Amerika preti Srbiji novim ratom!

To nisu pretnje,i te reci nisu upucene Srbiji.Niko ali bas niko na zapadu i ne ocekuje da Srbija prihvati taj plan,i nije ih ni briga.Oni zele ovo da rese sto bezbolnije po njih,to znaci sa sto manje opasnosti po njihovo ljudstvo dole i zato je resenje nezavisnost.Vrlo dobro znaju i oni a i nasi politicari,ukljucujuci tu i radikalske, sta smo u stanju da ucinimo da to sprecimo(nista naravno),tako da opciju rata ovde spominju samo srpski cyber-ratnici,i mozda samo par ....hm,ajd' da kazemo najnaivnijih istinski veruje u to.
Inace nece se nesto preterano truditi da ruse ubedjuju(citaj:potplacuju) da ne stavljaju veto,jer im pitanje Kosova i nije bas pri vrhu po vaznosti,niti ce se Rusi nesto mnogo konfrotirati zbog Kosova jer ni njima Srbija nikako nije ni medju top 50 pitanja u svetu.
Drugim recima niti ce biti rata ni sankcija a Kosovo ce biti nezavisno kako god okrenes,dal formalno ili neformalno,meni licno nije bitno.Za mene a i za vas hteli to da priznate sebi ili ne,to je inostranstvo vec 8 godina.
 
White Knight:
pa ja sam i rekao da ce siptari da nas napadnu . naravno po nalogu amerike jer oni ne rade nista bez njihovog blagoslova. mene interesuje sta ti , i ostali mislite da nasa drzava treba da preduzme ako se to desi?

Сачекати крај марта и развој ситуације. Највероватније РАТ у блиској или мало даљој будућности, нажалост, јер другачије се на Балкану не решавају и немогу решити овакви спорови.
 
fortes:
To nisu pretnje,i te reci nisu upucene Srbiji.Niko ali bas niko na zapadu i ne ocekuje da Srbija prihvati taj plan,i nije ih ni briga.Oni zele ovo da rese sto bezbolnije po njih,to znaci sa sto manje opasnosti po njihovo ljudstvo dole i zato je resenje nezavisnost.Vrlo dobro znaju i oni a i nasi politicari,ukljucujuci tu i radikalske, sta smo u stanju da ucinimo da to sprecimo(nista naravno),tako da opciju rata ovde spominju samo srpski cyber-ratnici,i mozda samo par ....hm,ajd' da kazemo najnaivnijih istinski veruje u to.
Inace nece se nesto preterano truditi da ruse ubedjuju(citaj:potplacuju) da ne stavljaju veto,jer im pitanje Kosova i nije bas pri vrhu po vaznosti,niti ce se Rusi nesto mnogo konfrotirati zbog Kosova jer ni njima Srbija nikako nije ni medju top 50 pitanja u svetu.
Drugim recima niti ce biti rata ni sankcija a Kosovo ce biti nezavisno kako god okrenes,dal formalno ili neformalno,meni licno nije bitno.Za mene a i za vas hteli to da priznate sebi ili ne,to je inostranstvo vec 8 godina.

pa naravno, takvi kao ti "srbi" iz beograda su izdali srbe u krajini, srbe u republici srpskoj pa zasto ne bi izdali i srbe na kosmetu. koje sledece srbe planirate da izdate? srbe iz vojvodine, sa juga srbije ili mozda iz raske oblasti?
 
White Knight:
Holbruk:" Rusija će biti kriva ako izbije rat Ukoliko Rusija stavi veto na plan Martija Ahtisarija ili odloži pregovore o planu, izazvaće novi talas nasilja, a moguće čak i rat, piše Ričard Holbruk za "Vašington post".
"Ako Rusija blokira Ahtisarijev plan, za haos koji će uslediti biće odgovorna Moskva i on će uticati na druge aspekte odnosa Rusije sa Zapadom", navodi se u autorskom tekstu bivšeg američkog izaslanika za Balkan.
Srbija mora da se suoči sa činjenicom da je izgubila Kosovo zbog politike svog bivšeg predsednika Slobodana Miloševića, navodi se u tekstu i dodaje da je budućnost Srbije u EU pod uslovom da "prevaziće parališuće istorijske mitove".
"Miran prelazak u nezavisnost Kosova otvorilo bi čitav Balkan, uključujući i Srbiju, obećavajućoj, novoj eri regionalne saradnje", navodi Holbruk i dodaje da se sada "pojavljuje Moskva koja ohrabruje sve pogrešne tendencije unutar Srbije".


