australopitekus.
Zasto pijes Coca-Colu, mislis da to prave da bi ti uzivao? Ne da ti drpe pare. Zasto si kupio kompjuter, zasto imas mobilni telefon, zasto si uplatio internet, zasto pises po forumu, mislis da ti je to neko sve ponudio jer te voli i brine se za tebe?

Ne da bi zaradio.

Ali vidim sve to koristis. Mislis da volis BMW, audi mercedes i sta vec vozis ako vozis, zato sto znas da je to dobro? Ne, npr citam BMW i ostali Nemci povukli najveci broj automobila jer su neispravni i imaju fabricke kvarove. Znaci ti to ne volis, to ti je naturano. Zasto? Zbog profita.

Je l verujes u Boga? Verujes najverovatnije u Hrista. Mislis da ce on da te spasi? Mislis da je on pravi bog? Mislis da se neko brone za tebe? Ne. To ej zbog profita i zbog kinte. Treba pop da kupi novi BMW (a ne Daciju npr) jer je i on izmanipulisan kao i ti.

I sta sad, trebamo tako nalaziti zavere u svemu sto postoji?

Naravno da farmako-industrija zaradjuje od prodaje lekova, to niko ne krije i to se zna. Ali ne treba se izmisljati neka prica da oni bukvalno unazadjuju i razboljevaju ljude.

NIKO VAS NE TERA DA SE LECITE, ZASTO NE IDETE DA ZIVITE U PRIRORI, "PRIRODNO" (dok vam ne naidje prvi virus i bakterija, gljivica ili dok ne pojede prvu otrovnu pecurku ili vas ujede otrovna zmija ) ?

A znam, isli bi vi, ali nemate tamo internet i ne mozete da guglate teorije zavere.
 

Back
Top