Ako pobede radikali ce smanjiti porez na profit na 8% i stimulisace izvoz!

vi jos zivite u komunizmu. nema drzava sta da protezira bilo kakav proizvod.

Ne treba ni da protežira izvoz od naših para.

najvazniji privrednici u svakoj drzavi su oni koji izvoze.

I ovo je parakomunistički bullshit.

dok uvoznici zaposljavaju minimalan broj ljudi i ruse domace proizvodjace uvozom .

Ne ruse izvoznike nego cene, a time se stite interesi svih građana koji su kupci. Ali nisu svi građani izvoznici.

zato svaka normalna drzava, protezira pomaze i izvoznike daje im ekstra povoljnosti i tako dalje.

Svašta...

druga bitna stvar je u kursu . sadasnji veoma nizak kurs dinara prema euru je vestacki i napravljen za uvoznike i banke . jer nizak kurs dinara prema euru pojeftinjuje uvozne proizvode a poskupljuje domace, i omogucava velikom broju gradjana kreditnu sposobnost prema euru i uzimanje kredita.

Ali ti samo lupetaš radikalske gluposti a realno ne znaš da li je kurs prenizak ili previsok.

naravno sa takvom makroekonomskom politikom propada domaca proizvodnja , raste spoljnotrgovinski deficit, raste inostrani dug, jer banke novac koji pozajmljuju gradjanima uzimaju u inostranstvu - sve u svemu srpska ekonomija propada.

Ljudi oće da uzimaju novac nema to veze sa makroekonomskom politikom.

vecina nezavisnih srpskih ekonomista kaze da je sadasnji kurs dinara prema euru vestacki i nerealan i da bi realan kurs trebao biti od 120 do 160 dinara za 1 euro.

To su budale. pravi ekonomisti se ne bave time koliki treba da bude kurs nego time da bi on trebalo da bude formiran na tržištu.

Nego reci ti meni, s obzirom da vašu kliku finansira Mišković kako se to što je cena mesa 4 puta veća nego u New Yorku uklapa u vaše planove za ekonomsko uništenje Srbije.
 
nece uzimati pare od gradjana nego ce finansirati izvoznike od novca koji stoji u deviznim rezervama.

svi krediti ce kao i dosad biti vezani zan eku stranu valutu tako da drzava nece gubiti nista.

A ti mislis d su te devizne rezerve pale sa neba i da služe tome da ih tako spiskate?

Kakve veze ima sto će biti vezane za valutu kada su bez kamate?
Ako su bez kamate vraća se isti izbos.
Ako se vraća isti iznos onda sutra vredi manje nego danas.

Nego kako komentarišeš to što po velikim stranim firmama kod nas najveći strah postoji od dolaska radikala?
 
svaka stranka predviđa u svom ekonomskom programu veliki državni paternalizam nad tržištem, i propisuju gomilu socijalističkih mera, dal besplatno školovanje, zdravstvo, izgradnju infrastrukture, niske stambene kredite, itd (čisto zbog populizma). ali niko, kao što je već primećeno za SRS, nema pojma kako će da pokrene proizvodnju.
jedino LDP ima drugačiji program, koji je skup tipičnih neo-liberalnih mantri.
 
Ne treba ni da protežira izvoz od naših para.



I ovo je parakomunistički bullshit.



Ne ruse izvoznike nego cene, a time se stite interesi svih građana koji su kupci. Ali nisu svi građani izvoznici.



Svašta...



Ali ti samo lupetaš radikalske gluposti a realno ne znaš da li je kurs prenizak ili previsok.



Ljudi oće da uzimaju novac nema to veze sa makroekonomskom politikom.



To su budale. pravi ekonomisti se ne bave time koliki treba da bude kurs nego time da bi on trebalo da bude formiran na tržištu.

Nego reci ti meni, s obzirom da vašu kliku finansira Mišković kako se to što je cena mesa 4 puta veća nego u New Yorku uklapa u vaše planove za ekonomsko uništenje Srbije.

svaki pravi ekonomista zna da domaca valuta jaca prema stranim ISKLJUCIVO ako se smanjuje uvoz a raste izvoz tj priliv stranih sredstava tj deviza u zemlju.