Mislim da od rata nema nista... Treba ga izbegnuti po svaku cenu... Da imamo jednog Pasica, verovatno ne bi ni bili u situaciji, koju smo sad... Srbija je mozda izgubila Kosovo ali nije i Metohiju... Kada to neki politicari shvate, mozda cemo povratiti ono sto nam je Milosevic izgubio... A tada mozda bude kasno... Jer vecinu metohije smo izgubili u plamenu... Ali i dalje zivi...
 
Treba naoruzati ono srba sto je ostalo na KiM, ubaciti specijalne paravojne formacije i u slucaju samoproglasavanja nezavisnosti od strane siptara i bilo kakvih nemira, zacrtati granicu i zauzeti trecinu (30ak%) uz granicu sa Srbijom i stvari privesti kraju. Nedugo zatim podrzati Dodika i RS u referendumu za SAMOSTALNOST - argument poznat.
 
White Knight:
pa naravno, takvi kao ti "srbi" iz beograda su izdali srbe u krajini, srbe u republici srpskoj pa zasto ne bi izdali i srbe na kosmetu. koje sledece srbe planirate da izdate? srbe iz vojvodine, sa juga srbije ili mozda iz raske oblasti?
Pitaj ga u kojem bloku Bgd živi i odmah ćeš znati kolika mu je Srbija u njegovoj glavi!!!
Da je po takvima i najbliža stanica GSB-a bila bi mu inostranstvo!!!
 
Eraserhead:
Meni ovo ipak deluje kao poziv na mir.

Ali u suštini nije ni jedno ni drugo već igre USA i Rusije koje dežurni borci za našu stvar tumače kako im se svidi.

Па иди онда на то Косово па живи у миру... надам се вечном, мада је то у контрадикцији са глаголом који сам употребио :roll:

Ако Србија не може ништа да извуче, нека извуче Русија. Немам ништа против.
 
White Knight:
pa naravno, takvi kao ti "srbi" iz beograda su izdali srbe u krajini, srbe u republici srpskoj pa zasto ne bi izdali i srbe na kosmetu. koje sledece srbe planirate da izdate? srbe iz vojvodine, sa juga srbije ili mozda iz raske oblasti?
Mala je ovo zemlja koliki sam ja izdajnik 8-)
Takvi kao ja niti su potpisivali kapitulacije,niti su se dogovarali u Karadjordjevu sa Tudjmanom,niti su bili u Dejtonu.Naprotiv uglavnom su dobar deo mladosti proveli pokusavajuci da skinu sa Dedinja vaseg "vrhovnog komandanta",koji sve ono prethodno navedeno jeste uradio.Tako da se za izdaju obracas na pogresnu adresu.
 
fortes:
Mala je ovo zemlja koliki sam ja izdajnik 8-)
Takvi kao ja niti su potpisivali kapitulacije,niti su se dogovarali u Karadjordjevu sa Tudjmanom,niti su bili u Dejtonu.Naprotiv uglavnom su dobar deo mladosti proveli pokusavajuci da skinu sa Dedinja vaseg "vrhovnog komandanta",koji sve ono prethodno navedeno jeste uradio.Tako da se za izdaju obracas na pogresnu adresu.


mozda ti nisi potpisivao te izdaje i kapitulacije ali je isto kao i da jesi. Prema ustavu nase zemlje svaki gradjanin ove drzave ima DUZNOST I OBAVEZU da brani njen ustavni integritet, suverenitet i njenu teritoriju. Svi oni koji to odbijaju da urade automatski postaju i bivaju tretirani kao IZDAJNICI. Znaci ti imas duznost i obavezu , kao i svi ostali drzavljani ove drzave da ides u ratove za odbranu i oslobadjanje teritorije nase zemlje. Ako to odbijes - ti si izdajnik.

Prema definiciji IZDAJNIK je osoba koja je nelojalna vladi i institucijama drzave ciji je drzavljanin, ili na bilo koji nacin saradjuje svojevoljno sa neprijateljima svoje drzave.


