Američka viza

Posto ste studenti mozda je najlakse otici preko work and travel , i tad dobijas socijalni broj sto je jako bitno jer na turisticku ne mozes da radis....
A posle se zeni za papire ako planiras da ostanes.
 
Pozdrav forumasi,
zamolio bih vas za malo pomoci,planirao sam sa devojkom da idem za Ameriku,da zivimo tamo neko vreme,iznajmimo stan,radimo oboje ja bih radio dva posla ako je moguce.
Da li bi neko mogao malo da mi objasni da li su ovi nasi planovi moguci,znaci da li moze tako da se zivi tamo i prezivi,koji je najbolji grad za posao,gde su stanovi pristupacni,dalje,koja je viza najpogodnija za ove nase planove,kako najbolje uveriti ljude iz ambasade tj sa kojom dokumentaciojom izaci pred njih da bi ih ubedili.Oboje imamo 23 god,studenti smo,ja sam apsolvent, ona je god pred kraj studija.
Hvala vam unapred.

Možete probati i sa lutrijom, upravo je otvorena ovogodišnja "sezona": http://travel.state.gov/content/dam...Translations/DV_2016_Instructions_English.pdf
 
Pozdrav forumasi,
zamolio bih vas za malo pomoci,planirao sam sa devojkom da idem za Ameriku,da zivimo tamo neko vreme,iznajmimo stan,radimo oboje ja bih radio dva posla ako je moguce.
Da li bi neko mogao malo da mi objasni da li su ovi nasi planovi moguci,znaci da li moze tako da se zivi tamo i prezivi,koji je najbolji grad za posao,gde su stanovi pristupacni,dalje,koja je viza najpogodnija za ove nase planove,kako najbolje uveriti ljude iz ambasade tj sa kojom dokumentaciojom izaci pred njih da bi ih ubedili.Oboje imamo 23 god,studenti smo,ja sam apsolvent, ona je god pred kraj studija.
Hvala vam unapred.

Da te izvuku na lutirji. Prijave su u toku :)

- - - - - - - - - -

Pozdrav svima,interesuje me da li se viza moze dobiti iako nisi u radnom odnosu? Imam 26 god,posedujem stan i auto na svoje ime kao i odredjenu sumu novca na racunu u banci,hvala unapred


Zavisi da li si putovao vec? Da li ides sam ili sa nekim? Jesi li stvarno turista?
Naravno da je moguce da dobijes vizu.
 
Dobro razmislite ko ce da se prijavi za lutriju za zelenu kartu . Ako vas izvuku a vi nemate uslove da odete kod nekoga u ameriku ili nemate dovoljno novca i odustanete na kraju onda ste uprpastili sansu nekome ko je imao te uslove.
 
Dobro razmislite ko ce da se prijavi za lutriju za zelenu kartu . Ako vas izvuku a vi nemate uslove da odete kod nekoga u ameriku ili nemate dovoljno novca i odustanete na kraju onda ste uprpastili sansu nekome ko je imao te uslove.

Slazem se sa ovim. Zato razmislite stvarno da li hocete 100% da idete ili se zezate. Nekome je to mozda zivotna sansa.
 
Slazem se sa ovim. Zato razmislite stvarno da li hocete 100% da idete ili se zezate. Nekome je to mozda zivotna sansa.

ne ide to tako.. koliko sam upucen, oni izvuku mnogo vise ljudi nego sto imaju viza. i onda imas izvucenog sa "visokim" ili sa "niskim" brojem. ovi mali brojevi dobijaju vize opusteno, a ovi sa visokim brojevima cekaju da li ce neko da odustane, ili da bude eliminisan iz nekog razloga, pa da oni dobiju sansu.


a to sto zaista otezava onima koji planiraju u usa, je broj odbijenica neuseljenickih viza. znaci, svako koga odbiju za turisticku, umanjuje sansu da nam se kao drzavi ukinu vize.
 
Pozdrav svima!