Dok u Srbiji to nije slucaj. Pokrivenost uvoza izvozom se smanjuje iz godine u godinu, uvoz raste mnogo brze i vise od izvoza pa bi logicno bilo da kurs dinara prema euru raste sobzirom da raste odliv deviza iz zemlje! Ali ne Srbija je SVOJEVRSTAN EKONOMSKI PARADOKS! U Srbiji i pored rasta uvoza prema izvozu DINAR JACA PREMA STRANIM VALUTAMA? Kako je to moguce pitaju se svi. Ekonomski i prirodno jednostavno nije pa se kao odgovor namece cinjenica da taj kurs vestacki forsira narodna banka intervencijama ne deviznom trzistu. Banke se zbog toga ne bune jer to i njima odgovara i tako mi imamo svojevrstan monopol na trzistu kapitala jer sve one disu kao jedna . A one to rade jer su im dinkic djelic i ostala lopovska banda omogucili da srpske gradjane pljackaju po zelenaskim kamatama koje su u proseku 20-30% godisnje dok su u ostatku sveta , recimo u hrvatskoj i bugarskoj prosecne kamatne stope 6-7% godisnje .

Pogledajte sta se dalje desava. Pred SVAKE PRAZNIKE demokrate NAMERNO OBORE krus dinara prema euru da bi nasim ljudima koji zive u inostranstvu otkupljivali devize po sto nizem kursu, a cim se praznici zavrse oni taj kurs dignu za nekih 10-15% i prodaju one devize sto su otkupili od nasih ljudi koji zive u inostranstvu.

zato ce radikali posle 11. maja da razbucaju tu lopovsku bandu.
 
A ti mislis d su te devizne rezerve pale sa neba i da služe tome da ih tako spiskate?

Kakve veze ima sto će biti vezane za valutu kada su bez kamate?
Ako su bez kamate vraća se isti izbos.
Ako se vraća isti iznos onda sutra vredi manje nego danas.

Nego kako komentarišeš to što po velikim stranim firmama kod nas najveći strah postoji od dolaska radikala?

drzava ce to svesno uraditi i umanjiti svoje prihode po osnovu depozita a istovremeno ce davanjem kredita izvoznicima rasti njihova proizvodnja, oni ce zaposljavati vise radnika i ostvarivati vece profite i drzava ce ubirati veci porez!

tako da stimulisanjem izvoza drzava dobija dok stajanjem para na racunima ne dobija nista tj dobija manje, nezaposlenost gradjana je velika ,proizvodnja i izvoz mali itd.
 
jedino LDP ima drugačiji program, koji je skup tipičnih neo-liberalnih mantri.

I to je najbolja stvar vezana za LDP.

Markowac

svaki pravi ekonomista zna da domaca valuta jaca prema stranim ISKLJUCIVO ako se smanjuje uvoz a raste izvoz tj priliv stranih sredstava tj deviza u zemlju.

Ili su uvoz i izvoz posledica kursa...

A one to rade jer su im dinkic djelic i ostala lopovska banda omogucili da srpske gradjane pljackaju po zelenaskim kamatama koje su u proseku 20-30% godisnje dok su u ostatku sveta , recimo u hrvatskoj i bugarskoj prosecne kamatne stope 6-7% godisnje .