Da se ja pitam vama izdajnicima bi se oduzimala sva nepokretna i pokretna imovina , oduzela bi vam se sva gradjanska prava i ostatke svojih bednih zivota bi proveli u nekoj ustanovi zatvorenog tipa radeci neke proste poslove za svoju drzavu (recimo na zatvorskoj farmi za uzgoj svinja ili nesto slicno).

Tako bi vam se broj smanjio vrlo brzo... No sve dok ova drzava izdajnike NAGRADJUJE, mesto da ih kaznjava - bice nam tako kako nam jeste.
 
White Knight:
Holbruk:" Rusija će biti kriva ako izbije rat Ukoliko Rusija stavi veto na plan Martija Ahtisarija ili odloži pregovore o planu, izazvaće novi talas nasilja, a moguće čak i rat, piše Ričard Holbruk za "Vašington post".
"Ako Rusija blokira Ahtisarijev plan, za haos koji će uslediti biće odgovorna Moskva i on će uticati na druge aspekte odnosa Rusije sa Zapadom", navodi se u autorskom tekstu bivšeg američkog izaslanika za Balkan.
Srbija mora da se suoči sa činjenicom da je izgubila Kosovo zbog politike svog bivšeg predsednika Slobodana Miloševića, navodi se u tekstu i dodaje da je budućnost Srbije u EU pod uslovom da "prevaziće parališuće istorijske mitove".
"Miran prelazak u nezavisnost Kosova otvorilo bi čitav Balkan, uključujući i Srbiju, obećavajućoj, novoj eri regionalne saradnje", navodi Holbruk i dodaje da se sada "pojavljuje Moskva koja ohrabruje sve pogrešne tendencije unutar Srbije".
]

Gde ovde pise da Amerika preti Srbiji u bilo kom smislu???? :roll:
 
izgleda da ne razumes srpski , croat jel ?

pa evo da ti prevedem. pise holbruk, tj preti rusiji, da ako ulozi veto da ce to izazvati novi talas sukoba a moguce i rat na Kosovu i da ce zapad zbog toga okrivit Rusiju. E sad posto je Rusija daleko, logicno je da Siptari nece ratovati protiv Rusa vec protiv nas Srba. Nadam se da ti je sad makar malo jasnije.
 
White Knight:
mozda ti nisi potpisivao te izdaje i kapitulacije ali je isto kao i da jesi. Prema ustavu nase zemlje svaki gradjanin ove drzave ima DUZNOST I OBAVEZU da brani njen ustavni integritet, suverenitet i njenu teritoriju. Svi oni koji to odbijaju da urade automatski postaju i bivaju tretirani kao IZDAJNICI. Znaci ti imas duznost i obavezu , kao i svi ostali drzavljani ove drzave da ides u ratove za odbranu i oslobadjanje teritorije nase zemlje. Ako to odbijes - ti si izdajnik.

Prema definiciji IZDAJNIK je osoba koja je nelojalna vladi i institucijama drzave ciji je drzavljanin, ili na bilo koji nacin saradjuje svojevoljno sa neprijateljima svoje drzave.


Da se ja pitam vama izdajnicima bi se oduzimala sva nepokretna i pokretna imovina , oduzela bi vam se sva gradjanska prava i ostatke svojih bednih zivota bi proveli u nekoj ustanovi zatvorenog tipa radeci neke proste poslove za svoju drzavu (recimo na zatvorskoj farmi za uzgoj svinja ili nesto slicno).

Tako bi vam se broj smanjio vrlo brzo... No sve dok ova drzava izdajnike NAGRADJUJE, mesto da ih kaznjava - bice nam tako kako nam jeste.



Ponovo podele na izdajnike i patriote? To vas je pokopalo svih ovih godina........
 
White Knight:
mozda ti nisi potpisivao te izdaje i kapitulacije ali je isto kao i da jesi. Prema ustavu nase zemlje svaki gradjanin ove drzave ima DUZNOST I OBAVEZU da brani njen ustavni integritet, suverenitet i njenu teritoriju. Svi oni koji to odbijaju da urade automatski postaju i bivaju tretirani kao IZDAJNICI. Znaci ti imas duznost i obavezu , kao i svi ostali drzavljani ove drzave da ides u ratove za odbranu i oslobadjanje teritorije nase zemlje. Ako to odbijes - ti si izdajnik.