Zainteresovan sam za odlazak u USA sledeceg leta preko W&T programa.
O cemu se radi, student sam, a pritom imam firmu, u kojoj radim, i koja se vodi na mene vise od godinu dana.
Da li je neko imao slicnu situaciju, ili da li je cuo za nekog sa slicnom situacijom, kolike su sanse za dobijanje vize.
Svaki savet i iskustvo, su dobrodosli.
 
Poslednja izmena:
Slazem se ipad korisnikom, pre nego sto se prijavite za lutrije dobro razbistrite u glavi, da li zaista zelite da idete, i najbitnije da li imate pare da odete, jer vam treba minimum 15.000,00 dolara za iole normalan pocetak, a tih 15k dolara ce vam potrajati mozda 4-5 meseci tamo, ako imate decu jos krace, zato na lutriju treba da se prijave samo oni koji zaista i mogu da odu ukoliko budu izvuceni.
 
Dragi forumaši,

Imam 30. Već posedujem C1/D (pomorsku) vizu, koja i dalje važi. Na kruzeru sam radio do aprila, ispunio sve obaveze i vratio se u Srbiju. Već šest meseci sam zaposlen. Sada bih tražio turističku vizu, jer bih da posetim drugara. Na razgovor bih poneo potvrdu o zaposlenju i odmoru, radnu knjižicu, potvrdu iz katastra (imam kuću na svoje ime), potvrdu iz banke sa deviznog računa.

Čitajući forum, ne razumem da li mi C1/D viza predstavlja prednost ili prepreku?
Da li je dovoljno što sam zaposlen samo 6 meseci?
Da li mi je prednost ili mana što idem kod drugara? Jednostavno, putujem sam, pa bih iskreno rekao da idem kod njega na tri nedelje.
Da li treba baš izvod iz banke ili je dovoljan PrntScr sa e-banking-a?
Odseo bih kod drugara, pa ne znam da li mi je mana što nemam bukiran hotel..

Hvala na savetima.
 
ne ide to tako.. koliko sam upucen, oni izvuku mnogo vise ljudi nego sto imaju viza. i onda imas izvucenog sa "visokim" ili sa "niskim" brojem. ovi mali brojevi dobijaju vize opusteno, a ovi sa visokim brojevima cekaju da li ce neko da odustane, ili da bude eliminisan iz nekog razloga, pa da oni dobiju sansu.

Tačnije, izvlači se dvostruki (110,000) broj kandidata od broja viza na raspolaganju (55,000). Svaka zemlja ima određenu kvotu, tj. deo od ovih 55k viza, i to je onda kontigent viza koji se može podeliti u određenoj zemlji.

Onda krenu redom od broja jedan naviše, zovu na intervju dobitnika i njegovu/njenu eventualnu porodicu, i tako popunjavaju taj kontigent. E sad, ono što mnogi ne znaju je, da se u kontigent viza računaju i svi članovi porodice dobitnika koji dobijaju GC (dakle, žena/muž, sva deca).

Tako da broj GC na raspolaganju za datu zemlju i godinu zapravo zavisi od 2 faktora: prvi faktor je broj dobitnika koji se i zaista pojave u ambasadi na intervju i zaista prošu kroz celu proceduru (dažbine, lekarski pregled, itd), i drugi faktor je veličina njihovih porodica, pošto se svaki član računa u kontigent.

Dakle, ako vas izvuku na GC lutriji sa relativno visokim brojem, bitno je ne samo koliko njih pre vas će odustati, nego i kolike porodice vode oni koji nisu odustali.
 
Tačnije, izvlači se dvostruki (110,000) broj kandidata od broja viza na raspolaganju (55,000). Svaka zemlja ima određenu kvotu, tj. deo od ovih 55k viza, i to je onda kontigent viza koji se može podeliti u određenoj zemlji.

Onda krenu redom od broja jedan naviše, zovu na intervju dobitnika i njegovu/njenu eventualnu porodicu, i tako popunjavaju taj kontigent. E sad, ono što mnogi ne znaju je, da se u kontigent viza računaju i svi članovi porodice dobitnika koji dobijaju GC (dakle, žena/muž, sva deca).