Dinkić i Đelić su naterali građane da uzmu skupe kredite?
Ja mislim da vi radikali još uvek niste ukapirali kako funkcioniše tržište zato vam se i otimaju ovakve gluposti.
Nisam neki ljubitelj Dinkića i Đelića, mada su uradili i neke sjajne stvari, međutim vi ste jednostavno zlo.
 
pa u naslovu stoji da ce stimulisati izvoz?
izvoz cega?
robe,usluga?radnu snagu? :lol:
dakle nije to nikakav komunizam,lepo te pitam kakav izvoz ce biti stimulisan?

stimulisace firme koje izvoze. sve firme. e sad neke ce biti sposobne da te povlastice iskoriste , druge nece, znaci te stvari ce regulisati trziste a nece radikali nikoga vestacki gurati . i tako ce samo trziste regulisati ko je sposoban a ko je nesposoban da opstane i radi.
 
a sta ce da izvoze?
:D
a sta ce da izvoze?
:D
a sta ce da izvoze??
:D
pa sta ce da izvoze?
:D
vratimo se na post broj 2

sta ce da izvoze?
:D
1, 2, 3, 4, 5..

ok.........sesti put.

sta ce to radikalska srbija da izvozi?
:D
rekla je ekonomski ekspert Srpske radikalne stranke Jorgovanka Tabaković .

E baš je jorgovanka...
 
drzava ce to svesno uraditi i umanjiti svoje prihode po osnovu depozita a istovremeno ce davanjem kredita izvoznicima rasti njihova proizvodnja, oni ce zaposljavati vise radnika i ostvarivati vece profite i drzava ce ubirati veci porez!

tako da stimulisanjem izvoza drzava dobija dok stajanjem para na racunima ne dobija nista tj dobija manje, nezaposlenost gradjana je velika ,proizvodnja i izvoz mali itd.

Znači ipak ćete se igrati sa našim parama. Hvala.

Od ovoga pa do nacionalizacije je samo jedan korak što dokazuje da su radikali pravi naslednici komunista.

Da oni stvarno mogu nešto da izvezu dobili bi kredite na tržištvu.
 
I to je najbolja stvar vezana za LDP.

Markowac



Ili su uvoz i izvoz posledica kursa...



Dinkić i Đelić su naterali građane da uzmu skupe kredite?
Ja mislim da vi radikali još uvek niste ukapirali kako funkcioniše tržište zato vam se i otimaju ovakve gluposti.
Nisam neki ljubitelj Dinkića i Đelića, mada su uradili i neke sjajne stvari, međutim vi ste jednostavno zlo.


dinkic i djelic su obezbedili MONOPOL na trzistu kapitala tako da ne mozes uzeti kapital nigde bez kamate od 20-30% godisnje .

nema konkurencije na trzistu kapitala i sve banke koje dodju na nase trziste pre toga moraju precutno da prihvate navedene uslove poslovanja tj da ne smanjuju kamatne stope.

americki FED tj americka drzavna banka daje svim bankama dolare po kamatnim stopama od 2.5% godisnje . i ajde ti sad meni objasni zasto domace banke ne uzimaju kapital od americkog FED-a i ne plasiraju ga u nasoj zemlji po kamatnoj stopi od recimo 6-7% godisnje? Zasto u Srbiji imas samo kredite vezane za euro i CHF a ne i za americki dolar?

za ekonomije vezane za euro zaduzivanje u dolarima americkim je nesto najbolje! Dolar je oslabio prema euru za preko 30% samo u zadnjih par godina id a su srpski gradjani uzimali kredite u dolarima time bi im se rata smanjila za u porseku 30% . ali ne to ne moze u srbiji jer ne daju lopovske demokrate.

zato sto su tako regulisali lopovi sa vlasti sve to. eto zasto.
 
Znači ipak ćete se igrati sa našim parama. Hvala.

Od ovoga pa do nacionalizacije je samo jedan korak što dokazuje da su radikali pravi naslednici komunista.

Da oni stvarno mogu nešto da izvezu dobili bi kredite na tržištvu.

ti si ********* i ne kapiras da svugde drzave to rade. a sta je ovo intervenisanje narodne bankle na domacem finansijskom trzistu? to nije igra parama kad kurs poraste pa onda dodje jelasic izvadi eure iz slamarice i povuce dinare i opet vestacki kurs natera na 78 dinara za 1 euro. to ti ne smeta jel tako? licemeru jedan ldpovski.
 
nema konkurencije na trzistu kapitala i sve banke koje dodju na nase trziste pre toga moraju precutno da prihvate navedene uslove poslovanja tj da ne smanjuju kamatne stope.