Prema definiciji IZDAJNIK je osoba koja je nelojalna vladi i institucijama drzave ciji je drzavljanin, ili na bilo koji nacin saradjuje svojevoljno sa neprijateljima svoje drzave.


Da se ja pitam vama izdajnicima bi se oduzimala sva nepokretna i pokretna imovina , oduzela bi vam se sva gradjanska prava i ostatke svojih bednih zivota bi proveli u nekoj ustanovi zatvorenog tipa radeci neke proste poslove za svoju drzavu (recimo na zatvorskoj farmi za uzgoj svinja ili nesto slicno).

Tako bi vam se broj smanjio vrlo brzo... No sve dok ova drzava izdajnike NAGRADJUJE, mesto da ih kaznjava - bice nam tako kako nam jeste.

Pa moje obaveze ja ispunjavam,placam porez,platim kaznu kad prekoracim brzinu(jedino iskustvo sa sudom),vojsku sam odsluzio kad mi je stigao poziv.Tako da se opet ne uklapam u tu tvoju definiciju.Vidis ja podrzavam vladu u smislu evroatlanskih integracija.Ja bih rekao da se ti tome protivis.Znaci po definiciji koju si dao,sam sebe svrstavas u IZDAJNIKA :lol:
A eto ja sam vojsku sluzio u Pristinskom korpusu.A sto se tice rata u BIH i CRO koliko se ja secam mi nismo zvanicno ni ucestvovali.A posto su to 2 drzave koje smo mi priznali i sa kojima imamo pune diplomatske odnose,kako je bilo ko odavde mogao da izda tamosnje Srbe,kad to ne spada u odbranu i oslobadjanje svoje zemlje,kako si opet sam definisao.
 
Markelja:
Reci mi za sta su poginuli vasi momci koji su ostavili kosti oko Knina, za sta su se borili momci koji su ostavili kosti po Bosni, za sta su poginuli momci koji su ostavili kosti na Kosovu?

poginuli su za odbranu svojeg naroda i drzave. svaki taj koji je poginuo je na taj nacin spasio desetine drugih srpskih zivota. no to su neke stvari koje ti nikada neces moci da razumes zato sto nista ne osecas ni prema ovoj zemlji ni prema ovom narodu.
 
Svog naroda? Jel' taj isti narod na granicnim prelazima naplacivao tom svom narodu koji je bezao iz Krajine 5 maraka za litar vode i sendvic? Srbija je zemlja sa najvecim brojem izbeglica u svetu. Kako je njihova pogibija spasla bilo koga? Sta je dobijeno sto su mladici od 20 godina otisli u smrt zbog jedne budale na Dedinju? Sta je odbranjeno? Ne sramoti se.........
 
ti se sramotis. ti ljudi nisu isli da ratuju za milosevica vec da brane srpski ugrozeni narod od novog ustasko-balijsko-siptarskog genocida. ja jos nisam cuo da je neko isao u rat zbog milosevica. ili ti smatras da nije bilo milosevica da nas oni ne bi klali. sta se desilo u drugom svetskom ratu, tad nije bilo milosevica, sto su nas tada ubijali?
 
Pa nije baš sve tako bezazleno...Nije Holbruk jedini u horu okupljenom oko zajedničke pesme "talas nasilja". Danijel Frid (pom.drž.sek. USA) reče da je kosovo preplavljeno oružjem i da ima extremista na obe strane

"To je balkan, ljudi imaju oružje" - reče, ali je priznao da pri razgovorima sa srpskim političarima sa Kosova nije čuo pretnje nasiljem.

Nije objasnio kako je moguće da je kosovo preplavljeno oružjem već osam godina od NATO dolaska. Ta preplavljenost oružjem se ogleda u cca 500.000 dugih cevi, prema brojkama UN-a.

Morton Abramovic u "Njuzviku" kaže kako će Albanci "oružjem napraviti veliku Albaniju", u slučaju nepriznavanja nezavisnosti Kosova.

Sve se vrti oko toga da se Rusima uvaljuje odgovornost za eventualno nasilje, a Ameri su bajagi na vreme upozoravali...

Komika!
 

Back
Top