Tako da broj GC na raspolaganju za datu zemlju i godinu zapravo zavisi od 2 faktora: prvi faktor je broj dobitnika koji se i zaista pojave u ambasadi na intervju i zaista prošu kroz celu proceduru (dažbine, lekarski pregled, itd), i drugi faktor je veličina njihovih porodica, pošto se svaki član računa u kontigent.

Dakle, ako vas izvuku na GC lutriji sa relativno visokim brojem, bitno je ne samo koliko njih pre vas će odustati, nego i kolike porodice vode oni koji nisu odustali.

Broj raspoloživih viza je 50.000, ostatak od 5.000 je rezervisan za NACARA (Nicaraguan and Central American Relief Act).
Članovi porodica se ne računaju u ovaj broj, oni se smatraju IR (immediate relative) i nemaju kvotu. Deca koja ssu presla starosnu granicu nisu kvalifikovana.
 
Broj raspoloživih viza je 50.000, ostatak od 5.000 je rezervisan za NACARA (Nicaraguan and Central American Relief Act).
Članovi porodica se ne računaju u ovaj broj, oni se smatraju IR (immediate relative) i nemaju kvotu. Deca koja ssu presla starosnu granicu nisu kvalifikovana.

Ovo nije tačno.

Ovo je bila tema nekoliko prilično burnih diskusija na velikim immigration forumima, i na kraju je pronađen dokaz za (moju :D) tvrdnju da se u kontigent računaju i supružnici i deca (spouses/chilidren).

U zvaničnom Immigration Yearbook-u američke vlade se nalaze podaci o svim statistikama o ljudima koji su došli u US po raznim osnovama, immigration i non-immigration. E sad, pod "Lawful Permanent Residents" postoje i (Excel) table sa tačnim brojem ljudi koji su i zaista dobili Permanent Resident status, i to razbijeno po tipu vize, Major/Minor. Diversity Visa (Green Card) je tip DV, i ovde se može videti broj ljudi koji su po ovom osnovu došli u US i postali PR, razbijeno po podtipu DV vize (DV1, DV2, ...), i to:

- Principals (new arrivals) je tip DV1 - ovo su dobitnici na GC lutriji
- Principals (adjustments) je tip DV6 - ovo je isto što i DV1, samo oni koji su uradili adjustment direktno iz US sa druge vize
- Spouses of DV1 or DV6 (new arrivals) je tip DV2 - supružnici dobitnika
- Spouses of DV1 or DV6 (adjustments) je tip DV7 - isto kao gore, samo supružnici koji su radili adjustment
- Children of DV1 or DV6 (new arrivals) je tip DV3 - deca dobitnika
- Children of DV1 or DV6 (adjustments) je tip DV8 - isto kao gore, samo deca za koje se radio adjustment


U Yearbook-u postoji statistika za svaku od ovih kategorija posebno, i, kada se sabere, vidi se da broj svih DVx tipova vize zajedno (DV1+DV2+DV3+...+DV8) iznosi za svaku godinu nešto manje od 50,000. [/B

Kod godina gde ima nešto manje od 50,000 je to zato što ne aktiviraju svi GC u USA, tj. ne aktiviraju GC svi koji su prošli kroz celu proceduru za dobijanje vize u konzulatima. Neki su kasnije su sprečeni da odu, ili umru, ili se predomisle i odustanu, itd. Treba takođe uzeti u obzir da je ovo statistika po kalendarskim godinama, a ne po turnusu ili "krugu" DV lutrije, pa u jednoj kalendarskoj godini mogu da se pojave dobitnici iz dva različita kruga DV lutrije, zavisno od toga kada su imali intervju, kada su stigli papiri, koliko su dugo čekali da odlete na aktivaciju, itd, itd. Međutim, u pregledu više godina se prosek od oko ili manje od 50,000 aktiviranih GC po osnovu DV lutrije jasno vidi:


