Alberta

Dodjite u USA, ima posla koliko god voles, dobre satnice, jeftini stanovi, drzava ce da pokrije zdravstveno, ma milina jedna, u odnosu ja jadnu Cenjadu, :zimag:


Realno ova recenica sa 7 sedam zapeta, tj. zareza mi je izgledala previse sarkasticno pa sam je tako i shvatio...
Kao u USA je tako jednostavno doci nama obicnim srpskim smrtnicima pa nas ti kao pozivas, vrlo ironicno i vrlo jadno. Tipicni srpski emigrant sve i da moze da ode u usa nema dovoljno kesha ni za avionsku kartu, a kamo li pocetak novog zivota. Nazalost istinito.

Satnice su neuporedivo jace u Kanadi kao i sami standard, zdravstveno. Uredno se sredjuje papirilogija i ne moras da prolazis kroz stres fake braka... Licno par ljudi koji su zaglavili kao ilegalci i rade za neku bedu od 4-5$na sat.Kada ce oni sakupiti 10.000$ da se ozene. U kanadi te kosta oko 2.000 dolara da prikupis papire...

Zahvaljujemo se I na ovom brifingu o vremenskim prilikama u Ontariju.
Ali otisao Sam po obicaju predaleko :) tema je ALBERTA
 
Poslednja izmena:
Zivim u Edmontonu nesto duze od dvije godine a inace sam se doselio ovdje iz Toronta.

Sta reci, grad ko grad. Sve sto sam imao u Toronto, imam i ovdje. Jest da famelija nedostaje ali sta je tu je. Ljudi prelaze okean u potrazi za boljim zivotom tako da je ovo nista. Pozdrav i tu sam ako neko ima pitanje u vezi Edmontona i Alberte.
 
Realno ova recenica sa 7 sedam zapeta, tj. zareza mi je izgledala previse sarkasticno pa sam je tako i shvatio...
Kao u USA je tako jednostavno doci nama obicnim srpskim smrtnicima pa nas ti kao pozivas, vrlo ironicno i vrlo jadno. Tipicni srpski emigrant sve i da moze da ode u usa nema dovoljno kesha ni za avionsku kartu, a kamo li pocetak novog zivota. Nazalost istinito.

Satnice su neuporedivo jace u Kanadi kao i sami standard, zdravstveno. Uredno se sredjuje papirilogija i ne moras da prolazis kroz stres fake braka... Licno par ljudi koji su zaglavili kao ilegalci i rade za neku bedu od 4-5$na sat.Kada ce oni sakupiti 10.000$ da se ozene. U kanadi te kosta oko 2.000 dolara da prikupis papire...

Zahvaljujemo se I na ovom brifingu o vremenskim prilikama u Ontariju.
Ali otisao Sam po obicaju predaleko :) tema je ALBERTA

Otisao si predaleko,jasta.
Znam da svi hoce preko bare, jer jos ima zivota, ali ne kao ilegalcu, nego kao redovan gradjanin.
Pa meksikanci koji su na granici, pa muku muce ovde, a nece srbende koje predju 5000 milja da imaju.
I jeste bilo sarkasticno, ali je istina sledeca:
da i ovde ima 60 miliona ljudi bez zdravstvenof osiguranja,a isto toliko je gladno.
I to rodjenih amera.
Bolje bi vam bilo da se snadjete kod kuce i Boga molite da imate zdravlja i porodicu da nahranite.
Sela zvrje prazna i umiru, zasucite rukave, pa riljajte, od rada jos niko nije umro, a imacete sve domace proizvode.
Cobain su trazeni, hran i stan besplatni i telefon i pride i plata, Stas lepse.
Ajd uzdravlje i sa srecom.
 
Alberta je bila topla krajem prosle godine... Sneg nismo imali (mozda jednom ili dva puta). Cujem da je trenutno malo hladnije ali definitivno topla zima (bar za kanadske prilike).

Ne znam za ostatak Alberte, ali Edmonton je ok jer je niska vlaznost vazduha. -20 je kao u BG-u nula. Tek kad dodje oko -30 osecas da je bas, bas hladno. Kad je -10 to je kao da ti je otoplilo. Kad je oko nule to uopste ni ne osetis. Nema vetra, suncano je. Tako da definitivno nije strasno.

Tako da... ne brinite za tu hladnocu. To je najmanji problem. (Licno vise mrzim one kratke zimske dane, u 4 sata popodne vec je noc, to je stvarno bljak ali to je druga prica).
 
ca.easyroommate.com
Ko traži sobu samo napravite profil tamo, stavite do koliko para i koje mesto i ljudi će vam sami nuditi.
Meni je njih 15-tak već nudilo a na kraju sam našao stan da iznajmim.
Super sajt.
 

Back
Top