Amerikanci ne mrze Srbe

Da se prisetimo propagande SPS-a i JUL-a iz 90-ih.

Dakle, ne mogu da shvatim da je neko u Srbiji mogao da poveruje kako se prosečni Amerikanac budi iz noćne more u kojoj ga svake večeri progone Srbi, ustaje i započinje dan sa psovkama na račun Srba, odlazi na posao proklinjujući Srbe, kad mu nešto ne ide od ruke krivi su mu Srbi, kad ga šef riba on smišlja osvetu Srbima, kad se vrati kući i ne može da zadovolji ženu kriva mu je cela Srbija, kad padne kiša opet ti Srbi, sve što radi ometaju mu Srbi, i odlazi na počinak sa mržnjom prema Srbima...

Ne verujem. Prosečan Amerikanac i ne zna gde je Srbija. Dok Jugoslavija nije uginula, na pitanje – „What you think, where is Yugoslavia?“ – prosečni Amerikanac odgovarao je sa – „I dont know. Somewhere in Asia. Probably between Iraq and Iran.“ Da ih sada pitamo gde je Srbija, verovatno bi odgovorili da ne znaju. Kako je moguće mrzeti nekoga za koga ne znaš ni gde se nalazi?

Ja sam u dva navrata bio u USA i mogu da kažem da su Ameri strašan narod. Vole da se zezaju, da se zabavljaju, da se provode, baš su ono što mladi vole da kažu cool. I niko mi ništa loše nije rekao kad su čuli odakle dolazim, jer sam i ja bio cool. U američkom društvu nemoj nikada da vodiš razgovore o politici i religiji i sve je OK. Naopako da nekome namećete svoje političke ili verske stavove, kako rade neki naši forumaši. E, sad, to što najgori od najgorih sede u glavnim institucijama u Vašingtonu nema veze sa american citizens.

Tako ja gledam na stvari. A vi?

Ko bre uopšte može da komentariše i polemiše na ovako nenormalnu temu.
 
weishaupt nece biti ni uskoro tvoje amerike.a znaci ako su nasi tj tvoji gazili po dubrovniku to znaci da mogu i amerikanci da rade isto jel?u cemu je razlika?

Ne, nego će da bude Šešeljeva Jugoslavija do LA. Nema razlike. Isti šljam.

Da smo mi gazili po lesevima sada nebi se zvala Hrvatska .

Pa ne bi da nema zakona i pravila ratovanja.
 
Ne bih da generalizujem. Jedan bracni par iz savezne drzave Vasington se prilicno trudi da mi pomogne u necemu izuzetno vaznom, a ti ljudi dobro znaju da sam iz Srbije i pomazu mi bas zato sto misle da mi drugi nece pomoci zbog toga sto sam iz Srbije, znaci to je stvar licne procene "obicnog" Amerikanca.
 

Back
Top