ALS - ostecenje motornog neurona

Hvala ...nije imala velike poteškoće kod disanja..najviše su problemi sa iskašljavanjem
Pokusajte dok je u sedecem polozaju da stanete iza nje i da ispod pazuha Vase ruke,il sake stavite,kako vam je zgodnije podizete je sa i spustate.Na taj nacin sire se pluca i razbija se slajm.Sto je moguce cesce u toku dana radite tako.Masiranje takodje dva puta dnevno zbog bolje cirkulacije.Isti postupak kad bolesnik ne moze da dodje do vazduha.
 
Moj otac zadnjih mjeseci uvece po 2 puta ide u wc da vrsi manju nuzdu,posto se slabo krece i ne moze nista sa rukama ja moram da ga vodim u wc,interesuje me zbog cega ide bas po 2 puta ,mislim da je to previse i da li znate nesto o tome
Slabe misici i ne isprazni se odjednom i zbog toga ide dvaput.Pokusajte ispod pupka da ga pritiskate lakse ce se isprazniti.
 
Pokusajte dok je u sedecem polozaju da stanete iza nje i da ispod pazuha Vase ruke,il sake stavite,kako vam je zgodnije podizete je sa i spustate.Na taj nacin sire se pluca i razbija se slajm.Sto je moguce cesce u toku dana radite tako.Masiranje takodje dva puta dnevno zbog bolje cirkulacije.Isti postupak kad bolesnik ne moze da dodje do vazduha.
Hvala Vam svakako ću to napraviti .U 6 mjeseci unatrag, došlo je do pogoršanja držanja .. počela se dosta grbiti, nemože se iskašljati nikako .
 
Pozdrav svima,meni je pre par dana potvrdjen als i jos nisam poceo da koristim nikakvu terapiju.pre odredjenog vremena dok jos nisam znao za dijagnozu sam koristio thc zbog grceva u nogama i oni su nestali medjutim posle mesec ipo dana su opet poceli samo u dosta manjoj meri
Mojoj mami je potvrdjen ove godine mada se pretpostavljalo da je od samog starta ta bolest. Bas mi je zao kad cujem da toliko ljudi ima ovu uzasnu bolest jer je uzasno. Ona pije Rilutek i dosta tih dodatnih suplemenata koje smo što smo dobili od nje i sto smo od drugih neurologa, a pacijent je dr Zorice Stevic. Samo je bitna volja, tesko jeste ali moze sve da se izgura. Odlazak kod drugih neurologa je bio totalni promasaj, iskreno bacanje para jer niko nista nije novo rekao sto nismo znali, ali svakako smo isli zbog truncice nade da nije ta bolest. Ona se doduse iz iskustva manifestuje razlicito kod svih, jer inace moje jako dobre drugarice mami su isto dijagnostikovali ali totalno drugi simptomi, kod nje je krenulo od donjih a kod moje mame od srednjih. Mislim ne znam sta je gore. Ali svakako podrska je bitna, ne misliti na najgore, ne gubiti volju i nadu jer mi ne odustajemo. Moze da se zivi dugo sa tom bolescu samo dobra terapija i ljubav i podrska od prijatelja i porodice.
 
Bio je registrovan, sada je izbacen iz proizvodnje, a to znaci da ga nigde vise nema.
Razlog su nezeljena dejstva koja su kod predoziranja opasna po zivot, ali i kod korektnog
pacijenti su se zalali na otezano disanja, povracanje i slicno, a to vam je najmanje potrebno.
Znamo mi sve to, isto kao za Rilutek, ima nezeljena dejstva, nije pokazao nikakve rezultate, ali konkretno moja mama je imala neke od nezeljenih dejstva i bez upotrebe njega, tipa koci joj se vilica itd. Tako da bolje da isprobamo sve sto je iole neko rekao da je dobro, nego da cekamo i da ne radimo nista. Lepo je neko rekao ovde u porukama, ako ne probamo kajacemo se, ako probamo mozda se pokajemo. Tako da mislim da linija manjeg otpora je mnogo bolja, svakako se ona oseca mnogo psihicki bolje od kad ga koristi, ne mogu reci neka lazna nada ali svakako sto da ne.
 
Moj otac se danas prilikom rucka zamalo udavio,kaze da mu se skroz prekinulo disanje i da mu je zaprlo,sad je dobro ,a sad kaze da mu je disanje odlicno u ovom trenutku
Moja mama isto ima problem sa gutanjem, ali evo kao privremeno resenje stavili su joj cevcicu kroz nos direktno u zeludac, ne znam tacno naziv toga i prvi put se osetila sitom jer je dobila odgovarajucu hranu nakon dugog vremenskog perioda. Sad cekamo da joj se odradi gastostoma i mislim da je to resenje jako dobro za nju, da bi povratila snagu i prestala da mrsavi.
 
Znamo mi sve to, isto kao za Rilutek, ima nezeljena dejstva, nije pokazao nikakve rezultate, ali konkretno moja mama je imala neke od nezeljenih dejstva i bez upotrebe njega, tipa koci joj se vilica itd. Tako da bolje da isprobamo sve sto je iole neko rekao da je dobro, nego da cekamo i da ne radimo nista. Lepo je neko rekao ovde u porukama, ako ne probamo kajacemo se, ako probamo mozda se pokajemo. Tako da mislim da linija manjeg otpora je mnogo bolja, svakako se ona oseca mnogo psihicki bolje od kad ga koristi, ne mogu reci neka lazna nada ali svakako sto da ne.

Vidi, ovaj lek se stvarno vise ne proizvodi, Novartis ( proizvodjac) je prekinuo proizvodnju, ja sam samo htela
da kazem da je uzaludno traziti taj lek. Ima ga jos u USA, moze preko Amazona da se poruci.

Ako tvojoj mami odgovara Rilutek to je onda odlicno jer osim Riluteka ne postoji nijedan lek koji
eventualno pomaze.
 
Vidi, ovaj lek se stvarno vise ne proizvodi, Novartis ( proizvodjac) je prekinuo proizvodnju, ja sam samo htela
da kazem da je uzaludno traziti taj lek. Ima ga jos u USA, moze preko Amazona da se poruci.

Ako tvojoj mami odgovara Rilutek to je onda odlicno jer osim Riluteka ne postoji nijedan lek koji
eventualno pomaze.
Ja sam ga nasla kao sto su mi rekli da procitam u prethodnim dopisivanjima. Ima ga jos uvek u prodaji tj.oprosti moze da se nabavi. :)
 

Back
Top