Je li? A kako ovo znaš?
Ima li neki primer banke koja je pokušala da smanji kamate pa je bila kažnjena?

Moje mišljenje je da pričaš napamet.

ti si ********* i ne kapiras da svugde drzave to rade. a sta je ovo intervenisanje narodne bankle na domacem finansijskom trzistu? to nije igra parama kad kurs poraste pa onda dodje jelasic izvadi eure iz slamarice i povuce dinare i opet vestacki kurs natera na 78 dinara za 1 euro. to ti ne smeta jel tako?

Ni ne znaš kolika sam *********. :lol:
Kurs se kontroliše i zbog inflacije ali ne na način na koji vi u magistratu zamišljate.
Kad već to pomenu, kad ćete da vratite državi u zgradu?
 
Je li? A kako ovo znaš?
Ima li neki primer banke koja je pokušala da smanji kamate pa je bila kažnjena?

Moje mišljenje je da pričaš napamet.



Ni ne znaš kolika sam *********. :lol:
Kurs se kontroliše i zbog inflacije ali ne na način na koji vi u magistratu zamišljate.
Kad već to pomenu, kad ćete da vratite državi u zgradu?

znam . eto imao si aferu KOFER . strana banka je morala da da mito demokratama , par kofera punih deviza da bi dobila dozvolu za rad. i naravno morala je da prihvati unapred definisane "uslove poslovanja"....

drugo dokazao si da sada drzava interevenise na trzistu kapitala i sam si sebe demantovao :)


odgovori ti meni koji je razlog pa se u srbiji ne moze podici kredit u USD a moze u EUR i CHF ? zasto?

sve u svemu nemas ti pojma...
 
7. put
sta cemo da izvozimo?
jorgovane?

Ти по седми пут потврђујеш да сте ви жути ЗА ОСАМ ГОДИНА УНИШТИЛИ СВАКУ МОГУЋУ ПРОИЗВОДЊУ.

Лично мислим да ће у првом периоду бити највише извоза пољопривредних производа - чуо сам, рецимо, да су наши сељаци-произвођачи годинама бацали или продавали у бесцење вашим Јанезима воће, нарочито јабуке - сада се појавио Рус КОЈИ ЈЕ ОТКУПИО АПСОЛУТНО СВЕ ЈАБУКЕ ПО ДАЛЕКО ПОВОЉНИЈОЈ ЦЕНИ и то му је мало, тражи још...:lol:
 
ja po sedmi i vise puta pitam sta ce se izvoziti, a ne sta je unisteno.

Ја сам ти већ одговорио шта ћемо извозити - а ти можеш и даље да се радујеш што сте ви жути као слугерање страних интереса уништили домаћу производњу верујући да ћемо постати слуге и њихови потрошачи, само зезн'о си се... видећеш врло брзо...
 
znam . eto imao si aferu KOFER . strana banka je morala da da mito demokratama , par kofera punih deviza da bi dobila dozvolu za rad. i naravno morala je da prihvati unapred definisane "uslove poslovanja"....

One strane banke koje su ovu zemlju zaobilazile u velikom luku dok ste vi bili na vlasti.
Čak i da ih demokrate reketiraju vi niste rešenje problema nego samo još veći problem. U vaše vreme su banke bile Jugoskandik i Dafiment.

drugo dokazao si da sada drzava interevenise na trzistu kapitala i sam si sebe demantovao :)

Naravno da interveniše i moje mišljenje o tome je druga stvar, ali ne interveniše onako kako mali perica radikal zamišlja.


odgovori ti meni koji je razlog pa se u srbiji ne moze podici kredit u USD a moze u EUR i CHF ? zasto?

Verovatno zbog Dinkića i Đelića.

sve u svemu nemas ti pojma...


Iskreno, nemam. Postoje ljudi koji su pravi magovi finansija, ali imam dovoljno da tebi, jorgovanki, tomi i onom ludaku mogu da držim časove. Mada to i nije neki uspeh.
 

Back
Top