Anketa o Crnoj Gori

vidim, i pored toga, shvatio si a to mi je bio cilj!

Kako mogu da shvatim nesto sto ne razumem ?
Pogledaj sta si napisala :

Ima jedna lepa NARODNA izreka za, stvarno za ponos onog ko je smislio!

Jasno je koliko je ovo besmislena rechenica.
Prvi deo recenice bi morao da se zavrsi za tebe ili za sve vas, a drugi kada se citira neka izreka ona ide pod navodnike. "Stvarno za ponos onog ko ga je smilio" je gramatichki neispravna rechenica , moglo bi da se kaze Stvarno za ponos onom ko ga je smilio ili Stvarno za ponos onom koji je smilio isti.

Prema tome mani me tvojih nebuloznih postova, vec sam ti nekoliko puta ukazivao na pismenost.
 
Poslednja izmena:
bitno je da u narednom periodu ova razlika bude sto manja.

Drago mi je sto je povjerenje u SPC na prvom mjestu nije mi drago sto je uopste na bilo kojem CPC
Najbolje bi bilo kad bi se razlika povećala u korist Crnogoraca.
a u koju crkvu idu forumashki Crnogorci?
SPC ili CPC

Ja sam i ranije objasnio da je velika glupost što ijednu crkvu dijelimo nacionalno. Zašto bismo imali crnogorsku, srpsku, rusku, makedonsku, grčku crkvu?? Zašto sve to nije jedna ista, pravoslavna crkva?

Međutim, pošto nije tako, pošto moram da biram, radije biram CPC
 
ok,
samo me chudi da je institucija u koje CGorci imaju navishe povrenja SPC,
a ne npr CPC ili neka druga...

Mislim politika je politika, ali kad pop dodje na opelo, niko nece da zove raspopa iz neke nepriznate crkve - kakvu CPC smatraju...

Pa da, upravo zbog toga. Meni SPC nimalo ne smeta, niti bi mi smetalo da budem njen pristalica, ali kad vidim Rista Sotonu, zgadi mi se
 
НОВА очекује извињење

Нова српска демократија демантовала је резултате ЦЕДЕМ-а и саопштила да након избора очекује извињење те организације због, како тврде, намјерно погрешних пројекција. Замјеник предсједника НОВЕ Горан Даниловић казао је на конференцији за медије јуче да ЦЕДЕМ гријеши.

- Не желећи да подижемо изборне тензије, молимо господу из ЦЕДЕМ-а да до краја кампање у роковима које прописује закон не раде више анализе јер се ради о будућности Црне Горе. Њихова истраживања имају низ мањкавости - поручио је Даниловић.

Нагласио је да као предсједник централног изборног штаба НОВЕ тврди да све странке које су озбиљни такмаци на изборима имају поуздане информације како ко стоји. Даниловић сматра да зато није било неопходно да ЦЕДЕМ појачава ДПС, тврдећи да је НОВА апсолутно задовољна својим позицијама.

- Сигурни смо у добар резултат, бољи него што ЦЕДЕМ мисли да је добро. ДПС-у недостаје бар онолико за власт колико нама недостаје у истраживању ЦЕДЕМ-а па зато јавност молимо да се не обазире на ову анализу. На терену знамо како ко стоји и тврдим да ће НОВА бити најпријатније изненађење, ако је то изненађење, на изборима - наводи Даниловић и оптужује ЦЕДЕМ да су претходно прогнозирали изборе мотивисани лошим намјерама.

Рекао је да као доказ за те тврдње служе ранија испитивања ЦЕДЕМ-а, рађена током 2006. и 2008. за која се, како тврди, никада нијесу извинили.

- Пред изборе 2006. а само 15 дана пред гласање иста кућа је објавила како странка коју смо водили ми, који данас водимо НОВУ, има 11,1 одсто, а тада је речено да је то међу опредијељеним бирачима са излазношћу 74,7 одсто. Добили смо 14,7. Зато нам се нико није извинио. Онда је 2008. пред изборе за предсједника иста кућа процијенила резултат Андрије Мандића на 14,8 одсто гласова. Подсјећамо да је Мандић освојио 19,7, дакле прије непуну годину, а нико нам се ни за ово није извинио - подсјетио је Даниловић.

Каже да је неважно шта мисли ЦЕДЕМ, већ грађани, позивајући их да гласају НОВУ и оцјењујући да је њихова кампања била усмјерена на младе и жене.

- Позивамо грађане да размисле коме ће упутити глас. Немојте да допустите да вам након затварања биралишта глас који сте наводно дали некој од опозиционих странака буде преточен за ДПС. Да вјерујемо ЦЕДЕМ-у не бисмо се бавили политиком али им дајемо шансу да се након избора извину и признају да не могу процијенити нашу структуру - закључио је Даниловић.

(Дан, 19.03.2009.)
 

Back
Top