Ако је знање моћ, зашто су наставници немоћни?

Ja sam kao pedagog porazen , ne od dece , zbog njih su me uvek zvali jer umem da ih pobedim , izbacim iz loseg koloseka, nego od direktorske svite kad su novi kadrovi culi za vestine od starijih profana I promenili ciljeve.
I ti plitko zakljucujes da neko u srbiji vodi politiku loseg skolstva? Iz kog razloga bi srbi to radili, osim onih cija deca idu u engleske i francuske skole?
Oni su kao pametni, pa skoluju decu u stranim skolama ili oni su glupi, ali imaju mogucnost da im srbija placa skolovanje dece u insostranstvu, jer su ih "pametne " tamo primili na skolovanje?
 
I ti plitko zakljucujes da neko u srbiji vodi politiku loseg skolstva? Iz kog razloga bi srbi to radili, osim onih cija deca idu u engleske i francuske skole?
Da. Zakljucujem da je dirigovanjem kadrova I obezbedjenjem negativne selekcije , na kraju postignut totalno zaokruzen sistem selekcije , ili zovi to kljucnim blokadama , crnim listama , da je drugaciji sistem funkcionisanja nemoguc.
 
Tako mozemo sa svim institucijama ciji kadrovi se skoluju u inostranstvu. Bukvalno ni jedna oblast nije postedjena losih kadrova koje niko ne moze da pomeri, jer neko "od gore" ne dozvoljava, a videli smo da ni drzavu ne mozemo da menjamo, jer nas onda bombarduju.
Eto vidis da znas sta garantuje negativnu selekciju.
Povremeno cesljanje kadrova I provokacije diskriminacijama I stvaras jaku osnovu negativne skupstine.
Tada sve gubi smisao.
Ja sam kao djak imao iskustvo prebacivanja dva profana iz nekog sela gde je pukla gimnazija.....iz sujete su mi davali ocene 2 , a ja se spremam za republicka takmicenja kod drugih profana iste struke kao I prethodnih godina , smesne situacije.....za to vreme.....
 
Iz ugla dece , vazna figura je direktor.
Neke druge , trece sezone u skoli pocnu deca mene da obavestavaju o svemu u skoli , pa I o direktoru.
Naravno ima stvari koje ne znaju , ima malo napumpanih stvari u vezi profan djak seks akcija ali ima I vrlo jasnih indicija I info.
Deca su uglavnom na naivno lukavom nivou , nesto kao na selu , pa ne mogu da provale sve trikove , ali su zesci informatori o drustvenom stanju lokalne sredine.....jos ih I ne pitas , samo negujes njihova interesovanja I percepciju trenutka.
Ako osecaju da direktor brani znanje nista bolje od toga.
 
zato sto nemaju znanje nit barataju znanjem
znaju taman onoliko koliko se od njih trazi da prenesu dalje
indoktrinirani kadar zapravo je najveci neprijatelj znanja.

znanje znaci znati a za znati treba pitati

onaj koji dozivljava svoje znanje apsolutnim ne pita se nista nit se pita dalje o bilo cemu od onoga sto zna ili misli da zna
stoga mu se sve zavrsava tackom i tu nema upitnika

kraaj
Nije znanje, znanje znati, već je znanje, znanje dati. Tačka.
 
Jeste , od sistema zavisi da li ce biti 40 + 120 onih sto mogu da sluze koliko toliko , indoktriniran kadar kako ga nazva.
Danas su oni bleja , pa iz ugla Djaka su vise losi.
Ovih 40 imaju vestine da budu odlicni profani.
Ovih 120 ce po naredjenju cak I progutati ovih 40....ili linchovati.
Dovoljan je mig da proglase pedofila (ne u skoli) ali u nekoj grupi.
Osobina naroda.
Нису све школе исте, немој тако, није исто школа од 300, 700 или 1000 деце.
То што у школама раде ентузијасти за мале паре, то је већ нека друга прича. Битно да школе немају ограничавајуће факторе типа - плати копирање из свог џепа, или константно снижавање прага за двојку. Тако да лоши колективи убију и оно мало ентузијазма код појединаца, али свакако да има заиста добрих колектива.
Проблем је што је систем труо, што се деци пишу преводнице уместо да понављају разред. То је сад већ прича за себе.
 
Postaje opasno ako si pedagog , bez poslusnosti , ocas posla si ili pedofil ili predator ili nelegalno prodajes ocene ili ti napakuju svasta.....necu da razmisljam sa takvima u okruzenju.
Ja sam pedagog bez poslušnosti, nikad nisam bila stranački kadar i tvrdim da mi se niko ne meša u način rada sve dok postižem rezultate.
 
Svaki i najprostiji seljak vidi tu vezu izmedju lose prosvete, koja je od 90tih jos gora, i skolovanja dece u inostranstvu, na njihov teret.
Која лоша просвета па деведесетих није било дуалног образовања, тада није било тих смерова који праве људе који не треба пуно да размишљају. То су били сјајни кадрови деведесетих.
 
Gde nalazite te pristojne profesore kojima ne valjaju ni deca ni roditelji?
Valjda je to neka nova kasta u srbiji koja nikad nije postojala....
Nije ni mogla da postoji jer su roditelji nekada pošteno zarađivali i cenili prosvetne radnike koji obrazuju njihovu decu i pružaju im mogućnost da i ona jednog dana pristojno zarađuju.
 
Која лоша просвета па деведесетих није било дуалног образовања, тада није било тих смерова који праве људе који не треба пуно да размишљају. То су били сјајни кадрови деведесетих.
Devedesetih je bilo jos gore obrazovanje, razvijeno sedamdesetih Suvarovim procesom....i naravno uskladjeno sa evropskim obrazovanjem na seljacki Suvarski nacin....
Divni kadrovi da zamene prethodnu generaciju nesposobnih na svim poljima, a narocito u prosveti....
 

Back
Top