vidi ovako , kod akumulatora je struja pretvorena u hemijski potencijal , kad se vergla napon opadne i pocnu hemijske reakcije na plocama akumulatora napon sve vise pada a hemijske reakcije se ubrzavaju , do neke granice.
kod superkondenzatora je elektricitet na plocama naslagan ceka i spreman za koriscenje u sekundi. nema potrebe za hemijskim reakcijama ,zato se superkondenzator prvi isprazni jer odrzava nazivni napon medju plocama do 95% ispraznjenosti za razliku- koji padne daleko vise kod akumulatora. tako se cuva akumulator . drugo stepen iskoriscenja pri punjenju i praznjenju je preko 90% kod superkondenzatora a akumulatora 60%, kondenzatori samo skladiste elektricitet nema transformacije energije u hemijsku i natrag.
Све је то лепо, али у паралелној вези напон на крајевима је заједнички, дакле онолико колико је пао напон на акумулатору, толико је пао и на кондензатору.
Паралелно везивање кондензатора на акумулатор свакако ће повећати капацитет те паралелне везе, самим тим ће пражњење бити мање него иначе.
Али, обрати пажњу, проблем није пражњење, већ то треба и напунити, како рекох, то је исто као да си уместо акуа од 55Ah ставио аку од 110Аh, то је супер кад палиш ауто али кад га пуниш то је јако лоше јер му треба много времена да се напуни.
Него ће рећи, али он да исту количину електрицитета као и овај мањи, па се исто времена пуне, е па није.
Аку и кондензатори се празне и у мировању, имају самопражњење, и онда му треба много више времена и рада алтернатора да се напуни.
Зато се ето алтернатор димензионише према акумулатору и обрнуто, они током вожње раде у спрегнутом режиму рада и сваки вид оваквог експериментисања може значајно да скрати век једног од њих, овде конкретно алтернатора а и водова.
Ипак су те ствари направили инжењери који нешто знају, не играј се тиме и полуинформацијама које си покупио негде.