Recimo, za 2013 godinu, podaci za DV su sledeći:

Principals, new arrivals (DV1): 23,483 <----- glavni dobitnici
Principals, adjustments (DV6): 938 <----- takođe, samo sa adjustment-om
Spouses of DV1 or DV6, new arrivals (DV2): 10,034 <----- supružnici
Spouses of DV1 or DV6, adjustments (DV7) : 365 <----- supružnici (adjustment)
Children of DV1 or DV6, new arrivals (DV3): 10,596 <----- deca
Children of DV1 or DV6, adjustments (DV8): 202 <----- deca (adjustment)
Diversity (total): 45,618


Kao što se vidi iz gornjeg isečka, do 50,000 Green Cards po osnovi DV lutrije je izdato dobitnicima plus njihovim supružnicima plus njihovoj deci. Podaci za prethodne godine (počevši od 2004) su na istoj strani, za statistiku o vizama po posnovi DV lutrije uzmite Tabelu 7:

2012 - GC Dobitnici 21,400, supružnici i deca 18,920, ukupno DV: 40,320
2011 - GC Dobitnici 28,099, supružnici i deca 22,004, ukupno DV: 50,103
2010 - GC Dobitnici 27,383, supružnici i deca 22,380, ukupno DV: 49,763
2009 - GC Dobitnici 26,243, supružnici i deca 21,636, ukupno DV: 47,879
2008 - GC Dobitnici 22,323, supružnici i deca 19,438, ukupno DV: 41,761
2007 - GC Dobitnici 22,815, supružnici i deca 19,312, ukupno DV: 42,127
2006 - GC Dobitnici 23,403, supružnici i deca 21,068, ukupno DV: 44,471

...i tako dalje.

Oficijelni dokaz:
Yearbook of Immigration Statistics, U.S. Department of Homeland Security



A ovde je to inače još jednom potvrđeno u tekstu, na sajtu Minnesota Department of Human Services:

"There are also 55,000 visas per year awarded to people from countries from which few people have been admitted over the previous 5 years. These “diversity” visas are awarded on the basis of an annual lottery where names are submitted and randomly drawn. The I-551, passport, or I-94 will identify these non-citizens as DV1, DV2, or DV3."

Minnesota Department of Human Services
 
Poslednja izmena:
Slazem se ipad korisnikom, pre nego sto se prijavite za lutrije dobro razbistrite u glavi, da li zaista zelite da idete, i najbitnije da li imate pare da odete, jer vam treba minimum 15.000,00 dolara za iole normalan pocetak, a tih 15k dolara ce vam potrajati mozda 4-5 meseci tamo, ako imate decu jos krace, zato na lutriju treba da se prijave samo oni koji zaista i mogu da odu ukoliko budu izvuceni.

E, Bruno, nece da te okrpi ni 25.K.,ako se odluci ziveti u Njujorku, L.A. San Diego ili Seattle.
 
Prijatelji molim vas ako neko ima informaciju,savet neka kucka!..Sa mojom ljubavlju sam godinu dana,nedavno je dobio useljeničku vizu(posle 10 god.) i do 25 novembra treba da ode tamo sa porodicom.Kada ode, koliko sam shvatila nakon mesec/dva dobija papire predpostavljam da je to zelena karta.Zanima me da li nakon toga mozemo pokrenuti postupak za verenicku vizu i da li kada kada se pokrene postupak moze nazad pa da cekamo zajedno Ili mora tamo raditi(voditi se kao zaposlen) da bi garantovao dobar zivot za mene?...Celokupna njihova porodica je dobila vizu preko ujaka koji je situiran i moze da im/nam obezbedi pocetni zivot,posao...Strasna mi je razdvojenost mesecima dok ne dobijem vizu...ako imate neki savet...cenicu svaku informaciju.
 
