Anksioznost

Naravno. Kao i svima nama. Cak i oni koji nisu anksiozni ili depresivni, bore se sa raznim emocijama ovih dana. Sta radis kad te uhvati? Ovih dana mislim.
Obično uzmem da radim nešto u šta mogu da se udubim dovoljno da mi skrene pažnju sa svih tih misli o trenutnoj situaciji.Obično mi pomažu audio knjige i video igrice...a zadnjih dana sam,počeo da učim sebe da šijem maske.Izguglao sam koje je platno dobro za to,precrtao šemu s neta.Pogledao koji tutorial na YT kako se šije ručno...I to je to...Ručni radovi ustvari dosta pomažu.
 
Obično uzmem da radim nešto u šta mogu da se udubim dovoljno da mi skrene pažnju sa svih tih misli o trenutnoj situaciji.Obično mi pomažu audio knjige i video igrice...a zadnjih dana sam,počeo da učim sebe da šijem maske.Izguglao sam koje je platno dobro za to,precrtao šemu s neta.Pogledao koji tutorial na YT kako se šije ručno...I to je to...Ručni radovi ustvari dosta pomažu.
Bravo! Verujem da ti pomaze bar malo. Meni isto dosta pomaze pletenje. Razmisljala sam i ja o tim maskama, kontam da bih se jos i bolje osecala ako bih napravila koliko mogu pa i dala nekome kome treba, ko nema uopste. Problem je zadnjih dana sto nemam zivaca nista da radim. Provodim uglavnom vreme sa psom po dvoristu i cisteci kucu.
 
Ja izlazim i idem u nabavku , jos imam i tri babe kojima idem u nabavku i apoteke i pijace .Imam rasporede.
Ne znam da li bih bas bila ovako mirna u tom slucaju. Mislim da mi ne bi prijala aktivnost tog tipa u ovom haosu. Imam prodavnicu u ulici. Mogla bih svaki dan otici bar po hleb. Bez ikakvih problema. Nema sanse. Niti zelim, niti sam pokusavala. Ali, pri samoj pomisli sad na to nije mi bas prijatno.
 
Onda sam u pravu kada kazem da si se smirila jer se osecas spokojno i ususkano ovako izolovana .
Da, verovatno. Videcemo kakva cu biti dalje... bilo bi dobro da ostanem ovako smirena. Bas sam bila lose prvih dana. Srce mi je lupalo nenormalno. Imala sam stezanje i probadanje u grudima. Nije bilo sanse da ustanem iz kreveta, a da ne popijem ksalol. Jedva sam funkcionisala. Plakala. Bas sam bila lose.
 
Poslednja izmena:
Meni prija odlazak u nabavku,naravno stavim masku i rukavice
taman malo prosetam,ali ne idem u velike markete nego imam prodavnicu u kraju
karantin i meni prija taman imam izgovor da ne vidjam neke ljude
samo bice cirkus kada se ovo zavrsi pa sve obaveze koje nas cekaju skoce odjednom
 

Back
Top