Pozrdav, zamolio bih za pomoc.Zelim da apliciram za radnu vizu.Imam 30 god, imam stalni posao, radim kao "upravnik" u jednom kaficu-restoranu koji ima 30 zaposlenih, vec 3 godine.Dobru platu, auto na sebe, plac, sumu, i stan koji se vodi na mene i brata.Aplicirao sam za spasioca na bazenima preko agencije u Srbiji.Taj program traje 4-6 meseci, taman da mi ne remeti posao u Srbiji.Zanima me vase misljenje o sansama za dobijanje vize preko bazena?!Hvala.
 
Zdravo. Ja se izvinjavam ako je vec neko dao odgovor na ovo moje pitanje ali nisam nasla nista sto bi mi pomoglo... Ja sma vec bila tri puta u USA na Work and Travel i nisam napravila ni jedan problem... Mene zanima da li mogu da apliciram sledece godine da idem na turisticku vizu ali ja bih tamo radila kod mog poslodavca posto imam Social Security Number znam dosta njih koji rade sa socijalnim brojem... Na koju vizu mi preporucujete da idem?? B1 ili B2...I na koliko bi mi oni dali minimum vizu?? Ja bih ostala 4 meseca i vratila se kuci.... Posto sam ja obovila maser sad... Pa ne mogu d aidem opet na W&T...Sta mislite o tome?? Hvala Vam puno. pozdrav.
 
B1 ti je za turisticka putovanja a B2 ti je za posete sajmovima (ili obrnuto). U Sustini se dobija viza koja se zove b1/b2 a u sistemu samo stoji gde ides. Da bi isla turisticki u USA moras da pokazes cvrste dokaze da ces 100% da se vratis u Srbiju. Uobicajeno je da se na turisticka putovanja ide na 10-15 dana sa vec unapred osmisljenim rasporedom putovanja. Tipa hotel i slicno. Takodje pomoglo bi to da ako imas pasos pun viza (ali ne Americkih) i da pokazes da si pravi svetski putnik-turista.

To sto ti radis je ne samo ilegalno vec i providno. Odbice te u ambasadi 99%. Jedino kad bi prikazala da radis tipa u Telenoru ili tako nekoj bas dobroj firmi vec 2-3-5 godina i da onda ides na odmor. U tom slucaju ces dobiti vizu. Posto je njima posao = 100% ce se vratiti. To sto imas nekoga u USA ti je problem i ja ga ne bih nikada pominjao posto ce u ambasadi da posumnjaju da ce ti on pomoci da ostanes u USA.

Ako hoces da odes 'kratkorocno u USA' ali da radis ja ti predlazem da ides na radnu sezonsku vizu. H2B. Drugi nacin je da igras lutriju i da cekas da te izvuku a treci je da se udas ;)
 
Dobro vece svima. Imam jedno meni jako bitno pitanje.
U americkoj ambasadi su mi trazili dokument pod nazivom "criminal history report", tj. da im prilozim dokument iz Amerike u vezi moje "kriminalne istorije u Americi".
Da li je neko imao iskustva s ovim, kako da ga izvadim u sto kracem periodu? U pitanju je dokument kao i ovaj kod nas, da li sam osudjen itd.
Unapred hvala na odgovoru.
Stefan
 
lol? Prvi put cujem za to? Oni ako zele da vide da li si ti pravio nekakve probleme u USA mogli su da urade tvoj "background check" preko tvog SSN-a. Ne znam zasto bi verovali tebi na rec povodom toga?
Kakvu vizu trazis? Da li si drzavljanin? Permanent Resident?
 
Ne znam, ali su mi trazili taj papir, i posle kada sam pustio e mail konsularu i rekao mu da je procedura dobijanja "crime history record" dokumenta takva da moram da uradim fingerprints u Srbiji na nekoj kartici, da popunim formular i platim taksu od 60 dolara, i sve to posaljem POSTOM na adresu u Albeniju, pa da oni obrade moji zahtev, i onda POSTOM dostave taj dokument na moju adresu, da bih ja s tim papirom otisao u ambasadu.
Ovo sam proverio nekoliko puta, tako sto sam zvao i policiju i sud u Americi.

Da li neko ima neku ideju?
 

Back
Top